NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3976 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 24

موضوع: انتخاب ال سی دی

Banned
    نام
    صادق علی بخشی
    تشکر شده 1,276 بار در 702 پست

پیش فرض انتخاب ال سی دی

سلام به همه ی مهندسین
    من احساس کردم با این که خیلی از ما با استفاده از ARM و درایورهای LCD میتونیم یه LCD رو راه اندازی کنیم ولی اطلاعاتی جامعی در این باره نداریم یعنی اگر نوع ال سی دی نسبت به شرایط تغییر کنه یک جوراایی سر در گم میشیم که باید اصلا از کجا شروع کنیم به طور مثال من عکس چند نمونه ال سی دی و درایور رو گرفتم که شما هم ببینید

همون طور که میبینید این ها TFT LCD نیست
    ولی به طور کاممل یک پوشش المینیوم داره و برد درایورش هم به خوبی پلیگان شده یعنی به شدت نسبت به نویز محیط مقاوم هست .
    حالا می خواستم بدونم که ایا میشه از این ال سی دی ها برای کارهایی که از ARM استفاده میکنیم استفاده کرد یا نه ؟؟؟
    یا بهتر بگم به طور کلی برای استفاده از ال سی دی در پروژه های ARM باید به چه نکاتی دقت کرد ؟؟؟
    و چه نوع ال سی دی هایی رو باید انتخاب کرد؟؟

2. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما sadeghbakhshi برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

Banned
    نام
    مهدی رحیمی
    تشکر شده 1,448 بار در 579 پست

خوب مهندس به هزارتا چیز بستگی داره بستگی داره چه رزولوشنی با چه ابعادیش رو در نظر دارید که باهاش کار کنید این ال سی دی هایی هم که گزاشتید مسلما یه ال سی دی انالوگه که درایور های مخصوص خودشو داره و خیلیم صنعتی چون سخت افزار ساده ای داره و به شدت هم بدون سورس هستن

5. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

منم با مهندس رحیمی موافقم

و باید این نکته رو هم در نظر داشته باشید که السیدی که سورس یا مدل درایورش رونداشته باشید بدرد نمیخوره

وگر نه این همه السیدی توی بازار هست که سورس یا درایوری براش وجود نداره وتنها شرکت سازنده یا سفارش دهنده بهش دسترسی داره و این قانون طبیعت برای بقاست ...

مگر اینکه از همینایی که با درایورش فروخته میشه تهیه کنید که قیمتا" ممکنه نصرفه
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

7. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما Doloop برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    صادق علی بخشی

نقل قول نوشته اصلی توسط kamikazi نمایش پست ها
    خوب مهندس به هزارتا چیز بستگی داره بستگی داره چه رزولوشنی با چه ابعادیش رو در نظر دارید که باهاش کار کنید این ال سی دی هایی هم که گزاشتید مسلما یه ال سی دی انالوگه که درایور های مخصوص خودشو داره و خیلیم صنعتی چون سخت افزار ساده ای داره و به شدت هم بدون سورس هستن
    سلام
    ممنون از راهنماییتون
    این دوتا ال سی دی صنعتی هستند ولی انالوگ نیستند
    دارای 8 خط ادرس هستند که باید با استفاده از یک پایه ی دیگه نوع RGB بودن اطلاعات رو به ال سی دی بدید
    و منظور من از شرایط رزولیشن و ابعاد نیست منظور عواملی بجز اینهاست
    حالا یه سوال دیگه چطوری میشه یک ال سی دی رو به جای 24 خط دیتا با 18 خط راه اندازی کرد؟یا تعداد کمتر ؟

کاربر فعال sjafarim آواتار ها
    نام
    جعفری
    تشکر شده 297 بار در 141 پست

سلام
    مهندس بستگی داره کنترولر lcd ایت این قابلیتو داره یا نه (که باید دیتاشیتشو داشته باشی)، اگه نداره با یک یا چند لچ سریع میتونی اینکارو بکنی...
    حالا چه کاریه؟!
    اینهمه lcd موبایل مفت ریخته تو بازار با کیفیت فوق العاده بالا و قیمتای عجیب، مثلا lcd گوشی vivaz تومنه19 ، 3.2 اینچ 640*360 -24 bit

Banned
    نام
    صادق علی بخشی

من یکسری ال سی دی صنعتی استوک کره یا ژاپن سراغ دارم که بدم نمیاد اون ها رو راه اندازی کنم
    توی دیتاشیت ssd 1963 هم که نگاه کردم میشد به سه حالت راه انداخت ولی یکی دوتا پایه فرق داره با ال سی دی مد نظرم که فکر کنم برای اولین بار مجبور بشم که یدونه از همین ال سی دی های کویر راه بندازم بعد برم سراغ اونها

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

سلام.
    من هم با بقیه دوستان موافقم.البته راه اندازی این ال سی دی های متفرقه جالبه اما ریسک داره و به نظرم باید دلیل موجه براش داشته باشید مثلا اینکه قیمتشون خیلی خوب باشه و بعد اگر بشه از یکی جواب گرفت خیلی به نفع باشه.
    در ضمن باید اطلاعات در مورد ال سی دی به اندازه کافی باشه وگرنه این ال سی دی ها موارد جانبی زیاد دارن.
    اگر حداقل یکی تو اینترنت از اینها رو راه انداخته باشه حداقل آدم خیالش تا حدود زیادی راحت میشه.
    در هر صورت اگر زیاد دنبال ماجراجویی نیستید و تعداد کم میخواهید به نظرم کارتون رو با همین ال سی دی های شناخته شده و کار شده انجام دهید.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط dariush_ab : 11-06-2013 در ساعت 16:56

12. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما dariush_ab برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    تشکر شده 21 بار در 17 پست

سلام دوستان.من با ال سی دی های 3.2 اینچی کار کردم,نه اینکه خودم بخوام راه اندازی کنم.روی برد آماده بود منم ازش استفاده کردم حالا میخوام از ال سی دی 10 اینچی استفاده کنم.درواقع باید توی این ابعاد باشه.چندتا سوال داشتم:یک اینکه چه برندهایی بهتره,در واقع جواب داده و اینکه راه اندازیش خیلی با3.2 فرق داره؟بعد اینکه ال سی دی ها تاچ نیستند و واسه تاچش باید چیکار کرد؟یعنی هستن ال سی دی هایی که رو خودشون تاچ دارن؟سوال آخرمم اینه که من میخوام با سری lpc17xx کار کنم و بردمم آموزشیه حالا که میخوام از ال سی دی بزرگتری استفاده کنم دیگه این برد اموزشیه به درد این ال سی دی که نمیخوره؟چون حتما پایه ها فرق میکنه دیگه؟نه؟ اگه نه اون وقت باید خودم راه اندازی کنم دیگه ؟

Banned
    نام
    صادق علی بخشی

نقل قول نوشته اصلی توسط z.f.k نمایش پست ها
    سلام دوستان.من با ال سی دی های 3.2 اینچی کار کردم,نه اینکه خودم بخوام راه اندازی کنم.روی برد آماده بود منم ازش استفاده کردم حالا میخوام از ال سی دی 10 اینچی استفاده کنم.درواقع باید توی این ابعاد باشه.چندتا سوال داشتم:یک اینکه چه برندهایی بهتره,در واقع جواب داده و اینکه راه اندازیش خیلی با3.2 فرق داره؟بعد اینکه ال سی دی ها تاچ نیستند و واسه تاچش باید چیکار کرد؟یعنی هستن ال سی دی هایی که رو خودشون تاچ دارن؟سوال آخرمم اینه که من میخوام با سری lpc17xx کار کنم و بردمم آموزشیه حالا که میخوام از ال سی دی بزرگتری استفاده کنم دیگه این برد اموزشیه به درد این ال سی دی که نمیخوره؟چون حتما پایه ها فرق میکنه دیگه؟نه؟ اگه نه اون وقت باید خودم راه اندازی کنم دیگه ؟
    دنبال برند نگرد چون من خیلی دنبالش بودم ولی نتونستم چیزی که درایور داشته باشه و بشه با اطمینان باهاش کار کرد رو پیدا کنم البته چندتا چیز یافتم که شرکتهای معتبری مثل فیلیپس و ال جی و توشیبا تولید کرده بود ولی درایور نداشت فقط چیزی که مطمئن هست همین ال سی دی های کویر هست
    اکثر ال سی دی های توی بازار تاچ دارند ولی اگر تاچ نداشته یا تاچ اسکرینش شکسته بود میتونی از پاساژ امجد طبقه ی اول بخری فروشگاه جویا قیمت خوبی داره یا میتونی ببری علاالدین از اونجا تهیه کنی اگه پیدا کنی قیمت بهتری نسبت به بازار الکترونیک داره (حتی 10 %قیمت )
    در مورد ال سی دی 10 اینچی هم یه نمونه جوان داره که دیتاشیتش شبیه همین ال سی دی های فروشگاه هست ولی تاچش شکسته
    میتونی با 100 تومن بخریش که به نظر من خیلی خوبه قیمتش
    اگر خودم پول داشتم میخریدمش
    و درمورد تعویض برد نیازی به تعویض نیست شما میتونید با سیم برد بردی پایه ها رو به درایور بردت وصل کنی و بجای اینکه خط دیتا وارد ال سی دی 3.2 " بشه وارد درایور 10"میشه

کاربر فعال

مرسی از اینکه جواب دادین.من احتیاج به یه ال سی دی درست و درمون دارم.که تاچشم درست کار کنه.اینی که گفتین جوان داره ولی تاچش شکسته رو اگه بشه درست کرد و کار کنه خوب قیمتش اصلا مهم نیست.یه چی باشه که کار کنه و وسط راه مارو تنها نزاره.درمورد اینایی که کویر داره میشه بیشتر توضیح بدین اگه 9" هم بود مشکلی نیست.فقط رزولیشنش بالا باشه .من شنیدم که اینی که کویر داره 800*600 هم نیست؟واسه من پیکسلش مهمه.چون ابعادش بزرگه دیگه .پس گفتین میشه پایه ها رو با سیم به درایور وصل کرد و اینطوری بهترم هست,اول تست میکنم بعد نمونه اصلی .باز اگه اطلاعات دیگه ای از ال سی دی با ابعاد بزرگتر گیرتون اومد لطفا اینجا بگید.ممنون.

Banned
    نام
    صادق علی بخشی

سلام
    به دیتا شیت زیر یه نگاه بنداز محصول مشترک LG و فیلیپس هست
    ال سی دی خوبیه SVGA هم هست ولی نه درایور داره نه تاچ اسکرین
    قیمتش هم خیلی بالا هست
    بک لایتش هم فلئورسنت هست نه ال ای دی
    به درد جاهای صنعتی میخوره نه برای یاد گیری
    ولی چون من وقت نداشتم باهاش کار نکردم
    اخه باید یه هدر هم براش بنویسی یه درایور هم طراحی کنی
    با ایدی KAVIR صحبت کن شاید بتونه براتون وارد کنه راستی در مورد پیکسل هم چون قرار هست توی دستگاه بکار بره چندان اهمیتی نداره ولی اگر بخوای توی پروژه ظریف مثل یه چیزی تو مایه های یه تبلت کار کنی خب باید بری سراغ ال سی دی های تبلت که برای تبلت LPC1768 جواب گو نیست و حداقل باید یه ARM9 11 یا Cortex A استفاده کنی که فکر کنم اینها میتونند ال سی دی رو درایو کنند
    ولی اگر خیلی تعداد پیکسل براتون مهم هست از این ال سی دی های تبلت بخر
    توی یکی از تاپیک ها در این باره صحبت شده بود
    ولی اگر از من میشنوی اول خودت یه برنامه بنویس که راه اندازی ال سی دی دستت بیاد بد برو دنبال کار سختتر
    منظورم هم از برنامه نویسی کپی کردن نیست
    راستی 7 اینچی که توی فروشگاه 480*800 هست
    دیتاشیتش و نحوه ی درایورش هم دارم ولی حجمش زیاده نمیتونم آپلود کنم
    ادرس یه سایتی که بشه توش آپلود کرد رو بده من آپلود کنم اونجا
    ویرایش توسط sadeghbakhshi : 25-06-2013 در ساعت 19:39

17. تشکرها از این نوشته :

نام
    جعفری

سلام مجدد
    دوست عزیزم
    اگر سایز 9.7 اینچ به کارت میاد از LCD IPAD 1 استفاده کن، 1024 × 768 px 132 PPI 4:3 aspect ratio
    البته 4:3 هست که اگر خوبه برات، قیمت 340 هزار تومن و کیفیت فوق العاده بالایی داره،خواستی بگو تو پیغام خصوص بهت لینک بدم یه جا هست اینترنتی میفروشه.

شما اول ببین نیازت چیه بعد دنبال lcd بگرد.
    چه رفرش ریتی میخوای؟
    اگه زیاد بالا نیست با همین arm های cortex M هم میتونی استفاده کنی. نگاه کنید دوستان، برای راه اندازی lcd بزرگ بیش از اینکه نیاز به سرعت خیلی بالا باشه نیاز به رم زیاد هست. مثلا همچین lcd رو با یه cortex m4 که قابلیت استفاده از رم خارجی داشته باشه مثل (Discovery ) ( STM32F407 ) با فرکانس 168 یا lpc1788 با فرکانس 100-120 mhz میشه راه انداخت به صورت معقول.
    راستی یه چیز جالب، کنترولر همچین lcdیی هم باید غول باشه، مثلا S1D13513 که 16M colors و Up to 128M-bit External SDRAM هست، میبینی چقدر رم مهمه تو اینجور کارا...!
    موفق باشید.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.png
مشاهده: 15
حجم: 17.1 کیلو بایت  
    ویرایش توسط sjafarim : 25-06-2013 در ساعت 21:26

19. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    صادق علی بخشی

یه مرد میخواد که برد S1D13513 رو طراحی کنه
    فقط یه سوال
    با 1768 میشه با این درایور در صورتی که رم بزاری کار کرد ؟

نام
    جعفری

صادق جان شما کجا زندگی میکنی عزیز؟!!
    این S1D13513 تو ایران نیستا، قیمتشم 18 دلاره!!!
    نه دیگه نشد،1768 پسر خوبیه ولی نه واسه این کار، کنترولر رم خارجی هم نداره و با 64 کیلو رمش عملا رو lcd به این سایز فقط میتونی یه مشت اشکال گرافیکی ساده رسم کنی ولی gui خیر... (رم با آدرس دهی و دسترسی مستقیم ملاکه نه چیزای دیگه)
    باز stm های پکیج بالای 100 پایه که fsmc دارن تو cortex M3 ها بهترن...

22. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sjafarim برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال

سلام.من میخوام یه عکسی رو روی این ال سی دی که میخوام بزارم و توسط اون عکس و برنامه ای که واسه هر قسمتش می زارم بیام یه دستگاه دیگه رو از دور کنترل کنم.یعنی از wifi یا هرچیز دیگه ای که این کارو میکنه استفاده کنم.این فقط کار اولم با ال سی دی هستش.من بعدها حتی میخوام یه قسمتی از ال سی بیام یه نوشته متحرک بزارم یا از این کارا دیگه. حالا با این چیزایی که من گفتم به نظرت چه ال سی دی مناسبه.من الان دارم روی درایورssd1963 کار میکنم.یعنی میخوام با 1768 و ssd1963 این کارو انجام بدم.اگه نمیشه که برم سراغ اصله کاری و وقتمو تلف نکنم.من ال سی دی که میخوام حتما باید تاچ باشه .اینی که میگی درایورم نداره که نمیشه باهاش کار کرد.نمیشه سر درآورد ازش.ایمیلم رو مینویسم تا اگه دیتا شیتی یا چیزی مرتبط با این قضیه بود و اینجا نمیشد گذاشت واسم ایمیل کنی .بازم ممنون از پاسخگوییت.

Banned
    نام
    صادق علی بخشی

نقل قول نوشته اصلی توسط sjafarim نمایش پست ها
    صادق جان شما کجا زندگی میکنی عزیز؟!!
    این S1D13513 تو ایران نیستا، قیمتشم 18 دلاره!!!
    نه دیگه نشد،1768 پسر خوبیه ولی نه واسه این کار، کنترولر رم خارجی هم نداره و با 64 کیلو رمش عملا رو lcd به این سایز فقط میتونی یه مشت اشکال گرافیکی ساده رسم کنی ولی gui خیر... (رم با آدرس دهی و دسترسی مستقیم ملاکه نه چیزای دیگه)
    باز stm های پکیج بالای 100 پایه که fsmc دارن تو cortex M3 ها بهترن...
    18 دلار قیمتشه
    تازه میکروی STM هم می خواد
    مارو باش رفتیم با دیتاشیت درد و دل کردیم
    با درایور SSD1963 که خدا را شکر میشه کار کرد
    قبلا هم بهتون گفتم بهترین و راحترین گزینه ال سی دی های کویر هست
    چون چندین نفر قبل از شما باهاشون کار کردند و میتونی هم توی اینجا هم توی سایتهای کره ای و بقیه ی کشورهای اسیای شرقی اطلاعات .مثال و هدر فایل پیدا کنی
    و در مورد اون پروژه ی مد نظرتون که طراحی منو توش هست بهتره که تاپیک های RTX و Emwin رو بخونید
    ویرایش توسط sadeghbakhshi : 26-06-2013 در ساعت 12:50

25. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sadeghbakhshi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال

پس نتیجه نهایی این شد که من از ال سی دی های کویر استفاده کنم.باهمین 1768 و ssd1963دیگه درسته؟یعنی اینا جواب کار منو میده؟

کاربر فعال

بابا شما که الان آنلاین بودین!!!!!!چه سریع خارج شدین .

نام
    جعفری

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghbakhshi نمایش پست ها
    18 دلار قیمتشه
    تازه میکروی STM هم می خواد
    و در مورد اون پروژه ی مد نظرتون که طراحی منو توش هست بهتره که تاپیک های RTX و Emwin رو بخونید
    1- مارک میکرو مهم نیست، من در مورد resource مورد نیاز صحبت کردم، حالا شما ممکنه با یه پروسسور TI این کارو بکنی یا با یه AVR...!!
    2- با نظر شما موافقم چون خودم هم از رو کله شقی شروع کرده بودم به نوشتن محیط گرافیکی، ولی یکم که جلو رفتم دیدم نههههه نمیشه، 10000 تا نکته هست که باید رعایتش کنی و واقعا کار ساده ای نیست، مخصوصا که با یکمی ناشی گری حتی اگر تا حدودی موفق به این کار هم بشید سرعت نهایی پروژتون چنگی به دل نخواهد زد (به دلیل تحمیل پردازش اضافی،ممیز شناور و... بر سیستم)، پس بهتره از سیستم های موجود مثل emwin استفاده کنید.
    پس نتیجه نهایی این شد که من از ال سی دی های کویر استفاده کنم.باهمین 1768 و ssd1963دیگه درسته؟یعنی اینا جواب کار منو میده؟
    بله،در کل این حرفا زده شد که اولا اطلاعاتمونو باهم به اشتراک بذاریم ثانیا شما متوجه بشید که همینجوری بدون توجیه دنبال رزولوشن بالا نباشید.
    1768 واسه کارتون زیاد هم هست (*** از نظر پردازشی***)، فقط اون جمله متحرکه اگر افکت های زیادی روش بخواد پیاده سازی بشه شاییییدد کم بیاره ولی اگر حرکت سادس جواب میده،اینا همش بستگی داره، میدونی مثلا تعداد المان های توی هر صفحه مهمن،1موقع هست شما 10 تا المان تو یه صفحه دارین ولی سبکن و راحت اجرا میشن،1موقع هم هست یه دونه المان داری که رس سیستمو میکشه...
    بالاخره چه سایزی میخوای؟ 800x480 رو احتمالا رم کم میاری اگر از emwin استفاده کنی، بازم میگم بستگی داره به کارت،احتمالا...
    شما استارتشو بزن خدا کریمه...

29. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sjafarim برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال

مرسی از اطلاعات خوبی که میدین.منظورتون سایز ال سی دی ا؟اگه سایز ال سی دی رو میگین من کمتر از 9 به کارم نمیاد.واسه تصویر متحرک فعلا نمیخوام کاری بکنم گفتم که با یه چی شروع کنم که بعدا کم نیاره واسه اینکارا.شما گفتین از emwin استفاده کنم یعنی با این کار کنم ولی رفتم یه نگاه گذرا به تاپیک مورد بحثش کردم.من نمیخوام مثلا با تاچش صفحه رو تغییر بدم یا چطور بگم تصویر من ثابته قرار نیست تغییر کنه یا صفحات مختلف داشته باشه.فعلا بتونم ال سی دی سایز بالا رو راه اندازی کنمو mmcوspi هم راه بندازم و بتونم نترل از راه دورم راه بندازم یعنی 99 درصدراهی که میخوامو رفتم.اینارو بعد هم میتونم روش کار کنم.من الان تقریبا 50 درصد کنترلر ssd1963 رو مطالعه کردم و دارم خوب پیش میرم.چون نمیخوام از نمونه اماده استفاده کنم.همینکه تکلیفم مشخص شد که از چه ال سی دی و چه کنترلری استفاده کنم خیالم تا حد زیادی راحت شد.این تصویر که من میگم یه سری کلید یعنی دکمه اس.به نظر شما چه رزولیشنی مناسبه؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین