NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3202 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 40 از 53

موضوع: nRF24L01 و RFM70 راه اندازی شد

کاربر فعال beroz آواتار ها
    نام
    بهروز
    تشکر شده 299 بار در 116 پست

نیاز به استفاده از irq نیست
    irq واسه اینه که بتونید تو برنامه اتون از اینکه دیتا به ماژول رسیده آگاه باشید که تو خود دیتاشیت گفته اگه چند میکروثانیه زودتر فهمیدن دریافت دیتا زیاد به کارتون نمیاد میتونید در نظر نگیریدش

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

نام
    بهروز

نقل قول نوشته اصلی توسط abjzb70 نمایش پست ها
    میگم یه سوال :دی این پایه irq به کجا باید وصل شه؟؟؟ من miso , mosi , sck رو مال میکرو رو به ماژول وصل کردم هر دو طرف گیرنده و فرستنده... ولی رو السیدی کاراکتریم هیچی نمیآد! میدونم که این اینتراپته باید به یکی از cs های میکرو وصل شه!!! ولی نمدونم کودوم!
    البته اول یک بر چک کنید ببینید lcd رو صحیح راه انداختن یا نه بعد شروع کنید با خوندن رجیستر ها ببینید مقادیر رو درست میخونید یا نه
    حتما هم یک بر دیتاشیت و کامل و دقیق بخونید

4. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید abjzb70 آواتار ها
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط beroz نمایش پست ها
    البته اول یک بر چک کنید ببینید lcd رو صحیح راه انداختن یا نه بعد شروع کنید با خوندن رجیستر ها ببینید مقادیر رو درست میخونید یا نه
    حتما هم یک بر دیتاشیت و کامل و دقیق بخونید
    السیدی درست کار میکنه... همون برنامه شماست ولی بجا السیدی 2.8 از کاراکتری استفاده کردم! بعد چیزی نباید به SPI0_NPCS3 تا SPI0_NPCS0 وصل شه؟؟؟

نام
    بهروز

السیدی درست کار میکنه... همون برنامه شماست ولی بجا السیدی 2.8 از کاراکتری استفاده کردم! بعد چیزی نباید به spi0_npcs3 تا spi0_npcs0 وصل شه؟؟؟
    نه نیاز نیست پایه cs رو به طور نرم افزاری صفر و یک کردم

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

فرستنده گیرنده ۲ تا برد مجزا باید باشه و فکر کنم هدر برد های eca الان اروزن تر از همه جا در بیاد برد کویر خودمون که فکر کنم بدون lcd حدود ۷۰-۸۰ تومان میشه برد آرم eca و من ۳۵ خریدم تا انجا که یادم میاد

در مورد lcd هم شما میتونید بجاش هر چیزه دیگه که خواستین بزارید مثلا lcd 2*16 و یا میتونید led بزارید

و اگر دانشجو هستین با یکی از دوستاتون که اونم رو آرم کار میکنه شریکی راش بندازید ولی ارزش و داره خودم که خیلی با این ۲ تا ماژول حال کردم اصلا هرچی ماژول rfm12 , rfm12bp ,hmr,hmt داشتم ریختم دور
    سلام
    ممنون از سورسی که در اختیار دراختیاز دوستان گذاشتی
    اون 70-80 تومنی ما فقط السیدی نداره و شبکه و کلی چیز دیگه همراهش هست هدرش هم 40 تومنی هست توی سایت هست بردهای ما قابل ارتقاء هست و این مزیتی هست برهدر معمولی
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

8. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

همکار علمی zakariya moradi آواتار ها
    نام
    ذکریا مرادی
    تشکر شده 448 بار در 125 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط kavir نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از سورسی که در اختیار دراختیاز دوستان گذاشتی
    اون 70-80 تومنی ما فقط السیدی نداره و شبکه و کلی چیز دیگه همراهش هست هدرش هم 40 تومنی هست توی سایت هست بردهای ما قابل ارتقاء هست و این مزیتی هست برهدر معمولی
    سلام
    ممنون به خاطر پروژه کامل .
    اما بهتر نبود یا بهتر نیست که از برد های سایت خودمون استفاده بشه و از بردهای سایت همسایه استفاده نشه ؟ فکر کنم بقیه اعضا محترم و محترمه هم نظرشون با من یکی باشه .
    سایت همسایه تولیدات ناقصی داره و همیشه دنبال کپی برداری از ایده های سایت ما بوده .

10. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما zakariya moradi برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید abjzb70 آواتار ها
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

من هنوز نتونستم ازش جواب بگیرم! ممکنه اشکال از nrf باشه؟

نام
    بهروز

نقل قول نوشته اصلی توسط zakariya moradi نمایش پست ها
    سلام
    اما بهتر نبود یا بهتر نیست که از برد های سایت خودمون استفاده بشه و از بردهای سایت همسایه استفاده نشه ؟ فکر کنم بقیه اعضا محترم و محترمه هم نظرشون با من یکی باشه .
    سایت همسایه تولیدات ناقصی داره و همیشه دنبال کپی برداری از ایده های سایت ما بوده .
    من برد کویر هم از سایت خرید کردم هم واسه آرم اتمل و هم واسه STM و به زودی اکثر برد ها رو میگیرم و کار باشون و شروع میکنم البته بعده اتمل و stm32 ولی چون یک مدته آقای مزارعی برد آرم اتمل رو ازم گرفتن که یک برنامه ای که میخام رو روش راه بندازن از برد eca استفاده کردم

البته بستگی به سلیقه شما داره من شخصا با بردی که روی برد بورد بشه گذاشتش راحت ترم و البته کانکتوری که بشه پایه های برد کویر رو توسعه داد تو بازار گیر نیاوردم
    و یک دلیل دیگه اینکه من اصفهان هستم و حتی ۱ دونه از برد کویر و فروشگاه های خیابون طالقانی نیاوردن ولی برد eca و خیلی از مغازه ها دارن و دسترسی به این برد برای من سریعتره
    من بردی لازم دارم که حداقل مدار لازم برای راه اندازی آرم روش باشه و کوچیک هم باشه تا خودم باقی موارد رو رو pcb بزنم و بدم دست مشتری و مثلا داشتن یا نداشتن کانکتور شبکه و موارد مشابه نیازم نمیشه

در مورد تولیدات ناقص من تا به حال با برد و lcd مشکلی نداشتم شاید باقی محصولاتشون که من تست نکردم ناقص باشه

13. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما beroz برای ارسال این پست سودمند:

نام
    بهروز

من هنوز نتونستم ازش جواب بگیرم! ممکنه اشکال از nrf باشه؟
    ابتدا یک کدی بزنید با استفاده از SPI که تو یکی از رجیستر ها بنویسه و بعد از ون رجیستر بخونه اول تست کنید ببینید spi مشکلی نداره

البته اگر دیتاشیت رو بخونید هیچ مشکلی پیش نمیاد چون واقعا کامل توضیح داده

نام
    بهروز

نقل قول نوشته اصلی توسط zakariya moradi نمایش پست ها
    سلام
    البته یک حرفی که خیلی وقت تو دلم مونده بود تو این سایت بزنم اینکه اینجا چرا کاربرا حس میکنن اگه به هم کمک کنن گناه کردن یا چیزی از جیبشون کم شده؟

به طور مثال شما قبلا پروژه راه اندازی nRF24L01 رو انجام دادین ولی نتیجه کارتون رو تو این سایت نزاشتین و در لینک زیر زدین که این پروژه رایگان نیست
    گیرنده 4 کانال 2.4 گیگا هرتز آزادگان الکترونیک WWW.LPC1768.COM
    اگر من نتیجه کارمو بزارم شما بزارید هم من سریع تر پیشرفت میکنم هم شما
    به نظر من یک مهندس واقعی درآمدش و از مردم عادی تامین میکنه نه هم قطار خودش
    اینا جای بحث داره نه اینکه eca بهتره یا کویر

16. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما beroz برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

شاید باقی محصولاتشون که من تست نکردم ناقص باشه
    ببخشید جیلینکش رو استفاده کردید ؟؟؟
    یا واقعا جیلینکش مشکل داره یا من چون تا به حال دوتاش رو دستم باد کرده که یکیش برای خودم بوده

جالبه 1 سال ضمانت داشت دقیقا یکسال هم کار کرد الانم هرچی آپدیت میکنم جواب نمیده مجبور شدم یکی از کویر بگیرم

به به بحث شیرین غیبت ECA داره شروع میشه بهتره این تایپیک رو دیگه خراب نکنیم و یک تایپیک بنام غیبت پشت سر ECA بزنیم
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

نام
    بهروز

نقل قول نوشته اصلی توسط Doloop نمایش پست ها
    ببخشید جیلینکش رو استفاده کردید ؟؟؟
    یا واقعا جیلینکش مشکل داره یا من چون تا به حال دوتاش رو دستم باد کرده که یکیش برای خودم بوده

جالبه 1 سال ضمانت داشت دقیقا یکسال هم کار کرد الانم هرچی آپدیت میکنم جواب نمیده مجبور شدم یکی از کویر بگیرم

به به بحث شیرین غیبت ECA داره شروع میشه بهتره این تایپیک رو دیگه خراب نکنیم و یک تایپیک بنام غیبت پشت سر ECA بزنیم
    بله اتفاقا j-link eca هم دارم و کلا برد هام و با j-link پروگرم میکنم منم بعد اینکه آپدیتش کردم مشکل پیدا کرد تو خود eca یک مطلب رو خوندم خیلی وقت پیش راهی که یکی گفته بود رو انجام دادم درست شد گویا باید با یک برنامه دوباره پروگرم بکنید j-link رو تا بشه آپدیتش کرد ی سرچ بزنید گیر میاد لینکش

19. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 2 بار در 1 پست

برید اینجا(اگه سوالیم داشتید همونجا بپرسید ) توی این تاپیکم میتونید بپرسید ولی اونجا بیشتر سر میزنم (درضمن من طرف هیچ سایتی نیستم)
    پولتونم برا اینچیزا خرج نکنید. فقط
    به امید موفقیت.
    ی ǎ nrf24l01p ( یی ی ی)

21. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما RubeuS برای ارسال این پست سودمند:

نام
    بهروز

امروز دیدم سایت کویر ماژولی که من خودم چند ماه پیش از یک سایت دیگه ۲۱۵۰۰ خریدم رو ۸۳۰۰ آورده خیلی خوشحال شدم توصیه میکنم این ماژول رو از دست ندین واقعا تا الان به من خیلی حال داده و تقریبا برای ارسال دیتا های معمولی از هیچ ماژول دیگه ای جز این استفاده نمیکنم
    نسخه تقویت شده ی این ماژول تا ۶۵۰ متر برد داره و نسخه معمولی تا ۶۸ متر در فضای آزاد و در خونه تا ۳۵ متر

یک چیز جالب در مورد این ماژول هوشمند بودنش هست مثلا شما دارین از عدد ۱ تا ۱۰۰۰ رو میفرستین تا با دور کردن گیرنده ببینید کجا دریافت اطلاعات متوقف میشه تا برد ماژول رو به دست بیارید چیزی که خیلی جالبه اینه که مثلا اگر رو عدد ۵۴۶ متوقف بشه وقتی به ماژول فرستنده نزدیک بشید از عدد ۵۴۷ شروع به ارسال میکنه و به عبارتی هیچ اطلاعاتی تا وقتی گیرنده دریافت اونو تائید نکنه از دست نمیره

ماژول nrf24l01+
    ویرایش توسط beroz : 06-09-2013 در ساعت 22:40

23. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما beroz برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

با سلام
    این مورد که شما می فرمایید به ماژول ارتباطی نداره بلکه به برنامه نوشته شده میکرو بستگی داره.چون nRF24l01 فقط 3 تا بافر TX از جنس FIFO داره.در صورتی که در حالت ShockBurst برنامه ریزی بشه می تونه تا زمان ارسال نشدن دیتا تا 15 بار تکرار کنه.

نام
    بهروز

نقل قول نوشته اصلی توسط reza30ir نمایش پست ها
    با سلام
    این مورد که شما می فرمایید به ماژول ارتباطی نداره بلکه به برنامه نوشته شده میکرو بستگی داره.چون nrf24l01 فقط 3 تا بافر tx از جنس fifo داره.در صورتی که در حالت shockburst برنامه ریزی بشه می تونه تا زمان ارسال نشدن دیتا تا 15 بار تکرار کنه.
    اینکه این ماژول بر خلاف همه ی ماژول های تو بازار این کار رو انجام میده به سخت افزار ماژول ارتباطی نداره؟ فقط ۳ تا بافر؟؟؟؟؟ چه ربطی به بافر داره؟
    این ماژول تا زمانی که از سمت گیرنده پیام تائید که آقا من اطلاعات رو دریافت کردم دریافت نکنه اطلاعات بعدی رو ارسال نمیکنه و به ارسال مجدد ادامه میده و این حالت به صورت پیشفرض در ماژول فعاله و فکر کنم به طور پیشفرض این کارو ۱۰ بار انجام میده در فاصله زمانی مشخص که میشه با تنظیمات رجیستر های ماژول این تعداد دفعه و مدت زمانی که بین هر ارسال باید صبر کنه رو تغییر بدین
    این ماژول با ماژول هایی مثل rfm12 که شما باید نرم افزاری کد مربوط به ارسال مجدد رو بزنید خیلی فرق داره

عضو جدید hamed.9999 آواتار ها
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

Exclamation Wireless transceiver NRF24L01+

میخوام با این ماژول صوت و تصویر ارسال کنم کسی با این ماژل کار کرده................Wireless transceiver NRF24L01+

نام
    بهروز

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed.9999 نمایش پست ها
    میخوام با این ماژول صوت و تصویر ارسال کنم کسی با این ماژل کار کرده................wireless transceiver nrf24l01+
    این ماژول برای صوت و تصویر نیست شما باید از ماژول های مناسب کاری که میخواین استفاده کنید

البته صوت رو میتونید باش ارسال کنید با نمونه گیری کردن از صدا ولی خوب در نمیاد

28. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    نام
    hadi
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

داشتم ماژول های جدید سری RFM سایت Professional RF IC&module, RF Components and Digital Sensor designers and manufacturers - HOPE Microelectronics رو نگاه میکردم که دیدم ماژول RFM70 و از رده خارج کرده و بجاش RFM73 رو آورده البته دیتاشیتش و نگاه کردم هیچ فرقی با RFM70 نداشت و فقط بهینه سازی شده بود RFM73 رو هم میشه با همین کد راه اندازی کرد

البته در مورد قیمت RFM70 و میشه الان ۶۵۰۰ خرید ولی ماژول های nRF24L01 کمترینش و فروشگاه کویر داره که ۹۵۰۰ میده اینی که من استفاده کردم ۲۱۵۰۰ بود چون بردش خیلی کوچیک بود مدل تقویت کننده دارش فکر کنم حدود ۳۵۰۰۰ تومن باشه (البته مطمئن نیستم از این)
    سلام
    سایت افتاب رایانه این ماژول(nrf24l01+)رو داره میده 5200
    shop.aftabrayaneh.com

کاربر فعال yusef110 آواتار ها
    تشکر شده 62 بار در 40 پست

من این ماژول انتن دار رو با یه برنامه راش انداختم ولی بردش زیر 20cm بود نمیدونید مشکل چیه ؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین