NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3891 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 21

موضوع: روش بازاریابی ، کنترل پروژه و پشتیبانی

همکار علمی zakariya moradi آواتار ها
    نام
    ذکریا مرادی
    تشکر شده 448 بار در 125 پست

New روش بازاریابی ، کنترل پروژه و پشتیبانی

با توجه به روند رو به رشد فرهنگ نشر علم شخصی افراد در کشور ، سطح علمی با سرعت خوبی در حال رشده و آینده ای بسیار روشن برای کشورمون ایران پیش بینی میشه .
    از این رو هر شخص به نوبه خودش بسیار خوشاینده که تجریبیات علمی و عملی خودشون رو منتشر کنه تا همه به موازات هم پیشرفت کنیم و صنعت الکترونیک رو به بالاترین درجات در سطح منطقه برسونه .

دیگه مثل زمان های قدیم کمبود رفرنس های آموزشی با توجه به دسترس بودن همه به اینترنت ، حس نمیشه مشکل اصلی بیشتر همکاران و دوستان الکترونیک کار مبحث درآمدزایی ، بازاریابی و مسایل مربوط به اون هست که به شخصه فکر میکنم مشکل 70 % دوستان باشه .
    در اینجا قصد داریم از همه دوستانی که تجربیاتی در این زمینه دارن ، مطرح کنن تا بقیه هم استفاده کنن و در نهایت مطالب به صورت یک فایل مکتوب که به صورت تخصصی روش کار شده ، منتشر میشه.

2. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما zakariya moradi برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

همکار علمی sarbaz13 آواتار ها
    نام
    محمد قاسمی
    تشکر شده 425 بار در 230 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط zakariya moradi نمایش پست ها
    با توجه به روند رو به رشد فرهنگ نشر علم شخصی افراد در کشور ، سطح علمی با سرعت خوبی در حال رشده و آینده ای بسیار روشن برای کشورمون ایران پیش بینی میشه .
    از این رو هر شخص به نوبه خودش بسیار خوشاینده که تجریبیات علمی و عملی خودشون رو منتشر کنه تا همه به موازات هم پیشرفت کنیم و صنعت الکترونیک رو به بالاترین درجات در سطح منطقه برسونه .

دیگه مثل زمان های قدیم کمبود رفرنس های آموزشی با توجه به دسترس بودن همه به اینترنت ، حس نمیشه مشکل اصلی بیشتر همکاران و دوستان الکترونیک کار مبحث درآمدزایی ، بازاریابی و مسایل مربوط به اون هست که به شخصه فکر میکنم مشکل 70 % دوستان باشه .
    در اینجا قصد داریم از همه دوستانی که تجربیاتی در این زمینه دارن ، مطرح کنن تا بقیه هم استفاده کنن و در نهایت مطالب به صورت یک فایل مکتوب که به صورت تخصصی روش کار شده ، منتشر میشه.
    سلام بسیار خوب
    ولی من از گذاشتن اشتراک تجربیات دراین جا اونم با مضمون الکترونیک و بعد انتشارش رو من نفهمیدم.
    کمی گنگ هست .
    مثلا یعنی چی ؟
    به نظر من این قرار رو با هم بزاریم که جمعی از دوستان یک پروژه واحد را برداریم و یک تیم تخصصی تشکیل بدهیم و روی پروژه کار کنیم و حاصل درآمد از این پروژه را به نسبت کار و تلاش دوستن تقسیم بندی کنیم.
    اینجوری هم تجربیات رو به همدیگر انتقال می دهیم هم همدیگر رو بهتر می شناسیم.هم یک تیم تخصصی ایجاد کردیم.
    درآمدم که داریم.
    شرکت Time Owner

همکار علمی zakariya moradi آواتار ها
    نام
    ذکریا مرادی
    تشکر شده 448 بار در 125 پست

خیر. مثلا شما سنسوری رو که قیمت بالایی داره رو برای انجام پروژه ای میخرید و تجربه کار با این سنسور رو به بقیه هم میگید، ما منظورمون دادن سورس کد یا انجام پروژه نیست ، هر کسی به نوبه خودش بخشی از علمش رو به اشتراک بزاره.
    البته این به نظر و سیاست هر شخص بستگی داره و اینجا زیاد نمیخوایم در این مورد صحبت کنیم ، بحث اصلی ما در اینجا روش های به سرانجام رسوندن یک پروژه و در نهایت کسب پوله.
    عموما جا افتاده که ما باید تخصص خودمون رو معرفی کنیم و تبلیغات کنیم تا مشتری پیدا بشه و سفارش پروژه کنه به ما ، این روش خوبه اما جوابگو نیست . برای مثال :
    یک کشاورز چطور باید بدونه میشه دستگاهی ساخت که با پیامک بشه آبی رو برای آبیاری زمینش لازم هست رو قطع و وصل کنه ؟
    پس میبینیم که ابتدا باید در اصناف و شغلهای مختلف به دنبال کمبود ها و یا آسان نمودن کارهاشون کرد و در راستای مرتفع کردن خلع هاشون فعالیت کنیم .
    از قدیم همیشه ورود و اعتماد سازی برای جایگزین کردن روش های نوین و بروز به جای روش های سنتی ، تعصب و مقاوت شخص یا سازمان رو به دنبال داشته و ما برای ایجاد اعتماد و شفاف سازی باید کارهایی رو انجام بدیم تا اروم اروم ورود روش و تکنولوژی جدید تایید بشه توسط مشتری .
    نظرتون رو بگید :
    در مثالی که زده شد ، بعد از شنیدن تعریفات این سیستم آبیاری نوین از ما ،کشاورز چه جمله ای بیان میکنه چیه ؟

6. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما zakariya moradi برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

در مثالی که زده شد ، بعد از شنیدن تعریفات این سیستم آبیاری نوین از ما ،کشاورز چه جمله ای بیان میکنه چیه ؟
    بلااستثنا اول هر چیزی بحث هزینه هست ولی خوب سوا از سوالات طرف مقابل یکسری مشکلات رو هم در پی داره :
    مثلا میگه این قضیه براش چقدر هزینه بر میداره ؟؟؟
    بعضی موارد میبینی مبلغی که کشاورز تائید میکنه برای سازنده یا طراح به صرفه نیست؟!!!
    پشتیبانی خواهد داشت یا نه ؟؟؟
    بعدها با هزینه کمتر توسعه پیدا میکنه یا نه باید مجدد کل مبلغ رو پرداخت تا جایگزین کرد ؟؟؟
    مثلا برای این مثال گاها هستن مواردی که از یک آب چندین کشاورز مشترک استفاده میکنن پس جلب رضایت همه نیازه

وخلاصه بسته به کار نیاز های متفاوتی پیدا میشه که رفع کردن یا نکردن همه اون نیاز ها به ضرر یک طرف تمام میشه
    و....
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

8. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Doloop برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    نام
    سهراب
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

پیش فرض مشورت...

سلام...
    میخواستم یه مشورت باهاتون بکنم:
    من خیلی وقته یه طرحی دارم و روش کار میکنم. بلاخره ساختمش و تستش کردم و جواب داد. الآن هم دارم مراحل ثبت اختراعش رو طی میکنم. این طرح مربوط به خودرو میشه. حالا میخوام بدونم که آیا شرکت ایران خودرو یا سایپا این طرح رو میخوان و میخرنش یا نه. باید چیکار کنم؟ یا اگه یه وقت گفتن میخریمش پولشو چطوری میدن؟ مثلا آیا همه نقشه ها و شماتیکها رو بهشون میدی و یه پول بهت میدن؟ یا اینطور نیست؟ این دستگاه یه جوریه که میشه خودت هم روی ماشین ها نصب کنی. میخواستم بپرسم اگه خودم تبلیغ کنم و مغازه بزنم و خودم رو ماشین‏ها نصب کنم بهتره یا به شرکتهای خودرو سازی بدم بهتره؟ (البته اگه بخوان!) اگه بخوام خودم رو ماشینها نصب کنم این مشکلات رو دارم: 1- چطوری دستگاه رو تولید انبوه کنم؟ 2- قاب مناسب برای دستگاه؟ 3- برای ضمانتنامه چیکار کنم؟
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید....

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

سلام

تا جائیکه من تجربه دارم شرکت های بزرگ پول به مشا نمیدن که هیچ ، طرحتم یه جورائی کش میره. من برای یک اخترع این کارو کردم و دیدم که بی فایدست.

راستی حتما اول گواهی ثبتشو بگیر و تو دستت باشه بعد طرحتو به دیگران بگو. تازه با گواهی ثبت هم طرحت کش میره چه برسه به بدون گواهی. این گواهی فقط به درد یه چیز می خوره اونم حق مالیکت صنعتی هست که میشه متعلق به شما.

شما اول از افراد عادی و تعمیرکارا و افراد مرتبط نظرسنجی کن تا بفهمی که اگه طرحت موجود باشه خریدار داره یا نه؟ اگه خوب بود برو پی همون پپارک علم و فناوری و ... که دوستمون گفتن و خودت تولید کن.
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

11. تشکرها از این نوشته :

نام
    مرتضی رحیمی کردمحله

سلام

تا جائیکه من تجربه دارم شرکت های بزرگ پول به مشا نمیدن که هیچ ، طرحتم یه جورائی کش میره. من برای یک اخترع این کارو کردم و دیدم که بی فایدست.

راستی حتما اول گواهی ثبتشو بگیر و تو دستت باشه بعد طرحتو به دیگران بگو. تازه با گواهی ثبت هم طرحت کش میره چه برسه به بدون گواهی. این گواهی فقط به درد یه چیز می خوره اونم حق مالیکت صنعتی هست که میشه متعلق به شما.

شما اول از افراد عادی و تعمیرکارا و افراد مرتبط نظرسنجی کن تا بفهمی که اگه طرحت موجود باشه خریدار داره یا نه؟ اگه خوب بود برو پی همون پپارک علم و فناوری و ... که دوستمون گفتن و خودت تولید کن.
    .

وبلاگ شخصی من

13. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما morteza_rk برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    نام
    سهراب
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

ممنون مهندس مرتضی...
    پس نظر شما اینه که طرح رو به شرکت ها ندم؟
    راستی قضیه این دانشگاه آزاد چیه؟ یکی از استادهای ما میگفت دانشگاه آزاد خوب پول میده. میگفت مثلا برای یک تحقیق درمورد لامپهای کم مصرف یا یه برنامه ساده با متلب، 100 میلیون تومان پول به یارو دادن. (بلاعوض)!
    تا حدودی که من از افراد عادی و کسانی که از نمونه تقریبا مشابه دارن استفاده میکنن پرس و جو کردم؛ گفتن که اگه این بود ما اینو میخریدیم. مخصوصا تهران که برای مجهز کردن ماشینهاشون پول زیاد خرج میکنن!
    بگذریم. حالا سوال من خدمت شما اینه که: اگه من بخوام بنا به فرمایشات شما خودم تولید کنم و رفتم پارک علم و فناوری؛ مگه چقدر وام میدن. فوقش 5 میلیون تومان. با این پول میشه کاری کرد یا نه؟ اگه فرض کنیم خودم هم مقداری پول دارم، برای تولید چیکار باید بکنم؟ یعنی بدم مثلا 100تا pcb برام بزنند و خودم بشینم قطعات رو مونتاژ کنم؟ یا مثلا بدم برام مونتاژ کنن؟ برای قاب دستگاه چیکار کنم؟ یعنی کسی هست بیاد برای من به اندازه دلخواه من قاب پلاستیکی مناسب و زیبا تولید کنه؟؟ برای ضمانتنامه باید چیکار کنم؟ یا مثلا برای نصب دستگاه رو ماشینها به یک نفر مسلط به برق و سیمکشی ماشینها احتیاج دارم. میخواستم بدونم هزینه این چیزایی که الآن گفتم (به غیر از هزینه ساخت خود مدار) زیاد درمیاد؟ من اگه تک تک مدارها رو خودم همه کارهاشو انجام بدم (خودم با اتو pcb بزنم و خودم مونتاژش کنم) یعنی مدار تنها، هزینش درمیاد حدود 150 هزار تومان. میخواستم بدونم حالا بعد از انجام همه کارهایی که بالا گفتم (دادن pcbبه بیرون، قاب، پول شخص نصب کننده و ...) محصول رو حدود چقدر باید بفروشمش به مشتری؟
    ببخشید زیاد حرف زدم... کم تجربگیه دیگه!

کاربر فعال nima_elc آواتار ها
    تشکر شده 606 بار در 263 پست

شما اگه به کارت مطمنی به نظر من با چند نفر حرف بزن و مشارکتی کار را شروع کن چون یکنفری نمیتونی هم بسازی هم بفروشی هم نصب کنی و ...
    واسه چاپ مدار که اگه تعداد بالا باشه خیلی باصرفه هست و دیگه نیازی نیست خودتون چاپ بزنید
    واسه قاب دستگاه اگه ازین قابهای اماده بتونید چیزی پیدا کنید مناسب تر هست وگرنه باید یک قالب کامل براتون طراحی کنند و بسازن و بعد از روی اون قالب قاب پلاستیکی یا فلزی مورد نظر را در بیارن
    واسه اول کار زیاد باصرفه نیست چون شما بر فرض یه جعبه پلاستیکی معمولی طراحی کنی و بدی قالب بسازن برات حدود 4-5 میلیون پول قالب میشه و بعد هر تعداد بخواید از روی اون قالب واستون جعبه میسازن
    واسه فلزش گرون تر بود ..البته این قیمت ها مال تابستون پارسال هست که من پرس و جو کردم یکم
    شما به نظرم یکی دونفر را پیدا کن که اعتماد داری بهشون و یه خورده از طرحت بگو اگه موافقت کردن بصورت همکاری با هم شروع کنید و کار را به مرور توسعه بدید...
    پارک علم و فن اوری هم بسته به طرح وام میده و معمولش رو همون قیمتیه که گفتید و اگه خیلی طرح خوبی باشه تا حدود 30 تومن هم میگفتن وام میدن واسه طرح ها و پروژه های معمول(البته تا قبل عید که میگفتن فعلا طرح زیاده و واسه برسی و وام وقت ندارن چند ماهی)

16. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما nima_elc برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 145 بار در 49 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط electoronic93 نمایش پست ها
    ممنون مهندس مرتضی...
    راستی قضیه این دانشگاه آزاد چیه؟ یکی از استادهای ما میگفت دانشگاه آزاد خوب پول میده. میگفت مثلا برای یک تحقیق درمورد لامپهای کم مصرف یا یه برنامه ساده با متلب، 100 میلیون تومان پول به یارو دادن. (بلاعوض)!
    تا حدودی که من از افراد عادی و کسانی که از نمونه تقریبا مشابه دارن استفاده میکنن پرس و جو کردم؛ گفتن که اگه این بود ما اینو میخریدیم. مخصوصا تهران که برای مجهز کردن ماشینهاشون پول زیاد خرج میکنن!
    بگذریم. حالا سوال من خدمت شما اینه که: اگه من بخوام بنا به فرمایشات شما خودم تولید کنم و رفتم پارک علم و فناوری؛ مگه چقدر وام میدن. فوقش 5 میلیون تومان. با این پول میشه کاری کرد یا نه؟ اگه فرض کنیم خودم هم مقداری پول دارم، برای تولید چیکار باید بکنم؟ یعنی بدم مثلا 100تا pcb برام بزنند و خودم بشینم قطعات رو مونتاژ کنم؟ یا مثلا بدم برام مونتاژ کنن؟ برای قاب دستگاه چیکار کنم؟ یعنی کسی هست بیاد برای من به اندازه دلخواه من قاب پلاستیکی مناسب و زیبا تولید کنه؟؟ برای ضمانتنامه باید چیکار کنم؟ یا مثلا برای نصب دستگاه رو ماشینها به یک نفر مسلط به برق و سیمکشی ماشینها احتیاج دارم. میخواستم بدونم هزینه این چیزایی که الآن گفتم (به غیر از هزینه ساخت خود مدار) زیاد درمیاد؟ من اگه تک تک مدارها رو خودم همه کارهاشو انجام بدم (خودم با اتو pcb بزنم و خودم مونتاژش کنم) یعنی مدار تنها، هزینش درمیاد حدود 150 هزار تومان. میخواستم بدونم حالا بعد از انجام همه کارهایی که بالا گفتم (دادن pcbبه بیرون، قاب، پول شخص نصب کننده و ...) محصول رو حدود چقدر باید بفروشمش به مشتری؟
    با سلام

در این لینک ، مطالبی درباره قیمت گذاری پروژه یا محصول تولید انبوه درج نموده ام.

کار و اشتغال در برق و الکترونیک

با سپاس

18. تشکرها از این نوشته :

نام
    مرتضی رحیمی کردمحله

ممنون مهندس مرتضی...
    منم تا حدود زیادی با نظر نیما جان موافقم.
    تولید pcb رو 50 تا هم بیرون بدید می صرفه. تازه با چاپ سبز و مارکاژ. اصلا پیشنهاد نمی کنم کاری که می خواد بدید بازار بدون چاپ سولدر (همون چاپ سبز ، قرمز ، آبی ...) باشه. چون کلاس کار و اعتماد مشتری به شدت ضایع میشه.

در مورد جعبه هم حتما از جعبه های آماده استفاده کنید که معروف ترین شرکت در این زمینه شرکت بهار آسیا هست. وگرنه اگه بخواید خودتون قاب طراحی و تولید کنید اصلا نمی صرفه.

در مورد شراکت هم اصلا اصلا پیشنهاد نمی کنم! دیگه اگه اوضاع ناجور بود فقط یک نفر به عنوان شریک اونم با سرمایه ای نصف سرمایه ی خودتون! یعنی مدیریت و ریاست باید با شما باشه و لاغیر!!!!!؟

شما میای یه کارگاه کوچیک راه میندازی ، مثلا زیرزمین خونه یا یه مغازه 12 متری که توش مونتاژ انجام میشه ، اونم یکی رو پیدا می کنی که واست مونتاژ کنه ف اگرم نشد میدی بیرون واست مونتاز می کنن. کلا به اون 150 تومن شما نزدیک 50 تومن اضافه میشه حدودا.

قیمت فروش هم به خودتون بستگی داره. باید ببینید بازار چقدر کشش داره ، اول با قیمت کمتر شروع کنید.

دانشگاه آزاد هم یه حمایت هائی می کنه. ولی گمونم یه اسمی هم باید ازونا توی طرح و جشنواره و ... باشه. ولی مبلغش انقدرم نیست. همون 5 تومنم بتونید بگیرید ازشون هنر کردید! مبلغ وام پارک هم همین حدوداست ، تا 10 تومنم میدن.

کارم که گفتم به شرکت ها ندین. ببینید اونا خودشون مهندس الکترونیک دارن و کلا تیم الکترونیک دارن. فوقش اینه که ایده ی شمارو ارتقا میدن و دوباره به عنوان اختراع جدیدتر ثبتش می کنن و تولید می کنن. شما هم نمی تونی کاری بکنی.
    .

وبلاگ شخصی من

20. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما morteza_rk برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    نام
    سهراب
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

واقعا ممنونم از همه دوستان عزیز که راهنمایی میکنن...
    من با نظر داش مرتضی موافقم. اگه شریکی کار کنی میشه دردسر. به نظر من بهتره چند نفر رو به عنوان کارمند استخدام کنی و براساس تعداد دستگاهی که مونتاژ یا نصب میکنن بهشون پول بدی. اینجوری اشتغال زایی هم کردی!
    جالب اینجاست نمونه تقریبا مشابه این طرح که امکانات کمتری داره، الآن تو بازار اگه بری برات نصب کنن قیمتش حدود 1میلیون تومانه. البته اون محصول ساخت داخل نیست و خارجیه... درحالیکه من با 150هزار تومان میتونم این طرح رو بسازم! من میترسم بگن چون این قیمتش پایینتره حتما بدرد نمیخوره. (ایرانیه دیگه!)
    پس به نظر شما بهترین کار اینه که چندتاچندتا بدم بیرون برام مونتاژ کنن، بعد یه مغازه و یک شخصی مسلط به برق ماشین پیدا کنم تا نصب کنه. درسته؟
    مشکل اصلی من قاب، کارتن و ... هست. آخه این چیزا خیلی روی فروش تاثیر داره. دستگاهی که دارای جعبه و قاب خوشگل و باکلاس(!) و طرح های زیبا رو قابش هست، فروشش از دستگاهی که فقط داخل یه قاب ساده و بدون هیچ طرحیه خیلی بیشتره. من خودم اگه همچین دستگاهی رو ببینم که فقط داخل یه قاب سادست، نمیخرم! همچنین قابش باید محکم و مناسب باشه، نه اینکه یارو ماشینشو ببره کارواش؛ آب بره داخل دستگاه بسوزه! راستی این قاب هایی که فرمودید؛ فقط بصورت یه جعبه سادست یا روش طرح اینام داره؟

نام
    مرتضی رحیمی کردمحله

پس به نظر شما بهترین کار اینه که چندتاچندتا بدم بیرون برام مونتاژ کنن، بعد یه مغازه و یک شخصی مسلط به برق ماشین پیدا کنم تا نصب کنه. درسته؟
    چرا چنتا چنتا بدی؟ اصلا چنتا چنا کار نمی کنن باهات. یه دفعه 60 - 70 تا بده دیگه. بعدشم باید خودت یا یه نفر که بازاریابیش خوبه بره دنبال فروش این کار به مغازه ها ، مثلا مغازه هائی که ماشین اسپرت می کنن یا دزدگیر می بندن (چون اونا به سیم کشی و ... واردن. فقط کافیه همراه دستگاه یه ورق A5 توضیحات گذاشته باشی) یا اصلا همون جائی که نمونه ی خارجی این دستگاهو دارن هم می تونی بری بازاریابی کنی.

همچنین قابش باید محکم و مناسب باشه، نه اینکه یارو ماشینشو ببره کارواش؛ آب بره داخل دستگاه بسوزه! راستی این قاب هایی که فرمودید؛ فقط بصورت یه جعبه سادست یا روش طرح اینام داره؟
    قاب های ضد اب هم داریم. این قاب ها ساده هستن ولی می تونید بدید بیرون براتون با لیزر آرم چاپ کنن. یا برید خیابون ظهیرالاسلام بدید براتون عکس و آرم رنگی چسبونکی چاپ کنن بعد بچسبونید روی قاب.

تازه همون جا هم شاید بتونید جعبه های آماده ای پیدا کند که مناسب کارتون باشه. جعبه که پیدا شد فقط می مونه چسبوندن اون آرم و ....

این مآدرس سایت بهار ، همه چیز داره تقریبا ، آدرسشم پاساژ امجد هست : http://bahargroup.asia/yl/
    .

وبلاگ شخصی من

23. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما morteza_rk برای ارسال این پست سودمند:

همکار hakimzadeh آواتار ها
    نام
    غلامرضا حکیم زاده
    تشکر شده 418 بار در 118 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط electoronic93 نمایش پست ها
    ..............
    جالب اینجاست نمونه تقریبا مشابه این طرح که امکانات کمتری داره، الآن تو بازار اگه بری برات نصب کنن قیمتش حدود 1میلیون تومانه. البته اون محصول ساخت داخل نیست و خارجیه... درحالیکه من با 150هزار تومان میتونم این طرح رو بسازم! ..............
    مشکل اصلی من قاب، کارتن و .........
    من نمی دونم طرحت چیه ولی مطمئن باش اگه بخوای یک جعبه شیک-کاتولوگ-گارانتی و تبلیغات رو توسطح قابل قبول بهش اضافه کنی ،قیمت تمام شده دستگاهت کمتراز مدل مشابه نمی شود.
    مگه هزینه یک برد و مونتازچندا قطعه تو چین چقدر میشه.

پارسال وقتیکه دلار 1000 تومان بود ،هزینه قطعات و مونتاژ برد یک اینورتر12 به 220ولت 500 وات ماشین توچین درمیومد 12 دلار و جعبه آلومنیومی همراه با کارتن و کاتولوگ رنگی 5 برگ a3 و کارت گارانتی هم میدادن 7 دلار-این قیمت برای تعداد 5000 تا بود اگه دوبرابر می شد تا 4 دلار نیز تخفیف می دادن.
    دوستم اینو وارد می کرد به ایران و تو تهران عمده می داد 48 هزارتومان و توتهران توزیع می شد 110 تا 125 هزار تومان.

یا یه چراغ خواب هایی بود که بنده فکر کنم یه 50تایشو برداشتم .توهر جشن تولدی و مراسمی به بچه ها هدیه می دادم.باور می کنی قیمت تمام شدش تو ایران 2هزار تومان بود.اگه لامپش می سوخت باید 3 هزارتومان براش لامپ بخریدی.

یادمه فقط خرید سوکتها و ترانزیستورها وترانسهای فریت و برد اینورتره و دیگر قطعاتش تو خرید عمده تو ایران برای هر دستگاه بالغ بر 50 هزارتومان تموم میشد.قیمت جعبه آلومنیومی و کارتون و کاتالوگ هم بماند.

خلاصه دوست عزیز اگه دوست داری برای خودت سرگرم باشی و یه ایده ای داری یه تست بزنی یه چیز و اگه بنای تجارت و پیشرفت داری اینکه بشینی خودت با هویه لحیم کاری کنی و تو یه جعبه بی ریخت سوارش کنی و ......کارت پیش نمیره.

اگه ازمن میشنوی طرحت لوث و بی ارزش نکن و برای خودت سرخوردگی ایجاد نکن.اگه تو تهرانی شرکتهای الکترونیک متعددی هستند که باهات قرارداد میبندند و برای خودت دستگاهت تو چین ولید می کنندو تحویلت میدن.و یکجا هزینه ها رو ازت می گیرن.هرچه بیشتر سفارش بدی هزینه کاهش می یابد.بعد شروع کن به تبلیغات و فروش.البته به این سادگیها هم نیست.

تویکی از موضوعات گفتم اینجاهم میگم.اگه یادتون باشه همن شرکت کویرالکترونیک چندتا برد میساخت بعدا" متوجه شد که بهتر استراتژیشو عوض کنه-یا شرکت نوآوران الکترونیک قبلا" خودش برداشو تولید می کرد.حالا برین ببینید همه اش چینی

خیلی طولانی شد.موفق باشی.
    ویرایش توسط hakimzadeh : 24-05-2013 در ساعت 22:18

25. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما hakimzadeh برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مرتضی رحیمی کردمحله

پارسال وقتیکه دلار 1000 تومان بود ،هزینه قطعات و مونتاژ برد یک اینورتر12 به 220ولت 500 وات ماشین توچین درمیومد 12 دلار و جعبه آلومنیومی همراه با کارتن و کاتولوگ رنگی 5 برگ a3 و کارت گارانتی هم میدادن 7 دلار-این قیمت برای تعداد 5000 تا بود اگه دوبرابر می شد تا 4 دلار نیز تخفیف می دادن.
    دوستم اینو وارد می کرد به ایران و تو تهران عمده می داد 48 هزارتومان و توتهران توزیع می شد 110 تا 125 هزار تومان.
    اینو قبول دارم. آدم باید راه و چاهشو یاد بگیره. سخته ولی شدنیه.

پسر عمه ی من تاجره. البته تو کار تجارت با هند هست. سال 87 اینو به من گفته بود! یه محصولی تولید می کردم ، گفت خودتو درگیر نکن بده تو چین برات مونتاژ کنن با یه بسته بندی شکیل تحویل بگیر. اما من پول نداشتم در حدی که بتونم این کارو بکنم. اگه شما از فروش طرحت مطمئنی این کارو بکن مهندس. به توصیه ی دوستمون گوش کن. بازم به خودت و ارادت بستگی داره.
    .

وبلاگ شخصی من

27. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما morteza_rk برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    نام
    سهراب
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام...
    واقعا ممنونم از همه دوستان عزیز که وقت میذارن و من حقیر رو راهنمایی میکنن... ممنونم از همتون...
    پس نتیجه بحث این شد؟ تنهاترین راه برای اینکه از یه طرحی که ساختی پول دربیاری اینه که بدی چین برات بسازه و بیای تو ایران بفروشیش. درسته؟
    حالا سوال اینجاست که چین چطوری طرحتو میسازه؟ مثلا تو نقشه همه مدارها رو بهش میدی و دیگه بقیه کارهاشو خودش انجام میده؟ یا مثلا تو pcb رو بهش میدی و بقیه کارهاشو خودش انجام میده؟ یا یه جور دیگس؟
    این شرکتهایی که گفتین کارشون همینه که شما طرحتون رو بهشون میدی و اونا میدن به چین که تولید کنه؟ یعنی این شرکتها کارشون فقط همینه؟
    به نظر شما این طرح که هزینه خرید قطعات و مونتاژششون تو ایران 150هزار تومانه؛ اگه بدی به این شرکتها که تو چین برات تولید کنن و تحویلت بدن، هزینه هر کدوم حدودا چقدر میشه؟؟ راستی تعدادی که میخوای برات بسازن باید خیلی زیاد باشه؟ یعنی باید حدود 1000تا باشه؟ یا 200 300 تا هم میشه؟ (البته میدونم با کاهش تعداد، قیمت میره بالا. میخوام بدونم خیلی فرق میکنه؟) مشکل اینجاست من که یه جوان 21 ساله هستم و هیچ تجربه ای و هیچ آشنایی در این زمینه ندارم، اگه رفتم پول زیادی دادم به این شرکتها و 1000تا دستگاه تحویل گرفتم؛ بعد رو دستم موند چیکار کنم. اصلا از کجا باید بدونم که این دستگاه تو ایران فروش میره یا نه؟ به پرس و جو از مردم عادی میشه اعتماد کرد؟! یا راه دیگه ای داره که بفهمم این دستگاه تو ایران خوب به فروش میره یا نه؟

نام
    مرتضی رحیمی کردمحله

مشکل اینجاست من که یه جوان 21 ساله هستم و هیچ تجربه ای و هیچ آشنایی در این زمینه ندارم، اگه رفتم پول زیادی دادم به این شرکتها و 1000تا دستگاه تحویل گرفتم؛ بعد رو دستم موند چیکار کنم.
    البته یادم رفت که بگم یکی از دلایلی که من نتونستم نصیحت فامیلمو عملی کنم این بود که بازار فروشم کم بود ، چون محصول من مختص به قشر خاصی از جامعه بود ، یعنی دانشجویان و مهندسین رشته الکترونیک. بنابراین می تونم بگم که تولید حتی 1000 تاش هم برای من نمی صرفید.

الان شما هم باید در نظر بگیرید که بازار فروشتون چقدره؟ مثالی که دوستمون زدن راجع به اینورتر بود که مشتری هاش عموم جامعه هستن نه یه قشر خاص (هرچند که ممکنه یه قشری بیشتر استفاده کنن) بنابراین برای اون آقا می صرفید که این کارو بکنه.

کلا شما بیا در حد 60 - 70 تا تولید کن تا بازار بیاد دستت. بعدش هم یا خودت تولیدتو افزایش میدی یا میدی چین دیگه!

در رابطه با اینکه چه چیزی باید به اون شرکت ها بدی من اطلاعی ندارم متاسفانه.
    ویرایش توسط morteza_rk : 25-05-2013 در ساعت 14:31
    .

وبلاگ شخصی من

30. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما morteza_rk برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن sobhan537 آواتار ها
    نام
    عبدالملکی
    تشکر شده 804 بار در 495 پست

پیش فرض نحوه قیمت گذاری پروژه ها

سلام دوستان...
    یه سوال داشتم: شما پروژه هایی رو که انجام میدید چطوری قیمت گذاری میکنید؟ اگه مثال بزنید خیلی خوب میشه...

مثلا یه نفر یه پروژه کوچیک بهتون پیشنهاد میده، که هزینه خرید قطعات و ساختش تقریبا میشه 10 هزار تومن، یکی دو روز هم برای طراحی و رسم pcbاش وقت میذارید. حالا شما قیمت این پروژه رو چقدر به مشتری اعلام میکنید که مشتری نپره و از سفارشش پشیمون نشه؟!

یا مثلا یه نفر یه پروژه بهتون پیشنهاد میده که هزینه خرید قطعات و ساختش تقریبا میشه 150 هزار تومن، سه چهار روز هم برای طراحی و رسم pcbاش وقت میذارید. قیمت این پروژه رو چقدر باید به مشتری بگیم؟

در ضمن مشتری یک فرد حقیقی هست و سازمان یا شرکت یا ... نیست.

خیلی ها میگن اول باید به توانایی مالی مشتری و اینکه این پروژه چقدر براش حساسه؛ نگاه کنیم و از روی اینها قیمت بدیم. اما ما به مشتری که از طریق ایمیل سفارش میده نمیتونیم بگیم که توانایی مالیت چقدره و آیا این پروژه برات خیلی واجبه یا نه؟!! تا بفهمیم ازت پول زیاد بگیریم یا کم!!

کاربر فعال processor آواتار ها
    نام
    محمد صداقتی
    تشکر شده 262 بار در 120 پست

سلام
    قیمت بستگی به اهمیت پروژه داره پروژه های ساده که قیمت مشخصی دارن میمونه کارهای طراحی
    اولین محاسبه قیمت سخت افزار ، هزینه حمل ونقل و هزینه های مشخصی که داریم رو حساب میکنیم
    خب همین مرحله یه حدود قیمتی به دستمون میده
    مرحله بعد تکمیل پروژه و زمان لازم برای برنامه نویسی طراحی و ... که نشون دهنده ارزش پروژه است ( اگه در زمینه ای اطلاعاتمون کمه و همین باعث طول کشیدن کار میشه و اعصابمون داغون میشه دق دلی مون رو سر یارو خالی نکنیم )
    در گام بعدی میشه با پروژه های مشابه که قیمتشون معلومه مقایسه کرد و چه امکاناتی بیشتر یا کمتر از اونا داره
    با مقایسه قیمت دستت میاد و قیمت نهایی ربط به این داره که چقدر کارتون متفاوته و مزایایی که نسبت به سایر دستگاهها داره
    یه نکته دیگه نوع پروژه است که مثلا یه کنترل ساده که یه نفر میخواد با کسی که میخواد تو صنعت استفاده کنه متفاوت و مسلما چون شما خیلی نکات رو توجه میکنی باید قیمت بالاتری بگیری

حالا وقت گرفتن پوله

نکته ای که خیلی مخالفم نگاه کردن به قیافه طرف چون شخص از نوع کار خبر نداره دلیل نمیشه که قیمت هوایی بگیم (چون پولدار ، از قیافش خوشم نمیاد و ...)
    به نظرم این رفتار باعث بردن آبروی خیلی از طراح ها میشه

33. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما processor برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن sobhan537 آواتار ها
    نام
    عبدالملکی
    تشکر شده 804 بار در 495 پست

قیمت بستگی به اهمیت پروژه داره
    اهمیت پروژه در حد معمولی هست. یا یه مداره برای استفاده معمولی روزمره یا پروژه دانشجوییه.

اولین محاسبه قیمت سخت افزار ، هزینه حمل ونقل و هزینه های مشخصی که داریم رو حساب میکنیم
    خب همین مرحله یه حدود قیمتی به دستمون میده
    خوب تا این مرحله قیمت مشخصه. که من برای مثال گفتم برای یک پروژه 10 هزار تومان و برای یه پروژه دیگه 150 هزار تومنه.

مرحله بعد تکمیل پروژه و زمان لازم برای برنامه نویسی طراحی و ... که نشون دهنده ارزش پروژه است.
    خوب سوال اصلی من اینه که برای این مرحله باید چقدر پول درنظر بگیریم؟ مثلا برای طراحی پروژه 10 هزار تومنی یکی دو روز و برای پروژه 150 هزار تومنی سه چهار روز زمان لازمه.

در گام بعدی میشه با پروژه های مشابه که قیمتشون معلومه مقایسه کرد و چه امکاناتی بیشتر یا کمتر از اونا داره
    با مقایسه قیمت دستت میاد و قیمت نهایی ربط به این داره که چقدر کارتون متفاوته و مزایایی که نسبت به سایر دستگاهها داره
    آخه من نمیدونم که بقیه افراد، پروژه های مشابه رو با چه قیمتی انجام میدن که من با اون ها مقایسه کنم تا قیمت حدوی دستم بیاد؟
    ویرایش توسط sobhan537 : 02-08-2013 در ساعت 06:45

35. تشکرها از این نوشته :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین