NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3966 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: راه اندازی ال سی دی 9" با ssd1963 و lpc1768

کاربر فعال
    تشکر شده 21 بار در 17 پست

پیش فرض راه اندازی ال سی دی 9" با ssd1963 و lpc1768

سلام دوستان اگه کسی درمورد راه اندازی این ال سی دس اطلاعاتی داره لطفا منو راهنمایی کنه.از اول کار باید چیکار کرد.فقط مسیر انجام کار رو بگین حلله.چون از تک تک چیزایی که نوشتم اطلاعاتی دارم.ولی هرچی ابعاد کار بزرگتر میشه آدم سردر گم میشه که از کجا شروع کنه.ممنون

2. # ADS
    Circuit advertisement

Banned
    نام
    مهدی رحیمی
    تشکر شده 1,448 بار در 579 پست

سلام بهتره این ال سی دی رو با lpc1788 راش بندازید دردسرش کمتره نویز پذیریشم کمتره در اخره کارم دستت برای کار با emwin بازتره

4. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال abbasalifix آواتار ها
    نام
    عباسعلی محمدنیا
    تشکر شده 139 بار در 80 پست

اول از همه شما باید داشته هاتو جدا کنی و بزاری جلو چشمت که همیشه ببینیشون مثلا برد بورد اگه داری اگه سیم برد بوردی یا هرچی که لازم داری جدا بزاری تا فکرت باز بشه که همه چی داری
    حالا میری دنبال برنامه آماده میگردی اگه گیر آوردی که ناز شستت اگرم گیرت نیومد که باید درایور ال سی دی رو گیر بیاری بعد فایل درایور رو بازخوانی کنی تا ببینی با چه فرمان هایی راه اندازی میشه و تمام
    برنامه ات رو مینویسی و مدارت رو میبندی

6. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال

مرسی از جواب هاتون.در حال حاضر داشته من lpc1768 و ال سی دی که از فروشگاه میخوام بگیرم.پرس و جویی که کردم گفتن می تونم از درایور ssd1963 استفاده کنم.منم کامل مطالعه کردم.حالا قدم بعدی نوشتن برنامه اس؟باید از spi هم استفاده کنم واسه برنامه ال سی دی .با 9 اینچ ندیدم کسی کار کنه,البته من ندیدم.توی نوشتن برنامه میشه کمکم کنید؟چون واسه ال سی دی 3.2 از برنامه آماده استفاده کردم من.حالا یکم سر در گمم که چه توابعی میخواد.واسه زدن بردش به چه قطعه هایی احتیاج دارم با این شرایطی که من گفتم؟هرچی که لازم باشه تهیه میکنم.من با 1788 نمی تونم کار کنم چون تا 7" رو ساپورت میکنه اینطور که من فهمیدم.چیزی که ازش میشه گفت سر در میارم 1768 هستش.

کاربر فعال abbasalifix آواتار ها
    نام
    عباسعلی محمدنیا
    تشکر شده 139 بار در 80 پست

تا 7 اینچ رو ساپورت میکنه !!!!!! فکنمی کنمم هیچین حرفی درش باشه !
    شما اصلی ترین چیز هایی که باید داشته باشی یک میکرو یک ال سی دی و یک تاچ اسکرین هست
    برای راه اندازی تاچ اون هم معمولا از ای سی های خارجی استفاده میکنن که به صورت spi تبدیل میکنه شما میتونید با adc هم تاچ رو راه اندازی کنید اگه یه مموری هم براش بزارین حتما به دردتون خواهد خورد
    برای قطعات اضافی هم میتونید یه برد آماده شده رو نگاه کنید و قطعات دیگه رو هم براش سفارش بدین

9. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال

پس اصلا ربطی به میکرو نداره ؟آخه من پرسیدم گفتن که سری 1788 ال سی دی 9" رو ساپورت نمی کنن .البته ایشون هم قطعی نگفتن ها.پس من می تونم از ال سی دی 9" ای که توی کویر هست با میکرو 1788 استفاده کنم دیگه؟من خودم 1768 کار کردم ,این دوتا که خیلی باهم فرقی ندارن توی راه اندازی؟اگه از 1788 استفاده کنم خودش کنترلر ssd1963 رو داره دیگه احتیاجی به راه اندازی این قسمت که نیست هان؟

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

مهندس یه سر به وبلاگم بزنید توش مشخصه که ال سی دی 9 اینچو باهاش راه انداختم از فرمایشات شما هم اینطور متوجه شدم خیلی تجربه ای تو طراحی برد ندارید همین ال سی دی 9 اینچ یه بخش های ولتاژ داره که اگه بخوای با اس اس دی 1963 راش بندازی روی بردت نویز میندازه و برطرف کردن نویزش کاره حضرت فیله من با 1788 خیلی زود به نتیجه رسیدم شما اگه دیتاشیت 1788 رو بخونید تو قسمت ال سی دی کنترلرش گفته تا رزولوشن 746*1024 ساپورت میکنه

12. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال

دقیقا همینطوره که شما میگید.من یه تازه کارم.در واقع میشه گفت هیچ تجربه ای توی طراحی برد ندارم و اینو خیلی راحت میگم.خیلی عالی شد که شما این کارو قبلا انجام دادین.نگفتین خیلی که این میکروها با هم تفاوت ندارن؟از لحاظ مزیت نمیگم از لحاظ راه اندازی قسمت های مختلفش میگم.

عضو جدید
    تشکر شده 8 بار در 3 پست

با سلام من یک ال سی دی 7 و 9 اینچ از فروظگاه کویر خریدم یک برد هم زدم برای راه اندازی این ال سی دی با میکرو stm و ssd1963
    من تونستم ال سی دی 7 رو راه اندازی کنم ولی وقتی ال سی دی 9 رو وصل میکنم بازم تصویر رو نشون میده ولی یکم تصویر بکر کنم رنگ زردش کم میشه.مثلا یک عکس تو ال سی دی 7 که رنگ زرد یاد داره وقتی لود میکنم رنگ تغییر میکنه.از دوستان اگه کسی دیتاشیت این ال سی دی 9 رو داره ممنون میشم واسم بزاره.و یک سوال دیگه اینکه ایا مدار تغذیه برای ال سی دی 9 با ال سی دی 7 تفاوت میکنه؟
    اینم سریال ال سی دی 9 که دارم باهاش کار میکنم: at090tn13 (gp innolux display)

کاربر فعال

دوست عزیز شما راجع به سوالاتی که من پرسیدم اطلاعاتی ندارین؟

کاربر فعال titery آواتار ها
    نام
    وثوق
    تشکر شده 218 بار در 89 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_sam7 نمایش پست ها
    با سلام من یک ال سی دی 7 و 9 اینچ از فروظگاه کویر خریدم یک برد هم زدم برای راه اندازی این ال سی دی با میکرو stm و ssd1963
    من تونستم ال سی دی 7 رو راه اندازی کنم ولی وقتی ال سی دی 9 رو وصل میکنم بازم تصویر رو نشون میده ولی یکم تصویر بکر کنم رنگ زردش کم میشه.مثلا یک عکس تو ال سی دی 7 که رنگ زرد یاد داره وقتی لود میکنم رنگ تغییر میکنه.از دوستان اگه کسی دیتاشیت این ال سی دی 9 رو داره ممنون میشم واسم بزاره.و یک سوال دیگه اینکه ایا مدار تغذیه برای ال سی دی 9 با ال سی دی 7 تفاوت میکنه؟
    اینم سریال ال سی دی 9 که دارم باهاش کار میکنم: at090tn13 (gp innolux display)
    سلام منم با یک برد دست ساز stm و ال سی دی 7 و 9 کار میکنم با هر دو تصویر خوب بود تا اینکه بعد مدتی رنگ ها یکم غیر طبیعی شد بعد عوض کردن رگولاتور ورودی تصویر با 7 اینچ درس ولی با 9 اینچ مشکل باقی ماند حالا منم نمی دونم مشکل از چیه؟ آقا رحیمی آیا منظورتون از نویز همینه؟؟؟؟؟

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

نه مهندس شاید تغذیتون مشکل داره وقتی رنگ تصویر تغییر میکنه یعنی یا داره SSD میسوزه یا یکی از گراندهای ال سی دی قطع شده یا یه اتصالی تو مدار هستش منظورم از نویز فقط لرزش تصویر هستش نه تغییر رنگش اگرم روی یه گراند مدارتونم با دست فشار بدید لرزش درست میشه عمده مشکلات از این دست تو مدار های ولتاژ هستش مخصوصا بخش VGL که روی گراند مدار نویز میندازه بهتره که این 3 تا ولتاژ VGL و VGH و AVDD 10.3v رو با یه مقاومت 52 کیلو به گراند وصل کنید تا اثرات نویز روی این مقاومت تخلیه بشه اینم تجربیات من در این ضمینه
    راستی اقای وثوق ولتاژ vgl و vgh ال سی دی 9 و 7 با هم فرق داره دیتاشیتشو بخونی متوجه میشی
    ویرایش توسط kamikazi : 04-07-2013 در ساعت 00:04

18. تشکرها از این نوشته :