NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4094 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: سوال در مورد core board lpc1788

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

پیش فرض سوال در مورد core board lpc1788

سلام
    دوستان این محصول lpc1788,coreboard lpc1788,برد lpc1788,استارتر برد lpc1788
    با ال سی دی تاچ lcd 5, tft lcd 7 inch, السیدی 5 اینچ, tft mcu, السیدی و میکرو, tft whit touch
    بطور مستقیم میتونه کارکنه یعنی روی برد جای طراحی شده واسه وصل کردن این ال سی دی ؟؟؟ با نه باید از سوکت های مخصوص و جدا با برد ال سی دی وصل بشن .؟؟!!
    اگه بخوایم لینوکس روش نصب کنیم چجوریه ؟؟!!! روی برد بطور پیشفرض حافظه SD وصل هست که ما بخوایم لینوکس رو روش بریزیم ؟ چطوری میشه حالا اونو بوت کردش ؟ بوت لودر رو کجا بریزیم ؟ حالا یه سوال مهم تر چطوری این کپی هارو انجام بدیم ؟ با استفاده از J-tag اینکارو باید کرد یا نه برای برد USB طراحی شده که بشه به کمک همون اینکارو انجام داد ؟
    اونوقت این چطوری با ال سی دی ارتباط برقرار میکنه ؟ یعنی نیاز هست ما تغییری توش ایجاد کنیم یا برنامه نویسی خواصی رو انجام بدیم یا نه خودش بطور پیش فرض میشناسه ؟

خیلی ممنون میشم اگر راهنمایی کنید چون تازه میخوام شروع کنم زیاد بلد نیستم اگر یکم سوال ها زیادی ابتدایی هستن دیگه ببخشید ولی اگر هر توضیح دیگه ای هم لازم میدونید بگید ممنون میشم

ممنون از همگی

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

سلام مهندس
    بله روی برد lpc1788 سوکتی وجود داره که میتونید السیدی رو، مستقیم بهش وصل کنید.
    سمت چپ عکسو ببینید
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 802.jpg
مشاهده: 43
حجم: 120.0 کیلو بایت  
    ویرایش توسط sadmonew : 08-02-2013 در ساعت 18:41

4. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sadmonew برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    تشکر شده 161 بار در 54 پست

مگه میشه روی این برد لینوکس زد؟

6. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

ممنون از پاسختون ولی میخواستم مطمئن بشم که با اون LCD مشکلی نداره ؟؟؟!

pswin , مگه نمیشه ؟! روی lpc1788 که من دیدم قبلن لینوکس بالا آوردن بگردی میتونی کلیپ هاشونو پیدا کنی ولی اینکه روی این برد میشه یا نه من نمیدونم ؟! که یکی مهمترین سوالات من هم همین بود واقعن میشه روی این لینوکس زد ؟؟؟؟
    چطوری حالا باید اینکارو کرد یعنی من مثلن توزیع Arch Arm رو دانلود کنم و بعدش بریزم توی یه SD وصل کنم بهش راه میوفته یا نه باید بوت لودر اون رو هم توی فلش داخلی جایی قبلش بریزم ؟
    یکی از بزرگترین مشکلات من اینه که نمیدونم دقیقن باید چطوری اینکارو انجام بدم ؟
    اصلن این برد خودش SD میخوره یا نه باید جدا بگیرم و بهش متصل کنم تا بتونم ازش استفاده کنم ؟
    تا جایی که من اطلاعات LPC1788 رو تونستم بخونم و دنبال کردم قابلیت های خیلی زیادی داره و تقریبا میشه گفت از همه چیز پشتیبانی میکنه ولی اینکه چطور باید راه اندازی کرد رو من بلد نیستم چون تازه کار هستم و اطلاعات زیادی ندارم واسه همین هم از شما عزیزان درخواست کمک و راهنمایی دارم
    ممنون

8. تشکرها از این نوشته :

کاربر دائمی
    نام
    روح الله خرم بخت
    تشکر شده 591 بار در 214 پست

من قبلا توي يوتيوب ديدم كه روي اين ميكرو نسخه هايي خاص از لينوكس نصب كردن اما حواستون باشه نميتونيد در حد ابوتو و يا اندرويد روي اين برد حساب كنيد .

10. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما roohlla برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    تشکر شده 161 بار در 54 پست

من قبلا توي يوتيوب ديدم كه روي اين ميكرو نسخه هايي خاص از لينوكس نصب كردن اما حواستون باشه نميتونيد در حد ابوتو و يا اندرويد روي اين برد حساب كنيد .
    این یه مقدار معقول تر به نظر میرسه اما این میزان رم (32 مگ ) برای حتی هسته لینوکس هم یه حداقل به حساب میاد چه برسه بخواین برنامه و گرافیک هم اجرا کنید. حتی فرکانس پردازنده هم خیلی کمه یعنی 100 مگاهرتز برای لینوکس واقعا کمه.

من سرچ نکردم اما اگر واقعا بشه. خیلی عالیه. میتونه قیمت بالای بورد و 1788 رو توجیح کنه

12. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

خب بلاخره چی شد ؟
    میشه توی این هم اینکار هارو انجام داد ؟
    میخوام بخرم این برد رو به همراه ال سی دی بعدش میخوام ببینم چه چیزای دیگه ای احتیاج هستش و لازم میشه
    ممنون میشم اگر بهتر راهنماییم کنید

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

خب بلاخره چی شد ؟
    میشه توی این هم اینکار هارو انجام داد ؟
    میخوام بخرم این برد رو به همراه ال سی دی بعدش میخوام ببینم چه چیزای دیگه ای احتیاج هستش و لازم میشه
    ممنون میشم اگر بهتر راهنماییم کنید
    ببین دوست عزیز همانطور که بقیه هم گفتن به این برد راحت ال سی دی رو میتونی وصل کنی ولی برای شروع بهتره همون 4.3 رو بخری و یا 5 اینچ که تنها لازمه بزنی تو سوکت و کار میکنه.

این برد زیاد برای لینوکس خوب نیست اگرچه یه نسخه هایی روش نصب میکنن و اگر سیستم عامل میخوای بهتره از همونایی که خود برد داره استفاده کنی.

موفق باشید.

15. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

منم دیده بودم لینوکس برای نه تنها این میکرو بلکه برای تمام هسته های کورتکس M3 و M4 بود

قطعا خیلی از امکانات لینوکس برداشته شده و احتمالا فقط یکسری عملیات ساده رو تحت سیستم عامل انجام میده همین

اگر واقعا میخواهید با لینوکس و تمام امکاناتش کار کنید نظر من اینه که یا کوبی یا MK802 رو بگیرید
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

17. تشکرها از این نوشته :

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

دوست عزیز لینوکسی که روی این برد نصب میشه با لینوکسی که شما انتظارشو داری زمین تا زیر زمین فرق داره !!! این uCLinux هست یک هسته بسیار سبک و ضعیف ( در واقع بهتره بگم شبیه سازی لینوکس ) هست و بسیاری از قابلیتهای لینوکس رو نداره . در واقع این مثل RTOS هایی نظیر uCOSII و FreeRTOS و در حد اینا هست و تا اونجا که میدونم اصلش رابط گرافیکی هم نداره ! و خط فرمانی هست حالا ممکنه برای السیدی یه GUI براش گذاشته باشن ولی تنها تفاوت این RTOS با یکی دو موردی که نام بردم اینه که به منابع سیستمی زیادی برای اجرا احتیاج داره . ایمیج اون فقط 512 کیلو بایت هست که باید تو فلش اکسترنال ریخته بشه و حدود 90 کیلو هم فکر کنم رم میخواد . جدا از این موضوع ها تو یه جدول دیده بودم که تو پرفورمنس و سوییچ بین تسک ها و ... حتی uCOS از این خیلی سر تره !! برای نمونه دیدن این RTOS اتفاقا یه مثال از چند ورژن قبل تو پروتئوس هست . تو سمپل های آرم 7 دنبالش بگرد ... تو ترمینال خط فرمان داری ..

یا حق

19. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما sigma-mx برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

خب اول از همه ی شما دوستان تشکر خیلی زیاد میکنم که پاسخ دادین و بی جواب نموندیم

با توضیحات شما دوستان پس من این برد رو با اون ال سی دی میگیرم تا بعدش که رسید دستم و وقت شد راه اندازیش رو تست کنم و ببینم چجوریاست

از همگی ممنون بخصوص sigma-mx , که خیلی لطف کردی با توضیح کاملی که نوشتی تست کردم دیدم نه واقعن این uClinux خیلی ضعیف هستش و اصلن بدرد نمیخوره
    حالا بنظر شما با توجه به این که میگن ( خودم هنوز وقت نکردم کامل سرچ کنم ) FreeRTOS منابع بیشتری داره برای آموزش سراغ این برم بهتر هستش دیگه ؟ توی پکیج برد هم مثل اینکه هست یه نسخه ازش پش مشکلی نباید داشته باشه ؟!
    یه سوال دیگه فقط این وسط ذهنم رو مشغول کرده الآن تصور کنید من سیستم عامل رو با کپی و از این حرفا ریختم رو برد بعدش برای اجرای یه برنامه چکار کنم ؟ منظورم اینه که برنامه رو چطور باید بنویسم که با سیستم عامل مشکلی نداشته باشه اجرا بشه ؟ توی حافضه کپی کنم برنامه رو برای اجرا ؟ اونوقت چطوری بهش دسترسی پیدا کنم برای فراخوانی و اجرا کردن ؟
    حالت کلی رو هم بگید کافیه تا بتونم دید درستی پیدا کنم در موردش

بازم خیلی خیلی ممنون هستم از لطف همه ی شما دوستان بزرگوار

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

یه سوال دیگه فقط این وسط ذهنم رو مشغول کرده الآن تصور کنید من سیستم عامل رو با کپی و از این حرفا ریختم رو برد
    شما که قرار نیست سیستم عامل رو خودتون کپی کنید شما باید فایل پروژه مربوطه ایجاد شده مثلا با keil رو باز کنی و اونجا تمام فایلهای مربوط به سیستم عامل هستش و برای اینکه کار جدیدی بخواهید براتون انجام بده باید این فایلها رو ویرایش کنید و مثلا یک task جدید تعریف کنید و یا gui رو بردارید.سپس keil توسط پروگرمر برنامتون رو به حافظه میکرو وارد میکنه.
    موفق باشید.

22. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

خیلی ممنون از شما دوست عزیز
    پس بنابراین من هر بار با ایجاد تغییر توی سورسی که شامل خود اون سیستم عامل ( حالا هر کدومشون ) ایجاد کنم مجددا باید با پروگرمر میکرو رو پروگرم کنم بنابراین پس برنامه نویسی براش هیچ فرقی با برنامه نویسی معمولی برای میکروهای آرم توی keil نداره درسته ؟ فقط اینجا میشه از قابلیت هایی که سیستم عامل میده به ما مثلن همون مولتی تسکین و این چیزا استفاده کرد
    و یه برای اطمینان یه سوال مهم دیگه هم بپرسم : این freeRTOS از GUI که پشتیبانی میکنه ؟ میشه برای ال سی دی تاچ برنامه با اینترفیس درست کرد دیگه ( منظورم گرافیک 3 بعدی و این چیزای بزرگ نیست )
    چندتا نمونه کلیپ که ازش دیده بودم این قابلیت هارو ظاهرن داشت اگر حالا اون کلیپ ها واقعن واسه همین سیستم عامل بوده باشن

حالا این سیستم عامل هایی که مثلن روی موبایل ها هستن چطور عمل میکنن ؟ که برای دریافت برنامه های جدید یا هر چیز دیگه ای به حافظه مراجعه میکنن نه به سورس اصلی که روی میکرو پروگرم شده ؟

مرسی
    ویرایش توسط yasrak : 11-02-2013 در ساعت 01:31