NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3893 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: ای کسانی که با سرو کار کرده اید؟؟؟

کاربر فعال
    نام
    امین
    تشکر شده 123 بار در 101 پست

پیش فرض ای کسانی که با سرو کار کرده اید؟؟؟

سلام
    دوستان من در یک پروژه من نیاز به دقت بالا سرعت متوسط ولی قدرت خیلی بالاتر از موتور پله ای دارم سرو جواب میده؟
    موتور گیربکس dc میشناسید که بشه به شافت خودموتور یک انکودر با اپتوکانتر نصب کرد
    با تشکر

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

Banned
    نام
    صادق علی بخشی
    تشکر شده 1,276 بار در 702 پست

Gadid ای کسانی که با سرو کار کرده اید بدانید که بازار کار خراب است؟؟؟ :(

نقل قول نوشته اصلی توسط amin1139 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من در یک پروژه من نیاز به دقت بالا سرعت متوسط ولی قدرت خیلی بالاتر از موتور پله ای دارم سرو جواب میده؟
    موتور گیربکس dc میشناسید که بشه به شافت خودموتور یک انکودر با اپتوکانتر نصب کرد
    با تشکر
    سلام
    شما میتونید با استفاده از سرو موتور های با ترک بالا کارتون رو انجام بدید
    هرچی ترک موتور بالا تر بره قدرت اون هم بشتر میشه میزان دقتش هم بستگی به موتور
    و نحوه ی درایور کردن شما داره حتی توی صنعت هم استفاده میشه مثلا توی جمع کردن طاقه های پارچه
    از بین سروو ها هم برند داینامیک سل خوب هست که خیلی هم گرون تشریف دارند ارزون ترین مدل اول سال 92 که قیمت کردم چیزی حدود 200هزار تومن بود
    میزان ترک موتور هم بر حسب کیلو موتور هست و البته یکسری رنج خاص داره مثلا 25kg
    یکسری موتور d.c هم توی بازار موجود هست که یک انکودر روی خود موتور داره و تعداد
    پایه هاش بیشتر از دوتا هست یک نمونه اش که خودم هم باهاش کار کردم البته نه از انکودرش
    نمونه ی زیر هست که دیتا شیتش رو آپلود کردم داخل گیر بکسش هم من دیدم واقعا خوب طراحی کردن یک جورایی هم وحشتناک چون چندبار سرعت رو به قدرت تبدیل میکرد از نظر قدرت عالیه
    شما موتور پله ای هم میتونید استفاده کنید که خب اون دقتش بر حسب میزان درجه ای هست
    که براش تعیین شده مثلا 1.7 درجه که اون هم سرعت چرخش به شما بستگی داره قدرتش هم به خود موتور و گیربکسی که روش قرار میگیره
    ولی در کل اگر نیاز به دقت توام با قدرت دارید در درجه ی اول سروو و بعد موتور پله ای
    در درجه ی اخر که دیدین هزینه میره بالا از براش دی سی استفاده کنید ولی کنترلش خیلی سخت میشه حتی با انکودر
    ویرایش توسط sadeghbakhshi : 31-07-2013 در ساعت 03:24

4. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما sadeghbakhshi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر دائمی
    نام
    روح الله خرم بخت
    تشکر شده 591 بار در 214 پست

شما میتونید از همون استپ موتور استفاده کنید اما باید به روش میکرو استپ اونو درایوش کنی . این طوری میتونی یک پله ی موتورت تا 3600 پله ی مجازی افزایش بدی . البته متناسب با دقتی که به کار میگیری سرعت و همچنین قدرت پردازشی مورد نیاز در درایور هم افزایش پیدا میکنه اما عملیه.

6. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما roohlla برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    نام
    امین
    تشکر شده 123 بار در 101 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط roohlla نمایش پست ها
    شما میتونید از همون استپ موتور استفاده کنید اما باید به روش میکرو استپ اونو درایوش کنی . این طوری میتونی یک پله ی موتورت تا 3600 پله ی مجازی افزایش بدی . البته متناسب با دقتی که به کار میگیری سرعت و همچنین قدرت پردازشی مورد نیاز در درایور هم افزایش پیدا میکنه اما عملیه.
    سلام ممنون که جواب دادین
    از یک پله ای با گشتاور 4 که تو بازار از بالاترین گشتاور ها هست استفاده کردم زورش نمیرسه

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط roohlla نمایش پست ها
    میکرو استپ چیه دیگه؟

ناظم انجمن Ma3ood آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 3,087 بار در 1,509 پست

در روش میکرو استپ نمی خواهیم موتور یک پله کامل بزند بلکه میخواهیم موتور در زاویه ای دلخواه بین دو پله متوقف شود . حالا نمی دونم این کار باعث قدرت هم میشه ؟؟؟

10. تشکرها از این نوشته :

کاربر دائمی
    نام
    روح الله خرم بخت
    تشکر شده 591 بار در 214 پست

نه گشتاور زیاد نمی شه . طرز کار به این شکله که زمانی که یک از یک پله می خواید برید به پله ی بعدی به این شکل عمل میکنید که به هر کدوم از دو سیم درگیر یه موج pwm اعمال کنید. با دیوتی سایکل های مکمل . همینطور که دیوتی سایکل یه موج زیاد میشه دیوتی سایکل موج بعدی کم میشه . به این ترتیب این پله به تعداد زیادی زیرپله تقسیم میشه.

12. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما roohlla برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

ممنون. همه چی رو تا ته متوجه شدم