NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1948 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 25 از 27 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 481 به 500 از 522

موضوع: فیلم آموزش lpc1768 (مقدماتی و متوسط)

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mzarkoob نمایش پست ها
    سلام
    بایستی ببینید پایه های برد لندتایگر قابل استفاده هست و پایه هایی را استفاده کنید که جای دیگری استفاده نشده باشد و گرنه کار نمی کند.
    تشکر مهندس فقط دو تا سوال:
    ۱. برای راه اندازی lcd از نظر سخت افزاری در حالت چهار بیتی علاوه بر تغذیه ۵ ولتی به ۷ پایه از میکرو نیاز داریم دیگه،درسته؟ سخت افزار دیگه ای که نیاز نداریم، (غیر از پتانسیومتر برای تنظیم نور lcd)
    ۲. شما توی فیلم آموزشی که برای lpc1768 درست کرده بودید از چه بردی استفاده کرده بودید شماتیک اون رو میشه بذارید، ممنون میشم ازتون.

2. # ADS
    Circuit advertisement

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

آقای زرکوب شما یک نکته ای فرمودید که پایه هایی که می خوایم استفاده کنیم برا LCD به جای دیگه ای متصل نشده باشه

من شماتیک برد landtiger رو قرار میدم طبق شماتیک پایه هایی که شما فرمودین، در برد من به Joystick‌وصل شده و من قاعدتا نمی تونم به LCD وصلشون کنم. درسته؟؟

به نظر شما طبق شماتیک برد Landtiger من به کدوم پایه ها می تونم وصل کنم LCD رو؟

البته پایه هایی رو که بعنوان LCD استفاده کردم به شکل زیر هستند:

که این پایه ها به جایی هم وصل نشدن مگر اینکه در کانکتور CN7 برد Landtiger خروجی شدن و به جای دیگه ای وصل نیستند

برنامه رو هم از برنامه ی شماره ی ۴ فیلم آموزشی خودتون استفاده کردم . من می خوام دقیقا بدونم مشکلم کجاست؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

فکر کنم کاملترین برنامه ، برنامه ی فیلم آموزشی خودتون باشه، فیلم ۴ که کاملا ساختار یافته نوشته بودید برنامه تون رو.من هم دقیقا از همون استفاده کردم فقظ شماره ی پایه ها رو تغییر دادم.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: LCD_Use.PNG
مشاهده: 112
حجم: 97.2 کیلو بایت  
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    ویرایش توسط RF_designer : 04-06-2017 در ساعت 19:26

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

از یک هدر استفاده بکنید راحت ترید برای اتصال ال سی دی کاراکتری تا بردی که پایه هاش آزار نیست و به سختی پایه آزاد نیسه میدا کرد در آن نثل برد لندتایگر. حتی اگر پتیه های tft lcd لچ نذاشته بود مستقیم 16 پایه بیرون نیداد بهتر بود پابه آزاد داشت. برای همینه که برد کویر در این مورد بهتره
    چند سال قبل برای برد wb وارداتی برای یه نفر یه ساعتی داستم به اتصالات ور می رفتن ببینیم از چه پایه های آزادی میسه استفاده کرد و بایستی کانفیک برنامه هم مرتب عوض میکردیم.
    وقتی یک برنامه با اتصالات مشخص در یک برد کار نی کند و در برد دیگر نه این اتصالات سخت افزار هست که مشکل دارد.

6. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

ال سی دی tft مربوط به فیلم پیشرفته هست که عرض کردم به زودی ورژن جدید ارائه می شود. مهندس شما کلا این ورژن قبلی پیشرفته بذار کنار تا ورژن جدید اومد تقاضا بزنید. البته من دیدم قسمت ال سی دی tft و تاچ تکراری ندیدم. ولی صدا یه قسمتی کم شده بود.
    بازم میپرسم چه مشکلی در فیلم مقدماتی متوسط ورژن جدید شما مشاهده کرده اید!؟
    ممنون پس من منتظر ویرایش جدید هستم

در مورد بخش مقدماتی ویرایش دوم در قسمت های مختلف مشکل صدا وجود دارد (با این تفصیر که مدرس محترم میکرفون رو فاصله میدهند...)
    لازم به ذکر هست که هنوز بصورت کامل همه بخش ها رو ندیدم......
    سکوت طولانی در بین آموزش وجهه خوبی نداره---- یا اینکه موضوع بعدی مدرس میگه من الان روی بورد دارم تست میگیرم و دیباگ میکنم و نتیجه رو میبینم یا باید فیلم قرار داده میشد یا اینکه این قسمت حذف میشد تا بر زمان آموزش افزوده نگردد

نکته های کیفیت صدا و ..... اینها مواردی هستند که فکر کنم دوستان دیگه هم گفتند...

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام
    همه دارن نظرمیدن نظر منم امیدوارم هم قابل خواندن و هم قابل دیدن برای عضوهای این سایت.
    آقای زرکوب من کل فیلم های آموزشی آرم شما رو دیدم از کیفتت صدا وتصویر کهه بگذریم شما طوری تدریس میکنین و فرض میکنین که ببننده همه چیو ارم و بلده.خوب اگه بلد بود نیاز نداشت که بخره .دارین مثلا یه پریفرالو توضیح میدین یهو مکث کوتاهی میکنیین و علت چرا ها رو اصلا توضیح نمیدین بایدشیوه تدریس طوری باشه که برای ببنده سوال جا نمونه.برای توابعی که هست فقط اسمشو میگین اصلا نمیگین کارش چی هست و در چه مواقعی استفاده میشه. و ....امیدوارم این عیب و ایرادها قابل رفع باشه.با تشکر

نام
    مهدی زرکوب

نقل قول نوشته اصلی توسط roodi نمایش پست ها
    در مورد بخش مقدماتی ویرایش دوم در قسمت های مختلف مشکل صدا وجود دارد (با این تفصیر که مدرس محترم میکرفون رو فاصله میدهند...)
    لازم به ذکر هست که هنوز بصورت کامل همه بخش ها رو ندیدم......
    سکوت طولانی در بین آموزش وجهه خوبی نداره---- ی
    من مجدد چک می کنم ولی این سری های جدید همه ویرایش شده هست و قسمت های اضافی و سکوت بین جملات و ... حذف و ویرایش شده است و بابت همین کار زمان بسیار زیادی گذاشته شده است . ممکن است جایی به دلیل حجم بالای کار از دستمان در رفته باشد. لطفا در صورت وجود ایراد، دقیقا محل ایراد را مشخص کنید.
    صدا که قبلا دوستان گفتند مربوط به فیلم اول بوده و در این سری جدید تاکنون هیچ فیدبکی دوستان از ایرادات احتمالی زحمت نکشیدند بدهند! هر چند در این سری مشکل کم بودن صدا و .. وجود ندارد.

نام
    مهدی زرکوب

نقل قول نوشته اصلی توسط alielec8991 نمایش پست ها
    همه دارن نظرمیدن نظر منم امیدوارم هم قابل خواندن و هم قابل دیدن برای عضوهای این سایت.
    ای کاش همه میومدند نظر میداند. بعد زمانی طولانی فقط یک نفر زحمت کشیدند!
    نقل قول نوشته اصلی توسط alielec8991 نمایش پست ها
    .برای توابعی که هست فقط اسمشو میگین اصلا نمیگین کارش چی هست و در چه مواقعی استفاده میشه.
    این موارد را دقیقا مشخص کنید. کلی نگویید. این سوالات رو همین جا بپرسید.

من دسته بندی که کردم و سعی هست در این جهت کامل بشه به این صورته که در فیلم سی موارد برنامه نویسی و در فیلم میکرو موارد شرح رجیسترهای میکرو و توابع و اجرای عملی بایستی باشد. در تمام موارد در فیلم های میکرو دسته بندی کردم و بعد مقدمه کوچک سخت افزار، کانفیگ پایه ها، رجیسترها،شرح رجیسترها ، و سپس شرح برنامه و بعد اجرای عملی برنامه می باشد. گاهی هم فراتر رفتم.
    در اینجا اگر موردی هست این تاپیک دقیقا برای همین قرار داده شده. آموزش بی سوال و تمرین کامل نمیشه.

نام
    مهدی زرکوب

به اطلاع می رساند همانند سایر مجموعه فیلم های آموزشی میکروکنترلرهای ARM، سرفصل جزیی این فیلم نیز به روز رسانی و در ابتدای این تاپیک قرار داده شده است.

نام
    مهدی زرکوب

این موارد را دقیقا مشخص کنید. کلی نگویید.
    بعد از این مدت زمان متاسفانه هنوز دوستانی که مواردی مطرح کردند به طور دقیق و واضح محل اشکالی که فرمودند در فیلم مقدماتی 1768 ورژن 2 را مشخص نکردند. الان این یک موضوع یک طرفه شده که تا سوالی مطرح می کنند و کمی از زمان پاسخ می گذرد بسیار شاکی می شوند که پس کو این پشتیبانی و .... ولی الان تا میپرسیم موردی هست دقیقا آدرس دهید چک شود و رفع ایراد شود، دیگر خبری نمی شود. چگونه من باید پاسخ دهم بدون اینکه بدونم کجا را می گویید!؟
    من به خاطر این فیدبک هر چند ناقص که داده شد چون دیدم سرفصل کلی گذاشته شده، با صرف زمان زیادی سرفصل را اصلاح کردم که در ابتدای تاپیک قرار داده شد. در این حین هم فایل های فیلم را یک چک کردم چیزی از سکوت طولانی و ... ندیدم. چون همه این موارد ویرایش شده هست.

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    آموزش هاتون خیلی خوب و کاربردیه. حتی این مکث ها هم مشکلی برای من ایجاد نمی کنه.
    یک سوال ازتون داشتم. یک برنامه نوشتم و اون رو به کتابخانه تبدیل کردم. وقتی از دستوراتش در برنامه اصلی استفاده می کنم وارنینگ implicit declaration of function is invalid in c99 می ده. برنامه اجرا می شه. ولی این وارنینگ ها رو مخه.

نام
    مهدی زرکوب

سلام
    هر دو فیلم مقدماتی و پیشرفته ورژن جدید ویرایش شده هستند و مکثی دیگر در کار نیست!
    در هدر کتابخانه تان تیتر توابعی که در حال استفاده هستید قرار داده اید؟

15. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    هر دو فیلم مقدماتی و پیشرفته ورژن جدید ویرایش شده هستند و مکثی دیگر در کار نیست!
    در هدر کتابخانه تان تیتر توابعی که در حال استفاده هستید قرار داده اید؟
    بله. برنامه با کتابخانه به خوبی اجرا می شه ولی وارنینگ می ده.
    آیا هدر ایجاد شده باید در مسیر برنامه اصلی باشه؟ برنامه سی و هدر مربوطه به library در مسیر دیگری هستش. و این دو رو در برنامه اصلی اضافه می کنم و در برنامه اصلی هدر مربوطه رو include می کنم. و هنگامی که هدر library رو در برنامه اصلی باز می کنم خالی هسش که با کپی کردن هدر library مشکل حل می ه.
    نمی دونم خوب توضیح دادم یا نه؟ ولی روند کار باید اینطوری باشه؟
    یک سوال دیگه هم داشتم. می شه یک پورت رو از دو جا برای تنظیم خروجی تنظیم کرد، به شرطی که در آخر هر دو دستور خروجی اعمال شود. به طور مثال در خط اول از پورت 0 پین های 0 و 1 رو خروجی تنظیم کنم و در خط دوم پین های 2و 3 رو به عنوان خروجی تنظیم کنیم، و در نتیجه پورت های 0 و 1 و 2 و 3 به عنوان خروجی تنظیم شود.
    ویرایش توسط amir1346 : 24-07-2017 در ساعت 23:20

نام
    مهدی زرکوب

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1346 نمایش پست ها
    نمی دونم خوب توضیح دادم یا نه؟ ولی روند کار باید اینطوری باشه؟
    عرض کردم که
    در هدر کتابخانه ای که اینکلاد کرده اید(h.) تیتر توابعی که در کتابخانه که اد کرده اید (c.) حال استفاده هستید بایستی قرار داشته باشد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir1346 نمایش پست ها
    می شه یک پورت رو از دو جا برای تنظیم خروجی تنظیم کرد، به شرطی که در آخر هر دو دستور خروجی اعمال شود. به طور مثال در خط اول از پورت 0 پین های 0 و 1 رو خروجی تنظیم کنم و در خط دوم پین های 2و 3 رو به عنوان خروجی تنظیم کنیم، و در نتیجه پورت های 0 و 1 و 2 و 3 به عنوان خروجی تنظیم شود.

بله چرا که نشه ! البته به این نکته توجه داشته باشید:
    در صورتی که بخواهید از پریفرالی استفاده کنید بایستی یک پیکربندی(اینیشیالیز) انجام شود. در اینجا لازم است ابتدا رجیسترهای مربوطه ریست شود و سپس مقدار دهی شود. مثلا :
    کد:
    GPIOD->CRL   &= ~0xF000000;         
    GPIOD->CRL   |=   0x2000000 ;
    این موضوع با توجه به پست Telegram: Contact @armeducation در رابطه با عملگر ~=& می باشد. به نظر شما این کار چه ضرورتی دارد!؟

18. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

در keil 5 با تنظیم pll فرکانس هسته رو از کجا می شه دید؟ هر چی می گردم فقط بیت های رجیسترهای مربوطه رو پیدا می کم.

21. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

یعنی در سیمولاتور خود کیل 5 که وارد بشید در پریفرال در قسمت clocking قسمت clock generate نیست!؟
    بله. در کیل 4 مشکلی نیست ولی در 5 پیدا نمی کنم.

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام وقتتون بخیر....من پروژه ی جدید keil باز میکنم و برنامه ی UART0 که اموزش دادید و کپی میکنم...اما وقتی کامپایل میکنم....baudrate دیگه اون مقداری که تنظیم کردید نیست و به 86538 تبدیل میشه...علتش چیه؟من دقیقا برنامه و کپی کردم و چون تو ترمینال عبارت ها درست نمایش داده نمی شد فک کردم مشکل از baudrate یا فرکانس سیستم مشکل داره؟

نام
    مهدی زرکوب

سلام
    در main پروژه جدیدی که ایجاد کرده اید در ابتدا از تابع systemint استفاده شده است؟
    اگر پروزه را درست ایجاد کرده اید مشکلی نباید وجود داشته باشد.

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نه از این تابع استفاده نشده... ولی وقتی برنامه ی شما رو کپی میکنم خطا میده....البته یه بار اومدم تمام فایل های استارتاپ و هدر هارو از پوشه ی source شما اضافه کردم درست شد...ولی تما فایل های سیستم و من از خود داخل keil برداشتم همون طوری که اموزش دادید

صفحه 25 از 27 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین