NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1797 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 11 از 83 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 201 به 220 از 1645

موضوع: سوالات و مشکلات sim900 و sim800

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

راستش نمی دونم کهرم جان ، اینا باید توی عمل تست بشن. من که عملی تست کردم و نتیجه گرفتم.
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

2. تشکرها از این نوشته :

KHM

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

ناظم سایت KHM آواتار ها
    تشکر شده 2,131 بار در 905 پست

چرا دروغ دادا..من فقط rxd و txd و gnd شو چک کردم و بقیه رو چک نکردم...ولی ft232 خیلی مشهوره در این رابطه..ولی خوب به دلیل قیمت بالاش،استفاده از pl2303 به صرفه تره

5. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

من هر دو رو بصورت فول پورت تست کردم . از لحاظ کارایی مثل همند . یه مبدل pl2303 دارم که چند ساله ازش استفاده میکنم و بارها تو برنامه های اینترفیس ازش استفاده کردم ... ft232 هم باهاش چند بار طراحی کردم و از چند پایه کنترلیش مثل DTR استفاده کردم .... دیتاشیت هر کدوم رو نگاه کنید کلی مثال برای طراحی توش هست بخصوص ft232 .....

7. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sigma-mx برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مرتضی رحیمی کردمحله

ممنون سعید جان ، پس هر دوی اینا مبدل واقعی پورت com هستن.

ولی ظاهرا ft245 مبدل واقعی پورت lpt نیست. یعنی تا اونجائیکه من شنیدم نمی تونه پایه های 1 تا 8 پورت lpt رو که میشن d0 تا d7 تبدلی کنه. انگار اصولا برای پرینتر جواب میده فقط!
    .

وبلاگ شخصی من

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 34 بار در 24 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sigma-mx نمایش پست ها
    راستی مهندس این مبدل rs232 به ttl که عکسشو گذاشتی ... تغذیه ۵ ولتشو وصل میکنی ؟
    تغذیه اش رو هم وصل کردم به 5 ولت باز نشد . ضمنا من مهندس نیستم سه واحد پروژه مونده تا مهندس بشمالبته اگه این sim 900 بزاره .

10. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza_rk نمایش پست ها
    سلام

آقا من از این کوروش خان و نطق های زیباش خوشم اومد!
    یاد قدیمای خودم افتادم که می خواستم ماژول SIM300cz رو راه بندازم. پدرم در اومده بود ولی در عوض کلی تجربه کسب کردم. اون موقع ها انقدر مطلب راجع به ماژول ها توی اینترنت نبود و ....

موارد احتمالی ایناست کوروش جان :

1. شما در استفاده از مبدل مشکل دارید. برای اینکه از صحت عملکرد اون مطمئن بشید یه برنامه ی ساده برای ارتباط RS232 با AVR بنویسید و اونو با هایپر ترمینال یا سایر موارد تست کنید. مثلا برنامه ای بنویسید که یک عدد از هایپر ترمینال بگیره و دو برابرشو توی هایپر ترمینال نشون بده.

2. بنظر می رسه که باود ریت به درستی تنظیم نشده! وقتی از این مبدل استفاده می کنید و شماره ی پورت ظاهر میشه روش دوبار کلیک کنید و ببینید که باود ریتش روی چه عددی هست؟ بهتره باید ریت روی 9600 باشه.

3. برای کار کردن با هاپر ترمینال بهتره آموزشی که برای ماژول SIM300cz توی همین سایت گذاشتم رو مطالعه کنید.

4. اینکه اون دستورات AT Command توی پنجره ی هایپر ترمینال نشون داده نمیشه علتش اینه که حالت اکوی ماژول خاموشه! که توسط دستور ATE1 می تونید روشنش کنید و برای خاموش کردن مجددش از دستور ATE0 استفاده کنید.

5. چرا برای ایجاد ارتباط سریال از آی.سی PL2303 استفاده نمی کنید که با همکاری شرکت کویر الکترونیک واردش کردیم؟ مدارشم توی سایت گذاشتیم. این ماژول همه ی پایه های پورت سریال رو تبدیل می کنه. نه فقط RXD و TXD از طرفی باودریت هایی تا 128000 رو هم ساپروت می کنه.
    سلام.
    آمدی جانم به قربانت ولی خوش آمدی بازم .
    مرسی .اینا نطق نیست.مصیبت نامه است .غلط کردم نامه است .
    منم به معنای واقعی کلمه پدرم درومده تا حالا
    1. پروگرامر ندارم . یه دفعه قیف هست نفت نیس .نف هست یارو کار داره و...
    2. باود ریت 9600 هس .بیشتر کمترشم تست کردم .می نشد که نشد
    3.یه آموزشتون درباره سیم 300 رو دیدم .توش هایپرم داشت .تمام تعالیم الهی شما تو اون رو مو به مو اجرا کردم .ولی اب از سر چشمه گلالوده . اگه این یکی اختصاصا درباره هایپره .پیداش میکنم .ممنون از اینکه به دیگران آموزش میدید .منم همینجا قول میدم پروژه ام که به نتیجه رسید .کامل کامل و تمام دستاوردامو تو این سایت بذارم که بقیه استفاده کنن .
    4.اصلا هرچی میزنم بی رودربایستی و بی رحمانه و با بی مبالاتی تمام error میده فرصت به ate1 یا ate0 نمیرسه . تو یه جایی در هنگام ور رفتگی تو نرم افزار یه تیک eco دیدم که اونو که میزنم . میبینم چی مینویسم ولی باز جوابی نمیاد .
    5. این قسمت 5 فرمایشاتتون رو وقت میبره تا بفهمم اینا که گفتین کی یند ، چی یند؟ بذار یه سرچ کنم ببینم اصلا pl 2326 و... چیه .چشم

و درآخر ممنون ار لطفتون .همه بیایید دست بدست هم بدهیم پروژه مارو به سرانجام برسونیم .تا دعای خیر یک فامیل و یک دانشگاه پشت سرتون باشه .
    ویرایش توسط kourosh431 : 13-06-2012 در ساعت 07:53

12. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kourosh431 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند

احساس میکنم مغزم چرک کرده . از صبحه دارم میخونم و لحیم میکنم و فحش میدم به جد وآبای سلف و خازن و sim900 تا الان که ساعت 5 بعد از نیمه شبه.داستان حسن کچل و ماژول سحرآمیز به اینجا رسید که .یادم افتاد یه کامپیوتر رومیزی داشتیم واسه قدیما . گفتم ایول هم ویندوزش xp هست پس هایپر خودش داره هم پورت db9. رفتم سراغش . مادگی ماژول rs232 to ttlرو وصل کردم به پرت سریال .ولی بازم مثل قبل .تو هایپر هیچی نمیومد.دقیقا مثل قبل . . خسته گیم موند تو تنم . اخه انباری رو هم واسه پیدا کردنش مجبور شدم تمیز کنم . مشخص شد که تو تبدیل مشکل هست . شماتیک اون ماژول rs232 to ttl (همن که توش max232 داره )رو از رو بردش کشیدم رو کاغذ .دیدم دقیقا شبیه شماتیک هاییست که پیشنهاد شده واسه تبدیل تو سایتا.شماتیکشو پیوست میکنم. بسرم زد اون یکی تبدیل usb to db9 male رو باز کردم ببینم توش چیه .حاجی اینم توش max232 داشت .این مکس نخوده هر آشه .یه atmega8a هم داشت و یه سری مقاومت و خازن smd . ببینم مکس اون بخوره تو مکس این همدیگرو خنثی نکنن!!!!
    از شوخی که بگذریم به گریه میرسیم .
    ببینم هیچ راهی نیست این ماژول rs232 to ttl (تف به این اسم طولانیش ، مجبوریمم مبسوط بنویسیم و...) رو امتحان کنیم ببینیم اصلا درسته ؟ راه آسونا ها که میکرو و برنامه نویسی و پروگرامر و.... نخواد . اگه راهی نیست لطفا مبسوط توضیح بدین چیکار کنم چون من برنامه نویسیم برعکس انشانویسیم اصلا خوب نیست . یه بارم تو عمرم میکرو رو از نزدیک دیدم ، پشت ویترین یه مغازه ، که مغازه اش هم بسته بود ، روشم نوشته بود حراج بعلت تغییر شغل . خلاصه از دفعه های بعد هم که از جلو مغازه هه رد شدم دیگه ندیدمش . امیدوارم با این توضیحات به عمق فاجعه پی برده باشید.
    هیچی دیگه به مخم نمیرسه .مغزم چرک کرده از تو گوشام داره میریزه بیرون .نمیدونم چیکار کنم . راستی تو صحبتهای گهربار crz_boy یه جا یکی از گوهراش از دستم در رفته بود اینکه rx و tx رو مستقیم وصل نکنم. ولی من دقیقا مستقیم وصلشون کردم به tx و rx ماژول rs232 to ttl (که تف به اسم طولانیش ، که مجبوریم مبسوط بنویسیم) .بخوابم پاشدم باز اونجوریشم امتحان میکنم
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

14. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kourosh431 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند

نقل قول نوشته اصلی توسط crz_boy نمایش پست ها
    vcc تو max232 رو باید به ولتاژ 5ولت وصل کنی...و اینکه پایه های rx و tx رو مستقیم به ماژول وصل نکن.مثل شماتیکی که قبلآ گذاشته بودم، وصل کن
    شماتیک و الان دوباره به رؤیت خودم رسوندم .اگه اشتباه نکنم و همون باشه با مقاومت سری و زنر موازی وصل شده . مقاومت هارو 330 اهم بذارم خوبه؟ میشه زنر و نذارم؟ زنر ندارم . واسه گرفتن زنر از اینجا* تا امجد باید برم .

پاورقی : * توضیح اینکه اینجا تا امجد دور است .

16. تشکرها از این نوشته :

ناظم سایت KHM آواتار ها

رفیق اولآ که نباید عجله کنی..پروژه ی خود من حدود 3ماه طول کشید..چون هربار که میسوخت،یه مدت طول میکشید که جدیده برسه..
    اصل کاریه دیود زنره دیگه..اگه مستقیم وصل کنی،کار میکنه و مشکل از اونجا نیست ولی احتمال داره خود ماژول رو بسوزونه...اختمالآ 330اهم هم جواب بده.
    بهترین کار اینه که خودت مبدل بسازی...از همو pl2303 استفاده کن..1مدار خیلی سادس که باید بسازی و خودتو راحت کنی

18. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مرتضی رحیمی کردمحله

1. پروگرامر ندارم . یه دفعه قیف هست نفت نیس .نف هست یارو کار داره و...
    حتما یه پروگرمر بخر ، پس چطوری می خوای میکروتو وصل کنی به ماژول و براش برنامه بنویسی؟

بسرم زد اون یکی تبدیل usb to db9 male رو باز کردم ببینم توش چیه .حاجی اینم توش max232 داشت .این مکس نخوده هر آشه .یه atmega8a هم داشت و یه سری مقاومت و خازن smd . ببینم مکس اون بخوره تو مکس این همدیگرو خنثی نکنن!!!!
    احتمالا یه همچین اتفاقاتی می افته جانم! اولا مبدل هایی که توش میکرو داره خیلی ضعیف تر از مبدل های سخت افزاری مثل PL2303 و FT232 عمل می کنن و من اصلا توصیه نمی کنم.

ثانیا برای تست مبدل USB to COM میای وصلش می کنی به پورت USB بعدش با یه تیکه سیم پایه ی RXD رو وصل می کنی به پایه ی TXD خودش! (RXD و TXD از BD9 بهم وصل میشن) بعدش هرچی توی هایپر ترمینال می نویسی باید برگرده توی خود هایپر ترمینال! گرفتی مطلبو؟

اگه تا اینجای کار سالم بود در مرحله ی بعدی مبدل RS232 to TTL رو وصل می کنی به DB9 اون مبدل USB to COM حالا ایندفعه میای از خروجی های روی برد ، RXD رو وصل می کنی به TXD و دوباره توی هایپر ترمینال تایپ می کنی که بازم هرچی تایپ کردی باید دوباره بیاد توی هایپر ترمینال.

تا اینجاشو انجام بده تا مرحله ی بعدی رو با توجه به جوابی که می گیری بهت بگم.
    .

وبلاگ شخصی من

20. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما morteza_rk برای ارسال این پست سودمند:

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

ممنون سعید جان ، پس هر دوی اینا مبدل واقعی پورت com هستن.

ولی ظاهرا ft245 مبدل واقعی پورت lpt نیست. یعنی تا اونجائیکه من شنیدم نمی تونه پایه های 1 تا 8 پورت lpt رو که میشن d0 تا d7 تبدلی کنه. انگار اصولا برای پرینتر جواب میده فقط!
    من یه مدت اتفاقا دنبال این آیسی بودم تا پروگرامر پارالل fpga رو به usb تبدیل کنم ... ولی این ft245 خیلی آیسی بی خودیه ... همون ارتباط سریاله ! درایورشم همون پورت سریاله .... فقط دیتا رو بصورت موازی منتقل میکنه !! آیسی پیدا نکردم هنوز که برای کامپیوتر پورت LPT بشناسه !

کاربر علاقه مند

رفیق اولآ که نباید عجله کنی..پروژه ی خود من حدود 3ماه طول کشید..چون هربار که میسوخت،یه مدت طول میکشید که جدیده برسه..
    اصل کاریه دیود زنره دیگه..اگه مستقیم وصل کنی،کار میکنه و مشکل از اونجا نیست ولی احتمال داره خود ماژول رو بسوزونه...اختمالآ 330اهم هم جواب بده.
    بهترین کار اینه که خودت مبدل بسازی...از همو pl2303 استفاده کن..1مدار خیلی سادس که باید بسازی و خودتو راحت کنی
    من متاسفانه کمتر از یه ماه وقت دارم .تازه قسمت میکرو و برنامه نویسیشم مونده . باشه . مقاومت چند اهم بذارم ؟ و زنر چند ولت ؟ مجبورم دیگه .وقتی بحث سوختن ماژول میاد وسط دیگه جای بحثی نیست . قضیه مار گزیده از ریسمان سیاه وسفیدم بدش میاده .
    این ماژولم انگار منتظره بسوزه .بعد این پروژه باید یه تایپیک درست کنیم که با این عنوان که چند راهی (کاملا عملی وبهداشتی) که ماژولمان نسوزد .

کاربر علاقه مند

حتما یه پروگرمر بخر ، پس چطوری می خوای میکروتو وصل کنی به ماژول و براش برنامه بنویسی؟

احتمالا یه همچین اتفاقاتی می افته جانم! اولا مبدل هایی که توش میکرو داره خیلی ضعیف تر از مبدل های سخت افزاری مثل PL2303 و FT232 عمل می کنن و من اصلا توصیه نمی کنم.

ثانیا برای تست مبدل USB to COM میای وصلش می کنی به پورت USB بعدش با یه تیکه سیم پایه ی RXD رو وصل می کنی به پایه ی TXD خودش! (RXD و TXD از BD9 بهم وصل میشن) بعدش هرچی توی هایپر ترمینال می نویسی باید برگرده توی خود هایپر ترمینال! گرفتی مطلبو؟

اگه تا اینجای کار سالم بود در مرحله ی بعدی مبدل RS232 to TTL رو وصل می کنی به DB9 اون مبدل USB to COM حالا ایندفعه میای از خروجی های روی برد ، RXD رو وصل می کنی به TXD و دوباره توی هایپر ترمینال تایپ می کنی که بازم هرچی تایپ کردی باید دوباره بیاد توی هایپر ترمینال.

میخواستم اول برنامه نویسبی و این چیزاشو با پروتیوس امتحان کنم و میکروی پروتیوس و از com وصل کنم به ماژول sim900. بعد که جواب گرفتم برم سراغ میکرو واقعی . باشه .چشم حالا چه پروگرمی بگیرم که شما و دوستان کار میکنید و راحتید باهاش . این و از این بابت پرسیدم که باز از این سایتا یه چیزی نرم بگیرم که مثل این مبدله بشه دردسر و بعد کاسه چه کنم چه کنم بده دستم.ممنون میشم بگید .
    بعد اینکه تو سایتا دنبال مبدل usb گشتم .تو همه شون میکرو داشتن و یه سری خازن و... هیچ کدوم max232 نداشتن .یه نمونه اش رو هم پیوست میکنم .بیشتر از 10 مورد یافت می شد که هیچ کدوم جز میکرو و.... max 232 نداشت .سخت افزار اکثرشونم یکی بود و یه اختلافاتی تو مقدار مقاومت خازن داشتن .ببینم نکنه این خودش به تنهایی مبدل usb to ttl باشه ولی خودش و شرکت سازنده اش هم خبر ندارن , من کشفش کرده باشم .!!!!!!!!
    سوم اینکه . گرفتم مطلبو چشم. جوابو به سمع و نظرتون میرسونم . و بعد اینکه ft233 و pl2303 دردسر دارن .باید pcb بزنم قطعه بگیرم و لحیم و... میشه آرد ودادم به نونوا .نونوا بهم نان داد. نون و دادم به بغال .بغال بهم .... واسه همین دردسرهاش رفتم سراغه ماژول آماده تبدیل دیگه . ولی وقتی مجبور باشم چاره ای نیس . مطمینم همتون تا حالا مجبور بودین .پس درکم میکنید .
    و در آخر اینکه pcb و چاپش و.... زمان بره . میخام رو برد بورد اولش ببندم و جواب گرفتم و همه کارا شد . موقع تحویل یه pcb کلی میزنم که همه چیزارو توش لحاظ بشه .اگه امکانش هس از مدار pl2303 یه شماتیک بهم بدین که .برم قطعاتشو بگیرم رو برد بورد بزنم . نوع پروگرمر و ... هم یادتون نره بیزحمت .
    ودر یکی بعد از آخر اینکه زیاده عرضی نیست. باقی بقایت . جانم فدایت .
    ویرایش توسط kourosh431 : 13-06-2012 در ساعت 21:27

ناظم سایت KHM آواتار ها

ماشالا انقد مینویسی،آدم تا آخرشو میخونه،اولاش یادش میره چی نوشتی که جواب بده:د
    اگه بتونی راش بندازی،برنامه که دیگه 1ماه طول نمیکشه..
    مقاومت 130 اهم و زنر 3ولت...تو شکله هم معلومه..این ماژول کلآ خیلی حساسه..
    تو پروتئوس نمیتونی شبیه سازی کنی،چون نمیدونی که فرمت ارسال ماژول چجوریه..منم اول ارتباط سریال رو شبیه سازی کردم ولی وقتی به ماژول وصل کردم اصلآ کار نکرد..بعد اینکه راهش انداختی،توضیحات بیشتر میدم.
    max232 برا اینه که به پورت com کامپیوتر وصل کنی..پس دمبالش نباش..
    اینی که ضمیمه کردی هم میشه ولی زیاد خوب نیس..آیسی های مخصوص بهتر از atmega کار میکنن.
    هیچ کدوم از ft233 و pl2303 ها dip نیستن که بتونی بزنی رو برد بورد..پس باید pcb باشه
    اینم شماتیک:
    http://www.iranmicro.ir/wp-content/u...nmicro.ir_.pdf

پروگرمر هم من usbasp ساختم خودم و خیلی هم راضیم...ولی وقتت کمه،پروگرمری بگیر که بر پایه ی usbasp باشه.که اکثر پروگرمرهای usb هم از همین نوعآ
    ویرایش توسط KHM : 13-06-2012 در ساعت 22:21

25. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند

ماشالا انقد مینویسی،آدم تا آخرشو میخونه،اولاش یادش میره چی نوشتی که جواب بده:د
    اگه بتونی راش بندازی،برنامه که دیگه 1ماه طول نمیکشه..
    مقاومت 130 اهم و زنر 3ولت...تو شکله هم معلومه..این ماژول کلآ خیلی حساسه..
    تو پروتئوس نمیتونی شبیه سازی کنی،چون نمیدونی که فرمت ارسال ماژول چجوریه..منم اول ارتباط سریال رو شبیه سازی کردم ولی وقتی به ماژول وصل کردم اصلآ کار نکرد..بعد اینکه راهش انداختی،توضیحات بیشتر میدم.
    max232 برا اینه که به پورت com کامپیوتر وصل کنی..پس دمبالش نباش..
    اینی که ضمیمه کردی هم میشه ولی زیاد خوب نیس..آیسی های مخصوص بهتر از atmega کار میکنن.
    هیچ کدوم از ft233 و pl2303 ها dip نیستن که بتونی بزنی رو برد بورد..پس باید pcb باشه
    اینم شماتیک:
    http://www.iranmicro.ir/wp-content/u...nmicro.ir_.pdf

پروگرمر هم من usbasp ساختم خودم و خیلی هم راضیم...ولی وقتت کمه،پروگرمری بگیر که بر پایه ی usbasp باشه.که اکثر پروگرمرهای usb هم از همین نوعآ
    شورمنده تم رفیق .خودش زیاد میشه .تاره اینهمه مینویسم منظورمو نمیتونم برسونم .منظورم اینه که هیچکدوم از تبدیلای usbto comتوشون max232 ندارن .واسه من چرا داره ؟. نکنه این مبدله usb to ttl باشه .و خروجیشو یه سره وصل کنم به rx و tx ماژول sim900 (یعنی لازم نباشه بدم به یه max دیگه ) میدونم که میسوزه باز این .
    حالا smd رو کجای دلم بذارم . طبق ارمایشات اخیر مبدلم انگار سالمه .ولی شما که نیکی میکنی خب در دجله انداز دیگه. pcb رو بدین دیگه .احتمالا خود شما ندارید چون اگه داشتی نیکی و پرسش نمیکردی خودت میزاشتی ، ثابت شده با مرامتر از این حرفایی . کسی اگه داره لطف کنه بذاره .ممنون میشم .

27. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kourosh431 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند

سلام . اوامر انجام شد مرتضی خان . بنطر سالمه . چون تو codvision وقتی eco فعال بود .سلام و مینوشت ssaallaamm شرح کارایی که کردم مبسوط تو لینکه زیره .حالا چه گلی به سرم بگیرم . این سالمه و نمیدونم خوشحال باشم یا نه .این یعنی ایراد پیدا نشد .
    http://www.up.98ia.com/images/cku7n2j0ii168999cmfc.rar

29. تشکرها از این نوشته :

ناظم سایت KHM آواتار ها

دشمنت شرمنده...احتمالآ دلیل استفاده از max232 تو مبدله اینه که تبدیل به com واقعی بکنه.(یعنی دیگه 5ولت نیس و بیشتره)
    من pcb برا ft232bm تو پروتئوس دارم،اگه به دردت میخوره بذارم.
    وقتی تغذیه رو وصل کردی،درست کار کرد...پس یعنی مشکل از اونجا نیست...مطمئنی ترتیب rx و tx رو به sim900 درست وصل میکنی؟ و اینکه gnd هارو مشترک کردی؟؟؟

31. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند

دشمنت شرمنده...احتمالآ دلیل استفاده از max232 تو مبدله اینه که تبدیل به com واقعی بکنه.(یعنی دیگه 5ولت نیس و بیشتره)
    من pcb برا ft232bm تو پروتئوس دارم،اگه به دردت میخوره بذارم.
    وقتی تغذیه رو وصل کردی،درست کار کرد...پس یعنی مشکل از اونجا نیست...مطمئنی ترتیب rx و tx رو به sim900 درست وصل میکنی؟ و اینکه gnd هارو مشترک کردی؟؟؟
    آره درست وصل کردم. پایه 41 ماژول sim900-te-c که rxd هست رو وصل میکنم به پایه tx مبدل .gnd مدارها هم یکی هست . با این اوصاف تبدیلم درسته . اگه به نطرت باز برم سراغه ft232 ؟ اگه آره که بذار .

33. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند

دیتا شیت ماژول sim900-te-c پیوست شد .

ناظم سایت KHM آواتار ها

این دستور رو بزن ببین چی میده:
    At+ipr=9600
    با حروف بزرگ ها...
    ویرایش توسط KHM : 14-06-2012 در ساعت 03:35

36. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 11 از 83 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293061 ... آخرینآخرین