NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4047 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: تغيير پورت ارسال اس ام اس توسط sim900

عضو جدید trrstrima آواتار ها
    نام
    امير صفري
    تشکر شده 5 بار در 3 پست

Icon16 تغيير پورت ارسال اس ام اس توسط sim900

سلام
    اساتيد عزيز بنده تازه از يه جاي ديگه تصميم گرفتم مهاجرت كنم اينجا
    اگر سوالم رو جاي درستي نگفتم ببخشيد.

حالا سوال:

وقتي يه اس ام اس رو ارسال ميكنيم با سيم900 به صورت اتوماتيك روي pid يا همون پورت 0 ارسال ميشه!
    خب حالا من ميخام با دستور AT+CSMP=49,167,255,0 پورت اس ام اس يا گيت وي اس ام اس رو به 255 تغيير بدم ... با اين دستور تغيير ميكنه! اما موقع ارسال دوباره با صفر ارسال ميشه!

پ ن :
    از اين مدل اس ام اس ها توي نرم افزار هاي همراه بانك استفاده ميشه! چرا؟ چون مثلا ما يه نرم افزار نوشتيم توي موبايل كه مياد روي يه پورت خاصي listen ميكنه و به محض دريافت يك ميسج روي اون پورت پروسه ي خوندن پيام رو شروع ميكنه!
    از همه مهم تر اين كه موقع خوندن اين پيام ، موبايل اصلا پرميشن نميخاد ! ولي اگر روي پورت 0 ميخاستيم با نرم افزارمون اس ام اس رو بخونيم ، پلتفورم جاوا چند تا پرميشن ميخاست .. ( اينم دليل سوالي كه پرسيدم ) ضمنا من برقي هستم ، اين چيزا رو از يه برنامه نويس فهميدم . ممنون ميشم كمك كنين

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

ناظم سایت KHM آواتار ها
    تشکر شده 2,131 بار در 905 پست

سلام مهندس...فک نمیکنی به مخابرات هم مربوط باشه؟یعنی یجورایی اونا تعیین میکنن؟
    تو میتونی با موبایل این تغییر رو بدی و sms بفرستی؟
    اگه آره پس این کار رو بکن و به ماژول sms بده...بعدش بیا با ماژول با دستور AT+CMGR پیامک رو بخون..توی پارامترهای این دستور pid مورد نظر شما هست...ببین میتونی با موبایل این کارو بکنی؟تا بعدش ببینیم مشکل از کجاس..
    ماژول تو مود text باشه...
    وقتی با ماژول هم sms میفرستی، تو دلیوری اش هم pid رو مینویسه..ازونجا هم چک کن ببین چند میزنه..

4. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

نام
    امير صفري
    تشکر شده 5 بار در 3 پست

ممنون از پاسختون
    بله اين كار رو كردم!
    با موبايل يه اپليكيشن تحت جاوا هست كه اومدم روي پورت مثلا 150 مسيج فرستادم ، اما موقع دريافت در سيم900 در +cmgr ديدم كه pid هنوز 0 هست ! از بابت نرم افزاره اطمينان دارم چكش كردم . نميدونم چرا اين اتفاق ميوفته ، توي مد cmgf=0 هم نميتونم كار كنم ، چون از يه mega8 دارم استفاده ميكنم محدوديت حجم دارم

+cds همون دليوري هستش ، درسته؟ پارامتر pid توش نيست مهندس؟! آيا cds هست يا چيز ديگه اي هست!

وقتي دليوري فعال هست طبق صفحه ي 102 از ديتاشيت cmgr داره pid رو ميده كه متاسفانه هميشه 0 هست
    وقتي فلش مسيج ميفرستم به ماژول pid ميشه 38 يعني ماژول ميتونه روي پورت ديگه اي كار كنه!!

ناظم سایت KHM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط trrstrima نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    بله اين كار رو كردم!
    با موبايل يه اپليكيشن تحت جاوا هست كه اومدم روي پورت مثلا 150 مسيج فرستادم ، اما موقع دريافت در سيم900 در +cmgr ديدم كه pid هنوز 0 هست ! از بابت نرم افزاره اطمينان دارم چكش كردم . نميدونم چرا اين اتفاق ميوفته ، توي مد cmgf=0 هم نميتونم كار كنم ، چون از يه mega8 دارم استفاده ميكنم محدوديت حجم دارم

+cds همون دليوري هستش ، درسته؟ پارامتر pid توش نيست مهندس؟! آيا cds هست يا چيز ديگه اي هست!

وقتي دليوري فعال هست طبق صفحه ي 102 از ديتاشيت cmgr داره pid رو ميده كه متاسفانه هميشه 0 هست
    وقتي فلش مسيج ميفرستم به ماژول pid ميشه 38 يعني ماژول ميتونه روي پورت ديگه اي كار كنه!!
    به نظر من به مخابرات ربط داره...باید ازونجا پیگیر قضیه بشین...احتمالآ واسه شماره های مخصوصی این امکانات رو میدن...شاید ازین شماره های نظرسنجی لازم داشته باشین...(من با جاوا کار نکردم..شاید راحت تر باشه یجورایی جاوا رو دور زد..یعنی برنامه رو جوری تغییر داد که با همو پورت 0 کار کنه)

7. تشکرها از این نوشته :

نام
    امير صفري
    تشکر شده 5 بار در 3 پست

من كه از خدامه روي 0 كار كنم ! ولي اگه راه حل براي سيم900 به دست آوردين ممنون ميشم كمكي كنين.
    اهام
    از گوشي به گوشي تونستم با كنترل كامل پورت رو عوض كنم ... خوب جواب داد

ناظم سایت KHM آواتار ها

یه چیزم هست شاید به دردتون بخوره...میشه ماژول رو طوری تنظیم کرد که وقتی sms اومد خودش متنشو نشون بده و منتظر وارد کردن دستور نباشه...

10. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

نام
    امير صفري
    تشکر شده 5 بار در 3 پست

آقا من با pud هم ارسال كردم روي پورت هاي مختلف ... اما در هنگام دريافت روي 0 دريافت ميشه ... همم ..
    بايد بيشتر تحقيق كرد ...
    آقا من اينجا حس ترم بوقي بودن دارم ) بايد انگار زياد كار كنم اينجا هم به دوران طلايي برگردم :|

ناظم سایت KHM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط trrstrima نمایش پست ها
    آقا من با pud هم ارسال كردم روي پورت هاي مختلف ... اما در هنگام دريافت روي 0 دريافت ميشه ... همم ..
    بايد بيشتر تحقيق كرد ...
    آقا من اينجا حس ترم بوقي بودن دارم ) بايد انگار زياد كار كنم اينجا هم به دوران طلايي برگردم :|
    اختیار داری مهندس..این چه حرفیه...شما استادی...
    من دقیقآ نفهمیدم چرا باید پورت عوض شه؟مگه واسه پردازش چه فرقی میکنه؟خو اگه ماژول خودش متنو نمایش بده، از پورت سریال میشه فهمید که sms اومده و متنشو خوند...بدون تغییر پورت..اینجوری فک نکنم جاوا هم مشکل داشته باشه...من نفهمیدم دقیقآ مشکل با جاوا چیه...چرا باید سر پورت گیر بده؟

نام
    امير صفري
    تشکر شده 5 بار در 3 پست

منم تا سه روز پيش همين فكر و ميكردم ...
    جريان من چيه؟
    ميام يه اس ام اس ميفرستم به سيم900
    اين اس ام اس حاوي يوزر نيم و پسوورد و شماره كامند و يه سري تنضيمات هست...
    ميكرو مياد با cpms مقدار اس ام اس ها رو ميخونه
    آخرينش رو cmgr ميكنه ئ ميبينه كه read هست يا unread
    اگه آن ريد بود ميام فرايند خوندن اس ام اس رو تا آخر ميرم ... مث هلو هم جواب ميداد ...
    تا اين كه يه برنامه نويس اومد تو شركت و اپليكيشن نوشت براي جاوا روي موبايل
    وقتي با اپليكيشن اس ام اس رو ارسال ميكنه ، ماژول دريافت ميكنه و پاسخ ميده ...
    اما اون سمت اس ام اسه ميره توي اينباكس و جناب برنامه نويس وقتي ميخاد اينباكس رو باز كنه با اپليكيشن بايد چند خط كد بنويسه ، و جاوا هم دو بار وارنينگ ميده ...
    حالا اين وسط دارن به من فشار ميارن كه تموم دستكاه ها رو طبق خاسته ي اين جناب برنامه نويس عوض كنم .. :|||
    وگرنه خود كد من داره كار ميكنه .. :|

ناظم سایت KHM آواتار ها

حالا 1سوال..چجوری تست میکنی؟از یه سیم 900 به اونیکی sms میدی؟شیوه تستت چیه؟
    اینارو هم به ماژول بده ببین جوابی میگیری؟(الا مدار خودم کامل نیست و نمیتونم چک کنم)..نتیجش رو هم حتمآ همینجا بگو...
    [PHP]AT+CMGF=1
    AT+CSDH=1
    AT+CNMI=3,2,2,1,0[/PHP]

15. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

نام
    امير صفري
    تشکر شده 5 بار در 3 پست

فردا صب اول وقت كد رو ميزنم ببينم چه جوابي ميده
    ولي از موبايل دارم به سيم 900 اس ام اس ميدم ... ولي هم روي پورت 0 هم با اپليكيشن روي هر پورتي بخوام .. فردا اولين كاري كه ميكنم اين كد رو تست ميكنم ...

17. تشکرها از این نوشته :

KHM

نام
    امير صفري
    تشکر شده 5 بار در 3 پست

داداش اين نتيجه ، فقط دليور ريپورت فعال ميشه ،

کد:
                                    ø                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  ÿ                                                                                                                                                  øøø                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

RDY

+CFUN: 1

+CPIN: READY

Call Ready

GPS Ready

aatt++ccmmggff==11

OK

aatt++ccssddhh==11

OK

AT+CNMI=3,2,2,1,0  

OK

aatt++ccmmggss==""0099338822999977776655""

> hhii

+CMGS: 45

OK

+CDS: 32,45,"+989382997765",145,"13/04/11,07:53:09+18","13/04/11,07:53:13+18",0

AT+CNMI=3,2,2,1,0  

OK

AT+CSMP=49,167,255,0

OK

at+cmgs="09382997765"

> hhii

+CMGS: 46

OK

+CDS: 32,46,"+989382997765",145,"13/04/11,07:54:13+18","13/04/11,07:54:16+18",0

البته ate0 ندادم بهش.
    هعي .. چرا اين pid رو نميشه عوض كرد؟ نه توي pud نه توي text? :|

ناظم سایت KHM آواتار ها

عجب..خوب با یه پورت دیگه تست کن ببین...شاید فقط با اون پورت مشکل داره...
    ربطی به رجیستر شدن ماژول تو مخابرات میتونه داشته باشه؟به نظر من که یه سر برو مخابرات ببین چه جوابی بت میدن...
    یه پورت دیگه رو هم تست کن

20. تشکرها از این نوشته :

نام
    امير صفري
    تشکر شده 5 بار در 3 پست

چندين تا پورت از 1 تا 200 رو چك كردم ... اما جواب نداد... حالا شنبه ميرم ببينم مخابرات چي ميگه...
    اين دو تا اسمايلي رو خيلي حال ميكنم =))