NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4004 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: کنترل USB Pull-up resistor برد AT91SAM7X256-EKE3.0

عضو جدید
    تشکر شده 9 بار در 6 پست

پیش فرض کنترل USB Pull-up resistor برد AT91SAM7X256-EKE3.0

سلام دوستان
    من می خوام بعد از اینکه یک بار دستگاه من توسط هاست enumerate شد، تحت شرایطی دستگاهم دوباره enumerate بشه. و با توجه به استاندارد USB تنها راه ممکن قطع و وصل فیزیکی دستگاه هست. حالا برای این کار دو راه وجود داره: دخالت کاربر، یا حذف موقت pull-up resistor ی که به خط D+ پورت usb وصل هست. فعلاً من دارم از راه اول استفاده می کنم و برای ذخیره اطلاعات موقع قطع برق از eeprom استفاده می کنم. اما برای راحتی کاربر می خوام اگه بشه راه دوم رو انجام بدم.
    تا اونجا که از فایلهای هدر کتابخانه atmel فهمیدم این کار در بوردهای شرکت اتمل ممکن نیست، اما ممکنه بورد شرکت کویر الکترونیک در این زمینه متفاوت باشه؟ و اینکه آیا این مقاومت در داخل آی سی at91sam7x256 هست یا روی برد تعبیه شده؟ اگه میشه یه راهی پیشنهاد بفرمایید.

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال pirozy آواتار ها
    تشکر شده 192 بار در 84 پست

با سلام
    عزیز من برد رو ندیدم ولی یقین دارم که تو داخل ای سی نصب نشده و تو برد قابل دسترس هست

4. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 9 بار در 6 پست

ممنونم، این طوری خیلی خوبه.
    بنده دارم از برد ورژن 3 Kavir EKE SAM7X استفاده می کنم ولی تونستم در توضیحات فایل راهنمای برد ورژن 2 اشاره ای به مقاومت مورد بحث پیدا کنم. فایل رو ضمیمه کردم. در صفحه 15 پایین صفحه مقاومت های R3 و R4 مدنظر من هستند. برای پیدا کردن راحتتر اون بخش، یه عکس از همون قسمت گرفتم و اون رو هم ضمیمه کردم.
    در صفحه 11 هم در بخش توضیحات پروگرامر، توضیحاتی ارائه شده و شکلی کشیده شده که باز هم این دو مقاومت داخلش قابل مشاهده ان. فقط ای کاش راهی برای دسترسی به این مقاومتها باشه.
    یک احتمال ضعیفی بنده می دم و اون این که این مقاومت ها به شکل توکار داخل خود سوکت فلزی که روی برد نصب شده قرار داشته باشن. در این صورت ممکنه با باز کردن سوکت بشه به اونها دسترسی پیدا کرد.

--
    میلاد با سعادت امام باقر(ع) و حلول ماه پربرکت رجب رو به همه دوستان در انجمن ایران میکرو تبریک عرض می‌کنم.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: usbport_dplus.jpg
مشاهده: 27
حجم: 26.7 کیلو بایت  
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    ویرایش توسط aref3006 : 12-05-2013 در ساعت 02:32 دلیل: تکمیل توضیحات و ضمیمه کردن پیوست