NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3797 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: اینورتر و میکروکنترلر

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 9 بار در 7 پست

Icon16 اینورتر و میکروکنترلر

سلام به همه دوستان
    بالاخره این امتحانا تموم شد تونستیم یه سری به انجمن بزنیم.
    من جدیداً دارم روی مدارات اینورتر 3 فاز SPWM کار میکنم و از آنجایی که شرکت میکروچیپ میکروکنترلرهایی مخصوص این کار دارد ، من میکرو dsPIC33FJ16MC101 انتخاب کردم . اما یک سری سوالات برای من پیش اومده که گفتم توی انجمن مطرح کنم :
    1- در حالت مطالعاتی گفته میشه که برای ایجاد سیگنال های SPWM ، متخصصین 3 تا موج سینوسی با اختلاف فاز 120 درجه با یک موج مثلثی با فرکانس زیاد مقایسه میکنند و در محل های تقاطع بین سیگنال های سینوسی و مثلثی ، خروجی PWM با Duty Cycleهای مختلف بدست می آید. حالا من میخوام بدونم که در میکرو کنترلرهایی که دارای قابلیت MOTOR CONTROL PWM هستند مانند میکروئی که در بالا معرفی کردم ، این عملیات به چه صورت انجام میشود ؟؟

2- این نوع میکروکنترلر ها دارای پین هایی به اسم Class B-Compliant Fault Inputs هستند ، که ظاهراً دارای اهمیت زیادی هم هستند . وظیفه این پین ها چیه ( عملکرد این پین ها، به کجای مدار وصل میشوند) ؟؟

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال yusef110 آواتار ها
    تشکر شده 62 بار در 40 پست

سلام یه موتور dsp داره که برای پردازشش سیگنال هاش لازمه . خانواده موتور هم میتونه pwm هایی رو بده که کار رو برا کنترل سرعت موتور راحت میکنه . اگه میتونی شماتیک و برنامه اش رو بذار شاید بتونم بیشتر کمکت کنم .

کاربر فعال
    نام
    امین
    تشکر شده 123 بار در 101 پست

وقتی فالتی رخ میده(مثلا اتصال کوتاه شده خروجی و یا ایست موتور)pwm باید به سرعت قطع بشه وگرنه IGBT اسیب میبینه فکر کنم این پین برای این منظور تعبیه شده

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام دوستان
    کسی میتونه این مدار اینورتر رو برام تحلیل کنه
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: circuit-inverter-100w-by-ic-4047-2n3055.jpg
مشاهده: 42
حجم: 61.7 کیلو بایت  
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    • نوع فایل: rar 12.rar (83.9 کیلو بایت, 35 نمايش)