NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3745 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 21 به 33 از 33

موضوع: پردازش تصویر روی مارس بورد

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

سلام جناب فرزاد
    من هم علاقه زیادی به پردازش تصویر با این برد دارم .ممنون میشم یک راهنمای جامع بگذارید.
    برای این کار مارس بهتره یا کوبی؟
  2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیر انجمن farzadsw آواتار ها
    نام
    تهران
    تشکر شده 745 بار در 309 پست

هیچ تفاوتی بین مارس و کوبی برای این کار (پردازش تصویر و ارتباط سریال) وجود نداره.
    mk808 حدود 3 برابر قوی تر هست ولی چون چیپستش فرق داره و کد بسته بوده؛ فعلا لینوکس رو رسما ساپورت نمیکنه (چیپ گرافیکی، ماژول وای فای/بلوتوٍث درایور ندره).
    با همین مارس میشه خیلی کارها کرد، تو تابستون من روی mk808 هم کار خواهم کرد. (اگر یه نمایشگر ارزون با ورودی hdmi باشه کارها خیلی سریعتر جلو میره)

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

اگر یه نمایشگر ارزون با ورودی hdmi باشه کارها خیلی سریعتر جلو میره
    اینو منم موافقم
    مهندس زلرعی خیلی وقته mk رو آورده ولی هنوز یه نمایشگر ارزون و مناسب یا لااقل یه مبدل براش پیدا نشده ...

البته مثل اینکه مهندس زارعی داره پیگیری میکنه امیدوارم زودتر این قضیه حل بشه انشاا...
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

همکار silentshot آواتار ها
    نام
    مهندس رحمانی
    تشکر شده 170 بار در 83 پست

دوست عزیز میشه یه برنامه تست واسه کتابخونه V4l بزاری ؟
    من با simplecv کار کردم خیلی راحته کلی مثال و example هم براش هست فقط به زبان pythone
    opencv هم run کردم چنگی به دل نمی زد
    ایا کتابخونه دیگه ایی برای پردازش تصویر موجوده؟

کاربر فعال beroz آواتار ها
    نام
    بهروز
    تشکر شده 299 بار در 116 پست

متاسفانه اصلا نمی‌شه رو وبکم حساب کرد پردازش اولیه که برنامه روی خروجی وبکم انجام میده خیلی‌ سی‌ پی‌ یو میگیره
    پس چرا تپلت‌هایی‌ که دقیقا از همین سی‌ پی‌ یو دارن استفاده می‌کنن مشکل هنگ کردن یا مصرف بالای سی‌ پی‌ یو ندارن؟
    من فکر کنم ما باید دوربین‌هایی‌ مثل ov7670 رو راه بندازیم و از csi استفاده کنیم تا یک بخش زیادی از پردازشی که روی تصویر خروجی‌ وبکم انجام می‌شه حذف بشه
    فکر کنم بی‌ دلیل نبوده ۲ تا ورودی دوربین روی این برد هست توی تپلت‌ها هم دقیقا از همین ۲ تا ورودی واسه گرفتم تصویر از دوربین استفاده می‌شه

نام
    تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط silentshot نمایش پست ها
    دوست عزیز میشه یه برنامه تست واسه کتابخونه V4l بزاری ؟
    من با simplecv کار کردم خیلی راحته کلی مثال و example هم براش هست فقط به زبان pythone
    opencv هم run کردم چنگی به دل نمی زد
    ایا کتابخونه دیگه ایی برای پردازش تصویر موجوده؟
    فایل مثال v4l الان دم دستم نیست (داخل خود مارسه)، اگه عجله دارید opencv yuv رو تو فروم بیگل بورد جستجو کنید تا مثالش رو پیدا کنید.

SimpleCV همون OPENCV هست با یکسری کتابخونه اضافی که کمک میکنه با پایتون راحتتر کد بنویسید. من 1 سال پیش استفاده کردم (رو لپتاپ) کندتر از خود opencv بود و باگ هم زیاد داشت.
    opencv مشکلش فقط تو دریافت تصویر از دوربین هست (کنده) ولی بقیه مواردش مشکلی نداره.
    کتابخونه بازم هست (عمدتا قدیمی هستند و آپدیت نشدن) ولی مثل opencv نمیشه.

8. تشکرها از این نوشته :

نام
    تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط beroz نمایش پست ها
    متاسفانه اصلا نمی‌شه رو وبکم حساب کرد پردازش اولیه که برنامه روی خروجی وبکم انجام میده خیلی‌ سی‌ پی‌ یو میگیره
    پس چرا تپلت‌هایی‌ که دقیقا از همین سی‌ پی‌ یو دارن استفاده می‌کنن مشکل هنگ کردن یا مصرف بالای سی‌ پی‌ یو ندارن؟
    من فکر کنم ما باید دوربین‌هایی‌ مثل ov7670 رو راه بندازیم و از csi استفاده کنیم تا یک بخش زیادی از پردازشی که روی تصویر خروجی‌ وبکم انجام می‌شه حذف بشه
    فکر کنم بی‌ دلیل نبوده ۲ تا ورودی دوربین روی این برد هست توی تپلت‌ها هم دقیقا از همین ۲ تا ورودی واسه گرفتم تصویر از دوربین استفاده می‌شه
    تبلتها با CSI مستقیم به دوربین وصل میشن و برای همین تاخیر کمتری داره (نسبت به usb). در مورد پردازش مورد نیاز کپچر هم احتمالا باید کمتر باشه ولی تا امتحان نکنیم معلوم نمیشه.
    درایور راه اندازی csi رو لینوکس لینارو و لوبونتو داره، فقط باید سخت افزار رو درست متصل کرد، مثال استفاده از ov7670 هم که تو اینترنت هست.

10. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال beroz آواتار ها
    نام
    بهروز
    تشکر شده 299 بار در 116 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط farzadsw نمایش پست ها
    تبلتها با csi مستقیم به دوربین وصل میشن و برای همین تاخیر کمتری داره (نسبت به usb). در مورد پردازش مورد نیاز کپچر هم احتمالا باید کمتر باشه ولی تا امتحان نکنیم معلوم نمیشه.
    درایور راه اندازی csi رو لینوکس لینارو و لوبونتو داره، فقط باید سخت افزار رو درست متصل کرد، مثال استفاده از ov7670 هم که تو اینترنت هست.
    وصل کردنش که خیلی‌ سر راسته مشکلی‌ نداره
    مشکل همون بخش مثالش هست که هیچ مثالی تو اینترنت پیدا نمی‌شه همه مثل‌ها واسه avr و arm atmel lpc stm32 هست که به کار من نمیاد چون من نیاز دارم با استفاده از پایتون تصویر رو از دوربین دریافت کنم

12. تشکرها از این نوشته :

همکار silentshot آواتار ها
    نام
    مهندس رحمانی
    تشکر شده 170 بار در 83 پست

ادامه بحث و رو من اینجا انجام میدم
    خروجی های رو که بدست میاریم هم همینجا می گم (بزودی تجربیات خودم در باره simplecv در قالب تایپیک می گم) دوستان هم دست بکار بشن هرکسی علاقه داره با ما همراه شه

الان دوربینی که من در اختیار دارم با guvcview امتحان کردم هم فرمت yuv هم rgb اگه بخوام با opencv کار کنم (بدون تبدیل از yuv به rgb ) این امکان هست که به دوربین دستوری بدم که فرمت rgb رو برام ارسال کنه؟؟؟

با تشکر
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم

کاربر فعال Hesam1984 آواتار ها
    نام
    مهره مار
    تشکر شده 108 بار در 77 پست

بجز این Open source ها، ابزار تجاری دیگری برای کارهای پردازش تصویر هست
    ?

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 9 بار در 7 پست

ممنون بابت تاپیک خوبتون
    میشه مستندات کارهای که انجام دادین رو برای ما هم بگذارین ممنون میشیم

نام
    تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط zamanyad نمایش پست ها
    ممنون بابت تاپیک خوبتون
    میشه مستندات کارهای که انجام دادین رو برای ما هم بگذارین ممنون میشیم
    اینجا یک فروم هست، و این یعنی باید مشکلات مطرح بشه و بعد در موردشون صحبت کنیم. من تقریبا تمام مراحلی که برای پردازش تصویر روی این بوردها رفتم رو اینجا نوشتم. کجاش رو سوال دارید؟
    اگرم منظورتون از مستندات، فایل کد برنامه هست، متاسفانه نمی تونم فایل رو در اختیارتون بگذارم.

یه سوالی هم که من دارم اینه که از اون موقع تا الان هیچ کسی کاری با پردازش تصویر انجام نداده!؟ لااقل بیان اینجا نتیجه کارشون رو بگن که نشون بده تاپیک مفید هست! :|
    مثلا این یک ویدئو هست که با پردازش تصویر روی mk808 سرعت کوادروتور رو اندازه گرفتم :
    کنترل خودکار موقعیت کوادروتور

17. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما farzadsw برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 9 بار در 7 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط farzadsw نمایش پست ها
    اینجا یک فروم هست، و این یعنی باید مشکلات مطرح بشه و بعد در موردشون صحبت کنیم. من تقریبا تمام مراحلی که برای پردازش تصویر روی این بوردها رفتم رو اینجا نوشتم. کجاش رو سوال دارید؟
    اگرم منظورتون از مستندات، فایل کد برنامه هست، متاسفانه نمی تونم فایل رو در اختیارتون بگذارم.

یه سوالی هم که من دارم اینه که از اون موقع تا الان هیچ کسی کاری با پردازش تصویر انجام نداده!؟ لااقل بیان اینجا نتیجه کارشون رو بگن که نشون بده تاپیک مفید هست! :|
    مثلا این یک ویدئو هست که با پردازش تصویر روی mk808 سرعت کوادروتور رو اندازه گرفتم :
    کنترل خودکار موقعیت کوادروتور
    ممنون بابت جوابتون
    اقا فرزاد میدونم اینجا یک فروم هست و یک فروم ایرانی!
    مشکلات مطرح میشه اما کسی جوابگو نیست اینقدر مشکلات برای ما تازه کار ها زیاد هست که نمیدونیم از کجا شروع کنیم!
    شما همه قسمت ها رو نوشتین اما همیشه سوالاتر جدیدی پیش میاد

متاسفانه کسی جوابگو نیست یا اگر هم کار کردن کسی جواب نمیده

لطفا تو مواقع بیکاری بیشتر سر بزنین تا بتونیم از شما بیشتر استفاده کنیم ممنون

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12