NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4034 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: شروع کار با ethernet

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

Icon16 شروع کار با ethernet

سلام
    من یه برد ورژن 3 کویر دارم که می خوام با اترنتش کار کنم خوشبختانه چندین نمونه کد نمونه وجود داره اما مشکل من اینه که هیچ توضیح داده نشده که کدها دارن چیکار می کنن مثلا به کد زیر توجه کنید :
    کد:
                    plen=enc28j60PacketReceive(BUFFER_SIZE, buf);
                        buf[BUFFER_SIZE]='\0';
                    dat_p=packetloop_arp_icmp_tcp(buf,plen);
                   if(dat_p==0){
                   if(eth_type_is_ip_and_my_ip(buf,plen)==0)  continue;
                    if (buf[IP_PROTO_P]==IP_PROTO_UDP_V&&buf[UDP_DST_PORT_H_P]==(MYUDPPORT>>8)&&buf[UDP_DST_PORT_L_P]==(MYUDPPORT&0xff)){
                     payloadlen=buf[UDP_LEN_L_P]-UDP_HEADER_LEN;
                     lprintf("LEN:%i   Content:\n%s\n",payloadlen,&buf[UDP_DATA_P]);
                     make_udp_reply_from_request(buf,"OK\n",strlen("OK\n"),MYUDPPORT);
    این کد مربوط به مثال UDP-LCD هست در اینجا من نمی فهمم چی کار کرده و چرا اینکارا رو داره انجام میده لطفا من رو راهنمایی کنید

2. # ADS
    Circuit advertisement

عضو جدید
    تشکر شده 9 بار در 6 پست

اگه داری از keil استفاده می کنی، به چند روش می تونی درباره ش اطلاعات به دست بیاری:
    1- از تنظیمات پروژه، در سربرگ Output، تیک Browser Information رو فعال کن و بعد پروژه رو کامپایل کن. حالا می تونی روی هر اسمی در کد راست کلیک کنی و Goto Definition رو بزنی، تا تعریفش رو برات بیاره.
    2- اگه در ادیتور Ctrl+F رو بزنی، سربرگ سوم امکان جستجو در پروژه رو بهت می ده، که باهاش می تونی یه ID یا اسم تابع رو باهاش جستجو کنی و ببینی جای دیگه ای اطلاعاتی درباره‌ش هست یا نه. بعضی ها توضیحات مهمی رو توی فایلهای .h قرار می دن.

دو کار دیگه هم بد نیست:
    1- ID هایی که در فایلهای رسمی Atmel مثل At91sam7x256.h وجود دارن رو می تونی در وب جستجو کنی و معمولاً اطلاعاتی درباره شون به دست میاری
    2- چون همه کدها مجبورن از پروتکل‌های تعریف شده در استانداردها و Specificationهای یکسانی پیروی کنن، مطالعه کتاب یا خودآموزی که مثلاً همین اترنت برای at91 رو توضیح داده خیلی مفیده.

از صفحه زیر Software Package برد SAM7X-EK رو می تونی دانلود کنی که چندین پروژه آماده کاربردی داخلش هست (از جمله کار با اترنت):
    SAM7X-EK

4. تشکرها از این نوشته :