NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3751 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: درخواست کتابی در مورد مفاهیم طراحی pcb

کاربر فعال
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

پیش فرض درخواست کتابی در مورد مفاهیم طراحی pcb

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما. میخواستم ببینم کتابی در بازار هست که مفاهیم طراحی pcb رو آموزش داده باشه. منظورم آموزش طراحی pcb با یک نرم افزار خاصی نیست بلکه بیان مفاهیم و قوانین طراحی pcb هست. اگه چنین کتابی وجود داره ممنون میشم که معرفی کنید. خیلی ممنون.

2. # ADS
    Circuit advertisement

همکار علمی sarbaz13 آواتار ها
    نام
    محمد قاسمی
    تشکر شده 425 بار در 230 پست

چرانین کتابهای هست.
    شما چند روزی صبر کنید من اسمای چندتا کتا برو برای شما به همراه یک فایل پی دی اف آموزشی قرار میدهم
    شرکت Time Owner

4. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما sarbaz13 برای ارسال این پست سودمند:

همکار علمی sarbaz13 آواتار ها
    نام
    محمد قاسمی
    تشکر شده 425 بار در 230 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed.b3269 نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما. میخواستم ببینم کتابی در بازار هست که مفاهیم طراحی pcb رو آموزش داده باشه. منظورم آموزش طراحی pcb با یک نرم افزار خاصی نیست بلکه بیان مفاهیم و قوانین طراحی pcb هست. اگه چنین کتابی وجود داره ممنون میشم که معرفی کنید. خیلی ممنون.
    سلام
    این هم همان کتاب اصول و قوانین طراحی بردهای مدار چاپی به زبان شیرین فارسی
    به آدرس زیر مراجعه کنید و از آن لذت ببرید.
    http://egs13.blogfa.com
    شرکت Time Owner

6. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما sarbaz13 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر دائمی
    تشکر شده 128 بار در 102 پست

سلام
    منم سوال مشابهی در مورد طراحی مدار دارم. منتهی سوال من پایه ای تر هست و اونم اینکه فرضا ما یک میکروکنترولر داریم و میخوایم روی یک مدار پیاده سازیش کنیم ، نیاز به چه دانشی هست و چه کتاب هایی برای کسب این دانش باید خونده بشه؟

ممنون

کاربر فعال amiray آواتار ها
    نام
    عباس یکانلو
    تشکر شده 360 بار در 187 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar نمایش پست ها
    سلام
    منم سوال مشابهی در مورد طراحی مدار دارم. منتهی سوال من پایه ای تر هست و اونم اینکه فرضا ما یک میکروکنترولر داریم و میخوایم روی یک مدار پیاده سازیش کنیم ، نیاز به چه دانشی هست و چه کتاب هایی برای کسب این دانش باید خونده بشه؟

ممنون
    با سلام تو کتاب مرجع میکرو کنترلر های avr تو سه فصل اولش بخصوص فصل دو مطالبی در این باره هست.
    یکی هم اگه اشتباه نکنم کتاب میکرو کنترلر avr تالیف مهدی کیایی تو چند فصل اولش مطالبی هست البته اگه اسم کتاب رو درست گفته باشم.

9. تشکرها از این نوشته :

کاربر دائمی
    تشکر شده 128 بار در 102 پست

ممنون دوست عزیز
    فقط این کتاب هایی که فرمودید صرفا در مورد avr صحبت میکنه در همون فصول که فرمودید یا بصورت جنرال توضیح داده؟
    همچنین دنبال کتاب کاملی هستم که بشه همه جور آیسی (انواع میکروکنترولرها-میکروپروسسورها و fpga ها و ...) رو در موردش بحث کرده باشه .

البته من قبلا این کار رو با استفاده از user manual منتشر شده از طرف سازنده میکرو و همچنین تفلید از روی مدارهایی که قبلا اون میکرو رو پیاده سازی کردن (مثل مدارایی که بالای صفحه سابت واسه فروش گذاشتن) تا یک جاهایی پیش بردم ولی به نظرم رسید اون کسی که برای اولین بار این بردهای آموزشی رو درست کرده چه دانشی داشته؟ آیا صرفا خود سازنده و یا با استفاده از اطلاعات سازنده باید بردهای مبتنی بر اون تراشه طراحی و ساخته بشه و یا نیاز به دانش اضافه ای هم هست؟

وگرنه تا این حد که از روی رفرنس سازنده مدارهای خروجی رو توی آلتیوم بکشم و بعدشم بزنم سیمکشی خودکار کنه و درنهایت بشه یک برد ساخت بلدم اما میخوام به صورت جامع طراحی بردهای دیجیتال رو یادبگیرم چون قصد دارم وارد مقوله fpga ها بشم و نمیدونم بعد از برنامه نویسی یک fpga چطور باید روی برد پیاده سازیش کرد؟