NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4038 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: آرم LPC چه برتری ای نسبت به آرم Atmel داره؟

کاربر فعال beroz آواتار ها
    نام
    بهروز
    تشکر شده 299 بار در 116 پست

پیش فرض آرم LPC چه برتری ای نسبت به آرم Atmel داره؟

سلام

من خیلی وقته دارم با at91sam7x256 کار میکنم میخوام بدونم برای کسی مثل من چه برتری ای روی lpc هست؟ آیا این برتری ارزش اینکه من چند هفته وقت بزارم و میکروی جدید رو به جای آرم اتمل یاد بگیرم داره؟
    نظرتون چی؟ همین آرم اتمل رو بیشتر روش کار کنم یا سراغ lpc برم؟

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

سلام
    این که چه مزیتی داره با توجه به اینکه اتمل کار کردید کافیه یه نگاهی به مشخصات فنی فیلیپس بندازید متوجه تفاوت ها می شوید. این موارد قبلا یه بحث هایی چه در این انجمن چه جاهای دیگه شده . کافیه یه سرچی بکنید یه چیزایی دستگیرتان میشه چون اگه قرار باشه صحبتی بشه تکرار مکررات میشه ..

4. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما mzarkoob برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال beroz آواتار ها
    نام
    بهروز
    تشکر شده 299 بار در 116 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mzarkoob نمایش پست ها
    سلام
    این که چه مزیتی داره با توجه به اینکه اتمل کار کردید کافیه یه نگاهی به مشخصات فنی فیلیپس بندازید متوجه تفاوت ها می شوید. این موارد قبلا یه بحث هایی چه در این انجمن چه جاهای دیگه شده . کافیه یه سرچی بکنید یه چیزایی دستگیرتان میشه چون اگه قرار باشه صحبتی بشه تکرار مکررات میشه ..
    راستش فیلم آموزشی شما باعث شده من این فکر به سرم بزنه که lpc رو یاد بگیرم نمونه فیلم رو دیدم کار خوب و جالبی بود

6. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند omid_2132 آواتار ها
    تشکر شده 55 بار در 18 پست

دوست عزیز نظر شخصی من اینه که چون هر 13 تا میکروی آرم قابل شبیه سازی تو پروتیوس از سری lpc هستن پس فیلیپس مناسبتره.

عضو جدید
    تشکر شده 7 بار در 4 پست

چرا نباید در تاپیکی که به همین عنوان زده شده از مزایا و معایب این دو خانواده گفته بشه ؟ اگر واقعا ایرادی داره این بحث را حذف کنید اگر نه که اجازه بدید افرادی مثل من که تجربه ندارند و در ابتدای راه هستند برای انتخاب وقت و انرژی و هزینه اضافه متحمل نشوند . من نتوانستم در جایی دیگر برتریهای lpc را نصبت به atmel پیدا کنم اگز شما عزیزان با تجربه جایی را سراغ دارید لینک کنید تا استفاده کنم . و دوستان وقت گرانبهای خود با نوشتن د راینجا ، برای آماتورها به هدر ندهند!

ناظم انجمن Ma3ood آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 3,087 بار در 1,509 پست

دوست عزیز یه نیگاه به تاریخ تولید این دو ارم و دیتاشیت بیندازید همه چی دستون میاد به هر حال باید شما دیتاشیتو بخونی و یوزرمنوال هر ای سی وگرنه گفتن چند نکته فرقی برای شما نمیکنه به نظر من شما روی یه میکروی اینده دار و جدید سرمایه گذاری کن نه میکرویی قدیمی مثل at91

10. تشکرها از این نوشته :

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط lu_x_ul نمایش پست ها
    چرا نباید در تاپیکی که به همین عنوان زده شده از مزایا و معایب این دو خانواده گفته بشه ؟
    من که گفتم قبلا:
    کافیه یه سرچی بکنید یه چیزایی دستگیرتان میشه چون اگه قرار باشه صحبتی بشه تکرار مکررات میشه ..
    شما غیر مطالبی که سرچ زدید ابهامی در چیزی دارید؟
    من نتوانستم در جایی دیگر برتریهای lpc را نصبت به atmel پیدا کنم
    مگه میشه من یه 15 دقیقه در عنوان تایپیک قبلی ها نگاه کردم اینها دیدم :
    شروع كار با ميكروكنترلرهاي شركت nxp - ایـــــــــران میـــــــکرو ™
    کمک در معرفی کتاب آموزشی arm - ایـــــــــران میـــــــکرو ™
    مقايسه اصولي هسته هاي Cortex-M3 و ARM7TDMI - ایـــــــــران میـــــــکرو ™
    درخواست کمک برای انتخاب میکروکنترلر - ایـــــــــران میـــــــکرو ™

مقایسه ویژگی های stm32,lpc - ایـــــــــران میـــــــکرو ™
    مقایسه ویژگی های stm32,lpc - ایـــــــــران میـــــــکرو ™
    کدوم بهتره؟ - ایـــــــــران میـــــــکرو ™
    شروع کار با arm - ایـــــــــران میـــــــکرو ™
    قدرت میکروکنترولرهای با هسته آرم - ایـــــــــران میـــــــکرو ™

Philips vs Atmel

.....
    شما دیدید ؟
    اجازه بدید افرادی مثل من که تجربه ندارند و در ابتدای راه هستند برای انتخاب وقت و انرژی و هزینه اضافه متحمل نشوند
    یعنی چند ساعتی نمی خواهید وقت بذارید یه سرچ بکنید !
    دوستان وقت گرانبهای خود با نوشتن در اینجا ، برای آماتورها به هدر ندهند!

12. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما mzarkoob برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 7 بار در 4 پست

دوست عزیز هدف من از این گفتار چیز دیگری بود که در هیچ یک از بحث هایی که شما مشخص کردید توضیح داده نشده و آن این است که ادعاها و مزایای دیتاشیت را من یاد گرفته ام که در درجه دوم انتخاب خود مورد توجه قرار دهم !! شاید برای شما این حرف من عجیب و غیر حرفه ای باشد اما در عمل بعد از 22 سال تعمیرات ابزار دقیق و کار در صنایع نگاه من قدری با بعضی از دوستان متفاوت تر است از نظر من باید دید قطعه ای که در مشخصات فنی آن توضیحات رویایی داده شده و هر کدام از دوستان با مطالعه مشخصات فنی و نوشته های کمپانی سازنده مزایا و معایب را بیان می کنند آیا واقعا می تواند به کار بیاید یا فقط این مزایا برای فروش بهتر آن کمپانی است و در عمل آن قطعه معایب بسیار زیادی دارد. یک مثال خیلی ساده و غیر صنعتی می زنم اگر شما بردهای کنترل لوازم خانگی از قبیل لباسشویی ، یخچالها و ساید بای ساید و ماکروفر و . . . را دیده باشید بر روی هیچ یک از میکروهای شرکت اتمل استفاده نشده است ( بجز یخچالها و لباسشویی های ساخت ایران !!! ) یا حداقل من تا به امروز ندیده ام . و معمولا از کنترلرهای شرکتهای NEC ، TI ، freescal، microchip ، philips و . . . . بوده است
    خلاصه کلام من از شما و دیگر دوستانی که تجربه بیشتری در این زمینه دارند تقاضا دارم با اینکه بحث از نظر شما ممکن است تکراری به نظر برسد اجازه دهید کسانی که عملا در صنعت و شرایط سخت از خانواده های مختلف کنترلر استفاده کرده اند نظرات خود را ارائه دهند تا من و افرادی که در ابتدای کار هستند شاخه مناسب را انتخاب کنند . دوست من، من شدیدا بر خلاف خیلی از همکاران در این رشته مخالف علامه دهر شدن در همه زمینه ها هستم و اگر کاری را شروع کردم فقط در آن شاخه حرکت می کنم و به هیچ وجه شاخه های خود را زیاد نمی کنم اما در حال حاضر نیاز به جمع آوری اطلاعات برای پروژه ساخت یک دستگاه صنعتی دارم که فقط 30 درصد آن الکترونیک است ! و در همین 30 درصد از چندین FPGA چند میکروکنترلر و حداقل دو DSP استفاده می شود که یک تیم طراحی را می طلبد اما باید من در ابتدا مطالعات آن را انجام دهم پس مطمئن باشید پشت صحبت ابتدایی من چندین سئوال است که ممکن است باعث شود همه به علم خود اضافه کنیم . من هرگز کنترلرهای ATMEL را برای انجام کارهای حساس قبول نداشته و ندارم ( بنا به تجربیات شخصی در کار ) و به دنبال دریچه امیدی هستم که بتوانم از LPC1788 به عنوان پردازشگر اصلی دستگاه ( هرچند freescale از نظر من بهترین است اما به علت نداشتن منابع لازم و پایین بودن سطح دانش الکترونیک و تکنولوژی در ایران نمی توانم از پردازشگرهای این کمپانی استفاده کنم ) و از FPGA به عنوان ورودی خروجی های اطلاعات استفاده کنم در کار من جدا از مزایای معمول هر پردازنده ای نیاز است تا میکرو نسبت به هر گونه نویز و تغییرات گرما و رطوبت و ویبره و شوک الکتریکی مقاوم باشد و نوشته کمپانی برای من زیاد قابل قبول نیست ، مهم تجربه عملی و پس دادن امتحان LPC است چون این کار وقت و هزینه بسیار بالایی می طلبد ( با تیم 8 نفره پیزی حدود 8 الی 10 ماه وقت برای طراحی اولیه نیاز است ) پس مطمئن باشید من بی دلیل اسرار به ادامه بحث نمی کنم . مجددا از شما و دیگر اساتید تقاضا دارم اگر تجربه صنعتی و کنترلی بزرگی را داشته اند مطرح کنند تا مشخص شود این پردازشگر مزایای گفته شده را دارد

با تشکر از همه
    ویرایش توسط lu_x_ul : 05-04-2013 در ساعت 00:32

14. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما lu_x_ul برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 7 بار در 4 پست

جناب آقای زرکوب عزیز

من لینک Philips vs Atmel را که شما داده اید مناسب برای مطرح کردن سئوالات خود دیدم و از راهنمایی شما متشکرم

16. تشکرها از این نوشته :