NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3415 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 17 از 17

موضوع: از کجا شروع کنم؟

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 16 بار در 14 پست

Icon16 از کجا شروع کنم؟

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز و گرامی...
    من میکروهای avr atmega رو تا حد بسیار خوبی کار کردم و الان میخام یه سطح بالاتر رو کار کنم ولی نمیدونم xmega کار کنم یا مستقیم برم سروقت arm...
    اصولا این دو تا چه فرق هایی باهم دارند(یه چیزهایی میدونم ولی میخام کاملشون کنم) ؟
    اگه بخوام با xmega کار کنم باید از کجا شروع کنم،برنامه نویسی به زبان سی رو تا حد خوبی بهش مسلطم و نمیخام زیاد وقتمو بگیره،نهایتا 1ماه...
    بنظر شما باید با برد آموزشی کار کنم؟
    بردی که بتونه خیلی خوب و کامل ،اکثریت کاراییهاشو بهم یاد بده ،چه بوردیه؟
    تو فروشگاه شرکت کویر این برد موجوده؟
    لطفا بگین اگه برد میخرم چه چیزهای دیگه ای باید همراش بخرم؟

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

سلام

اگر میخای یکبار هزینه کنی و حداکثر امکانات رو میخای من برای STM اینو پیشنهاد میکنم

stm32f407,expansion discovery,expansion stm32f4,برد توسعه دیسکاوری,برد توسعه discovery

البته این فقط بورد توسعه هست و خود بورد دیسکاوری رو جداگانه باید بخرید که سر جمع میشه 300 تومن

اما برای LPC بورد زیر خوبه , البته اگر همراه فیلم های آموزشی آقای زرکوب باشه سرعت یادگیریتون خیلی بالا میره ولی از لحاظ قابلیت پردازنده به بالایی نمیرسه چ

برد lpc1768 باjlin onboard و mp3 player,Fm radio,usb host, usb device, ساپورت درایور السیدی های 3.2 و4.3و5 و 7 اینچ

در کل شما باید خودتون شرایط رو بسنجید که یه بورد آموزشی با مثال و قابلیت های بالا ولی بدون آموزش اصولی میخواهید یا نه ترجیح میدید یه آموزش اصولی برای بورد باشه حالا قابلیت ها کم بود هم موردی نداره و البته زودتر هم یاد میگیرید
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

4. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما Doloop برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند

یعنی به نظر شما لازم نیست دیگه xmega کار کنم؟
    برای کاربردهای صنعتی نباید xmega کار کنم؟

ناظم انجمن Ma3ood آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 3,087 بار در 1,509 پست

اقا حسین در دو پست قبل توضیحات عالی ارایه کردند من هم در ادامه صحبتهای ایشون
    شما با توجه به کاربردهای اینده ات تصمیم بگیر مثلا نیاز به حافظه بیشتر ، سرعت بیشتر و امکاناتی بیشتر از AVR و PIC داری همین Xmega هم گزنیه خوبی است و شاید در اکثر مواقع همین AVR , PIC هم کارتونو راه بیندازه
    ولی نیازهاتون فراتره از این هاست میتونی برس سراغ میکروکنترلر های ARM (توضیحاتشو دوستمون دادن )
    و باز هم نیاز به پردازش تصویر ، نمایشگرهای بزرگ ، شبکه ، سیستم عامل و... داری سراغ مینی پی سی ها ، بردهای کوبی و ....
    که همه قطعات و وسایل با پشتیبانی مناسب در فروشگاه همین سایت موجود هست . و تاپیک های متعدد به وجود امده بهتره از گزینه سرچ انجمن استفاده کنید حتما در موضوع انتخاب میکروکنترلر به تاپیک های زیادی برمیخورید .
    ویرایش توسط Ma3ood : 09-11-2013 در ساعت 16:30

7. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما Ma3ood برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    تشکر شده 85 بار در 46 پست

سلام
    من خودم با xmega و stm32 و lpc و غیره کار کردم پیشنهاد من با دوستمون جناب doloop یکیه شما بیا arm رو کار کن و یاد بگیر یجوری به غیر بهتر بودن امکاناتش , بروز و استفاده های بیشتری داره و خواهد داشت بعد یاد گیری arm اگه بتونی dspic هم یاد بگیری یجوری ضمیمه کارت کنی که دیگه حرف نداره و نتیجش هم خواهی دید ولی arm از همه مهمتره من خودم چند تا از برد کنترل های دستگاههای صنعتی مثل اینورتر ها و یا روگولاتور کاپاسیتور ها رو که برای تعمیر باز کردم اکثرا از arm استفاده کرده بودن جالب اینکه بیشتر از میکرو های کمپانی texas insturment استفاده کردن وبعضی از قطعات ماشین ها منظور اتومبیل ها هم محصولات میکروچیپ یا pic هم بکار برده ویخورده هم avr

9. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما mahdi8866 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال

ببینید دوست عزیز این فکر نکن که xmega میکرو خوبی نیست شما با این میکرو میتونید کار های گرافیکی و پروژه های خوبی رو هم جواب بگیری لطفا فیلم که در زیر ادرسشو گذاشتم نگاه کن
    http://s2.picofile.com/file/71711258...%8B_2.flv.html

11. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما mahdi8866 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند

پس بنظر شما لازم نیست من برای اینکه بتونم هم پردازش تصویر و ارتباط با نمایشگرهارو و...رو کار کنم و هم اینکه بتونم وارد کارهای صنعتی بشم لازم نیست که حتماxmega کار کنم و arm کافیه؟
    بنظر شما کدوم سری arm کافیه برای این کارها؟

ناظم انجمن Ma3ood آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 3,087 بار در 1,509 پست

شما میتونی از شرکت NXP میکروکنترلر LPC1768 را انتخاب کنی که اقای زرکوب هم فیلم اموزشی بسیار عالی در این زمنیه منتشر کرده برای اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کن
    فیلم آموزشی میکروکنترلر LPC17xx (بررسی رجیستری و توابع CMSIS ) بالاخره آماده شد! - ایـــــــــران میـــــــکرو ™

14. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما Ma3ood برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال r0b0 آواتار ها
    نام
    امید عزیزی
    تشکر شده 198 بار در 80 پست

برای شروع شاید بهتر باشه با میکروهای arm7 سری اتمل کار کنید تا پیش زمینه کافی از قابلیت های میکروهای arm بدست بیارید بعد باتوجه به نیازتون با میکروهای سری بالاتر گستره کار رو بیشتر کنید
    میتونید هدر برد at91sam7x256 رو از فروشگاه سایت برای شروع سفارش بدید
    پروژه ها و مثال های آموزشی کافی در انجمن برای این میکرو کار شده که میتونه در یادگیری سریع تر کمکتون کنه
    بعد کار کردن و آشنایی کامل با هسته های arm سری اتمل میتونید به پیشنهاد دوستان سراغ سری LPC و بعد STM و... برید

16. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما r0b0 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال

سلام
    بله arm بهتره اما تو این نوع من خودم کیفیت کار nxp رو بهتر میدونم همین میکرویی که جناب Ma3ood گفتن میکروی خوبی هست منظورم lpc1768 هست اگه برای کارای گرافیکی سطح نسبتا بالاتر میخوای بری lpc1788 خوبه میتونی از فروشگاه core board lpc1788 رو بگیری تقریبا با میکروی قبلی شباهت داره اما امکانات دیگه ای مثل داشتن lcd controller داره یا ارتباط با حافظه های خارجی سخت افزاری در کل خود باید تصمیم بگیری

18. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما mahdi8866 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند

ممنون از همه دوستان عزیز برای کمکهاتون...

کاربر فعال
    نام
    عربعامری
    تشکر شده 92 بار در 60 پست

ای بابا اگه شرکت بیاد برد اموزشی xmega رو هم وارد میکرد یا میساخت با زازم ار lpc تبلیغ میکردید.اقا اگه میخوای سر خرده نشی همون xmega رو شروع کن.لا اقل چند تا کتابخانه استاندارد میتونی براش پیدا کنی.اینجا ارم رو برای کلاسش میشناسن وگر جز مدار چشمک زن و یک سمپل کد ناقص که یک شرکت نوشته هیچی دیگه برای lpc پیدا نمیشه.همون xmega م فیلم های مهندس کی نژاد رو با هیچ میکری عوض نکن.من خودم lpc خریدم که توش موندم.یعنی هرکی خریده توش مونده
    ویرایش توسط arvin2009 : 22-11-2013 در ساعت 13:12

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 11 بار در 11 پست

بین xmega و arm تفاوت زیاد هست.
    هر کدوم رو دوست داشتی شروع کن.xmega چون با نرم افزار کدویژن میشه براش برنامه نوشت خیلی خوب هست.یه ویژگی خوب دیگه xmega تعداد زیاد پورت سریال هست که حداکثر به 7 تا هم میرسه.ولی توی adc خیلی قوی نیست.ولی آرم توی adc بهتر عمل میکنه.همچنین سرعت و قدرت بیشتری دارن.

22. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 1 پست

تمامی دوستانی که اصرار بر روی میکروی آرم دارن یه نگاهی به پریفرال های ایکس مگا بندازن و اون رو با 1768 مقایسه کنند
    هر د برتری دارن
    اما برتری های ایکس مگا اون رو برای صنعت و کارهای عمومی به مشتری عرضه میکنه
    به نظر من با توجه به قیمت مناسب
    منابع یادگیری فراوان و البته رایگان(دقت کنید رایگان!!)
    و نمونه کد های فراوان برید سراغ ایکس مگا
    اما نیم نگاهی هم به آرم داشته باشید
    چرا؟
    فقط برای پردازش های سنگین و سیستم عامل های گرافیکی
    اما نه با یادگیری میکرو هایی که چندین وقت باید مطالعه داشته باشید تا به نتیجه برسید
    بلکه برید سراغ بورد های آماده مثل کوبی و رسپبری پای
    این نظر منه

24. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما rezaqwer برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 20 بار در 18 پست

نقل قول:" تمامی دوستانی که اصرار بر روی میکروی آرم دارن یه نگاهی به پریفرال های ایکس مگا بندازن و اون رو با 1768 مقایسه کنند
    هر د برتری دارن
    اما برتری های ایکس مگا اون رو برای صنعت و کارهای عمومی به مشتری عرضه میکنه"
    اگه میشه مثال بزنید.
    من با xmega کار نکردم نباید نظر بدم اما کم بودن منابع واسه آرم رو قبول ندارم مثال های کیل شاهد

26. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند NoBoko آواتار ها
    تشکر شده 73 بار در 45 پست

استفاده از میکروکنترلرها موقعی جالب هست که بتونی اون مطالب تئوری که در دانشگاه یا ... یاد گرفتی رو روش پیاده کنی و خودت هم یک خلاقیتی اضافه کنی،
    الان که این میکروهای آرم اومده، انقدر زمان واسه مطالعه دیتاشیت ها و دستورالعمل ها و... صرف میشه که بعضی وقتا یادت میره می خواستی چیکارکنی و چه چیزی درست کنی؟!
    بنابراین میطلبه که یک کار تیمی برای پیاده سازی ایده ها انجام بشه...

28. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما NoBoko برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

سلام.
    کار با یک میکروکنترلر چند قسمته
    قبل از قسمت اول! نحوه ساخت پروژه و پروگرام کردن در برد با پروگرامر
    قسمت اول راه اندازی پریفرال های میکرو هست. وقتی قبلا این کار انجام شده قدم اول و سخت انجام شده. در غیر این صورت همان موردی که فرمودید پیش میاد:
    نقل قول نوشته اصلی توسط NoBoko نمایش پست ها
    الان که این میکروهای آرم اومده، انقدر زمان واسه مطالعه دیتاشیت ها و دستورالعمل ها و... صرف میشه که بعضی وقتا یادت میره می خواستی چیکارکنی و چه چیزی درست کنی؟!
    چند سال پیش که شروع کردیم دقیقا همین طور بود. ولی الان سه سوت طرف راه می افته! چرا؟ چون قبلا این کار انجام شده و در اختیار دیگران هم هست
    مثلا وقتی نتونستید وقفه را راه بندازید یا پورت سریال کار کنید اگر در کاری به این موارد نیاز شد چطور میشه انجام داد!؟ یک پریفرال ممکن است کاربردهای مختلف داشته باشد. کاربردهای مختلف بیشتر در مورد پروتکل های ارتباطی میکرو می باشد
    پیاده سازی پروژه که از قسمت اول استفاده می شود و در این قسمت بایستی برنامه نویس خوبی باشید. و بتوانید چند برنامه که جدا جدا خوب کار می کنه را با هم استفاده کنید

30. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما mzarkoob برای ارسال این پست سودمند: