NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3834 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: جلوگیری از عبور ولتاژ برگشتی ترانس!

کاربر فعال r0b0 آواتار ها
    نام
    امید عزیزی
    تشکر شده 198 بار در 80 پست

پیش فرض جلوگیری از عبور ولتاژ برگشتی ترانس!

سلام
    در مدار اینورتر وقتی به خروجی ac یه باری وصل میکنم، مقدار ولتاژ ac قابل قبولی به ورودی ترانس بازگشت داده میشه(حدود 60 ولت)
    در مورد علت پیشنهادی دارید؟
    برای رفع مشکل چکار میشه کرد؟
    خروجی رو کوپل کنم یا...؟
    (خودم حدس میزدم از اضافه بار روی ترانس باشه، ولی با ترانس های جریان بالا هم مشکل حل نشد)

سپاس

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر ارشد 1nafar آواتار ها
    تشکر شده 4,874 بار در 1,377 پست

در مدار اینورتر وقتی به خروجی ac یه باری وصل میکنم، مقدار ولتاژ ac قابل قبولی به ورودی ترانس بازگشت داده میشه(حدود 60 ولت)
    سلام
    شما ترانسی رو به صورت مجزا به خروجی اینوتر متصل کردید ، یا منظورتون ترانس داخلی خود اینوتور هست ( اینوتور رو خودتون رو ساختید یا دارید با بخش اینورتر دستگاه های ups یا ... کار میکنید ؟ )

در مورد علت پیشنهادی دارید؟
    این ولتاژ معمولا در ورودی تمامی ترانس ها ایجاد میشه و دلیل اون هم معمولا سلفی بودن بار هست . بار در ثانویه ی ترانس یک ولتاژ رو ایجاد میکنه و ولتاژ متناظر با توجه به نسبت تبدیل ترانس در اولیه ظاهر میشه .
    برای رفع مشکل چکار میشه کرد؟
    خروجی رو کوپل کنم یا...؟
    (خودم حدس میزدم از اضافه بار روی ترانس باشه، ولی با ترانس های جریان بالا هم مشکل حل نشد)
    برای رفع این مشکل ، با توجه به مقدار اندوکتانس بار ( خاصیت سلفی ) ، خازنی رو در خروجی قرار میدن ( بین هر فاز یا نول یا بین فاز ها و زمین ) .
    اگه ترانس مورد نظر شما ، در خروجی اینوتر ( بین igbt ها و خروجی ) قرار گرفته ، این ولتاژ توسط دیود های هرزگرد موجود بر روی igbt ها دمپ میشه و مشکلی رو ایجاد نمیکنه .
    البته باید به این نکته هم توجه داشت که قرار دادن بار های سلفی در خروجی اینوتر ها ( مخصوصا بار های که مدام قطع و وصل میشن ) تابع شرایط خاص هست و نمیشه هرر بار سلفی رو در خروجی اینوتر ها قرار داد .

بهتره نقشه یا شماتیکی رو از اینورتر بزارید .
    ویرایش توسط 1nafar : 30-10-2013 در ساعت 13:29 دلیل: غلط املایی

4. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما 1nafar برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال r0b0 آواتار ها
    نام
    امید عزیزی
    تشکر شده 198 بار در 80 پست

سپاس جناب هاشمی عزیز

شما ترانسی رو به صورت مجزا به خروجی اینوتر متصل کردید ، یا منظورتون ترانس داخلی خود اینوتور هست ( اینوتور رو خودتون رو ساختید یا دارید با بخش اینورتر دستگاه های ups یا ... کار میکنید ؟ )
    نه مدار رو خودم ساختم
    منظورم ترانس داخلی خود اینورتر هست

برای رفع این مشکل ، با توجه به مقدار اندوکتانس بار ( خاصیت سلفی ) ، خازنی رو در خروجی قرار میدن ( بین هر فاز یا نول یا بین فاز ها و زمین ) .
    اگه ترانس مورد نظر شما ، در خروجی اینوتر ( بین igbt ها و خروجی ) قرار گرفته ، این ولتاژ توسط دیود های هرزگرد موجود بر روی igbt ها دمپ میشه و مشکلی رو ایجاد نمیکنه .
    البته باید به این نکته هم توجه داشت که قرار دادن بار های سلفی در خروجی اینوتر ها ( مخصوصا بار های که مدام قطع و وصل میشن ) تابع شرایط خاص هست و نمیشه هرر بار سلفی رو در خروجی اینوتر ها قرار داد .

بهتره نقشه یا شماتیکی رو از اینورتر بزارید .
    نقشه رو پیوست کردم
    سپاس
    ویرایش توسط r0b0 : 01-11-2013 در ساعت 12:44