NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3689 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از 61 به 73 از 73

موضوع: پخش فیلم روی TFTLCDبا lpc1768

کاربر فعال
    تشکر شده 9 بار در 7 پست

آقای زارعی
    برد lpc1768 کویر 2 تا مثال برای MMC داره یکیش که با توابع فت کیل هست که کار میکنه و مشکلی نداره

ولی مثالی که با کتابخانه chan هست ( ff.h ) کار نمیکنه من قبلا تو انحمن سوال کردم کسی جواب نداد

من برای دیکد کردن jpeg بهش احتیاج دارم اگه لطف کنید و یه مثال که با این کتابخونه روی برد کار کنه بزارید ممنون میشم

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 145 بار در 49 پست

با سلام

دوستان عزیز!

تلاش برای دیکود فیلم و عکس و نمایش آن در ال سی دی، کاری قابل توجه و برنامه نویسی پر چالشی است.

لیکن اجرای این کار روی میکروکنترلری که توان این کار را ندارد و نه سرعت پردازش و نه حافظه رم کافی برای این کار ندارد، و اساسا برای کاربردهای دیگری ساخته شده،
    آن هم در سال 2013 با این همه تنوع تولید میکرو که تعدادی از آنها، پریفرال اختصاصی برای این کار دارند،
    چندان مطلوبیت ندارد،

شما با پردازنده Cortex-M4 از NXP و ST می توانید با داشتن RAM اکسترنال کافی و سرعت 176 یا 180 یا 204 مگاهرتز
    و نیز داشتن رابط LCD وارد این چالش برنامه نویسی شوید و توانایی خود را افزایش دهید و نتیجه کار خود را با برنامه های موجود و عملکرد سیستم عامل مقایسه کنید.

یا ARM9 , CORTEX-A5 از NXP , ATMEL ....

با lpc1768 و میکروهای در رده 100 مگاهرتز و حافظه رم کمتر از مگابایت، قسمت زیادی از وقت را در اعصاب خوردی سپری خواهید نمود.

همین NXP دارای 350 مدل میکروکنترلر است که حداقل 20 تای آن از پس اجرای درست و راحت این پروژه بر می آیند.

دنیای میکروکنترلرهای arm به کدام سو می رود؟ در سال 2014 با چه میکرو کنترلری کار کنیم؟

خودتان را عذاب ندهید!

میکرو مناسب برای کاربردتان را انتخاب کنید و انرژی را در مسیر صحیح صرف کنید.

با سپاس

=============================================

ویرایش توسط gangi : 17-07-2013 در ساعت 09:57

4. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما gangi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    نام
    Dany
    تشکر شده 185 بار در 106 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Solsal نمایش پست ها
    با سلام

دوستان عزیز!

تلاش برای دیکود فیلم و عکس و نمایش آن در ال سی دی، کاری قابل توجه و برنامه نویسی پر چالشی است.

لیکن اجرای این کار روی میکروکنترلری که توان این کار را ندارد و نه سرعت پردازش و نه حافظه رم کافی برای این کار ندارد، و اساسا برای کاربردهای دیگری ساخته شده،
    آن هم در سال 2013 با این همه تنوع تولید میکرو که تعدادی از آنها، پریفرال اختصاصی برای این کار دارند،
    چندان مطلوبیت ندارد،

شما با پردازنده Cortex-M4 از NXP و ST می توانید با داشتن RAM اکسترنال کافی و سرعت 176 یا 180 یا 204 مگاهرتز
    و نیز داشتن رابط LCD وارد این چالش برنامه نویسی شوید و توانایی خود را افزایش دهید و نتیجه کار خود را با برنامه های موجود و عملکرد سیستم عامل مقایسه کنید.

یا ARM9 , CORTEX-A5 از NXP , ATMEL ....

با lpc1768 و میکروهای در رده 100 مگاهرتز و حافظه رم کمتر از مگابایت، قسمت زیادی از وقت را در اعصاب خوردی سپری خواهید نمود.

همین NXP دارای 350 مدل میکروکنترلر است که حداقل 20 تای آن از پس اجرای درست و راحت این پروژه بر می آیند.
    سلام خدمت جناب solsal عزیز
    بله من تا جایی با شما موافقم بشر همیشه دنبال راحتی بوده امروزه ما خیلی جاها می توانیم انتخاباتی داشته باشیم که کار را اسان کنند ولی هدف و نوع کار نیز مهم است درسته در این پروژه با انتخاب میکروهای Cortex-A که سیستم عامل دارند و دیگر با خیلی مشکلات روبه رو نیستیم ولی دیگه به اون کار نمی شه گفت دیکد JPG
    هزینه کارهم بالا می رود هر چند که زمان انجام پروژه به شدت پایین می آید همان طور که گفتم هدف مهمه اگر هدف پخش این فرمت یا فرمت های تصویری باشد خب بهترین گزینه یک سیستم عامل شسته رفته هست که درگیر برنامه های سطح پایین نشویم
    ولی اگر هدف دیکد فرمتی خاص و با میکروی خاصی باشد می شود داستان ما
    البته منم موافق نبودم و الانم از جنبه هایی مخالفم اخه میکرو های Cortex-M3 فلسفشون این کارا نیست ولی توی این پروژه به شخصه مجبور بودم با این روش کار کنم
    هنوزم دنبالش هستم می دونم کار سختی هستش ولی باید تمامش کنم

6. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    تشکر شده 9 بار در 7 پست

من که هرکاری کردم نتیجه جدید بدست نیاوردم

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 7 بار در 6 پست

سلام
    آقا JPG تو ECA دیکد شده ها
    اینم لینکش
    ی ی یی ی ی LCD 3.2 LPC1768

9. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 7 بار در 6 پست

سلام
    از دوستان کسی از این برنامه جواب گرفت؟
    من هرچی سعی کردم برای lcdn96 راه نمیوفته

عضو جدید
    تشکر شده 8 بار در 3 پست

در ورژن جدید emwin نمایش فیلم ساپورت میکنه اما هنوز ورژن کامپیل شدش نیومده
    شبیه ساز نمایش فیلم قرار دادم
    http://www.segger.com/cms/admin/uplo...owFeatures.exe

12. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما mehrdad224 برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    نام
    محمد سلیمانی
    تشکر شده 2 بار در 1 پست

سلام دوستان. من تازه با این محیط کاملا علمی آشنا شدم.
    خواستم بگم lpc1768 از لحاظ سرعت برای این پروژه کمبود نداره ولی سرعت خواندن اطلاعاتش از mmc باعث درگیر شدن پردازنده میشود وهمین باعث کاهش سرعت میشه. در lpc23xx یک interface برای mmc وجود دارد که باعث میشه پردازنده کمتر درگیر بشه. یک نمونه فیلم تو سایت chan هست که lpc23xx همین کارو انجام میده.

14. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما persia prince برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    نام
    Dany
    تشکر شده 185 بار در 106 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط persia prince نمایش پست ها
    سلام دوستان. من تازه با این محیط کاملا علمی آشنا شدم.
    خواستم بگم lpc1768 از لحاظ سرعت برای این پروژه کمبود نداره ولی سرعت خواندن اطلاعاتش از mmc باعث درگیر شدن پردازنده میشود وهمین باعث کاهش سرعت میشه. در lpc23xx یک interface برای mmc وجود دارد که باعث میشه پردازنده کمتر درگیر بشه. یک نمونه فیلم تو سایت chan هست که lpc23xx همین کارو انجام میده.
    سلام ورود شما را به انجمن تبریک می گویم
    در مورد سرعت خواندن از MMC بله شما درست می گوید کلا این روش که ما استفاده کردیم زیاد جالب نیست چون همیشه CPU درگیر می باشد برای حل این موضوع باید از DMA استفاده کنیم البته میکروهایی که خودشان درایور داخلی دارند مثل مثالی که شما زدید کار را اسان تر می کنند

16. تشکرها از این نوشته :

18. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    تشکر شده 85 بار در 46 پست

سلام
    در مورد نمایش فیلم من دیدم که یکی از رفقام با xmega و با کامپایلر bascom تونسته بود فیلم رو نمایش بده رو همین السی دی با چیپ 9320 اونهم با mmc و فرکانس 32 مگاهرتز اونطوری که میگفت از sdram استفاده کرده و البته 8 مگابایت ظرفیتش بوده در ضمن همراه با صدا که با vls1003 راه انداخته بود فرمت فیلمش اگه اشتباه نکنم avi یا mpeg بود و اینم بگم نصف صفحه عمودی اندازه نمایش فیلم بود یعنی 160 در 240 پیکسل
    به من گفت حتما برای نمایش فیلم از sdram باید استفاده کنی و از mmc بریزی تو sdram و اجراش کنی حالا به نظر شما با lpc1768 نمیشه فیلم رو اجرا کرد اونم با ارتباط sdio که چند برابر spi هست که ایکسمگا نداره و یا فرکانس 100 مگاهرتز و یا زبون c و کامپایلر کیل پس راه و روششو بلد باشی میشه و یا ارتباط بالای 8 بیتی رم خارجی
    اما اگه واقعا میخوای راحت باشی ا زمیکرو بالای 200 مگاهرتز باید استفاده کنی اونهم با ارتباط 32 بیتی با sdram چون ایکسمگا ارتباطش 4 بیتی بوده

20. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mahdi8866 برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    نام
    hadi sedaghat
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    منم می خوام عکس رو ال سی دی با سرعت بالا نمایش بدم الان می تونم اما سرعت فوق العده پایین است یک عکس تقریبا 2 ثانیه طول میکشه کامل بشه
    من از emwin استفاده میکنم
    اگر دوستان راهنماییم کننند چه جوری سرعت افزایش بدم
    ممنون میشم

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

سلام
    وقتی دستور پاک کردن صفحه را اجرا می کنید می بینید که سریع این کار انجام میشه. چون در نهایت سرعت خودش داره lcd را پیکسل به پیکسل به رنگ مورد نظر که در تابع گذاشتیم تغییر میده.
    پس طبیعیه که برای نمایش عکس از sd سرعت پایین بیاد چون زمان میبره داره از sd میخونه و نمایش میده.
    اگه عکس در خود میکرو قبلا ریخته شده باشه خوب بالطبع سرعت بالاست چون زمان خوندن از sd حذف میشه و میشه همون حالت استفاده از تابع clear برای پاک کردن کل صفحه
    اگه سایز ال سی دی کوچکتر باشه خوب سرعت بیشتره. سرعت رفرش یک lcd7 اینچ کمتر از lcd3.2 اینچه
    شاید بشه این طوری سرعت نمایش روی lcd در حالتی که داره از sd میخونه را بالا برد : dma فعال باشه تا در زمانی که داره یک تعداد پیکسل را نشون میده، اطلاعات بعدی از sd در حال انتقال به رم باشه ...

23. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mzarkoob برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234