NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3247 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 22

موضوع: شروع به راه اندازی lpc1788 به منظور کنترل ال سی دی های بدون کنترلر

عضو جدید
    تشکر شده 8 بار در 3 پست

پیش فرض شروع به راه اندازی lpc1788 به منظور کنترل ال سی دی های بدون کنترلر

با سلام
    همونطور که عزیزان اطلاع دارن فقط دو نوع ال سی دی در فروشگاه سایت و بازار وجود داره که اینترفیس میکروکنترلر دارن و به راحتی و بدون هیچ کنترلر اضافی میتونین یک پیکسل دلخواه رو با دستورات رجیستری تغییر رنگ بدین.این دوتا ال سی دی 2.8 اینچ و 3.2 اینچ هستن که معمولا کنترلرشون ILI9320 هست
    بقیه ال سی دی ها باید برای تغییر هر پیکسل کل صفحه ریفرش یا تازه سازی بشه که این کار رو یک واسط بین میکرو و ال سی دی برای شما انجام میده
    یکی از این کنترلرهای معروف SSD1963 و SSD1928 هست که نوع دوم دیکودر JPEG هم داره و به تبع گرون ترم هست
    خب راه اندازی ال سی دی N96 تقریبا به یک سالو نیم پیش برمیگرده که اون موقع حرکت جالبی برای من بود و باعث شد در دنیای میکرو کمی پام رو فراتر بذارم و یاد بگیرم که چجوری میشه بجای توابع آماده خودمون توابع رو با دستورات رجیستری پیاده سازی کنیم
    اگر تا الان سراغ ال سی دی های رنگی نرفتین حتما و حتما از نظر من کار رو با ال سی دی هایی شروع کنین که کنترلر داخلی دارن و بعدا به سراغ ال سی دی های بزرگتر با رزولوشن بالاتر برین
    نمیخوام بیشتر از این حاشیه برمو لپ مطلب رو خدمتتون عرض کنم
    برای یک کار تجاری مجبور به استفاده از ال سی دی 4.3 اینچ شدیم که اولین مشکل کار با اون مربوط به نداشتن کنترلر داخلی اون بود که دو گزینه پیش روی ما گذاشت با توجه به اینکه تجربه کار با NXP فیلیپس از سری Cortex رو داشتم
    1.استفاده از SSD1963 که یک آیسی در ابعاد پکیج LPC1768 هست ولی با 128 پین که همین عامل و ریز بودن پایه هاش باعث میشه آدم رو تا مرز جنون ببره!واقعا کار باهاش خیلی سخته
    2.استفاده از LPC1788 که به نظر کار سخت تری میاد ولی در مجموع اگر جواب بده شسته رفته تر خواهد بود(هم قیمت هم ساده تر شدن برد مدار) از زمانی که مجبور بشیم یک کنترلر ال سی دی رو در کنار یک میکروی ARM استفاده کنیم
    به دلیل پیچیده بودن کار با LPC1788 گزینه اول رو انتخاب کردیم
    به دلیل اینکه بردهای مدار چاپیم رو خودم داخل منزل تهیه میکنم ناچار به طراحی برد یک رو شدم و همین سختی کار رو دو چندان کرد و بردمون شامل جامپرهای زیادی شد
    البته هر بردی بزنم برای تست اینجوری خواهد بود و برای برد نهایی حتما دورو خواهم زد
    بعد از اینکه برد آماده شد نوبت به مونتاژ رسید که همین ریز بودن این پکیج تمام محاسبات رو بهم ریخت و سر مونتاژ بین بعضی پایه ها اتصال کوتاه به وجود اومدو اعصاب مارو خط خطی کرد

از اونجایی که کار قراره تجاری بشه و در تیراژ بالا با خودم گفتم مونتاژ این بزرگترین دردسرش هست پس بیخیال!البته شاید ابزار مونتاژ من به درد بخور نباشه ولی کلا مونتاژ یک LPC1788 بسیار بسیار ساده تر از SSD1963 خواهد بود مخصوصا در کار تیراژ

همین امروز تصمیم گرفتم که برم سراغ 1788 اما انگار هیچکس برای راه اندازیش قدمی برنداشته و هرچی بود مربوط به Core Board فروشگاه بود که من اصلا اعتفادی به این جور بردها ندارم!هم هزینه رو میبره بالا هم در نهایت کار حرفه ای نخواهد بود لذا تصمیم دارم برای این میکرو یک بردی طراحی کنم که نیازای سیستم رو برطرف کنه
    یک سری مطالب خیلی سطحی در مورد قسمت ال سی دی کنترلر این میکرو خوندم که فهمیدم ال سی دی تا 1024*768 رو ساپورت میکنه و نهایت هم میتونه 24 بیت رنگ رو به ال سی دی انتقال بده
    حالا از شما عزیزان میخوام اگر در این مورد اطلاعاتی دارین دریغ نکنین که اگر بشه به یاری خدا این رو راه اندازی کنیمو یک قدمی مثبتی برداریم که آیندگان از این تاپیک استفاده کنن

اولین سوال رو که من تو دیتاشیت هم جوابش رو پیدا نکردم رمی هست که قسمت کنترلر نیاز داره!رم خود میکرو 96 کیلوبایت هست که این رم حتی برای 320*240 هم کافی نیست
    به نظرتون باید اکسترنال رم هم اضافه کنیم یا داخلش چنین رمی هستو ازش حرفی زده نشده؟

2. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما nimra برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement

Banned
    نام
    مهدی رحیمی
    تشکر شده 1,448 بار در 579 پست

سلام دوست عزیز این میکرو رو با تمام مخلفاتش برای ال سی دی های 4.3 و 5 و 7 و 9 راهندازی کردم خیلی از دوستان هم راهندازی کردن شما برای شروع کار بهتره از شما تیک برد اولیمکس استفاده کنید در ضمن زدن یه برد 2 لایه هم برای این میکرو کاره حضرت فیله شما چطور میخواستید یه لایه براش وقت یزارید مهندس کل هزینه یه برد 2 لایه 25 تومنم نمیشه ارزش وقت شما خیلی بیشتر از این حرفاس که بخواین 10 روز برای روت کردن یه برد یه لایه وقت بزارید شما از همون شماتیک استفاده کنید کارتونو راه میندازه در برای دستیابی به بهترین نتیجه باید از sdram خارجی که تو فروشگاه هم موجوده استفاده کنید فرمت اتصال میکرو تا ال سی دی تونم rgb565 بزارید تا با برنامه های موجود برای کور برد همخوانی داشته باشه
    راستی این کور برده مگه چشه؟ خیلی از شرکتها که میخوان کار صنعتی بکنن از همین کور بردها استفاده میکنن میدونید چقدر در زمان و هزینه صرفه جویی میشه؟
    پیشنهاد میکنم به وبلاگم یه سر بزنید موفق و پیروز باشید

5. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 8 بار در 3 پست

خیلی ممنون از پاسخ دهی شما
    ببینید دوست خوبم هرکس یک نظریه واسه کارش داره من هم اول تاپیک گفتم نه اعتقادی به کور برد دارم که 220 تومن قیمتشه در صورتی که میتونم با 50 تومن کل بردم رو جمع کنم ضمن اینکه برای کارم باید تمام بردهایی که نیاز دارم مجتمع باشه تا کار حرفه ای بشه نه اینکه هرچیزی گوله گوله اینور و اونور دستگاهم باشه
    اینجوری باید یه کور بورد اون ور بذارم از اونور برای قسمت بکلایت و تغذیه میکرو باید از یک تغذیه سوئیچینگ استفاده کنم اونم یه طرف دیگه بذارم و.....اینجوری کار رو دوست ندارم و ترجیح میدم از صفر شروع کنم و برای استفاده خودم یک برد طراحی کنم تا یک برد یونیورسال
    تمام قسمتهاش رو میخوام در یک برد جمع آوردی کنم
    برای کار من وقتی Nand Flash معنی نداره برای چی باید روی بردم Nand Flash هم باشه؟(منظورم به کور بورد هست)برای این کابرد باید از اینترفیس SD/MMC میکرو استفاده کنم که بتونم دیتا رو راحت جابه جا کنم
    کلا من کور بورد رو یک چیز آماده میدونم برای کسی که توانایی این رو نداره خودش برد طراحی کنه
    ضمنا اینکه من اول اشاره کردم فقط و فقط برای جواب گرفتن از بردم یک لایه کار میکنم و قطعا برای کار اصلیم به یک رو اکتفا نمیکنم چون عملیات مونتاژش دردسر داره
    اگر در زمینه شروع کار بدون کور بوردها نظری دارین ممنون میشم کمک بکنین
    من خیلیهارو میبینم که فقط و فقط با هدربوردو جدیدا این کور بوردا کار کردن
    به خودتون بیاین و برای استفاده خودتون یک برد طراحی کنین نه اینکه همه چیز رو حاضر و آماده استفاده کنین
    اگر کسی تجربه ای در زمینه غیر از کور بورد داره کمک کنه که استارتشو بزنیم
    ------------
    پی نوشت:
    جناب رحیمی عزیز وبلاگتون رو دیدم بسیار لذت بردم
    ایشالا که موفق باشین
    شما که خودتون راه اندازیش کردین و برد براش طراحی کردین پس یک دستی به این تاپیک بکشین که خدا بخواد منم راش بندازم
    این بحث رم خارجی حتما لازمه؟برای کار خودم همون 96 کیلو رم میکرو جواب میده
    برای قسمت کنترلر حتما رم اکسترنال لازم داره؟
    ویرایش توسط nimra : 05-07-2013 در ساعت 12:08

7. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

شما برای شروع کار حتما یه سر به سایت اولیمکس بزنید تو اون سایت شماتیکی هست که فقط روش یه میکرو هست و اس دی رم و مدار ال سی دی همین شما یه اس دی کارتم بهش اضافه کنید اینم بگم مهندس طراحی یه همچین بردیم کار اسونی نیست خودم 2 تا برد زدم تا تمام مشکلاتش برطرف شد به هر حال ورژن جدیدی از این میکرو 1788 دارم طراحی میکنم که روش فقط یه اس دی رم و نند فلش و نورفلش و مدار ال سی دی هستش و بقیه دیوایسها بصورت ماژولار به برد متصل میشه مناسب برای دوستانی که نمیخوان پول اضافی بدن البته این برد رو دارم برای خود شرکت کویر میزنم که قیمت نهایی برد رو خیلی میاره پایین ماژول هاشم شامل اترنت و اودیو کدک و وایرلس و بلوتوث و قسمت یو اس بی هاست و دیوایس و او تی جی هستش هر کی دوست داشت هر قسمتو جدا بخره این طرح خیلی یوزر فرندیتره و مناسب دوستانی هست که توان مالیشون خیلی بالا نیست

9. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    تشکر شده 21 بار در 17 پست

سلام.من هم دقیقا میخوام با این برد کار کنم.اتفاقا می خواستم اول کاری بیام از کور برد استفاده کنم اگه شمام که تازه شروع به کار کردین لطفا نتایج کارتون رو در این تاپیک قرار بدین .من هم هر اطلاعاتی که گیر آوردم اینجا قرار میدم.

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

تازه دیروز برده تموم شد باید یکم دیگه هم صبر کنید
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: LPC1788_1.png
مشاهده: 105
حجم: 91.3 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: LPC1788_2.jpg
مشاهده: 87
حجم: 97.0 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: LPC1788_3.png
مشاهده: 68
حجم: 89.5 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: LPC1788_4.jpg
مشاهده: 85
حجم: 98.5 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: LPC1788_6.jpg
مشاهده: 101
حجم: 106.4 کیلو بایت  

12. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال

این برد های آموزشی خیلی از قسمت هاش به کارون نمیاد واسه همین ترجیح میدیم که خودمون دست به کار شیم.ولی من توی هر تاپیک مربوط به این قضیه سوالمو مطرح کردم که از کجا شروع کنم و به چی احتیاج دارم کسی درست جوابمو نداد .درواقع میشه گفت جواب دادن ولی بیشتر گیج شدم من .توی دیتاشیت 1788 خیلی مختصر درباره قسمت های مختلف گفته.بالاخره یه شماتیکی باید باشه که ببینم واسه راه اندازی میکرو به چه قطعاتی احتیاج دارم دیگه.من واسه 1768 برد آموزشی اصلی رو گرفتم ولی این فقط کمک کرد که من بتونم قسمت های مختلف رو راه اندازی کنم و نتیجه رو ببینم.البته من رجیستری برنامه هارو نوشتم .نه اینکه آماده لود کنم و نتیجه رو ببینم.حالا واسه 1788 اصلا نمیدونم از کجا باید شروع کنم.هدف من هم مثل دوستمون راه اندازی ال سی دی در ابعاد بالا و کار با اونه.اسم سایتی هم که گفتین رو اگه میشه لاتینش رو بنویسین.ممنون.

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

خوبی این برد همینه دیگه هر کی دوست داشت هر قسمتیشو بخره در حالت کلی فقط قراره روش اس دی رم و میکرو و سوکت ال سی دی و اس دی کارت منتاژ بشه و برد کاملشم موجوده در واقع دوتا برد هستش یکی با امکانات تمام و یکیم ماژولار هر ال سی دی هم رو پشتیبانی میکنه
    دیگه سایت اولیمکس رو باید بدونید دیگه این شرکت بزرگترین شرکت تولید کننده برد های اموزشی هستش
    https://www.olimex.com/Products/Modules/LCD/MOD-LCD4.3%27%27/
    ویرایش توسط kamikazi : 15-07-2013 در ساعت 17:20

15. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 8 بار در 3 پست

سلام
    عزیزان علت اینکه تاپیک رو اصلا استارتش رو نزدم این بود که دیدم از نظر اقتصادی کار کردن با ssd1963 و 1768 به مراتب ارزون تمام خواهد شد و چیزی هست که من دنبالش هستم
    اون رم 32 بیتی پر سرعتی که 1788 نیاز داره باعث میشه هزینه رو ببره بالا
    -----------------------------------------------
    متاسفانه متاسفانه بعضیها در این فروم هستن بجای کمک به افراد دنبال فروش اجناسشون هستن و جای کمک کردن چنان قضیه رو پیچیده میکنن که گویی حتما باید از تجهیرات آماده استفاده کنیو خودت بخوای استارت کاریو بزنی اصلا به نتیجه نمیرسی
    من مدتها بود اینجا عضو بودم اما اولین پستم تو این تاپیک بود
    نزدیک به 8 9 سال هم هست در فرومهای مختلف فعالیت داشتم ولی اولین باری بود که این رویه رو در یک فروم میدیدم
    فروم محل تبلیغ یا فروش جنس نیست!محل کمک کردن به افرادی که میخوان کاری رو شروع کنن
    همون خودمون استارت کارمون رو بزنیمو از سورسهای بی منت خارجی استفاده کنیمو خودمون تلاش کنیم موفق تریم زیر بار منت کسیم نیستیم
    موفق باشید

عضو جدید
    تشکر شده 8 بار در 3 پست

سلام
    عزیزان علت اینکه تاپیک رو اصلا استارتش رو نزدم این بود که دیدم از نظر اقتصادی کار کردن با ssd1963 و 1768 به مراتب ارزون تمام خواهد شد و چیزی هست که من دنبالش هستم
    متاسفانه متاسفانه بعضیها در این فروم هستن بجای کمک به افراد دنبال فروش اجناسشون هستن و جای کمک کردن چنان قضیه رو پیچیده میکنن که گویی حتما باید از تجهیرات آماده استفاده کنیو خودت بخوای استارت کاریو بزنی اصلا به نتیجه نمیرسی
    نزدیک به 8 9 سال هم هست در فرومهای مختلف فعالیت داشتم ولی اولین باری بود که این رویه رو در یک فروم میدیدم
    فروم محل تبلیغ یا فروش جنس نیست!محل کمک کردن به افرادی که میخوان کاری رو شروع کنن
    همون خودمون استارت کارمون رو بزنیمو از سورسهای بی منت خارجی استفاده کنیمو خودمون تلاش کنیم موفق تریم زیر بار منت کسیم نیستیم
    از اینکه تاپیک رو ادامه نمیدم واقعا معذرت میخوام ولی قصدم کار کردن با ssd1963 هست که اون براش سورس زیاد هست لذا اگر کاری کردمو مطلبی اینجا قرار ندادم به بزرگواری خودتون ببخشید چرا که سورس برای ssd در اینترنت زیاد هستو نیاز به راهنمایی من نیست
    موفق باشید
    ویرایش توسط nimra : 16-07-2013 در ساعت 10:59

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

نقل قول نوشته اصلی توسط nimra نمایش پست ها
    سلام
    از اینکه تاپیک رو ادامه نمیدم واقعا معذرت میخوام ولی قصدم کار کردن با ssd1963 هست که اون براش سورس زیاد هست لذا اگر کاری کردمو مطلبی اینجا قرار ندادم به بزرگواری خودتون ببخشید چرا که سورس برای ssd در اینترنت زیاد هستو نیاز به راهنمایی من نیست
    موفق باشید
    دوست گرامی شما مثل اینکه اشتباه گرفتید کسی نخواسته اینجارو بکنه محل فروش اجناسش اگر من یا هر کس دیگه ای نمیخواد کسیو کمک بکنه واسه اینه که هیچ کس هیچ تلاشی نمیخواد بکنه توقع دارید بردایی که 6 ماه روش کار کردمو اینجا اپش کنم البته اینکارو یبار برای برد t107bl و ssd1963 کردم که مثل چی پشیمون شدم خودم بردرو زدم یه جاهاییش مشکل داشت همینکه تو فروم گفتم اینجای بردم مشکل داشته یه دوست که چه عرض کنم پیام خصوصی داد که تو که نمیتونی یه برد به این ساده ای بزنی چرا اپش کردی من اینهمه هزینه کردم دادمش چاپش کنن حالا برده مشکل داره خوب اپش نمیکردی شما بودی به این بابا چی میگفتی ؟!!
    یه مرد پیدا نشده هنوز بخواد یه شروع برای کار روی این میکرو بکنه هر کی اومد 2 تا سوال پرسید رو رفت که رفت منم به این نتیجه رسیدم برای چی کارامو منتشر کنم فکر پول سازیم ندارم هزار نفر تا حالا تماس گرفتن برای خرید برده ولی من همرو ارجاع دادم به خود شرکت کویر که بزودی تو فروشگاش میزاره پس توقع نداشته باشید کالایی که داره توی این سایت به فروش میرسه اطلاعاتش منتشر بشه خودتون که میدونید برای چی
    یه دوستی هست به اسم اقای مهاجری که داره در مورد راهندازی کنترلر t107bl کار میکنه هر کاری که از دستم تو هر ساعتی از شبانه روز بر میومده براشون انجام دادم البته منتی نیست وظیفمه چیزی که بلدم رو باید به افراد مشتاق یاد بدم
    پس ناراحت نشید من فقط دارم راهنمایی میکنم در مورد اینکه کدوم یکی از این دوتا میصرفه منکه الان دارم با دوتاش کار میکنم میگم lpc1788 خیلی به صرفه تر و زودتر به نتیجه میرسه چون همه چی تو یه پکیج جمع شده شما اگه اسیلاتور و رگولاتور و خرتو پرتای ssd1963 رو و نویزپذیری این اس اس دی رو ببینی متوجه میشید 1788 خیلی بصرفه تره تازه رم 1788 که هیچی شما هم برای کارتون نیازی به رم 32 بیتی نیست چون عملا مثال درست درمونی برای رم 32 بیتی نیست من خودم یه یه ماهیو روش کار کردم هیچ نتیجه ای نداد همون 16 براش کافیه
    بازم اگر لحنم تند هست ببخشید
    ویرایش توسط kamikazi : 16-07-2013 در ساعت 12:37

19. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال

من حقیقتا خیلی مشتاق به انجام این کار هستم.اما منی که آرم رو از بهمن 91 اونم فقط چند روز در هفته تونستم کار کنم همینکه تونستم قسمت های مختلفش رو از دیتاشیت بخونم و برنامشو بنویسم به نظر خودم کار کمی نکردم.خود من به شخصه هیچ وقت لقمه آماده نخواستم.من خیلی نیست که عضو فروم شدم.یعنی اون موقعی که عضو شدم کار راه اندازی رو خودم انجام داده بودم.خوب من یه تازه کارم و راه و مسیر رو میخوام که نشون بدید.میبینید که من حتی اسم سایت اولیمکس رو هم نشنیده بودم.فقط میخوام ببینم از کجا شروع کنم.اول کار چی باید تهیه کنم.مشکل مالی و وارد کردن هم ندارم.لطفا راهنمایی کنین.من این کارو واسه یه کار صنعتی میخوام نه اینکه تست کنم و بعد بیخیال شم.ممنون میشم راهنمایی کنین.

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

شما اول از همه یه 1788 بگیر با اس دی رم 16 بیتی که هر دوش تو فروشگاه هست تو مرحله بعد با استفاده از این شماتیک و این شماتیک مداروتو ببند فقط برای اتصال ال سی دی به میکرو باید به فرمت rgb565 ببندش که تو دیتاشیت 1788 گفته یه کریستال 12 مگ هم میخواد بقیشم که بستگی به خودتون داره چی روی بردتون میخواین شما شروع کن اگر من کمکتون نکردم !!!

22. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    نام
    Dany
    تشکر شده 185 بار در 106 پست

سلام دوست گرامی ناراحت نشید اینکه آقای رحیمی در سخنانشان به این اشاره کردند از بردهای آماده استفاده کنید هدفشان تبلیغات نیست در صنعت امروز بحث ماژولار بحث مهمی هست در 90درصد موارد استفاده از بورد های آماده به صرفه تر بوده
    برای یک مهندس بهتر ین صرفه جویی ، صرفه جویی در زمان می باشد

24. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما skiboys برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال

باشه ,من به سایت اولیمکس سر زدم ولی یکم گیج شدم .حالا باز سعی خودمو میکنم شماتیک رو پیداکنم.من سریال و rtc و ال سی دی و usb که بتونم پروگرم کنم و یه پتانسیومتر واسه تغییر ولتاژ توی استفاده از A/D.فعلا همینا رو روی بردم میخوام.ولی اول کاری واسم مهم راه اندازی ال سی دیشه.من قطعات رو میگیرم بعد که دستم رسید ادامه میدم.مرسی از دلگرمیتون.

26. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

نقل قول نوشته اصلی توسط z.f.k نمایش پست ها
    باشه ,من به سایت اولیمکس سر زدم ولی یکم گیج شدم .حالا باز سعی خودمو میکنم شماتیک رو پیداکنم.من سریال و rtc و ال سی دی و usb که بتونم پروگرم کنم و یه پتانسیومتر واسه تغییر ولتاژ توی استفاده از a/d.فعلا همینا رو روی بردم میخوام.ولی اول کاری واسم مهم راه اندازی ال سی دیشه.من قطعات رو میگیرم بعد که دستم رسید ادامه میدم.مرسی از دلگرمیتون.
    تو همون پست قبلیم اگه روی کلمه این اینک کلید کنید خودش شماتیکشو میاره دیگه

کاربر فعال

جلو چشمم بودو من نمیدیدم آره من شماتیکش و سخت افزار و نرم افزار و یوزر منوال رو برداشتم و دیدم.فقط ال سی دی من میخوام 10" باشه ها.فقط قسمت ال سی دی که به میکرو رفته فرق میکنه در این صورت دیگه.راستی کویر ال سی دی 10" داره.شنیدم تا9" رو داره.

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

دوست گرامی نمیشه یه دفعه رفت ال سی دی 10 اینچو راش بندازید که شما اصلا باید ببینید همچین ال سی دی وجود خارجی داره پارت نامبرش چیه پروتکل ارتباطیش چیه و مدار درایوش چیه چون معمولا ال سی دی های بالای 10 اینچ پروتکلشون lvds میشه پس شما باید پارت نامبرت مشخص باشه که تو سایز 10.2 یه دو مدلی شرکت اینولوکس داره ولی قیمتش فکر نکنم با این اوضاع الان زیر 150 تا 200 در بیاد به نظر من تو اون سایز 9 خوبه قیمتشم معقوله ولی باید به شرکت کویر سفارش بدید براتون بیارن
    ویرایش توسط kamikazi : 16-07-2013 در ساعت 16:51

عضو جدید
    تشکر شده 8 بار در 3 پست

جناب رحیمی عزیز من از شما نه برد آماده خواستم نه شماتیک خواستم نه هیچ چیز دیگه
    اشاره مستقیم هم نکردم به شخص خاصی
    اما من تو پستهای اول دو بار در مورد رم پرسیدم هر بار پرسیدم شما ارجاع دادید به سمت برد آماده باز من گفتم که نیازی به برد آماده نمیبینم و خودم میخوام شروع کنم ولی جوابی نگرفتم
    الان تازه جواب سوال من رو دادین
    "رم اکسترنال نیاز داره و با 16 بیت راه میفته"
    این رو من دوبار پرسیده بودم و هربار گفتین برد آماده.....
    این اولین ذهنیتی که در ذهن بنده حقیر ایجاد میکنه فروش اجناس هست و لا غیر
    شمایی که این راه هارو رفتین اگر قابل بدونین میتونین ما که اول کاریم رو راهنمایی کنید
    پس با این حساب میفرمایید نرم سراغ 1963؟
    یک جا دیدم نوشته شده بود که 1963 به خاطر بک لایت های ولتاژ نویز میگیره!ولی الان بک لایتا همه led هستنو های ولتاژی در کار نیست
    برای شروع با 1788 کدوم شماتیک جوابگوست؟

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

سلام دوست گرامی همون اولیمکس دیگه چندجا گفتم بهترین شماتیک هستش در مورد رم هم فکر کنم منظورتون استفاده از nand و nor بوده که من واقعیتش اونموقع اطلاعی نداشتم در موردشون پس لزومی نداشت در مورد چیزی که نمدونم چیزی بگم ولی الان تا حدودی میدونم از این برنامه های داخل سی دی متوجه شدم از این نند و نور فش بیشتر برای حافظه موقت استفاده کرده مثال اودیو رو ببینید متوجه میشید از نور استفاده کرده

32. تشکرها از این نوشته :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین