NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3880 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: سنسور مناسب برای کنترل دمای تا 400 درجه؟

عضو جدید ahmadpashaei آواتار ها
    نام
    احمد پاشائی
    تشکر شده 11 بار در 7 پست

Icon16 سنسور مناسب برای کنترل دمای تا 400 درجه؟

سلام
    من می خوام یک پروژه انجام بدم ولی نمیدونم چکار کنمسنسور دمایی می خوام که تا مثلا 400 رو نشون بده.البته ما تا 300 لازم داریم ولی طراحی بهتره برای دمای بالاتری باشه. قراره دمای یک المنت یا بهتره بگم یک اتوی صنعتی اندازه گیری و نمایش داده بشه و بتونیم بهش زمانم بدیم. یعنی هم دما و هم زمان دست اپراتور باشه. پیشنهادتون برای اینکار چیه؟ برای کنترل و تنظیم دما میشه از حالت دیجیتال استفاده کرد: مثلا چند تا dip switch بذارم هرکدوم دمایی رو با پله 30درجه بالا ببرن مثلا از 150 تا 300 درجه. دما وقتی دستگاه روشن میشه اتوماتیک بره روی اولین پله یعنی مثلا 150 درجه و بعد اپراتور خودش بعد از روشن کردن دکمه ای رو بزنه. دما وقتی به 10 درجه بالاتر رسید خاموش کنه و وقتی به 15 درجه پایینتر رسید روشن بشه دوباره. این از دما. و حالت آنالوگ: یک ولوم کار تغییر پیوسته دما رو انجام بده که اصلا بلد نیستم.
    اما کنترل زمان: من میخوام از AVR استفاده بکنم و زبان C. نظرتون درباره روش کنترل زمان چیه؟ من می خوام مثلا یارو دستگاه رو با دما و زمانی تنظیم کنه و بره سراغ کارش و بعد خودش خاموش بشه بعد از اون زمان. دستگاه جوری باشه که تا 2 ساعت بشه بهش زمان داد. حالا بازم طرف خواست 10 دقیقه،30 دقیقه، یا 2 ساعت زمان بده. اصلا نمیدونم چکار کنم نظرتون درباره اینکارا چیه؟
    در ضمن از ptc استفاده کنم یا ntc؟

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر فعال
    نام
    امین
    تشکر شده 123 بار در 101 پست

شما میتونی از pt100 استفاده کنی ولی سه نوع سنسور و سه رنج داره این سنسور آلیاژ پلاتین یک نمونش تا 235 درجه و یک نمونه تا حدود 500 در جه و یک نمونه تا حدود 800 درجه هست باید با یک جدول خطیش کنید محدوده ی دمایی با خطی بودن نسبت عکس داره

4. تشکرها از این نوشته :

نام
    احمد پاشائی
    تشکر شده 11 بار در 7 پست

Gadid

نقل قول نوشته اصلی توسط amin1139 نمایش پست ها
    شما میتونی از pt100 استفاده کنی ولی سه نوع سنسور و سه رنج داره این سنسور آلیاژ پلاتین یک نمونش تا 235 درجه و یک نمونه تا حدود 500 در جه و یک نمونه تا حدود 800 درجه هست باید با یک جدول خطیش کنید محدوده ی دمایی با خطی بودن نسبت عکس داره
    خیلی ممنون از جوابتون ولی من الان برم بازار بگم دقیقا چه pt100 میخوام؟عکس رو ببینید،من اینو خریدم pt100 هست و کلی پولش رفته ولی هنوز شروع نکردم باهاش.مناسبه همین؟
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: pt100.jpg
مشاهده: 47
حجم: 87.5 کیلو بایت  

کاربر فعال
    نام
    امین

روش هیچ پلاک و یا چیز خاصی نداره فقط فروشنده میدونه ولی از نظر ظاهری من دوتاشو دارم آبی رنگش محدوده ی دماییش تا 232 درجه ولی سفید رنگش تا حدود 700 درجه هستش ولی این که شما خریدی شبیه به هیچ کدومش نیست (از لحاظ تطابق ظاهر با رنگ سفید رنگش کوچیکتره)پس شما باید تست کنی
    در ضمن باید جدول دما بر حسب مقاومت pt100 رو تهیه کنی تا بتونی بصورت خطی ازش استفاده کنی اگه نداریش بگو تا ازش عکس بگیرم بهتون بدم

7. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    نام
    امین

اگه کارم داشتی پیام خصوصی بدی زودتر جوابتو میدم
    میگم راستی مدل لپ تاپت چیه که cpu شو ننوشته برای یکی از دوستام اینو میپرسم
    چند وقت خریدیش راضی هستی

نام
    احمد پاشائی
    تشکر شده 11 بار در 7 پست

سلام امین جان
    laptop Lenovo core i5 ivy bridge عالیه و فوق العاده راضیم. برچسب cpu و غیره رو سمت راست چسبوندن.
    اما خوب من به عنوان pt100 خریدم سنسور رو.جدول رو از نت گرفتم ولی باید شروع کنم نتونستم. از دست زبان و کارای ثبت نام ارشد و .... اسیرم

10. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    نام
    امین

سعی کن تا جایی که ممکن هست و جریان ورودی a/d بهت اجازه میده از pt100 جریان کمتری عبور بدی تا دچار خود گرمایی نشه و اگه مسیرت تا سنسور فاصلش زیاد هست یادت نره حتما سه سیمه استفاده کنی

12. تشکرها از این نوشته :