NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2172 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: کمک برای ریورس کردن موتور با استفاده از دیود

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 8 بار در 3 پست

Exclamation کمک برای ریورس کردن موتور با استفاده از دیود

سلام خدمت دوستان
    سال خوب وخوشی همراه با موفقت براتون آرزو میکنم
    من میخوام یه مدار بسازم که با موتور dc 24 v کار میکنه حالا این مدار چه کار میکنه؟
    در اصل یک کنترل دور موتور چپ گرد راست گرد هست تا اینجا مشکلی نیست یعنی پیاده سازی کردم .
    مشکل اینجاست که وقتی جلوی گردش موتور رو میگیرم موتور ریورس بشه تا اونجایی که من اطلاعات دارم مثل اینکه با دیود این کار رو انجام میدن حالا چجوری تو اینش موندم با چه دیودی و به چه شکلی تو مدار قرارش بدم(تو یه مدار دیدم انگار با MUR840 این کارو انجام داده بودن اگر اشتباه نکنم)
    البته این موتور با میکرو کنترل میشه (PWM)و میخوام با ولوم مقدار ممانعتش رو تنظیم کنم
    لطفا اگر کسی این کارو انجام داده نحوه این کارو به من بگه
    خیلی ممنون

2. # ADS
    Circuit advertisement

تازه وارد
    نام
    علی تحیری
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط meyosem نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    سال خوب وخوشی همراه با موفقت براتون آرزو میکنم
    من میخوام یه مدار بسازم که با موتور dc 24 v کار میکنه حالا این مدار چه کار میکنه؟
    در اصل یک کنترل دور موتور چپ گرد راست گرد هست تا اینجا مشکلی نیست یعنی پیاده سازی کردم .
    مشکل اینجاست که وقتی جلوی گردش موتور رو میگیرم موتور ریورس بشه تا اونجایی که من اطلاعات دارم مثل اینکه با دیود این کار رو انجام میدن حالا چجوری تو اینش موندم با چه دیودی و به چه شکلی تو مدار قرارش بدم(تو یه مدار دیدم انگار با mur840 این کارو انجام داده بودن اگر اشتباه نکنم)
    البته این موتور با میکرو کنترل میشه (pwm)و میخوام با ولوم مقدار ممانعتش رو تنظیم کنم
    لطفا اگر کسی این کارو انجام داده نحوه این کارو به من بگه
    خیلی ممنون
    با سلام:
    اگر شما شفت یک موتور d.c سفت نگه دارید، نه تنها ریورس نمی شود، بلکه بخاطر جریان کشی زیاد احتمال سوختن آن می رود. برای چپ گرد و راست گرد کردن کلید ها باید از یک کلید شش پایه کشویی یاید استفاده کنید. دو سیم برق ورودی موتور را به دو پایه وسط کلید کشویی وصل کنید. برق ورودی 24 ولت را به یکی از هر دو طرف کلید کشویی بطور دلخواه وصل کنید. با دو سیم کوتاه این برق 24 ولت را بصورت ضرب دری به دو پایه دیگر کلید کشویی وصل کنید.