NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4001 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: به این روش تولید چی میگن؟

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

پیش فرض به این روش تولید چی میگن؟

سلام

آقا توی این فیلما دیدین که برای مونتاژ بردهای بزرگ و SMD ، مدار چاپی رو میذارن توی یه دستگاهی بعد اون حرکت می کنه و یه بازو از بالا میاد قطعه رو میذاره سر جای دقیقش و لحیم می کنه؟

به این روش مونتاژ چی میگن دقیقا؟ برام سوال شده. تو ایرانم داریم؟

البته اگه اشتباه نکنم خط تولید Samsung و LG توی ایران داریم. ولی نمی دونم این بردهارو هم اینجا مونتاژ می کنن یا بردها هم آماده از اونور میاد؟
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

تمام کارخونه های مکانیزه ( منظورم کارگاه هایی که با دست مونتاژ میکنن نیست ) به همین صورت بورد تولید میکنن. هم دقت کار میره بالا هم سریع میشه. اینم یک جور cnc هست. اصلا کسی که بتونه یک سی ان سی پیشرفته بسازه خیلی چیزای دیگه هم میتونه تولید کنه

4. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی
    تشکر شده 1,448 بار در 579 پست

البته به این دستگاه فکر کنم پیک اند پلیس هم میگن که همون بردارو بزاره خودمونه خیلیم گرونه یه نوعیش هست که حدود 1 میلیارد قیمت داره البته من اینو از پارت اس ام دی که همیشه میدم بردامو منتاژ میکنه پرسیدم خودشونم از این دستگاه ها دارن ولی نه خیلی حرفه ای
    کلا اینطور که من فهمیدم و ازشون پرسیدم روش کارشون اینظوره که برای 500 تا برد به بالا رو تعداد حساب میکنن و میگن باید یه شابلن از جنس فلز براش بزنیم که اگه اشنا باشید چیز خیلی ظریفی هستش و حدودا 400 ویا 500 هزار تومنم درمیاد و جاهایی از برد که باید قلع بشینه روش روی این شابلن خالیه و اینو میزارن روی برد و حالا با یه روشی که من نمیدونم قللع رو میریزن روش و قلع از جاهای خالی شابلن روی برد میره بعدش برد رو گرم میکنن و با همون دستگاه cnc بردارو بزار تند تند قطعات رو میچینن که اگه سایت خود پارت اس ام دی برین یه دمویی روی خود سایتش هست که یه ماشینو نشون میده با چه سرعتی قطعات رو میچینه من که اولین بار دیدم تا مدتها سرخورده شدم چون میگفتم من خودم یه ای سی اس ام دی 128 پایه رو میخوام لحیم کنم راحت 1 ساعت وقتمو میگیره ببین این دستگاه در عرض 1 ثانیه یه ای سی فکر کنم 208 پایس (خیلی بزرگتر از 128 پایه هست در تصویر) لیحمش کرد تو یه روش دیگه روی پدها یه مایع چسب مانند میریزن که فکر کنم بازم از همین شابلونا استفاده میکنن و بعد همین ماشین بردارو بزار قطعات رو میچینه روی برد و پایه ها که به چسب اغشته شدن میچسبن روی برد و ای سی روی برد محکم میشه بعدش میزارنش داخل حمام قلع و دیگه ردیفه
    خود من یه دستگاهی به فکرم زده بود بسازم ولی واقعا وقتم خیلی پره و مشغله زندگیو کار نمیزاره به این صورت که فکر کنم نمونه خارجی هم داره و یه نوع pcb holder یا نگه دارنده پی سی بی هستش که با یه مکنده ای سی رو روی برد ثابت نگه میداره و از اطراف این مکنده هوای داغ میاد بیرون و ای سی رو که قبلا جای پدهاش قلع اندود شدرو رو یجا لحیم میکنه البته خود برد رو هم همین دستگاه ثابت نگه میداره این سایت رو یه سر بزنید یه نمونه المانیشو داره ماهم خومون میتونیم بسازیمش بیشتر لوازمش رو باید بدونیم از کجا تهیه کنیم
    این سایتو حتما ببینید

Weller
    SMD PART | مونتاژ الکترونیک (SMD-DIP) | تامین ماشین آلات اتوماتیک مونتاژ SMD
    ویرایش توسط kamikazi : 27-05-2013 در ساعت 09:42

6. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

ممنون مهندس ، خیلی مفید بود. استفاده بردم.
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

8. تشکرها از این نوشته :