NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3927 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 25

موضوع: ورود به عرصه ی کار

Banned
    نام
    صادق علی بخشی
    تشکر شده 1,276 بار در 702 پست

پیش فرض ورود به عرصه ی کار

سلام به همگی
    تقریبا هفته ی پیش امتحان ها ی ترم4 دانشگاهم تموم شد و تصمیم گرفتم که توی مدت تعطیلی
    به سرکار برم.
    از روزنامه شروع کردم
    شرایط استخدام متفاوتی وجود داشت
    به طور مثال یکی از آگهی ها فقط نیازمند تسلط به ای ار ام بود
    و یکی دیگه به کسی نیازداشت که به صورت حرفه ای fpga,dsp کار کرده باشه
    اکثرا هم تاکید ویژه ای روی فارغ تحصیل بود و داشتن حداقل 2 سال سابقه ی کار داشتند
    خب من چندتا سوال دارم
    1.تا زمان پایان تحصیل دقیقا باید به چه چیزهایی تسلط داشت؟
    2.چه جور شرکتهایی بدون سابقه ی کار استخدام میکنند؟
    3.حقوقها به چه صورتی هست؟
    4.توی این دوران دانشجویی چه کارهایی میشه انجام داد اگر بشه وسط ترم هم کار کرد چه بهتر ؟

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

خوب شروع کنید به یادگیری همین چیزایی که نیاز هست دیگه. میکرو کنترلر رو که همه باید یاد داشته باشن و بدون اون نمیشه و دست هم زیاده. در یکی دو زمینه ی دیگه هم بسته به علاقتون فعالیت کنید تا موقعیت بیشتری داشته باشین و بعدش در یک زمینه تخصصی میشین

4. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما esisafa برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    نام
    ---
    تشکر شده 27 بار در 23 پست

بازار کار خیلی خرابه!!!!
    از حالت سکون بخوای بری واسه کار = حقوق پایه قانون کار 7 صب تا 3-4 بعد از ظهر + بیمه
    دست به آچارم باید باشی

6. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sanup2006 برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

دست به آچار بودن هم در بعضی کارا خیلی مهم هست. یادتون باشه هیچ وقت نباید بگین من یک مهندسم نه یک کارگر

8. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما esisafa برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    صادق علی بخشی
    تشکر شده 1,276 بار در 702 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط esisafa نمایش پست ها
    دست به آچار بودن هم در بعضی کارا خیلی مهم هست. یادتون باشه هیچ وقت نباید بگین من یک مهندسم نه یک کارگر
    این حرفتون قبول ولی کارگری رو که نمیشه به عنوان رزومه ی کاری ارسال کرد اون هم برای کار مهندسی والا من مشکلی ندارم دوران دانشجویی هم هست و فرصت خیلی خوبی برای کسب سابقه هست
    اما من به شخصه هرجایی که زنگ زدم تا میفهمه دانشجو هستم جوری رفتار میکنه که ...
    فقط تونستم کارهای بدنی مثل کار انبار و این جور چیزها گیر بیارم

ناظم انجمن Ma3ood آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 3,087 بار در 1,509 پست

فعلا تو ایران در اکثر شرکتها به جوونها اعتمادی ندارند به علمشون اعتمادی ندارند چون 95 درصدشون یه سری تئوری بلدن و دیگر هیچ !!!شاید دلیلش این باشه که مدرک تو کشور دیگه ارزش نداره زمانی که دانشجو فارغ التحصیل میشه هیچی بار عملی نداره در هیچ کاری تخصص نداره از همه چی یه خورده خونده مثلا یارو فرق دیود را از مقاومت تشخیص نمیده اومده ارشد الکترونیک گرفته (دیدم که میگم ) خوب با این وضعیت تجربه و حسن شهرت جای مدرک را تو کشور میگیره و فرصت برای جوونها از بین میره
    مشکل از شما نیست شما باید خودتونو ثابت کنید و گرنه همه شغلی پیدا میشه تو کشورمون

11. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Ma3ood برای ارسال این پست سودمند:

ناظم انجمن vahidasm آواتار ها
    نام
    وحید
    تشکر شده 881 بار در 470 پست

فعلا تو ایران در اکثر شرکتها به جوونها اعتمادی ندارند به علمشون اعتمادی ندارند چون 95 درصدشون یه سری تئوری بلدن و دیگر هیچ !!!شاید دلیلش این باشه که مدرک تو کشور دیگه ارزش نداره زمانی که دانشجو فارغ التحصیل میشه هیچی بار عملی نداره در هیچ کاری تخصص نداره از همه چی یه خورده خونده مثلا یارو فرق دیود را از مقاومت تشخیص نمیده اومده ارشد الکترونیک گرفته (دیدم که میگم ) خوب با این وضعیت تجربه و حسن شهرت جای مدرک را تو کشور میگیره و فرصت برای جوونها از بین میره
    مشکل از شما نیست شما باید خودتونو ثابت کنید و گرنه همه شغلی پیدا میشه تو کشورمون
    سلام مهندس
    تو ایران سر کار رفتن در مرحله اول مدرک محوره صد در صد
    من رشته دانشگاهیم کنترل هستش ولی الکترونیک رو بیشتر بلدم الان هر جا میرم که کار الکترونیک انجام بدم میگن باید مدرک داشته باشی ولی تو رشته کنترل و مباحث مرتبط الان دارم کار میکنم
    بله وقتی کسی به یک کاری علاقه نداره و میاد وارد یک رشته ای میشه هم به خودش ظلم کرده و هم به کسی که بخاطر ضعیف بودن ریاضی پشت کنکور مونده یا اینکه رفته یک رشته دیگه در حالی که به این رشته علاقه داره.حسن شهرت که میگین کاملا درسته ولی حسن شهرت با کار کردن به دست میاد بلاخره آدم باید از یک جایی شروع کنه.
    من کسی رو میشناسم که هیییییچی از الکترونیک بلد نیست و اومده ارشد الکترونیک گرفته الانم داره تو یه شرکت معتبر کار میکنه(جالبه که همون کارشم الکترونیکه) حالا این آقا گیر کرده چون بلد نیست از طرفی هم مدیریت بنا به دلیلی نمیتونه اینو اخراج کنه و شده همه کاره و بی کاره !
    حالا بنظر شما این جای یک نفر رو پر نکرده؟؟؟؟
    خلاصه تا آدم از جایی شروع نکنه اون حسن شهرت براش به وجود نمیاد ولی اون جای شروع پیدا نمیشه متاسفانه و هزاران بار تاسف
    اولین مرحله شناخت آفرینش همانا خرد است چشم و گوش و زبان سه نگهبان اویند که لاجرم هر چه نیکی و شر است از همین سه ریشه می گیرد .و افسوس که بدنبال کنندگان خرد اندکند باید که به سخن دانندگان راه جست و باید جهان را کاوش نمود و از هر کسی دانشی آموخت و یک دم را هم برای آموختن نباید از دست داد . فردوسی خردمند

13. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما vahidasm برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مسعود

شما کاملا درست می گوید به خصوص در مورد اینکه
    وقتی کسی به یک کاری علاقه نداره و میاد وارد یک رشته ای میشه هم به خودش ظلم کرده و هم به کسی که بخاطر ضعیف بودن ریاضی پشت کنکور مونده یا اینکه رفته یک رشته دیگه در حالی که به این رشته علاقه داره.
    خوب من بیشتر نظرم در مورد این بود که الان شرکتها بیشتر افرادی را قبول دارند که حسن شهرت خوبی دارند که اکثرا مهندسین قدیمی و با سنهای خوب هستن
    اخه شما مثلا فارغ التحصیل میشی و کارای سربازی و اینا هم تموم حالا میروی دنبال یه شغل اول چیزی که بهت میگن اینه سابقه کار داری میری سابقه کار پیدا کنی میبینی هیج جا راهت نمیدن و اگه دادن توی پستهای بیخودی راهت میدن و ازت کار میکشن و بعد چند سال میری استخدادم و یا قرارداد میگه خوب ما که نیرومون جذب شده و یا سنت زیاد شده
    در کل همه اینا کشکه باید پارتی درست و حسابی داشته باشی

15. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Ma3ood برای ارسال این پست سودمند:

همکار علمی sarbaz13 آواتار ها
    نام
    محمد قاسمی
    تشکر شده 425 بار در 230 پست

پیش فرض آره ، مشکل از بعضیاست

چون 95 درصدشون یه سری تئوری بلدن(مثل بعضیا) و دیگر هیچ !!!شاید دلیلش این باشه که مدرک تو کشور دیگه ارزش نداره زمانی که دانشجو فارغ التحصیل میشه هیچی بار عملی نداره در هیچ کاری تخصص نداره از همه چی یه خورده خونده مثلا یارو (از جمله بعضی ها)فرق دیود را از مقاومت تشخیص نمیده اومده ارشد الکترونیک گرفته (دیدم که میگم ) (دقیقا اشاره به بعضی ها داره) مشکل از بعضیا هست . که شما الان بیکارید
    شرکت Time Owner

17. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال Hesam1984 آواتار ها
    نام
    مهره مار
    تشکر شده 108 بار در 77 پست

همه کشورها همینه و توی دانشگاه خبر خاصی نیست و صنعت دنیای دیگه ایه
    بجز دانشگاههای معروف جهان

19. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Hesam1984 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال yusef110 آواتار ها
    تشکر شده 62 بار در 40 پست

بابا دوستم هنوز نمیدونه 7805 چیه بعد معدلش 17.5 شده پروژشو رفت بیرون درست کرده ( چون میشناختمش براش درستش نکردم ) . اینقدر .... که lcd کارکتری که 11 تومنه دست دو بهش 18 تومن انداختن حالا اومده پیشم هی میگه این چیه اون چیه و... به lm380 میگه lm38
    فردا این میشه مهندس این مملکت .

21. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما yusef110 برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam1984 نمایش پست ها
    همه کشورها همینه و توی دانشگاه خبر خاصی نیست و صنعت دنیای دیگه ایه
    بجز دانشگاههای معروف جهان
    ولی من هر چی بلدم از همین دانشگاه هست. البته به علاوه ی تلاشی که برای یادگرفتن عملی انجام دادم

درس میکرو کنترلر داشتیم، دو تا استاد کاملا متفاوت در دانشگاه درس میداد. یکی avr به صورت عملی و دیگری میکرو کنترلر تئوری. اگه تمام دانشجوهای این استاد ما که عملی میگفت همه ی تمرین هاشو انجام میدادن تمامشون الان avr فول بودن
    ویرایش توسط esisafa : 25-07-2013 در ساعت 15:28

23. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما esisafa برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مسعود

بله همین طوره ...........
    بسیاری هم تو دانشگاههای کشور فقط به این دلیل میرون که جلب توجه کنن این و اون یاد میگیرن (کلا کمبود محبت دارند) که توجه جلب کنن تو بلندگو جار میزنن که ما بلدیم مابلدیم در صورتی که تبل تو خالی بیشتر نیستند. این قشر هم فراموش شده بود .

اما
    دانشگاه محل بسیاری خوبی اقای صفامنش من هم هر چی دارم از چند تا استاد با سواد دارم که تا عمر دارم ممنونشون هستم چون استارت کار را واسمون زدن اگه راهنمایی های اونا نبود این راه اینقدر هموار نمی شد ولی یه چیزی هم خوب یادمون دادن صبر و حوصله و از همه مهمتر اینکه فخر نفروشیم واسه چند تا چیز که بلدیم چون اینو یادمون باشه همیشه از تو یکی جلوتر اینا رو بلد بوده که تو هم داری یاد میگیری
    از بحث زیاد خارج نشیم در کل ورود به بازار و کار همیشه برای افرادی که تلاش کرده باشند و مغرور نباشند ..........
    باز هست تو شکی نیست
    ویرایش توسط Ma3ood : 25-07-2013 در ساعت 17:32

25. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Ma3ood برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

لازم به بحث نیست. کل دنیا میدونن که علم و عمل و سرمایه به نتیجه میرسه
    شما بگو با تجربه ای ولی علم نداشته باشی، درجا میزنی و دو سال دیگه همون تجربه هم بدرد نمیخوره
    علم داشته باش عمل و تجربه نداشته باش که اصلا شوتی. میشه شرایط الان ما که در علم 15 دنیا هستیم و در فناوری هیچ نیستیم
    پول هم که همیشه لازمه

و در ادامه صحبت شما که گفتین " از همه مهمتر اینکه فخر نفروشیم واسه چند تا چیز که بلدیم چون اینو یادمون باشه همیشه از تو یکی جلوتر اینا رو بلد بوده که تو هم داری یاد میگیری" بگم که اگه علم در سطح بالا داشته باشی و در عمل هم خوب باشی این شما هستی که یک روز یک چیز رو ابدا میکنی که بقیه از شما چیز یاد بگیرن. این رسم دنیا هست.

در زمینه کار هم تا کسی حرفه ای بلد نباشه که نمیتونه کار کنه.
    ویرایش توسط esisafa : 25-07-2013 در ساعت 18:09

27. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما esisafa برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مسعود

باز هم ممنون
    بله به نکته بسیار خوبی اشاره کردی
    که اگه علم در سطح بالا داشته باشی و در عمل هم خوب باشی این شما هستی که یک روز یک چیز رو ابدا میکنی که بقیه از شما چیز یاد بگیرن. این رسم دنیا هست.
    که اگه علم در سطح بالایی باشه و در عمل هم خوب باشی
    منظور من افرادی بود که دو تا کتاب خوندن و دو سه تا مقاله بعد میگن رو دست نداریم اینا متاسفانه زیادن تو کشور و مانع پیشرفت میشن چطوری ؟
    به هیچ وجه نمی تونن قبول کنن علمشون قدیمی و یا کم داره اینا میگن الکترونیک یعنی من و....و به همین دلیل جوان مملکت باسواد باید منتظر بشینه یه روز این مهندس از جایی که خوش کرده کنار بکشه تا میدون کار داشته باشه
    همون بحث شایسته سالاری

29. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما Ma3ood برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

سلام به همگی
    دوستان من یک اعتقادی که دارم اینه ادم هدف و توکل باید داشته باشه و اگر بگه فعلا درس میخونم تا فردا یجور ی میشه این اشتباه هست در حین درس خوندن باید به هدفی که دارین فکر کنید
    چرا همه منتظر کار در شرکت های دولتی و یا استخدامی هستین؟
    الان درسته استخدامی خبری نیست و کار کم هست ولی یکم دورو بر خودتون ببینید خیلی راحتر از اون چیزی که فکر کنید میتونید در امد خوبی داشته باشین
    توی کشور ما وضعیتش کاریش به مراتب از کشور چین بهتر هست توضیح بیشتر خواستین من این مسئله رو باز میکنم براتون چرا این حرف میزنم
    الان جدیدا صندوق مهر داره 15 تومن وام میده یه 10-15 تومن هم خودتون از اینور اونور جور کنید میشه شروع کرد
    دوستانی که علاقه دارن مثل کار ما داشته باشن و در شهر خودشون شروع به کار کنن من قول همکاری میدم و کمکتون میکنیم
    الان یکی از دوستان همین سایت که اسم نمی برم و یکی هم در شهر خودمون رفیق قدیمی هستیم دقیقا هیمن روشی که گفتم شروع کردن که بزودی معرفیشون میکنیم
    احتمالا خیلی زیاد عید فطر این مبحث علنی کنیم کاربرای دوستانی که میخوان تازه شروع کن پیشنهاد بدیم و نظر شخصی و اعتقاد قلبی من هست. بازار الکترونیک بسیار بزرگ هست و جا برای همه هست!
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

31. کاربران : 13 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال yusef110 آواتار ها
    تشکر شده 62 بار در 40 پست

شما درست میفرمایید ولی اکثر اینهایی که توی دانشگاه هستند از کتاب درسی شون و این چند فصل توش بیرون نمیان و فک میکنن باهاش میشن مهندس شرکت نفت نمیخوان از صفر شروع کنن .

33. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما yusef110 برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

متاسفانه خیلی از دوستان فکر میکنن که باید یکجا استخدام بشن و وقتی که این اتفاق نمیافته میگن فلان و فلان. خوبی رشته های فنی مثل همین الکترونیک اینه که در بدترین شرایط هم یک کاری هست که یک گوشه ی اون به رشته ی شما وابسته باشه. میتونم بگم که بهترین رشته از نظر کار همین برق هست. هیچ کسی تو دنیا نسبت به آینده ی کاری در این رشته بدبین نیست. ولی این رشته چیزی بسیار بیشتر از اونی هست که در دانشگاه وجود داره
    ویرایش توسط esisafa : 26-07-2013 در ساعت 17:42

35. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما esisafa برای ارسال این پست سودمند:

کاربر دائمی
    نام
    روح الله خرم بخت
    تشکر شده 591 بار در 214 پست

آقا نود درصد از بی فرهنگی خودمونه . ما مردم تنبلی هستیم . همیشه منتظریم یکی توی دانشگاه به زور ما رو مجبور به کاری بکنه . (فکر کردید فرق دانشگا های خوب مثل تهران با سایر دانشگاه ها چیه ؟ اونجا یه مقدار مجبورتون میکنن به خودتون فشار بیارید ولی دانشگا های سطح پایین تر این فشار رو نمیارن . نه که اونها کوتاهی می کنن . بلکه ما کوتاهی می کنیم). ما این ترم زبون c داشتیم . به خدا اگه بچه ها فقط اون کار هایی رو که استاد می گفت خودشون انجام می دادن الان فول فول بودن . این وسط تقصیر دانشگاه و استاد چیه ؟ من اعتقاد دارم تا زمانی که اونجایی که درش قرار داریم بتونه به ما چیز هایی رو بده ما حق نداریم بی عرضگی خودمون رو با بهانه ی خارجی بپوشونیم . علم و عمل در کنار هم معنی میدن و دقیقا مثل دو بال پرواز می مونن . بدون هرکدوم از این ها که باشی روی خاکی . یه دوستی داشتم همیشه یه حرف جالبی می زد . اون می گفت تو کارت رو خوب انجام بده کار خودش میاد سراغت. به نظر من شما باید یه خط زمانی تا پایات آخرین مدرک تحصیلیتون برای خودتون بکشید . مثلا من برای خودم اینجور گفتم :در سال تحصیلی کار و اولویت اصلی درسه و مفهومی فهمیدن و نمره ی خوب گرفتن. اولویت دوم پرورش یه سری مهارت های عملی هست که باید به ترتیب طی چهار سال تحصیلی فراهم بشه. مثل fpga , arm, pc programming , matlab , dsp , ... این کار ها هم کار یه سال دو سال نیست و حد اقل چهر پنج سال وقت میگیره . اما اگه درس ها و کار ها و علایق رو تا اونجایی که ممکنه به یه خط نزدیک کنید هر گروه از فعالیت هایی که به اون مشغول می شید شما رو در فعالیت دیگرتون تقویت می کنه . مثلا اون دوستی که گفته بود من ترم چهارم الان باید مدار منطقی و سیگنال رو گذرونه باشه . خوب اون دوست میتونه این تابستون علم تئوریش رو با یاد گیری fpga و dsp به عمل در بیاره و اگه این کار رو انجا بده میشه یه بمب دانش ! یا این که کسایی که توی سال اول c رو پاس می کنن می تونن avr یا یه میکروی 8 بیتی سادیه دیگه رو شروع کنن . منظور من از متمرکز کردن گروه کارهایی که داریم هم همینه. آقا هیچوقت هیچ کس بیشتر از خودتون دلش واسه خودش نمیسوزه جز خدا که اون هم مشروط به تلاش خودشه. الان یکی از بهترین جا هایی که هرکسی می تونه تابستونشو با اون پر کنه کلاس های فنی حرفه ایی هست . میدونستید که مدرکش علاوه بر مدرک بودنش سابقه ی کار هم محسوب می شه . البته اینو بگم اونجا هم اگه تنبلی بکنید آخرش مدرک رو دارید ولی باز هیچ چی نمیشید . آقا بالا برید پایین بایید باید تلاش کنید و حد اکثر کاری که دیگران می تونن برای شما انجام بدن اینه که راه رو براتون روشن تر کنن. به نظر من آدم توی یه سن خاص کارش آموزش دیدنه و توی همه ی زمینه ها و توی یه سن خاص کارش تخصصی کار کردن و حرفه داشتنه . مرحله ی اول لازمه ی مرحله ی دوم هست و اکثر ما الان در مرحله ی اولیم پس توی این سنی که هستید مغز خودتون رو آسفالت کنید ! یاد بگیرد و یاد بگیرید و واسه ی این حقیر هم دعا کنید که یاد بگیره .

37. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما roohlla برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مسعود

بحث بسیار خوبی شده دوستان نکات بسیار خوبی را اشاره کردند من یه نکته ای را بگم در مورد این نکته
    الان درسته استخدامی خبری نیست و کار کم هست ولی یکم دورو بر خودتون ببینید خیلی راحتر از اون چیزی که فکر کنید میتونید در امد خوبی داشته باشین
    یه نمونه مثال میزنم ببینید که چقدر بی توجیهم مثلا تابلو ال ای دی ثابت که فرد با دونستن قوانین سری و موازی کردن و قانون اهم تونست درامد های بسیار خوب و قابل قبولی را کسب کنه حالا فرض کنید با علم بالای الکترونیک چه کارهایی میشود انجام داد

اما از همه اینها بگذریم چند وقت پیش دوست خوبم اقای مرادی بحث بسیار خوبی را شروع کردند که متاسفانه با استقبال خوبی روبرو نشد و اگه این تاپیک جمع بندی میشد شاید مشکلات بسیاری از دوستان حل می شد

روش بازاریابی ، کنترل پروژه و پشتیبانی

39. تشکرها از این نوشته :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین