NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3829 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: راهنمایی در مورد pic

کاربر علاقه مند
    نام
    مشهد
    تشکر شده 11 بار در 10 پست

پیش فرض راهنمایی در مورد pic

با سلام

من قبلا avr کار میکردم با کدویِژن و دلیل انتخاب اونا هم راحتی پروگرام کردن avr با کدویژن اونم داخل مدار با یه مدار و کابل دست ساز ساده بود

اما حالا میخوام pic رو هم تجربه کنم میخواستم دوستان راهنمایی کنن از داخل ccs و یا نرم افزار های c دیگه میشه مستقیما pic رو پروگرام کرد ؟ نیاز به خرید پروگرام یا ساخت پروگرام های پیچیده داره یا نه ؟شما چه مداری پیشنهاد میکنین که البته زیاد هزینه نداشته باشه چون هنوز تصمیم قطعی برای ادامه کار با pic رو نگرفتم

ممنون

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

کامپایلر CCS معمولا اجازه استفاده از پروگرامر و دیباگرهای خودش رو میده ولی راحتترین و بهترین پروگرامری که میتونید بسازید خود پروگرامر میکروچیپ بنام PicKit2 هست که نقشه و فیرمورش تو نت موجوده تو سایت های داخلی یا همین سایت هم بگردید پیدا میکنید . این پروگرامر تقریبا تمام میکروهای PIC از سری 10F تا 32MX رو پشتیبانی میکنه و مهمتر اینکه USB هست..

4. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما sigma-mx برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    نام
    مشهد
    تشکر شده 11 بار در 10 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sigma-mx نمایش پست ها
    کامپایلر CCS معمولا اجازه استفاده از پروگرامر و دیباگرهای خودش رو میده ولی راحتترین و بهترین پروگرامری که میتونید بسازید خود پروگرامر میکروچیپ بنام PicKit2 هست که نقشه و فیرمورش تو نت موجوده تو سایت های داخلی یا همین سایت هم بگردید پیدا میکنید . این پروگرامر تقریبا تمام میکروهای PIC از سری 10F تا 32MX رو پشتیبانی میکنه و مهمتر اینکه USB هست..

نمیشه پروگرامر خود ccs رو ساخت

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

من نقشه ای ازشون تو نت ندیدم . اپن سورس نیستند . تازه Pickit که کاملتره و ساختش هم راحت ..

7. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند ali_rostami_7 آواتار ها
    تشکر شده 54 بار در 36 پست

سلام .بله همون جور که دوستمون اشاره کردند.Pickit2 رو می تونید بسازید .و توضیحات کامل در مورد ساختش تو انجمن ecaهست.البته اگه حوصله ی ساختش رو هم نداشته باشید از فروشگاهش قابل خریداریه.اگه می خوای pic کار کنی بطور حرفه ای توصیه می کنم با xc8 کار کنی و یادبگیری که مال خود میکروچیپه .متاسفانه کویر و بروبچ کویر به picزیاد اهمیتی نمیدن .اکثرا ارم کار می کنن.در حالی که شرکت میکروچیپ غولیه برا خودش .و سری های خیلی خفنی داره.وگرنه اگه قرار بود با اومدن ارم از دور بره که تا الان ورشکست شده بود.

کاربر فعال sarab1 آواتار ها
    تشکر شده 172 بار در 100 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mrstar نمایش پست ها
    با سلام

من قبلا avr کار میکردم با کدویِژن و دلیل انتخاب اونا هم راحتی پروگرام کردن avr با کدویژن اونم داخل مدار با یه مدار و کابل دست ساز ساده بود

اما حالا میخوام pic رو هم تجربه کنم میخواستم دوستان راهنمایی کنن از داخل ccs و یا نرم افزار های c دیگه میشه مستقیما pic رو پروگرام کرد ؟ نیاز به خرید پروگرام یا ساخت پروگرام های پیچیده داره یا نه ؟شما چه مداری پیشنهاد میکنین که البته زیاد هزینه نداشته باشه چون هنوز تصمیم قطعی برای ادامه کار با pic رو نگرفتم

ممنون
    من پروگرمر ccs u40 رو دارم با پورت سریال و یو اس بی احتاجی هم بهش ندارم چون (icd3 دارم)میتونم بدم بهتون اگه خواستید pm دهید.

Banned
    نام
    صادق علی بخشی
    تشکر شده 1,276 بار در 702 پست

من هم تا حدودی pic کار کردم و به شما هم توصیه میکنم کار کنید
    میکروهای خوبی هستند
    قابلیتهای خوبی هم دارند
    تنوع زیادی هم دارند و از طرفی سرعت قابل توجهی هم دارند
    همه ی اون کارهایی که میشه با آرم انجام داد رو میشه با dspic هم انجام داد
    حتی مدلهای سری EP اگر اشتباه نکنم به 70 MIPS هم میرسه

11. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sadeghbakhshi برای ارسال این پست سودمند: