NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3843 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: تایمر کانتر

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض تایمر کانتر

سلام
    در مورد تایمر کانتر در اینترنت مطلب زیاده ولی من کاملا گیج شدم!!!!!(کلیت کار و مفهوم تایمر کانترها رو میدونم اما نمی تونم تو کد ویژن تنظیمات رو اعمال کنم)

به زبون ساده و مرحله به مرحله کسی هست کار هر قسمت از تب های تایمر 0 و تایمر 1 توی کد ویژن توضیح بده(لطفا atmega8)
    چیز زیادی نمی دونم اما خودم شروع می کنم. لطفا دوستان به همین سبک ادامه بدن!
    1- تمام تنظیمات در تب Timer در کد ویزارده
    2- در تایمر 0:
    کلاک سورس اگر روی کلاک سیستم باشد از کلاک داخلی برای شمارش استفاده می شود.اگر روی حالت raising یا failing باشد تبدیل به کانتر می شود که به لبه ی پایین یا بالا رونده حساس است.
    3- کلاک ولیو رو اصلا نمی دونم
    4- وقفه سر ریز یعنی هر وقت سرریز رخ داد یه تابع اجرا بشه(اگه تیک رو نزنیم چی میشه؟؟؟ مگه اگه وقفه نباشه به دردی هم می خوره این تایمر)
    5- تایمر ولیو که شمارش چه در حالت تایمر چه در حالت کانتر به جای صفر از اون مقدار شروع میشه!
    6- در تایمر 1:
    کلا هیچی نمی دونم

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

اگر تصویر هم بذارید ممنون میشم ولی خواهشا مثل خودم بنویسید نه این که یه پی دی اف یا ی یه چیز دیگه معرفی کنید. چون از بس از این ها خوندم گیج شدم