NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3998 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: کمک در رابطه با گیرنده rc6 کنترل تلوزیون و ...

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

پیش فرض کمک در رابطه با گیرنده rc6 کنترل تلوزیون و ...

سلام دوستان
    من میخوام توسط کنترل مانند تلوزیون و ... به میکرو فرمان بدم که یک پین رو قطع یا وصل کند
    کنترل های قدیمی از پروتکل rc5 استقاده میکنند و میتوان به راحتی با بسکام کد ارسالی رو خواند
    مشکل اینجاست که کنترل های جدید از پروتکل rc6 استفاده میکنند و نمیتونم پروتکل rc6 رو دریافت کنم و کدش رو بخونم

کسی میتونه راهنمایی کنه من رو؟

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر دائمی wantedboy آواتار ها
    نام
    علی‏ ‏محمد‏ ‏شکرالهی
    تشکر شده 629 بار در 204 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط baran7610 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام توسط کنترل مانند تلوزیون و ... به میکرو فرمان بدم که یک پین رو قطع یا وصل کند
    کنترل های قدیمی از پروتکل rc5 استقاده میکنند و میتوان به راحتی با بسکام کد ارسالی رو خواند
    مشکل اینجاست که کنترل های جدید از پروتکل rc6 استفاده میکنند و نمیتونم پروتکل rc6 رو دریافت کنم و کدش رو بخونم

کسی میتونه راهنمایی کنه من رو؟
    سلام‏ ‏دوست‏ ‏عزیز‏ ‏به‏ ‏این‏ ‏تاپیک‏ ‏برو‏ ‏این‏ ‏کتاب‏ ‏دانلود‏ ‏کن‏ ‏داخلش‏ ‏توضیح‏ ‏داده.
    http://www.iranled.com/forum/thread-10869.html

4. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط wantedboy نمایش پست ها
    سلام‏ ‏دوست‏ ‏عزیز‏ ‏به‏ ‏این‏ ‏تاپیک‏ ‏برو‏ ‏این‏ ‏کتاب‏ ‏دانلود‏ ‏کن‏ ‏داخلش‏ ‏توضیح‏ ‏داده.
    کتاب اموزش AVR به زبان بیسیک ( بسکام - BASCOM )
    مهندس جان این که گفتی رو قبلا بررسی کردم ولی فقط در مورد فرستنده توضیح داده و چیزی درمورد گیرنده rc6 نگفته
    ویرایش توسط baran7610 : 06-05-2013 در ساعت 16:17

کاربر دائمی wantedboy آواتار ها
    نام
    علی‏ ‏محمد‏ ‏شکرالهی
    تشکر شده 629 بار در 204 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط baran7610 نمایش پست ها
    مهندس جان این که گفتی رو قبلا بررسی کردم ولی فقط در مورد فرستنده توضیح داده و چیزی درمورد گیرنده rc5 نگفته
    اگه‏ ‏کامل‏ ‏خونده‏ ‏باشی‏ ‏متوجه‏ ‏میشوید‏.
    فکر‏ ‏کنم‏ ‏فرستنده‏ ‏‏ ‏یکی‏ ‏باشه

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

کسی نیست در موردگیرنده rc6 کمک کنه؟

کاربر فعال saeed210 آواتار ها
    نام
    سعید
    تشکر شده 78 بار در 61 پست

سلام
    مهندس من یک مثلا ربات دارم که میخواستم با یک کنترل مادون قرمز کنترلش کنم
    اومدم سیگنال خروجی گیرنده رو دادم به یک وقفه خارجی اون رو هم به صورت Any change تعریف کردم (وقفه رو) بعد توی وقفه اومدم مقدار تایمر رو خوندم و بعد تایمر رو صفر کردم و این مقدار خونده شده رو ریختم تو یک آرایه 40 تایی بعد دفعه بعد که یک کلید فشار داده میشه این مقدار آرایه جدید رو با قبلی مقایسه میکنه باید برابر باشه
    فرکانس تایمر هم 4مگا هرتز هستش اینجوری دیگه کاری به پروتکل هم نداره
    برنامه نویسیش یکم جزایات داره که اگه خواستی بگو بهت بگم
    با کدویژن هم نوشتمش
    البته نمیگم به خوبی یک تلویزیون و یا هر گیرنده دیگه ای کار میکنه ولی بد هم نیست

9. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed210 نمایش پست ها
    سلام
    مهندس من یک مثلا ربات دارم که میخواستم با یک کنترل مادون قرمز کنترلش کنم
    اومدم سیگنال خروجی گیرنده رو دادم به یک وقفه خارجی اون رو هم به صورت Any change تعریف کردم (وقفه رو) بعد توی وقفه اومدم مقدار تایمر رو خوندم و بعد تایمر رو صفر کردم و این مقدار خونده شده رو ریختم تو یک آرایه 40 تایی بعد دفعه بعد که یک کلید فشار داده میشه این مقدار آرایه جدید رو با قبلی مقایسه میکنه باید برابر باشه
    فرکانس تایمر هم 4مگا هرتز هستش اینجوری دیگه کاری به پروتکل هم نداره
    برنامه نویسیش یکم جزایات داره که اگه خواستی بگو بهت بگم
    با کدویژن هم نوشتمش
    البته نمیگم به خوبی یک تلویزیون و یا هر گیرنده دیگه ای کار میکنه ولی بد هم نیست
    روش جالبیه
    من فقط بسکام بلدم
    چیزی که من از حرفات فهمیدم اینه که یعنی خروجی گیرنده زمانی که 1 شد بره به وقفه و تایمر رو روشن کنه و برگرده و وقتی خروجی گیرنده 0 شد دوباره بره به وقفه و مقدار تایمر رو بخونه و ذخیره کنه و تایمر رو ریست کنه و دوباره برگرده به برنامه و این سیکل ادامه پیدا میکنه تا مقدار زمان های پالس ذخیره بشه

بعد تو بسکام Any change چه جور فعال کنم؟
    فقط وقفه ها با صفر و لبه بالا رونده و پایین رونده فعال میشه که!

میشه بیشتر توضیح بدی لطفا؟

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

اینا ها رو باید برای پیکر بندی وقفه بزنم آیا؟ برای حالت Any change
    GICR|=0x40
    MCUCR=0x01
    GIFR=0x40

نام
    سعید

مهندس کدهایی که کدویژن داده برای پیکربندی وقفه اینهاست(دیگه حال نداشتم کتاب رو بخونم)
    GICR|=0x40;
    MCUCR=0x01;
    MCUCSR=0x00;
    GIFR=0x40;
    یعنی خودتون صحیح فرمودید
    مشکل ازجایی شروع شد که من فکر میکردم کنترل من RC5 هستش چون مال 10 سال پیشه ولی هرچی برنامه می نوشتم برمبنای RC5 درست در نمیومد برای همین اینجوری نوشتم
    وقتی خروجی از0 رفت به 1 مقدار تایمر (من با تایمر1 نوشتم چون 16بیتیه) ذخیره میشه و بعد تایمر صفر میشه و وقتی از 1 به 0 رفت باز مقدار تایمر ذخیره میشه و دوباره تایمر صفر میشه تا وقتی مثلا 20 بار وقفه اتفاق بیفته که میشه 10 بیت چون شما توی هر بار وقفه نصف سیکل رو میخونید
    بعد از این که 2بار کد رو گرفتید و توی 2تا آرایه ذخیره کردید حالا باید باهم مقایسه بشه ولی( مثلا تایمر اگه با فرکانس فرضا 1مگا هرتز کار بکنه میشه هر 1میکرو ثانیه افزایش پیدا میکنه) برای دوتا زمان مشابه 2تا عدد مختلف میده مثلا اگه قرار باشه 100 میکرو ثانیه رو بخونه یک بار 102 میده یک بار 99 یکبار 101 یا 98 حالا شما برای مقایسه اگه اسم یک متغیرت باشهA و اون یکی B نمیشه بنویسی
    if(a==b)
    باید بنویسی
    if(a<b+5 && a>b-5)
    اگه متوجه شدی بگو تا قسمت بعدی رو بگم
    راستی شما مطمئنی که فرستنده شما RC6 هستش؟
    (از کجا مطمئنید؟)

13. تشکرها از این نوشته :

نام
    سعید

راستی برای این روش میتونید از capture هم استفاده کنید

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed210 نمایش پست ها
    مهندس کدهایی که کدویژن داده برای پیکربندی وقفه اینهاست(دیگه حال نداشتم کتاب رو بخونم)
    gicr|=0x40;
    mcucr=0x01;
    mcucsr=0x00;
    gifr=0x40;
    یعنی خودتون صحیح فرمودید
    مشکل ازجایی شروع شد که من فکر میکردم کنترل من rc5 هستش چون مال 10 سال پیشه ولی هرچی برنامه می نوشتم برمبنای rc5 درست در نمیومد برای همین اینجوری نوشتم
    وقتی خروجی از0 رفت به 1 مقدار تایمر (من با تایمر1 نوشتم چون 16بیتیه) ذخیره میشه و بعد تایمر صفر میشه و وقتی از 1 به 0 رفت باز مقدار تایمر ذخیره میشه و دوباره تایمر صفر میشه تا وقتی مثلا 20 بار وقفه اتفاق بیفته که میشه 10 بیت چون شما توی هر بار وقفه نصف سیکل رو میخونید
    بعد از این که 2بار کد رو گرفتید و توی 2تا آرایه ذخیره کردید حالا باید باهم مقایسه بشه ولی( مثلا تایمر اگه با فرکانس فرضا 1مگا هرتز کار بکنه میشه هر 1میکرو ثانیه افزایش پیدا میکنه) برای دوتا زمان مشابه 2تا عدد مختلف میده مثلا اگه قرار باشه 100 میکرو ثانیه رو بخونه یک بار 102 میده یک بار 99 یکبار 101 یا 98 حالا شما برای مقایسه اگه اسم یک متغیرت باشهa و اون یکی b نمیشه بنویسی
    if(a==b)
    باید بنویسی
    if(a<b+5 && a>b-5)
    اگه متوجه شدی بگو تا قسمت بعدی رو بگم
    راستی شما مطمئنی که فرستنده شما rc6 هستش؟
    (از کجا مطمئنید؟)
    قسمت وقفه و تایمر رو فهمیدم و تونستم انجام بدم الان دارم به این فکر میکنم که مقدار تایمر رو چه جوری بریزم تو متغیر
    با این روشی که شما میگی دیگه فرقی نداره فرستنده ها چه نوعی باشه
    اگه باز هم فکر میکنی نکته ای چیزی هست به دردم بخوره لطفا در جریان بذار منو
    مرسی

نام
    سعید

راستی من برای این از این روش استفاده کردم که میخواستم وسیله ای که تحویل میدم با هر کنترلی که دمه دست اون شخص بود مچ بشه و بعد 1 بار تنظیم کار بکنه و من فقط 5 دکمه لازم داشتم اگر دکمه زیاد باشه این روش خیلی کنده
    برای اون قبلی تجربه گرفتن چندتا پالس از یک کلید به دفعات مختلف نشون داد که 2 یا 3تا عدد اولی که خونده میشه شکل هم نیست برای همین من چهارمین عدد خونده شده از دفعه اول که کد گرفته شد رو شروع کردم به مقایسه با عدد اول از دفعه دوم که مد گرفته شد اگه برابر بود (با همون شرط پست قبلی که گفتم) از اینجا به بعد عدد های دوتا کد رو باهم مقایسه میکنم اگه نبود میام چهارمین عدد رو با عدد دوم کد دوم مقایسه میکنم و این کار رو انقد انجام میدم که یک عدد از کد دوم با عدد چهارم کد اول برابر بشه یعنی اینجوری
    [PHP]while ( ((pulse[4]<(pulse2[pointer]+50)) && (pulse[4]>(pulse2[pointer]-50)))==0 )
    {
    pointer=pointer+1;
    }
    while(pointer<40)
    {
    if( (pulse[4+pointer2]<(pulse2[pointer]+50)) && (pulse[pointer2+4]>(pulse2[pointer]-50)) )
    {
    chek=chek+1;
    }
    pointer=pointer+1;
    pointer2=pointer2+1;
    }[/PHP]
    متوجه شدید؟

اصلا شما همین عددهایی که میگیرید رو میتونید با پروتکل RC6 چک کنید و اگه درست بود و میخورد کدهای rc6 رو دربیارید

17. تشکرها از این نوشته :