NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3995 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: مشکل پورت شبکه مارس بورد

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض مشکل پورت شبکه مارس بورد

با سلام خدمت دوستان

بنده یک عدد مارس بورد خریداری کردم و خیلی خوب و عالی کار میکنه فقط تنها مشکلی که داره اینه که پورت شبکه اش کار نمیکنه. تماس گرفتم با کویر گفتن اینجا بپرسم راهنماییم میکنن.

مشکل اینطوریه که وقتی کابل رو وصل میکنی هیچ اتفاقی نمیافته، چه رو مارس بورد چه اونورش که سوئیچ باشه. تو داخل لینارو و اندروید eth0 رو میشناسن و میشه IP اینا ست کرد براش ولی در کل انگار unplugged همیشه
    لطفا راهنماییم کنین خیلی فورس ماژور قضیه

پیشاپیش ممنون از کمکتون

2. # ADS
    Circuit advertisement

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

با سلام خدمت دوستان

بنده یک عدد مارس بورد خریداری کردم و خیلی خوب و عالی کار میکنه فقط تنها مشکلی که داره اینه که پورت شبکه اش کار نمیکنه. تماس گرفتم با کویر گفتن اینجا بپرسم راهنماییم میکنن.

مشکل اینطوریه که وقتی کابل رو وصل میکنی هیچ اتفاقی نمیافته، چه رو مارس بورد چه اونورش که سوئیچ باشه. تو داخل لینارو و اندروید eth0 رو میشناسن و میشه IP اینا ست کرد براش ولی در کل انگار unplugged همیشه
    لطفا راهنماییم کنین خیلی فورس ماژور قضیه

پیشاپیش ممنون از کمکتون
    شما چطوری تست می کنید که میگید کار نمیکنه؟
    اگر منظورتون led ها هستند که خوب کار نمیکنن و مشکلی هم ایجاد نمیکنن led سبز همیشه روشن است و چشمک نمیزنه و led نارنجی هم همیشه خاموش.
    ولی اگر اینترنت ندارید خوب بهتره اول یک وسیله دیگه رو به همون rj45 وصل کنید ببینید کار میکنه؟
    امیدوارم مشکلتون حل بشه.

4. تشکرها از این نوشته :

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

آی پی های برد و سرور چند هست ؟ برد آی پی رو پینگ نمیکنه یعنی ؟

6. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

ممنون از پاسخ دوستان

من اطمینان دارم که مشکل از مارس بورده و اینکه بگین مشکل از کابل یا این چیزهاست یک کم لطفیه

مشکلی نیست اگه ال ای دی ها کار نمیکنن ! کلا فرقی نمیکنه چه وصل باشه چه نباشه ! حتی سوئیچ هم که ال ای دی هاش درسته، نشون نمیده که فعالیتی رو شبکه است. فقط کارت شبکه رو میشناسه ولی واقعیت امر اصلا کار نمیکنه ! من آدم بی سوادی نیستم پس لطفا خواهش میکنم راه حل هایی نظیر چک کردن کابل و تنظیم آی پی ندین.

من احساسم اینه که مشکل سخت افزاریه ولی کویر گفت که اینجا مشکل مطرح کنم حل میشه ولی متاسفانه که تا الان راه حل هایی ارائه شده که من در همون ابتدا همه رو بررسی کردم و جوابی نگرفتم

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

ممنون از پاسخ دوستان

من اطمینان دارم که مشکل از مارس بورده و اینکه بگین مشکل از کابل یا این چیزهاست یک کم لطفیه

مشکلی نیست اگه ال ای دی ها کار نمیکنن ! کلا فرقی نمیکنه چه وصل باشه چه نباشه ! حتی سوئیچ هم که ال ای دی هاش درسته، نشون نمیده که فعالیتی رو شبکه است. فقط کارت شبکه رو میشناسه ولی واقعیت امر اصلا کار نمیکنه ! من آدم بی سوادی نیستم پس لطفا خواهش میکنم راه حل هایی نظیر چک کردن کابل و تنظیم آی پی ندین.

من احساسم اینه که مشکل سخت افزاریه ولی کویر گفت که اینجا مشکل مطرح کنم حل میشه ولی متاسفانه که تا الان راه حل هایی ارائه شده که من در همون ابتدا همه رو بررسی کردم و جوابی نگرفتم
    ببینید دوست عزیز ما که جسارت نکردیم.
    من و دیگر دوستان اگر حرفی میزنیم هدفمون حل مشکل است و ما که شما رو نمیشناسیم.شاید شما دکترای شبکه داشته باشین.
    چه خوب بود بیشتر توضیح میدادین و میگفتین که چه کار کردین و چه مواردی رو تست کردین.

9. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما dariush_ab برای ارسال این پست سودمند:

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

چه خوب بود بیشتر توضیح میدادین و میگفتین که چه کار کردین و چه مواردی رو تست کردین.
    صد در صد موافقم!
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

11. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

بنده قصد توهین نداشتم عذر میخوام اگر اینطور برداشت شده

تا اینجا میدونیم که همه چیز شبکه درست کار میکنه یعنی کابل درسته و اون سرش که سوئیچ باشه هم درسته

وقتی لینارو میاد بالا کارت شبکه رو میشناسه eth0
    ولی همیشه اونو unplugged در نظر میگیره و وقتی کابل هم وصل میشه نه سوئیچ متوجه میشه نه لینارو، یعنی سوئیچ که درست کار میکنه متوجه نمیشه که اون سره کابل به یه Node وصل شده

من احساسم اینه که چیپ Realtek RTL8201CP روی بورد مشکل داره ولی شما اگه نظر دیگه ای دارین لطفا بگین

در ضمن تو محیط اندروید هم به همین صورته یعنی تو setting که میرم Ethernet وجود داره و میشه IP اینا ست کرد ولی connectivity وجود نداره

یه بار دیگه تاکید میکنم که مشکل از routing و تنظیمات IP (نظیر مشکل از DHCP) و اینا نیست و مشکل اینه که اصلا هیچ linkی برقرار نمیشه

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

از کابل و اینا مطئنی دیگه ؟ شاید خوب جا نخورده ! مشکلات عجیبی گاهی پیش میاد ..
    تو لینوکس دستی یبار Network رو disable و enable کن ..

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sigma-mx نمایش پست ها
    از کابل و اینا مطئنی دیگه ؟ شاید خوب جا نخورده ! مشکلات عجیبی گاهی پیش میاد ..
    تو لینوکس دستی یبار Network رو disable و enable کن ..
    بله اینارو چک کردم ! با disable و enable کردن تغییری ایجاد نشد، فقط وفتی disable میکنم یه لحظه دو تا LED روی پورت Ethernet مارس بورد چشمک میزنه، همین

تقریبا مطمئن شدم مارس بورد من مشکل داره فکر کنم باید مرجوع کنمش