NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4092 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 22

موضوع: دست نوشته های تاریخی

همکار hakimzadeh آواتار ها
    نام
    غلامرضا حکیم زاده
    تشکر شده 418 بار در 118 پست

پیش فرض دست نوشته های تاریخی

سلام.
    آیا دوستان تا بحال به این توجه کردن که هیچ دست خط تاریخی اصل از شاعران-محققان -دانشمندان-و.....تا همین اواخر (150سال)اصلا" وجود ندارد.
    بهتر بگم به اندازه یک کف دست از اصل کتابهای حافظ-سعدی -فردوسی-....-ابوعلی سینا-خوارزمی-خواجه نصیرالدین طوسی-....-سفرنامه ناصرخسرو-..... وجود ندارد.
    مثلا" اینهمه موزه که وجود دارد یک کتاب از این بزرگان در آن نیست.
    یا دقت کردین میگن در آن زمانها کتابت به خط عربی بوده.مثلا" شاگردان ابوعلی سینا در محضر استادشان فارسی صحبت می کردن ولی عربی می نوشتند.
    یا چرا برای کلماتی مانند مستطیل-لوزی-هندسه-مثلث-معادله-وتر-قطر-جبر-ریاضی-متوازی الاضلاع -اتحاد-زاویه-و....تا همین اواخر معادل فارسی نداشتند.جدیدا" میگن چهارگوش-سه گوش- وبه بقیه نمیدونم چی میگن.
    شما چی فکر می کنید.؟؟؟؟؟؟؟؟

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

قضیه خط عربی نوشتن دانشمندان اینه که ما الان میخوایم مقاله بدیم انگیلیسی میدیم دیگه. نه؟؟؟؟ اینم دقیقا همونه. ولی خوب کلاس درسامون فارسی حرف میزنیم. و بخاطر همین خط عربی دانشمندان بوده که حالا به دانشمندان ایرانی میگن عرب ( من آخرش پدر این گوگل رو در میارم). چند قرن بعد هم میگن تمام دانشمندان دنیا انگلیسی بودن. کلماتی مثل مستطیل و مثلث و ... هم به همین موضوع مربوط میشه.
    برای کتابها هم، پس اصل شاهنامه چیه که هست و مونده؟؟؟؟ همچنین کاملا مشخصه که اگه خوب ازشون مراقبت نشه میپوسن. شاهنامه هم روی پوست نوشته شده که الان سالم هست. البته من فقط همین قدر میدونم و اطلاع کامل ندارم

5. تشکرها از این نوشته :

نام
    غلامرضا حکیم زاده

سلام.
    اصل شاهنامه وجود ندارد شما می توانید در این زمینه تحقیق کنید.
    لطفا" متن زیر را بخوانید.قسمتی از زندگی نامه استاد حکیم ابوعلی سینا است.

.......ابوعلی حسین بن عبدالله بن سینا، مشهور به ابوعلی سینا و ابن سینا و پور سینا (زادهٔ ۱ شهریور ۳۵۹ خورشیدی در بخارا-درگذشتهٔ ۴۱۶ خورشیدی در همدان، ۳۷۰-۴۲۸ قمری، ۹۸۰-۱۰۳۷ میلادی) ، از مشهورترین و تاثیرگذارترینِ فیلسوفان و دانشمندان ایرانی جهان اسلام بود. وی ۴۵۰ کتاب در زمینه‌های گوناگون نوشته‌است که شمار زیادی از آن‌ها در مورد پزشکی و فلسفه است. جرج سارتن او را مشهورترین دانشمند سرزمین‌های اسلامی می‌داند که یکی از معروف‌ترین‌ها در همهٔ زمان‌ها و مکان‌ها و نژادها است. کتاب معروف او «قانون» است................
    بایک حساب سرانگشتی ایشان در سن 57 سالگی فوت کردند.اگر در 15 سالگی هم اقدام به نوشتن کتاب کرده باشد با سالی تقریبا" یازده کتاب بنویسد.یعنی حدودا" هر ماه یک کتاب تا دم مرگ.آنهم در چنین موضوعاتی.
    ایا با امکانات امروز چنین چیزی ممکن است.خودت قضاوت کن.
    تحقیق کن متوجه میشوی که تاریخ این مرز و بوم را تماما" خارجی ها نوشته اند.ما ایرانیها در نگارش تاریخ خود هیچ نقشی نداشتیم.

کاربر فعال jonbakhsh آواتار ها
    نام
    H.J
    تشکر شده 225 بار در 101 پست

پس حتما این حدیثها روایات امام زاده ها ..... کشکه

( بایک حساب سرانگشتی ایشان در سن 57 سالگی فوت کردند.اگر در 15 سالگی هم اقدام به نوشتن کتاب کرده باشد با سالی تقریبا" یازده کتاب بنویسد.یعنی حدودا" هر ماه یک کتاب تا دم مرگ.آنهم در چنین موضوعاتی.)

خوب از کجا میدونید که این مطلب واقعیه توی 57 سالگی مرده .
    بد بختی ما رو ببین . داریم برای تاریخ تمدن هر چی دستاورد داشتیم حرف در میاریم تمام.
    اصلا داریم با این حرفاتون کاری میکنید که از 4 تا چیزم که بهش افتخار میکنیم زده بشیم
    چند وقت پیش واسه کورش بود حالا هم نوبت فردوسی بعدشم ......
    تو همه جای دنیا اگه کسی بخواد تاریخ و افتخارات اون کشور (حالا دروغ یا راست ) اینجوری بکنه که ما داریم میکنیم ببینید کسی ساکت میمونه . حالا ما برید کتاب تاریخ باز کنید . انگار 30 تا 40 سال قبل فقط دایناسورها بودند

این دود سیه فام كه از بام وطن خاست
    از ماست كه بر ماست
    وین شعله سوزان كه برآمد ز چپ و راست
    از ماست كه بر ماست
    جان گر به لب ما رسد، از غیر ننالیم
    با كس نگسالیم
    از خویش بنالیم كه جان سخن اینجاست
    از ماست كه بر ماست
    ما كهنه چناریم كه از باد ننالیم
    بر خاك ببالیم
    لیكن چه كنیم ، آتش ما در شكم ماست
    از ماست كه بر ماست
    اسلام گر امروزچنین زار و ضعیف است
    زین قوم شریف است
    نه جــرم ز عیسی نه تعدی ز كلیساست
    از ماست كه بر ماست
    گوییم كه بیدار شدیم! این چه خیالی است
    بیداری ما چیست؟
    بیداری طفلی است كه محتاج به لالا است
    از ماست كه بر ماست
    ملك الشعرا بهار

8. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

حالا نکنه کتاب دست نویس ارستو و دانشمندای یونان و غرب مونده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مهم مطالب اونا هست که نسل به نسل منتقل شده و باید به اونا افتخار کرد.
    به هر حال شاهنامه ای که الان هست رو غربی ها ننوشتن حتی اگه مال خود فردوسی نباشه و خود ایرانیها هستن که دوباره نویسی کردن قبل از اینکه از بین بره و بسیار محکم هم نوشتن و با بهترین تکنولوژی زمان خودش
    در ضمن شعری که دوستمون گفته حقیقت هست و از ماست که بر ماست. حتی اگه 100% نباشه.
    ویرایش توسط esisafa : 25-02-2013 در ساعت 20:04

10. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال M_GH آواتار ها
    نام
    م. غیور
    تشکر شده 367 بار در 177 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hakimzadeh نمایش پست ها
    سلام.
    اصل شاهنامه وجود ندارد شما می توانید در این زمینه تحقیق کنید.
    لطفا" متن زیر را بخوانید.قسمتی از زندگی نامه استاد حکیم ابوعلی سینا است.

.......ابوعلی حسین بن عبدالله بن سینا، مشهور به ابوعلی سینا و ابن سینا و پور سینا (زادهٔ ۱ شهریور ۳۵۹ خورشیدی در بخارا-درگذشتهٔ ۴۱۶ خورشیدی در همدان، ۳۷۰-۴۲۸ قمری، ۹۸۰-۱۰۳۷ میلادی) ، از مشهورترین و تاثیرگذارترینِ فیلسوفان و دانشمندان ایرانی جهان اسلام بود. وی ۴۵۰ کتاب در زمینه‌های گوناگون نوشته‌است که شمار زیادی از آن‌ها در مورد پزشکی و فلسفه است. جرج سارتن او را مشهورترین دانشمند سرزمین‌های اسلامی می‌داند که یکی از معروف‌ترین‌ها در همهٔ زمان‌ها و مکان‌ها و نژادها است. کتاب معروف او «قانون» است................
    بایک حساب سرانگشتی ایشان در سن 57 سالگی فوت کردند.اگر در 15 سالگی هم اقدام به نوشتن کتاب کرده باشد با سالی تقریبا" یازده کتاب بنویسد.یعنی حدودا" هر ماه یک کتاب تا دم مرگ.آنهم در چنین موضوعاتی.
    ایا با امکانات امروز چنین چیزی ممکن است.خودت قضاوت کن.
    تحقیق کن متوجه میشوی که تاریخ این مرز و بوم را تماما" خارجی ها نوشته اند.ما ایرانیها در نگارش تاریخ خود هیچ نقشی نداشتیم.
    داداش منبع این متنی که اوردی دقیقا کجاست ؟
    احتمالا منبعش خارجیه پس اول از خودت شکایت کن که داستان دانشمندان ایرانی رو از خارجی ها می پرسی
    (درضمن کلی بگم ویکی پدیا اونقدر ها هم معتبر نیست!)

12. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما M_GH برای ارسال این پست سودمند:

ناظم انجمن Ma3ood آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 3,087 بار در 1,509 پست

الان زمانی شده که از داخل یا از خارج کشور برنامه ای درست شده که یه ایرانی به ایرانی بودنش افتخار نکنه به گذشته اش افتخار نکنه ، تمام دانشمندان و بزرگانو زیر سوال ببرند یا مال خودشون کنند و به اسمشون در دنیا ثبت کنندو عکس العمل ما

کاربر فعال M_GH آواتار ها
    نام
    م. غیور
    تشکر شده 367 بار در 177 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud70 نمایش پست ها
    الان زمانی شده که از داخل یا از خارج کشور برنامه ای درست شده که یه ایرانی به ایرانی بودنش افتخار نکنه به گذشته اش افتخار نکنه ، تمام دانشمندان و بزرگانو زیر سوال ببرند یا مال خودشون کنند و به اسمشون در دنیا ثبت کنندو عکس العمل ما
    مثال مثلث خیام هم این قضیه رو اثبات میکنه
    البته تا حدودی قبول کردن اما اسمش رو گذاشتن خیام-پاسکال
    اونم با وجود اینکه خیام حدود 200 سال زود تر اینو کشف کرده

در ضمن من یه جایی خوندم در آمریکای جنوبی مقداری سکه زمان کوروش کشف شده
    و اینکه کریستوف کلومب (!) با خواندن کتاب های یکی از دانشمندان ایرانی (گمونم ابوریحان بیرونی !) مبنی بر احتمال وجود یک قاره دیگر در کره زمین تصمیم به کشف اون قاره میگیره

(دوستان اهل تحقیق بسم الله چیز های زیادی مونده ک باید بفهمیم)

15. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما M_GH برای ارسال این پست سودمند:

نام
    غلامرضا حکیم زاده

سلام.
    من چندتا سوال از تاریخ غنی خودم برام پیش آمده بود که مطرح کردم.منابع من هم همان کتابهای تاریخ هایی است که به وفور در همه جا یافت می شود.
    دوستان اگه منابع بهتری دارند بفرمایند.
    اعتقاد دارم حقایق هرچه هم تلخ و کمرنگ باشد صد ارزش دارد به اراجیف بی اساس هرچند بزرگ و دهن پر کن.
    به نوشته زیر توجه بفرمایید.این داستان در دوره ما در کتاب تاریخ دبیرستان آورده شده بود.خاطره ای از ابوعلی سینا است.

..............بعد از آن به الهیات رو آوردم و به مطالعه کتاب ما بعد الطبیعه ارسطو اشتغال ورزیدم ولی چیزی از آن نمی‌فهمیدم و غرض مؤلف را از آن سخنان درنمی‌یافتم از این رو دوباره از سر خواندم و چهل بار تکرار کردم چنان‌که مطالب آن را حفظ کرده بودم اما به حقیقت آن پی نبرده‌بودم. چهره مقصود در حجاب ابهام بود و من از خویشتن ناامید می‌شدم و می‌گفتم مرا در این دانش راهی نیست... یک روز عصر از بازار کتابفروشان می‌گذشتم کتابفروش دوره گردی کتابی را در دست داشت و به دنبال خریدار می‌گشت به من الحاح کرد که آن را بخرم من آن را خریدم، اغراض مابعدالطبیعه نوشته ابو نصر فارابی، هنگامی که به در خانه رسیدم بی‌درنگ به خواندن آن پرداختم و به حقیقت مابعدالطبیعه که همه آن را از بر داشتم پی بردم و دشواری‌های آن بر من آسان گشت...........

در دنیای امروز تنها شهرهای بزرگ بازار کتابفروشی دارند.آنهم به واسطه وجود دانشگاههاوگرنه اگر چندتا کتابفروشی جزیی
    یا فکرش بکنید.ارسطو یک کتاب می نویسه بعد از روی آن تکثیر می کنن.یه نسخش میاد ایران.شخصی به عظمت ابوعلی سینا 40بار می خواند متوجه نمیشه بعد یکی میاد و حل المسائلش می نویسه و حالا یا تکثیر میکنه یا همون یه دونه رو بعد از نوشتن می فروشه و الی آخر......
    بعضی فکر مکنن حل المسائل مربوط به دوره جدید است.اما گویا قدیماهم این کتابها نوشته می شده.در حال حاضر هم نه کتاب مابعد الطبیعه وجود دارد و نه اغراض ما بعدالطبیعه که لااقل بخونیم یه کم خودمون رو ارزیابی کنیم.

نام
    غلامرضا حکیم زاده

نقل قول نوشته اصلی توسط m_gh نمایش پست ها

(دوستان اهل تحقیق بسم الله چیز های زیادی مونده ک باید بفهمیم)
    جمله ارزشمندی گفتی.واقعا" چیزهای زیادی مونده که واقعیتشون رو باید بفهمیم.

نام
    غلامرضا حکیم زاده

نقل قول نوشته اصلی توسط esisafa نمایش پست ها
    برای کتابها هم، پس اصل شاهنامه چیه که هست و مونده؟؟؟؟ همچنین کاملا مشخصه که اگه خوب ازشون مراقبت نشه میپوسن. شاهنامه هم روی پوست نوشته شده که الان سالم هست. البته من فقط همین قدر میدونم و اطلاع کامل ندارم
    یکی از محققان بزرگ و متعصب در باب شاهنامه جناب آقای ایرج افشار است.نوشته زیر از ایشان است.
    " هيچ نمي دانيم نسخه اي از شاهنامه كه علي الظاهر در ديه باژ از آبادي هاي طوس
    تهيه و به غزنين فرستاده و در آن جا به پيشگاه سلطان محمود غزنوي تقديم شد، به چه
    صورت بود... به نقل مجتبي مينوي از روايات قديم، چون كتاب بسيار مفصل و بزرگ بود
    به ناچار آن را در چندين مجلد، مثلا هفت دفتر يا دوازده دفتر يا حتي بيست دفتر،
    هر دفتر حاوي دو هزار و پانصد تا سه هزار بيت نويسانيده و ترتيب داده بوده است. به هر
    تقدير ترديد نيست كه فردوسي خود دست كم يك نسخه از شاه نامه به دست خويش
    نوشته بوده است و مانند هر نويسنده و شاعري در آن تصرفات و كم و بيشي ها كرده بوده
    است، اما بسيار جاي افسوس است كه ورقي هم از چنان نسخه اي عزيز به واسطه ي
    كثرت و سختي حوادث روزگار براي ما باقي نمانده است"
    (ايرج افشار، شاه نامه از خطی تا چاپی-صفحه 5)

نام
    غلامرضا حکیم زاده

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud70 نمایش پست ها

حقیقت چیزی نیست که نوشته می‌شود
    آن چیزی است که سعی می‌شود پنهان بماند . . .

می دونی آن حقیقتی که در تاریخ ایران پنهان مانده و چیزی در موردش نمی نویسند چیه؟
    "پوریم"
    تواینترنت یه سرچ بزن .

نام
    H.J

نقل قول نوشته اصلی توسط m_gh نمایش پست ها
    داداش منبع این متنی که اوردی دقیقا کجاست ؟
    احتمالا منبعش خارجیه پس اول از خودت شکایت کن که داستان دانشمندان ایرانی رو از خارجی ها می پرسی
    (درضمن کلی بگم ویکی پدیا اونقدر ها هم معتبر نیست!)
    مهندس . فیلسوف . تاریخدان ... شما بفرمائید چی معتبره . کی راست میگه .
    از قدیم گفتند کافر همه را به کیش خود پندارد . البته بلا نصبت
    همه دنیا مردمشو مثل خودمون فرض کردیم . مثلا میاند همین حالا با فتوشاپ هواپیما
    میفرستند هوا . میمون فضا نوردی که رفتش با برگشتش فرق داره ...... 1000 تا دیگه

جلال ال احمد :کشوری که خرانش زیاد شود ، خر سوارانش هم زیاد میشود.

21. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

نقل قول نوشته اصلی توسط jonbakhsh نمایش پست ها

عزیز الان شما کدوم وری؟؟؟ من که نمیفهمم.
    این که میگی کی راست گفته رو قبول دارم.
    اره تو اینترنت رو بگردی حتی درباره ی سفر به ماه هم گفتن بزرگترین دروغ قرن 20. چون یک عده ای میگن دروغه و یک عده ای میگن راسته پس کدوم درسته.
    اون قضیه میمون هم بخوان یک قضیه ای رو خراب کنن با هر دروغی خراب میکنن. چرا نمیگین اونی که خبر میمون های مختلف رو درست کرده دروغ نمیگه میگین که فرستادن میمون دروغه. حالا شما مدرک بیار ثابت کن کی راست میگه. بله تنها چیزی که عکسش زیاده میمونه. حالا کافیه دو تا مختلف رو کنار هم بزاری و بگی که کلا فرستادن میمون دروغه
    یا در مورد جنگنده قاهر. خوب عزیز من هر انسان عاقلی میدونه که وقتی خود طراح هواپیما میگه 3 سال روش کار کردیم و تازه رونمایی کردن یعنی اینکه اماده ی عملیات نیست. حالا کل دنیا اومدن و گفتن که اصلا قاهر اسباب بازیه. عجیبه. ابر قدرت ها بیشتر از اینا طول میکشه که یک هواپیما رو عملیاتی کنن. بعد میگن چرا فیلم پروازشو ندارین. هیچ کسی هم نگفته که ما الان 1000 تا قاهر ساختیم و بهتر از هر مدلی تو دنیا هست. گفتن که رونمایی شد و در حد هواپیماهای روز هست.
    گور شود هر آنکه نتواند دید. از هیچی بهتره

اون عکس بالای دماوند رو هر انسانی با حداقل ذهن میفهمه که گرافیکه مخصوصا که زیرش نوشته بودن. واقعا از چه چیزای خنده داری سوژه درست میگنن فقط بخاطر اینکه زورشون میاد ببینن و یک عده ای رو ناامید کنن.
    اگه وقت داشتم یک عکس فتوشاپ دیگه ازش درست میکردم که در مسیر مریخ هست تا دیگه واقعا بسوزن
    ویرایش توسط esisafa : 26-02-2013 در ساعت 01:33

23. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

در ضمن در حال حاضر مدتهاست که دیگه حرف های اینچنین در اینجا گفته نشده چون به هیچ نتیجه ای نمیرسیدن. بهتره در اینجا در مورد برق و میکرو و از این چیزا صحبت بشه و آدم هایی مثل من در جهل و نادانی باقی بمونن ( البته ...؟؟؟!!!!)

25. تشکرها از این نوشته :

نام
    H.J

اولا منم دوست دارم کشورم پیشرفت کنه ولی نه با دروغ .
    دوما
    اصلا شما هدفتون از این سوال های چیه
    تاریخ دانید ؟؟؟ مثلا این جمله شما که میگه (تحقیق کن متوجه میشوی که تاریخ این مرز و بوم را تماما" خارجی ها نوشته اند.ما ایرانیها در نگارش تاریخ خود هیچ نقشی نداشتیم. ) چه مفهومی میده .
    اصلا شما چیو میخواید تو مغز ما بکنید ؟؟ با چه ثندیتی این حرف میزنی . اگه اینترنت ویکی پدیا ... معتبر نیست پس بفرمائید ما کجا تحقیق کنیم که حرف شما درسته.
    یا مثلا ابن سینا . شما که میگید 57 سال عمر کرده ثابت کن برای من که 57 سال عمر کرده . از کجا میدونی اگه تاریخ خارجی ها نوشتند .
    شاهنامه هم اگه برات منبع بیارم که قبول ندارید میگید ثندیت نداره . ولی همین زبان پارسی که داری حرف میزنی اگه همین شاهنامه فردوسی نبود حالا داشتی عربی صحبت میکردی . اینو من نمیگم همه میگند .

نام
    H.J

نقل قول نوشته اصلی توسط esisafa نمایش پست ها
    در ضمن در حال حاضر مدتهاست که دیگه حرف های اینچنین در اینجا گفته نشده چون به هیچ نتیجه ای نمیرسیدن. بهتره در اینجا در مورد برق و میکرو و از این چیزا صحبت بشه و آدم هایی مثل من در جهل و نادانی باقی بمونن ( البته ...؟؟؟!!!!)
    باریکلا . قربون آدم چیز فهم . آخه طرف رشتش کارش برق الکترونیکه اومده ....

نام
    غلامرضا حکیم زاده

با عرض معذرت.
    یه مسافرت برام پیش آمده که تا چهار روز ممکن دسترسی به اینترنت نداشته باشم.شایدم بود پاسخ می دم.

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

اولا بهتره که ادامه ندیم.
    دوما فقط من یه چیز میدونم که با خوندن چند تا متن و مقاله کوچک نمیشه در مورد یک چیز نظر داد.
    همین هواپیمای قاهر رو من از وقتی که رونمایی شده تا حالا خیلی از مطالبش رو دنبال کردم چه داخلی چه منابع خارجی. باید صحبت هر دو طرف رو شنید و بعد در موردش صحبت کرد. معلومه اگه فقط حرفای یک طرف رو شنید چی میشه. اینترنت که خودش بزرگترین دروغ گو هست. بهتره کسی که در مورد شاهنامه بحث میکنه قبلش بره پیش چند استاد ادبیات با تفکرات مختلف و متمایز، اونوقت تازه میشه اماتور که نظر بده

بهترین راهی که سر هیچ کس کلاه نره اینه که حرفهای مختلف رو بشنوه و در آخر هم یکجانبه و با تفسیر به رای نظر خودش رو نده

تازگیا یک خبر خوندم که زیباترین مجری دنیا که در فرانسه کار میکنه و اصلیت ایرانی داره ازش سوال کردن که چرا به مردان معروف دنیا جواب رد میدی جواب داده که من فقط با یک ایرانی ازدواج میکنم و بچه ی من باید آریایی باشه. با اینکه اصلا در ایران زندگی نکرده به ایرانی بودن خودش افتخار میکنه. ببینید که نژاد ایرانی از چه ارزشی در غرب برخورداره که یک همچین تاثیری بر روی کسی که در ایران زندگی نکرده گذاشته.
    اینم یک مدرک از ارزش نژاد ما در دنیا که خبر جهانی شد
    ویرایش توسط esisafa : 26-02-2013 در ساعت 12:19

نام
    غلامرضا حکیم زاده

نقل قول نوشته اصلی توسط jonbakhsh نمایش پست ها

بلاخره به هر بدبختی بود رسیدیم به یه جایی که اینترنت داره.
    دوست عزیز حالا به ما که رسید شد مهندس.فیلسوف.تاریخدان.......ا ا 700 -800 سال پیش هرکی از راه میرسید استاد همه علوم دوران بود.از ریاضی-فیزیک-شیمی-دین-ادبیات و......بود هیچ کس سوال نمی کرد .ما اومدیم دوتا سوال برام پیش اومده سوال کنیم یکی میگه طرف مهندس الکترونیکه-شماهم که میگید فیلسوف.
    ولی اجازه بدین من با سند براتون ادله میارم .اگه قبول کردین یه فاتحه برای مردمون
    بفرستید.اگه قبول هم نمی کنید چهارتا دلیل بیارید و بنده رو متقاعد کنید که اشتباه می کنم.

ما نسل امروزیم.نسل امروز که نباید اینقدر خوش باور باشد.

اخه یکی از خودش سوال نمی کنه که در تمام کتابهای تاریخی حول خودتون که منسوب به بزرگان قدیم هستند و سفرنامه های مختلف یک جمله در مورد هخامنشیان-ساسانیان-اشکانیان و......وجود نداره ولی یکمرتبه در دوره رضا شاه هزاران کتاب و داستان از امپراطوری های مختلف در ایران ارائه می شود.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین