NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3856 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 16

موضوع: stm رو انتخاب کنم یا lpc رو ؟

کاربر فعال sarab1 آواتار ها
    تشکر شده 172 بار در 100 پست

پیش فرض stm رو انتخاب کنم یا lpc رو ؟

سلام نظرتون در مورد اینکه stm رو انتخاب کنم یا lpc رو چیه؟
    در مورد پشتیبانی شرکت های سازنده تجربیاتتون در استفاده از این دو میکرو و مقاوم بودن در مقابل نویز ... و سورس کد های آماده و برد و منابع آموزشی و تعداد کاربران هر کدام و موارد استفاده هر کدام بیشتر در چه صنایعی و قیمت ها ؟ و خلاصه همه چی صحبت کنید.با تشکر فراوان از کسانی که در این زمینه اینجانب رو راهنمایی کنند.

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

سلام
    شروع همون lpc کار کنید ولی اگر سطح حرفه ای هستین stm32وstm8
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

4. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال sajjad_AD آواتار ها
    نام
    سجاد
    تشکر شده 471 بار در 181 پست

سلام آقای زارعی شما می گید STM8 کو STM8 از کجا بیاریم تو فروشگاهم که فقط اسمشو تو دسته بندی ها اوردید قراره STM8 به محصولات فروشگاه اضافه بشه؟

ممنون میشم پاسخ بدین

با احترام کامل

بازم آقای زارعی ! دستتون درد نکنه ! انگار کسی حوصله نداره بیاد چند تا کلمه اینجا تا کنه! ولی من تصمیم گرفتم برم سراغ stm !!!

نام
    زارعی

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad_ad نمایش پست ها
    سلام آقای زارعی شما می گید stm8 کو stm8 از کجا بیاریم تو فروشگاهم که فقط اسمشو تو دسته بندی ها اوردید قراره stm8 به محصولات فروشگاه اضافه بشه؟

ممنون میشم پاسخ بدین

با احترام کامل
    وارد شده بزودی وارد فروشگاه میشه
    کویر ویدئو راه اندازی شد

8. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

سلام

انگار کسی حوصله نداره بیاد چند تا کلمه اینجا تا کنه! ولی من تصمیم گرفتم برم سراغ stm !!!
    بنده به نشانه تائید حرف آقای زارعی پای پستشون تشکر زدم ...

اکثرا برای شروع معمولا میرن سراغ اونی که منابع آموزشی بهتر و بیشتری داره

که اتمل فعلا بالاتر از بقیه توی این مورد قرار داره

اما اگر امکانات و قیمت رو هم بیاریم وسط LPC و STM32 الان کمترین قیمت رو بین میکروهای آرم توی ایران دارن

البته منابع آموزشی LPC هم دیگه الان خیلی زیاده و مشکلی نخواهید داشت ولی برای STM درسته برخی امکانات خاص و جالبی داره ولی منابعش فعلا تنها مثال هایی هست که توی نت وجود داره ... و آموزش اصولی براش نیست ...!!

من که تا حدودی STM رو جلو رفتم قصد دارم LPC رو هم پی بگیرم و هر دو رو در کنار هم داشته باشم ولی فعلا کار مجال نمیده

جمع بندی :

در کل به نظرم هیچ فرقی نمیکنه بین این دوتا کدوم رو یاد بگیرید چون هر دو نیاز هاتون رو برطرف و رضایتتون رو جلب میکنه

موفق باشید
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

10. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما Doloop برای ارسال این پست سودمند:

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sarab1 نمایش پست ها
    سلام نظرتون در مورد اینکه stm رو انتخاب کنم یا lpc رو چیه؟
    در مورد پشتیبانی شرکت های سازنده تجربیاتتون در استفاده از این دو میکرو و مقاوم بودن در مقابل نویز ... و سورس کد های آماده و برد و منابع آموزشی و تعداد کاربران هر کدام و موارد استفاده هر کدام بیشتر در چه صنایعی و قیمت ها ؟ و خلاصه همه چی صحبت کنید.با تشکر فراوان از کسانی که در این زمینه اینجانب رو راهنمایی کنند.
    سلام مهندس
    در مورد شركت st اينو بايد بگم كه، واسه ميكروي stm32 هيچي كم نذاشته، فقط كافيه تو سايتش سرچ كني كلي مثال توپ داره!
    من كه با اين ميكرو كلي حال ميكنم!

12. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما sadmonew برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط doloop نمایش پست ها
    ولی منابعش فعلا تنها مثال هایی هست که توی نت وجود داره ... و آموزش اصولی براش نیست ...!!
    سلام
    مهم همین آموزش اصولی هست و پایه
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadmonew نمایش پست ها
    در مورد شركت st اينو بايد بگم كه، واسه ميكروي stm32 هيچي كم نذاشته، فقط كافيه تو سايتش سرچ كني كلي مثال توپ داره!
    من كه با اين ميكرو كلي حال ميكنم!
    بله همین طوره ولی این سمپل ها کلا حرفه ای و بعضا پیچیده نوشته شده و مشکل است سر در بیاریم دقیقا این کاری که داره انجام میده چطوری داره انجام میشه

14. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mzarkoob برای ارسال این پست سودمند:

نقل قول نوشته اصلی توسط Doloop نمایش پست ها
    البته منابع آموزشی LPC هم دیگه الان خیلی زیاده و مشکلی نخواهید داشت ولی برای STM درسته برخی امکانات خاص و جالبی داره ولی منابعش فعلا تنها مثال هایی هست که توی نت وجود داره ... و آموزش اصولی براش نیست ...!!
    خیلی ممنون آقا حسین ولی فکر میکنم شما که بیشتر از بقیه با stm کار کردید با توجه به اون حرفایی که ازش زدید دیگه چه دلیلی داره برید سراغ lpc ؟ دیگه منو تو شک نندازید!!! من م میرم سراغ همون STM البته یه کتاب با عنوان Discovering the STM32 Microcontroller تو نت هست میتونید دانلود کنیدفکر کنم تاریخ نشر January 8, 2013 باشه به عنوان یکی از منابع این میکرو ها

16. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما sarab1 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    زارعی

خیلی ممنون آقا حسین ولی فکر میکنم شما که بیشتر از بقیه با stm کار کردید با توجه به اون حرفایی که ازش زدید دیگه چه دلیلی داره برید سراغ lpc ؟ دیگه منو تو شک نندازید!!! من م میرم سراغ همون STM البته یه کتاب با عنوان Discovering the STM32 Microcontroller تو نت هست میتونید دانلود کنیدفکر کنم تاریخ نشر January 8, 2013 باشه به عنوان یکی از منابع این میکرو ها
    برای شروع کار همون LPC در حال حاظر بهترین گزینه هست مخصوصا اینکه فیلمش اقای زرکوب تهیه کرده و توی ایران تک هست
    در ادامه حرفه ای تر شدین stm تنوع بسیاری داره و برای تیراژ های بالا دستتون بازتره
    یک استادی داشتیم حرفش همیشه توی ذهنم مونده و اینکه هر وقت داری برای یک بردی محاسبه میکنی روی تیراژ 1000 تا حساب کن و نگو مثلا 1000 تومن بالا پایین چیزی نمیشه!
    کویر ویدئو راه اندازی شد

18. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mzarkoob نمایش پست ها
    بله همین طوره ولی این سمپل ها کلا حرفه ای و بعضا پیچیده نوشته شده و مشکل است سر در بیاریم دقیقا این کاری که داره انجام میده چطوری داره انجام میشه
    آقای زرکوب بابا شما دیگه چرا از این بحث های پیچیده بودن میکنید؟! ما که امید مون به شماست تا برای این میکرو ها هم دست به کار بشید و انشا ا... یه فیلم آموزشی کاملی هم برای stm32 آماده کنید. با تشکر.
    ویرایش توسط sarab1 : 02-10-2013 در ساعت 15:47

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

آقای زرکوب بابا شما دیگه چرا ! ما که امید مون به شماست
    چی چرا!؟
    اینجا را ببینید:
    این میکرو پراکنده ! - ایـــــــــران میـــــــکرو ™
    کلا اگه در برنامه نویسی و آشنایی با رجیستر های آرم حرفه ای هستید فعلا بیایید سراغ stm و گر نه سر در نمی آورید و شاید تنها کاری که بتوانید بکنید این باشد که با یک سمپل آماده که شاید متوجه جزییاتش نباشید یه قسمتی را راه اندازی بکنید و اگر بخواهید آن را مطابق میل تان تغییر و تعمیم دهید دچار مشکل شوید. این یه موردی هست که کسانی که شروع کردند باهاش برخورد کردند
    البته نمی خواهم بترسونمتان و ... اصلا چیز شاقی نیست ولی از الان بدونید که یه وقت با یه توهمی و انگیزه بالا شروع نکنید بعد دچار این مشکلات بشید و کلی دپرس بشید!

21. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mzarkoob برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

سلام

ببین مهندس STM برای کارمن (تابلو روان و ثابت) فعلا تمام نیاز هامو جواب میده و مو شکافی کردن امکانات مختلف STM برای من جنبه تفریحی داره و نیازی بهشون فعلا ندارم ...

اینکه میگم سراغ LPC هم میخواه برم , اینم برام فقط یه جنبه تفریحی و البته یه آشناییت کلی با این سری داره و همین ...

آقای زرکوب حق داره میگه آموزش اصولی مهمه چون واقعا با STM کار کردن اونم برای کسی که اولین تجربه کار با آرم رومیخواد داشته باشه یکم سخته چون هم سابقه کار با رجیستر هارو میطلبه هم پایه زبان C خوبی میخواد و آقا صادق هم که میگه خیلی حال میده , هم پایه قوی توی این زمینه داره هم الان دیگه فکر کنم پوست میکروهای STMش رو حسابی کنده

بهترین آموزش میکروهای LPC هم همین فیلم های آقای زرکوب هست
    منم الان که رفتم سراغ STM اصلا پشیمون نیستم هیچ راضی هم هستم

شما هم نگران نباش سراغ هر کدوم بری چه STM و چه LPC تا اونجا که بتونیم توی رفع مشکلات کمکت میکنیم

موفق باشی ...
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

23. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما Doloop برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال yusef110 آواتار ها
    تشکر شده 62 بار در 40 پست

حالا دوستانی که کار کردن من برنامه ها رو با cmsis بنویسم بهتره یا رجیستر نویسی ؟
    میکروهای stm چه امکاناتی و مزیتی نسبت به lpc داره ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Doloop نمایش پست ها

شما هم نگران نباش سراغ هر کدوم بری چه STM و چه LPC تا اونجا که بتونیم توی رفع مشکلات کمکت میکنیم

موفق باشی ...
    آقا دمت گرم من سابقه کار طولانی با pic 32 و ... دارم الان وقتی که دارم میرم سراغ آرم یعنی می خوام حسابی هزینه کنم من برای میکروچیپ حدود 5-6 میلیون هزینه کردم و از برد های تخصصی خود شرکت میکروچیپ و دیباگر و امولاتور های حرفه ای این شرکت رو تهیه کردم و خیلی برنامه های تخصصی رو با کتابخانه های فوق العاده پر قدرت این شرکت اجرا کردم خیلی هم راضی هستم اما وقتی میخوام برم سراغ STM32 هم قصد دارم همین روال رو پیگیری کنم و اصولی و اساسی کار رو جدی شروع کنم فقط به خاطر اینکه چیز اضافه نسبت به کارکرد ها و قابلیت های PIC32 بدست بیارم
    تقسیم بندی من هم ابتدا core اصلی هست و سپس برنامه های جانبی ....
    انشا ... تا یکی دو هفته استارت رو خواهیم زد.

تازه وارد
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad_AD نمایش پست ها
    سلام آقای زارعی شما می گید STM8 کو STM8 از کجا بیاریم تو فروشگاهم که فقط اسمشو تو دسته بندی ها اوردید قراره STM8 به محصولات فروشگاه اضافه بشه؟

ممنون میشم پاسخ بدین

با احترام کامل
    سلام. یکی از فروشگاههای معتبر در تهران که فروشگاه اینترنتی هم داره مدتهاست دو نمونه STM8 رو در لیست فروشش داره. بنده حدود 2 سالی میشه که از این فروشگاه این خانواده از میکروها رو میخرم. اگر از نظر مدیریت انجمن اشکال نداشته باشه میتونم آدرس بدم. ضمنا خانواده STM8 بعد از Xmega کاملترین میکروهای 8بیتی هستند که بنده آماتور تا الآن دیدم.

27. تشکرها از این نوشته :