NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3388 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 17 از 19 نخستنخست 12345678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 321 به 340 از 361

موضوع: سوال در مورد fpga

کاربر فعال sarab1 آواتار ها
    تشکر شده 172 بار در 100 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mzarkoob نمایش پست ها
    خوب بحث این تایپیک که خوابید و به جایی نرسید الان بازار خرید و فروش توش رونق گرفته!
    انشا ... اگه فرصتی باشه خودم آموزش رو شروع میکنم من همین الان هم داشتم در مورد منابع fpga ها مطالعه میکردم سعی میکنم دوستان رو هم بی نصیب نزارم
    آقای زرکوب حق باشماست مدیران در صورت امکان می توانند این چند پست را انتقال دهند.

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال
    تشکر شده 204 بار در 77 پست

به نظر من مشکل اصلی با تهیه برد هست. مثلا برای شروع کار با آرم شما میتونی بردهای متفاوت با امکانات و قیمت متفاوتی بخری. ولی برای FPGA اینطور نیست. برد ارزون قیمت (زیر 100 تومن) تقریبا وجود نداره.
    مشکل بعدی کار با زبون های سخت افزاری هست. من خودم با VHDL, Verilog,SystemC و SystemVerilog کار کردم. در ابتدا یکم سخت به نظر میرسن ولی یکم که جلو برین میبینین که خیلی هم سخت نیست. قبلا هم پیشنهاد داده بود که بیایم یک تاپیک جداگانه برای حل مشکلات این زبون ها ایجاد کنیم. آموزش زبون ها توی خیلی از سایت های خارجی پیدا میشه. پس خیلی جالب نیست که ما آموزش رو هم اینجا بگیم.

4. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sarab1 نمایش پست ها
    مهندس چقدر ارزون !!!!!!!!!!!!!!!! آدم به شک میفته!!
    از لحاظ اورجینال بودن تایید میکنید؟ البته ببخشید فصد جسارت ندارم فقط چون به صورت حتمی میخام بخرم ازتون میپرسم (پیام خصوصی داده بودم جواب نداده بودید!)
    البته 100 درصد حق با شماست اگر ایران و جمهوری رو چک کرده باشید . من اینارو از اونجا نخریدم .
    ویرایش توسط aref1 : 21-11-2013 در ساعت 10:41

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein1387 نمایش پست ها
    آخه مهندس هیچ کس پایه نبود! نمیدونم کسی برد تهیه کرده یا نه؟ تقریبا همه روی papilio توافق کردیم ولی هیچ کس دیگه بعد از اون اقدامی انجام نداد.
    مگه قرار نبود آقای زارعی خبر بدهند! پس چی شد؟ من فکر میکنم ایشون به غیر آرم ..... با بقیه پروسسور ها زیاد رابطه نداشته باشن ! البته نمیدونم حدسم درست بود یا نه؟ درستیش رو خود مهندس زارعی تکمیل میکنند!

ولی من کل این 33 صفحه رو بررسی کردم همه دارن روی انتخاب برد حرف میزنند! در خالی که اصل تئوری مطالب هست! هر کسی که فکر میکنه تسلط کامل به مطالب داره میتونه بردش رو هم بگیره! و این نشه که به فرض به خاطر نبود برد هیچ کار دیگه ای هم صورت نگیره!!!!!!!!!

هر کسی با هر سطحی هم که باشه بالا خره میتونه یه مدار ساده رو پروگم کنه حالا بعد مرور زمان یکم مدارش رو پیچیده کنه! ولی این ارزش نداره! چرا ؟ چون اگه تسلط به تئوری مطالب نباشه به خصوص در بحث محدودیت های زمانی time constraints همچین گیر میکنه که ....هیچی!!!!
    بیایید در اصل موضوع پایه ای کار کنیم اگه دوستان قبلی که در صفحات اول اعلام علاقهمندی کردند حضور دارند پیشنهادات خودشون رو ارائه بکنند.
    ویرایش توسط sarab1 : 21-11-2013 در ساعت 12:11

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

پیشنهاد من واسه خرید برد آموزشی واسه خودتون siga-16 ،

در مورد لحیم کاری spartan6 484 pin شما چی کار میکنید؟

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

در مورد لحیم کاری spartan6 484 pin شما چی کار میکنید؟
    اونایی که پد هاش بزرگتر از نیم میلیمتره خودم با مادون قرمز و هات ایر و کوچکتر از اونو میدم واسم مونتاژکنن.

10. تشکرها از این نوشته :

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری
    تشکر شده 819 بار در 248 پست

من دیگه امیدی به اینجا ندارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط aref1 نمایش پست ها
    اونایی که پد هاش بزرگتر از نیم میلیمتره خودم با مادون قرمز و هات ایر و کوچکتر از اونو میدم واسم مونتاژکنن.
    دوستان کسی جایی رو میشناسه در ایران که پکیج BGA رو مونتاژ و تست اشعه X داشته باشن؟ چون بالا خره تست و اطمینان از اتصال تمامی پین ها میتونه خیلی مهم باشه!

نقل قول نوشته اصلی توسط mansoory نمایش پست ها
    من دیگه امیدی به اینجا ندارم.
    اونی که میخاست آموزش بده یه PDF میزاره تو سایش میگه برید دانلود کنید!!!!!
    آخه اینطوری که نمیشه! فضای مجازی پر از PDF هستش من قبلا این PDF ها رو داشتم

اگه از اول همه چیز پله به پله مطرح شده بود اساسی و پایه ای الان اینطور نمشد!
    خرید برد هم آخرین مرحله است

بگذریم از این حال و هوا ....
    حالا میخام ببینم دوستان اکه بخاییم دوباره شروع کنیم بیشتر روی چه مواردی دوست دارن در آینده مانور بدن؟
    XILINX ALTERA VHDL VERILOG و ..... ACTIVE HDL MODELSIM ISIM ISE VIVADO QUARTUS
    نظراتتون رو اعلام کنید من VHDL با XILINX و ISE و ISIM کار کردم اما میتونم با بقیه هم در صورت در خواست دوستان کار کنم

من قصد دارم اولش یه حداقل هایی رو مطرح کنم تا یادگیری FPGA از این حال و هوای سخت یکم آسانتر جلوه بکنه پس یا علی :
    دوستان فقط هر چقدر قبلا کار کردن رو هم ذکر کنند حتی کسایی که اصلا هم کار نکردن هم اعلام آمادگی کنند ممنون مشیم و این به خاطر اینه که در چه سطحی مطالب رو پیگیری کنیم بهتر باشه

14. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sarab1 برای ارسال این پست سودمند:

پیشنهاد من واسه خرید برد آموزشی واسه خودتون siga-16 ،
    آخه خیلی گرونه شما چند براتون تموم میشه (قبلا خریدید؟) ولی خیلی کامل و بروز هست فقط یه در خاستی از شما دارم اونم اینه که ما دانشجو ها که توان خریدمون محدود هست شما یه لطفی بکنید و در صورت امکان سورس و شماتیک و ... این برد رو برام آپلود کنید. ممنون میشم لطف بزرگی میکنید. با تشکر

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

آخه خیلی گرونه شما چند براتون تموم میشه (قبلا خریدید؟) ولی خیلی کامل و بروز هست فقط یه در خاستی از شما دارم اونم اینه که ما دانشجو ها که توان خریدمون محدود هست شما یه لطفی بکنید و در صورت امکان سورس و شماتیک و ... این برد رو برام آپلود کنید. ممنون میشم لطف بزرگی میکنید. با تشکر
    من این برد آموزشی رو نخریدم فقط جمعه که رفته بودم مارکت الکترونیک یاد فروم شما افتادم گفتم یک سوالی درباره بردهای آموزشی اینجا بکنم ، دیدم این برد که spartan6 -usb-audio-ddr2- داره و همچنین فکر کنم ethernet 10/100 و همچنین یک پروگرامر جداگانه usb xilinx هم روش میده باید برد خوبی باشه ، قیمت اینجا حدود 410 هزار تومنه ، نمی دونم تهران این برد رو میفروشن یا نه ؟
    در ضمن این برد spartan6 بود و همین شرکت بردهای دیگه ای هم داشت ،
    اگر بودجه خرید اون رو ندارید به نظر من نوع آلگوریتم هایی که میخواین پیاده سازی کنید رو قطعی کنید و بعد از اون رو سریهای fpga یکی که خواسته شما رو جواب میده انتخاب و بعد شروع به طراحی شماتیک و پی سی بی بکنید ، فقط اگر پی سی بی شما چند لایه باشه هزینش از خرید برد آموزشی بیشتر میشه،
    خوشبختانه جدیدا سری spartan6 مدل QFP زده که سابقا نداشت وشما میتونید برد دو لایه بزنید. البته یک کم قابلیت های اون کمتره،

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

دوستان کسی جایی رو میشناسه در ایران که پکیج BGA رو مونتاژ و تست اشعه X داشته باشن؟ چون بالا خره تست و اطمینان از اتصال تمامی پین ها میتونه خیلی مهم باشه!
    دوست عزیز تست اشعه ایکس !!! ،اونجا که آمریکا یا اروپا نیست، بنظرم گذرتون به طبقات بالای پاساژ علاالدین و یا تعمیرکارای مجتمع کامپیوتر تو چهار راه ولیعصر نیفتاده که ببینی مثل قرقی آی سی bga رو با سشوار صنعتی عوض یا مونتاژ میکنن.

من این برد آموزشی رو نخریدم فقط جمعه که رفته بودم مارکت الکترونیک یاد فروم شما افتادم گفتم یک سوالی درباره بردهای آموزشی اینجا بکنم ، دیدم این برد که spartan6 -usb-audio-ddr2- داره و همچنین فکر کنم ethernet 10/100 و همچنین یک پروگرامر جداگانه usb xilinx هم روش میده باید برد خوبی باشه ، قیمت اینجا حدود 410 هزار تومنه ، نمی دونم تهران این برد رو میفروشن یا نه ؟
    در ضمن این برد spartan6 بود و همین شرکت بردهای دیگه ای هم داشت ،
    اگر بودجه خرید اون رو ندارید به نظر من نوع آلگوریتم هایی که میخواین پیاده سازی کنید رو قطعی کنید و بعد از اون رو سریهای fpga یکی که خواسته شما رو جواب میده انتخاب و بعد شروع به طراحی شماتیک و پی سی بی بکنید ، فقط اگر پی سی بی شما چند لایه باشه هزینش از خرید برد آموزشی بیشتر میشه،
    خوشبختانه جدیدا سری spartan6 مدل QFP زده که سابقا نداشت وشما میتونید برد دو لایه بزنید. البته یک کم قابلیت های اون کمتره،
    منظورتون همین برد مگه نیست:
    Xilinx FPGA Development Board Spartan6 XC6SLX16 DDR2 [XC6SLX16] - $186.00 : WayEngineer , The Way Of Engineer
    به دلار که بالای 500 تومن در میاد شما الان توی چین تشریف دارید ؟ گذرتون به ایران نمیفته؟

الان که تو ایران برد های spartan 3e 500 رو 900 هزار تومن میدن!!! که نصف امکانات این بردی که شما معرفی کردید رو نداره!!!! مگه اینها چقدر سود میکنن!!!!!

20. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

منظورتون همین برد مگه نیست:
    xilinx fpga development board spartan6 xc6slx16 ddr2 [xc6slx16] - $186.00 : Wayengineer , the way of engineer
    به دلار که بالای 500 تومن در میاد شما الان توی چین تشریف دارید ؟ گذرتون به ایران نمیفته؟
    بله ، منظورم همین برد آموزشی ه ، اینجا به دلار 3000 تومن قیمتش حدودا 410 تومن میشه، شما قبلا گفته بودید دانشجو هستید یک سوالی واسم پیش اومده مگر شما تو دانشگاهتون برد آموزشی ندارید؟
    ویرایش توسط aref1 : 24-11-2013 در ساعت 17:56

بله ، منظورم همین برد آموزشی ه ، اینجا به دلار 3000 تومن قیمتش حدودا 410 تومن میشه، شما قبلا گفته بودید دانشجو هستید یک سوالی واسم پیش اومده مگر شما تو دانشگاهتون برد آموزشی ندارید؟
    چرا اتفاقا 4 تا برد اورجینال ALTERA DE1 داریم ولی من دنبال xilinx هستم!!!

خوب اگه اینطوری شما بیارید منم بفروشم!!

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام ،
    کسی از دوستان لایسنس ise 14 .6 رو داره یا میدونه کجا میشه پیدا کرد.

سلام ،
    کسی از دوستان لایسنس ise 14 .6 رو داره یا میدونه کجا میشه پیدا کرد.
    برادر دیگه کم پیدا شدی!!
    من 14.7 رو دارم شما از کجا دانلود کردید که لایسنس نداره؟

صفحه 17 از 19 نخستنخست 12345678910111213141516171819 آخرینآخرین