NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3855 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 24

موضوع: واردات چيپ a13 allwinner

عضو جدید
    تشکر شده 8 بار در 5 پست

پیش فرض واردات چيپ a13 allwinner

سلام
    اين اولين تاپيك منه
    ميخو استم يك پيشنهاد بدم و اونم اينه كه چيپ a13 از شركت allwinner كه يك چيپ cortex-a8 با پكيج qfp هست توسط مديران عزيز وارد بشه. اين چيپ امكانات فوق العاده اي مثل قابليت نصب اندرويد به صورت مستقيم رو داره
    براي كساني كه ميخوام تبلت بسازن خيلي خوبه
    تو ايرانم پيدا نميشه
    (دوستان نظر بدن)

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

سلام
    اين اولين تاپيك منه
    ميخو استم يك پيشنهاد بدم و اونم اينه كه چيپ a13 از شركت allwinner كه يك چيپ cortex-a8 با پكيج qfp هست توسط مديران عزيز وارد بشه. اين چيپ امكانات فوق العاده اي مثل قابليت نصب اندرويد به صورت مستقيم رو داره
    براي كساني كه ميخوام تبلت بسازن خيلي خوبه
    تو ايرانم پيدا نميشه
    (دوستان نظر بدن)
    سلام دوست عزیز.
    وروردتون رو خوشامد میگیم.
    این آی سی خیلی خوبه ولی این رو هم بدونین که مهندس زارعی خیلی وقت قبل این مورد رو در نظر داشتن ولی خوب معمولا زمانی که ساخت برد از خود برد آماده خیلی بیشتر در میاد خوب عاقلانه نیست که آدم خودش برد بزنه.اگرچه من هم مثل شما خیلی دوست دارم خودم برد رو طراحی و مونتاژ کنم ولی در اکثر اوقات این کار اقتصادی نخواهد بود.
    مورد دیگه اینه که وارد کردن تعداد کم از یک آی سی خاص گرون در میاد.
    موفق باشید.

5. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

پكيج qfp هست
    اگه پکیجش این باشه که خیلی خوب میشه
    آدرس بده ببینیم ؟؟؟

چند پینه ؟؟

این آی سی خیلی خوبه ولی این رو هم بدونین که مهندس زارعی خیلی وقت قبل این مورد رو در نظر داشتن ولی خوب معمولا زمانی که ساخت برد از خود برد آماده خیلی بیشتر در میاد خوب عاقلانه نیست که آدم خودش برد بزنه.اگرچه من هم مثل شما خیلی دوست دارم خودم برد رو طراحی و مونتاژ کنم ولی در اکثر اوقات این کار اقتصادی نخواهد بود.
    مورد دیگه اینه که وارد کردن تعداد کم از یک آی سی خاص گرون در میاد.
    موفق باشید.
    این قضیه هم درسته ولی باز برای ما ایرانی ها بهترین حالت همین پکیج هست گر چه قطعا اندازه بوردی که ما میزنیم بزرگتر از نمونه چند لایه خواهد بود
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

7. تشکرها از این نوشته :

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

اگه پکیجش این باشه که خیلی خوب میشه
    بله کاملا درسته.من هم از نزدیک آی سی رو دیدم.جالبه.
    مثل a10 هستش فقط hdmi نداره و یک مورد دیگه که یادم نیست.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: download.jpg
مشاهده: 43
حجم: 6.5 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: images.jpg
مشاهده: 36
حجم: 10.2 کیلو بایت  
    ویرایش توسط dariush_ab : 08-09-2013 در ساعت 03:04

9. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی
    تشکر شده 1,448 بار در 579 پست

سلام دوستان من تا ته این قضیه رفتم حتی اخرین هماهنگیاشم با اقای زارعی برای تولیدش انجام دادم تمام دیوایس های جانبیشم حتی طراحی کردم و بردشو هم زدم ولی خوب بیشتر وقتمو تلف کردم به قول اقای زارعی ما هیچ وقت نمیتونیم با چینی ها رقابت کنیم قیمت تموم شده برای یه برد بالای 200 تومن در میاد که خیلی زیاده به هر حال من تمام کاراشو هم کردم اخره کار بیخیال شدم چون واقعا به صرفه نیست تولیدش
    امکاناتش فوق العادس
    USB HOST & OTG
    پشتیبانی از ال سی دی های 40 پین و 50 پین
    خروجی دوربین OV9550
    4GB نند فلش
    512MB DDR3 RAM
    خروجی هدفون و ورودی صدا
    5 کلید برای کار با جی پی ای او
    2 عدد ال ای دی برای کار با GPIO
    مدار RTC
    ای سی کنترلر تغذیه AXP209
    قابلیت نصب نند فلش دوم
    قابلیت نصب اوبونتو و اندروید 4
    خروجی تمام GPIO ها بروی هدر و ......

حیف اون همه زمانیکه براش گزاشتم
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: A13 ALLWINNER.png
مشاهده: 81
حجم: 98.5 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: USB HUB & ETH.png
مشاهده: 87
حجم: 97.7 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: A13 ALLWINNER_3D.jpg
مشاهده: 90
حجم: 76.0 کیلو بایت  
    ویرایش توسط kamikazi : 08-09-2013 در ساعت 11:56

11. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 8 بار در 5 پست

ببخشيد منظور من ساخت برد نبود منظور من واردات خود چيپه
    چون اگه بحث ساخت برد در ميون باشه همون برد اماده ارزونتر درمياد

کاربر فعال Hesam1984 آواتار ها
    نام
    مهره مار
    تشکر شده 108 بار در 77 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط kamikazi نمایش پست ها
    سلام دوستان من تا ته این قضیه رفتم حتی اخرین هماهنگیاشم با اقای زارعی برای تولیدش انجام دادم تمام دیوایس های جانبیشم حتی طراحی کردم و بردشو هم زدم ولی خوب بیشتر وقتمو تلف کردم به قول اقای زارعی ما هیچ وقت نمیتونیم با چینی ها رقابت کنیم قیمت تموم شده برای یه برد بالای 200 تومن در میاد که خیلی زیاده به هر حال من تمام کاراشو هم کردم اخره کار بیخیال شدم چون واقعا به صرفه نیست تولیدش
    امکاناتش فوق العادس
    usb host & otg
    خروجی دوربین ov9550
    4gb نند فلش
    512mb ddr3 ram
    خروجی هدفون و ورودی صدا
    2 عدد ال ای دی برای کار با gpio
    مدار rtc
    ای سی کنترلر تغذیه axp209
    قابلیت نصب نند فلش دوم
    خروجی تمام gpio ها بروی هدر و ......

طراحی تون بسیار خوبه، می تونم بپرسم رفرنس شماتیک اینها چی بوده

عضو جدید
    تشکر شده 7 بار در 4 پست

خوب حتما لازم نیست یه برد کامل داشته باشیم که!
    شاید یه نفر فقط می خواد یه میکرو کوچیک و قابلیت استفاده کنه
    به جای اینکه از این همه میکرو کم قابلیت استفاده کنه

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

شما در مورد یه پروسسور دارید صحبت میکنید مهندس نه میکرو با تمام قابلیت هاش مثل اینکه طرف بره یه پورشه کاین بگیره با سرعت 20 تو خیابون بخواد باهاش رانندگی کنه با نظر این دوستمون هم موافقم وارداتش دردسرش کمتره

همکار silentshot آواتار ها
    نام
    مهندس رحمانی
    تشکر شده 170 بار در 83 پست

اقای رحیمی
    لطف کنید در مورد منبعی که مدارات برای شماتیکش زدید ذکر کنید

باتشکر
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم

عضو جدید
    تشکر شده 31 بار در 3 پست

امکاناتش فوق العادس
    USB HOST & OTG
    خروجی دوربین OV9550
    4GB نند فلش
    512MB DDR3 RAM
    خروجی هدفون و ورودی صدا
    2 عدد ال ای دی برای کار با GPIO
    مدار RTC
    ای سی کنترلر تغذیه AXP209
    قابلیت نصب نند فلش دوم
    خروجی تمام GPIO ها بروی هدر و ......

عالی
    دوست عزیز اون واسط ddr3 رو کامل از لحاظ SI درست روت کردین ؟
    بدون مشکل ؟
    تو altium ؟

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

سلام بله کاملا درست روت شده ولی چه فایده که فقط وقت تلف کردن بود چون وقتی روت کردن این برد ها به اخره کار نزدیک میشه گاهی روت کردن 5 دونه نت 1 روز وقت ادمو میگیره مهندس روت کردنو چک کردن تمام قوانین حاکم برای این برد ها فوق العاده پیچیده و خسته کننده هستش

19. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال sarab1 آواتار ها
    تشکر شده 172 بار در 100 پست

سلام بله کاملا درست روت شده ولی چه فایده که فقط وقت تلف کردن بود چون وقتی روت کردن این برد ها به اخره کار نزدیک میشه گاهی روت کردن 5 دونه نت 1 روز وقت ادمو میگیره مهندس روت کردنو چک کردن تمام قوانین حاکم برای این برد ها فوق العاده پیچیده و خسته کننده هستش
    شما آنقدر قضیه رو پیچیده میکنید!!! که چی؟ بالاخره این طراحی ها در تمام دنیا داره انجام میشه و خیلی از شرکت های ایرانی همین الان دارن طراحی میکنند... البته خیلی بالاتر از این حرفها....
    میشه دقیق تر و شفافت توضیح بدید که منظورتون پیچیدگی های کدوم قسمت هست؟ من دارم به شدت قضیه رو برای طراحی پیگیری میکنم بالاخره هر چیزی یه سوادی میخادکه با مطالعه میتونی اونو بدست بیاری!

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

مگه خم رنگرزیه یه فایل بندازی توش یه فایل پی سی بی بیاد بیرون 80 درصد کار کشیدن یه شماتیک درست هستش که هیچ شرکتی حاظر نیست اطلاعاتی که داره ازش پول درمیاره رو افشا کنه پس عملا شماتیک بدردبخوری شما نمیتونی داشته باشی که بتونی بهش استناد کنید اگر طراحی این جور بردها از نطر شما اسونه شما شروع کن شما که به شدت داری بررسی میکنی طراحیتو شروع کن بقیش با دوستان در ضمن دوست گرامی این فروم برای حل مشکلات بررسی و به اشتراک گزاشتن اطلاعات و تجربیات هستش نه شماتت دیگران و کوچیک شمردن کارشون

22. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

مگه خم رنگرزیه یه فایل بندازی توش یه فایل پی سی بی بیاد بیرون 80 درصد کار کشیدن یه شماتیک درست هستش که هیچ شرکتی حاظر نیست اطلاعاتی که داره ازش پول درمیاره رو افشا کنه پس عملا شماتیک بدردبخوری شما نمیتونی داشته باشی که بتونی بهش استناد کنید اگر طراحی این جور بردها از نطر شما اسونه شما شروع کن شما که به شدت داری بررسی میکنی طراحیتو شروع کن بقیش با دوستان در ضمن دوست گرامی این فروم برای حل مشکلات بررسی و به اشتراک گزاشتن اطلاعات و تجربیات هستش نه شماتت دیگران و کوچیک شمردن کارشون
    داداش بیا بزن!!! شماتت چیه ؟ شما داری انرژی منفی میدی به خلق ا... !!! که فلان است و بهمان!! و سخته ... شما می خواهی یه چیزی یاد بدی بیا بده دیگه ولی این حرفای شما که بوی نا امیدی میده! چند بار هم تو قسمت های مختلف از این حرفها زدید خواستم جوابتونو بدم ولی....
    اگه 80 در صد کار شماتیک باشه ... اون وقت 800 در صدشم pcb هستش!!!
    من نگفتم آسونه و ساده است... بلکه گفتم بالاخره چیز قابل یاد گرفتنی هست و میشه روش کار کرد!
    من طراحی pcb برای برد های fpga سرعت بالا 1ghz vرو دارم بررسی میکنم شماتیک که مربوط به اون طرف طراح هستش نه من!
    ببینم شما اون pcb هاتون رو طراحی کردید شبیه سازی الکترو مغناطیسی هم روش انجام میدید؟
    البته اگه شما واقعا راست میگید من ازتون خواستم که از این پیچیدگی ها یکم دقیق تر و شفاف تر توضیح بدین...

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

تو یکی از پستهای من هم نمیتونید بیابید که من گفتم نمیشه گفتم به صرفه نیست تو ایران ساختش چون برادرای چینی دارن با نصف قیمت بردشو میدن با این اوعضا دلار و هزینه های تولید چطور با اونا رقابت میتونیم بکنیم

عضو جدید
    تشکر شده 31 بار در 3 پست

تو یکی از پستهای من هم نمیتونید بیابید که من گفتم نمیشه گفتم به صرفه نیست تو ایران ساختش چون برادرای چینی دارن با نصف قیمت بردشو میدن با این اوعضا دلار و هزینه های تولید چطور با اونا رقابت میتونیم بکنیم
    ممنون از پاسختون، ولی برام عجیبه که signal integrity رو بدون استفاده از sigxplore یا hyperlynx یا ... بشه کار خوبی کرد یا به این نوع طراحی اعتماد کرد.
    اگه هر قسمتی از طراحیتون که ممکن بود رو به صورت free بتونین قرار بدین خیلی خوب میشه.

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

طراحیش در ظاهر اسونه ولی در نظر گرفتن چندینو چند قاعده اونم بصورت همزمان کار اسونی نیست ولی با اگر تجربتون تو طراحی خوب باشه میشه در مورد طراحشم به دلایلی که بالا گفتم من طرح رو خودم نتونستم تولید کنم برای طراحیشم اگر خیلی علاقه به از دست دادن پول دارید باید با ازمونو خطا جلو برید بخدا تو 2 تا تاپیک گفتم نرین سراغش همه گفتن این بابا میخواد کسی نره تو کارش اینو میگه ولی واقعا وقت تلف کردنو پول حروم کردنه اینو از ته دل میگم چون براش برد زدم وهزینه و وقت گزاشتم اخرش هیچی که هیچی 2 برابر قیمت یه برد چینی دراومد

27. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

طراحیش در ظاهر اسونه ولی در نظر گرفتن چندینو چند قاعده اونم بصورت همزمان کار اسونی نیست ولی با اگر تجربتون تو طراحی خوب باشه میشه در مورد طراحشم به دلایلی که بالا گفتم من طرح رو خودم نتونستم تولید کنم برای طراحیشم اگر خیلی علاقه به از دست دادن پول دارید باید با ازمونو خطا جلو برید بخدا تو 2 تا تاپیک گفتم نرین سراغش همه گفتن این بابا میخواد کسی نره تو کارش اینو میگه ولی واقعا وقت تلف کردنو پول حروم کردنه اینو از ته دل میگم چون براش برد زدم وهزینه و وقت گزاشتم اخرش هیچی که هیچی 2 برابر قیمت یه برد چینی دراومد
    شما درست و حسابی طراحی کن (مهندسی واقعی) به ما هم یاد بده!! من حاضرم هر چقدر هزینش شد بدم اصلا قرار نیست ما با چینی ها رقابت کنیم !!!! ما کار خودمو نو درست طراحی کنیم در ساخت یه دستگاه پزشکی با مخابراتی ازش تولید انبوه داشته باشیم اون وقت میتونم ادعا کنیم لا اقل که یه چیزایی رو بلدیم! وگرنه اگه افکارتون این باشه که بیاییم کوبی برد تو ایران بزنیم و به چین صادرات داشته باشیم که......

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

باید برای شروع به تولید هر چیزی طرحتون یه توجیهی داشته باشه که اولین موردش توجیه اقتصادی هستش دومین موردش عدم داشتن نمونه در همین سطح و اخرین موردش برطرف کردن نیازهاتونه
    اولین نکته رو در مورد شماتیکهایی که شاید تو انواع سایتها میبینید بطور کامل مورد دارن و ازشون نمیشه استفاده کرد
    مهندس اخرشم میشه حکایت تبلت دیمو و جی ال ایکس که طرف فقط یه دستگاه منتاژ از چین اورده همینجور داره فرتو فرت تبلت میده بیرون بدون اینکه روش مسلط باشه و بدون اینکه روش تسلط داشته باشه شما تبلتیو فرض کنید که بلوتوث یا وای فای نداشته باشه اخه این میشه امارشونم دارم که فقط طرحو از چین کپی کردن و یه cnc برای منتاژ دارن خوب اگر کسیو میشناسید که همچین بردی رو با 30 تومن بطور کامل روی تعداد منتاژ میکنه من همین الان شروع میکنم به ساخت انبوه؟!!
    ویرایش توسط kamikazi : 02-10-2013 در ساعت 09:54

30. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین