NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4064 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: نرخ خرابی ATmega128

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض نرخ خرابی ATmega128

سلام
    می بخشید اگه این مبحث مربوط به این فروم نیست و اگه جای فروم دیگه ای است لطفا بگید

من میخواستم بدونم آیا میشه برای این میکرو کنترلر یک توزیع احتمال خرابی در نظر گرفت؟
    برای این کار نیاز به به یک فاکتور توزیع احتمال دارم که تو دیتا شیت پیدا نکردم و تنها چیزی که بود این بود که:
    data retention failure rate is much less than 1 PPM over 20 years at 85°C or 100 years at 25°C
    کسی میدونه باید چه جوری این فاکتور رو به دست بیارم یا تو چه فروم و یا سایتی ؟

خیلی ممنون

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال
    نام
    علی حاجی آبادی
    تشکر شده 237 بار در 155 پست

سلام،
    توزیع احتمال خرابی در فرایند تولید یا در موقع استفاده کاربر؟

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_h نمایش پست ها
    سلام،
    توزیع احتمال خرابی در فرایند تولید یا در موقع استفاده کاربر؟
    منظورم اینه که ما یه سنسور مثل MICAz داریم که میخوام بدونم با چه احتمالی میتونه از کار بیفته .و برای ایمکار نیاز داشتم تا بدونم هر کدوم از اجزای این سنسور با چه احتمالی خراب میشن . حالا میکروکنترلر MICAz از نوع ATmega128 هست . برا همین میخوام بدونم که میشه فهمید این جزء با چه نرخ احتمالی میتونه خراب بشه البته میدونم خیلی نادر هست اما مجبورم . با Technical Support اش هم ایمیل زدم اما گفت چون ایرانی هستم نمیتونه جوابم رو بده !!

کاربر فعال
    نام
    علی حاجی آبادی

این نرخ فقط بحث سخت افزاری نیست که بتونید اطلاعات دقیقی ازش بدست بیارید. ممکنه نرم افزار یا طراحی مدار سیستم هم باگ داشته باشه که باعث هنگ یا خرابی دائم سیستم بشه.
    در غیر این صورت من فکر میکنم می تونید فرض کنید اگر میکروکنترلر از اول خراب نباشه فقط توسط عوامل خارجی (مثل نوسانات ولتاژ و ...) از کار می افته و به خودیه خود خرابی نداره.

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_h نمایش پست ها
    این نرخ فقط بحث سخت افزاری نیست که بتونید اطلاعات دقیقی ازش بدست بیارید. ممکنه نرم افزار یا طراحی مدار سیستم هم باگ داشته باشه که باعث هنگ یا خرابی دائم سیستم بشه.
    در غیر این صورت من فکر میکنم می تونید فرض کنید اگر میکروکنترلر از اول خراب نباشه فقط توسط عوامل خارجی (مثل نوسانات ولتاژ و ...) از کار می افته و به خودیه خود خرابی نداره.
    خب من باید توزیع احتمال خرابی که براش در نظر میگیرم بر مبنای علمی باشه. اما شرایط محیطی رو چه جوری میتونم با این فرض در نظر بگیرم؟ یعنی شرکت های سازنده این قطعات چه از لحاظ نرم افزاری و چه سخت افزاری براش احتمال خرابی در نظر نمیگیرن ؟

کاربر فعال
    نام
    علی حاجی آبادی

نه چون این احتمال به طراحی نرم افزاری و سخت افزاری که کاربر انجام میده وابسته است و نه به شرکت سازنده.

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

به نظر شما راه دیگه ای هست که بشه یک توزیع احتمال خرابی برای یک سنسور در نظر گرفت؟ یا اصلا این کار شدنی نیست؟