NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2996 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: پروژه ساعت-تقویم-دماسنج دیجیتالی

کاربر علاقه مند rmsat آواتار ها
    تشکر شده 33 بار در 11 پست

New پروژه ساعت-تقویم-دماسنج دیجیتالی

با سلام به همه اعضای گل ایران میکرو امروز یک پروژه را برای دانلود می ذارم .پروژه جالب و خوبیه برای کسانی که می خوان با میکروکنترلر و نحوه برنامه نویسی اون آشنا بشن.پروژه ساعت-تقویم-دماسنج دیجیتالی نشان داده شده در زیر پروژه ای است که زمان،تاریخ ، روز های هفته و دماسنج را بر روی سون سگمنت ها نمایش می دهد.در این پروژه از آی سی DS1307 آی سی مخصوص ساعت استفاده شده است.سورس پروژه به همراه نقشه مدار و فایل پروتئوس برای دانلود در زیر آمده است.

وبلاگ من
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Clock_date.jpg
مشاهده: 132
حجم: 126.1 کیلو بایت  
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

2. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما rmsat برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال ramin.st آواتار ها
    نام
    R . F . S
    تشکر شده 90 بار در 42 پست

راه اندازی 7seg اونم 16 تا با شیفت رجیستر و دیکودر و از همه مهم تر با avr که نویز زیادی از محیط می گیره چیز جالبی در نمیاد !

دوست عزیز درسته که avr نویز پذیره ولی میشه با منبع تغذیه و فیلتر مناسب avr را ایمن کرد.در نتیجه در این پروژه از هیچ قطعه ای که نویز ایجاد کنه استفاده نشده من نمونشو ساختم و مشکلی پیش نیومده.حتی پروژه ای ساختم که avr در محیط پر نویز بوده و مشکلی براش پیش نیومده

کاربر فعال ramin.st آواتار ها
    نام
    R . F . S
    تشکر شده 90 بار در 42 پست

حرف شما درسته که با گذاشتن فیلتر مناسب میشه avr رو نسبت به نویز مقاوم کرد ولی من تا حالا پروژه ای رو ندیدم که 7seg رو دیتاشو با شیفت رجیستر بده ! چون زمان زیادی رو از میکرو میگیره
    من خودم یک پروژه ساختم با همین 7seg که ساعت رو نشون میده / تاریخ شمسی / تاریخ میلادی / روز هفته / دما / میزان نور / رطوبت محیط / و........ که همش با 6 عدد 7seg هستش

7. تشکرها از این نوشته :

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin.st نمایش پست ها
    حرف شما درسته که با گذاشتن فیلتر مناسب میشه avr رو نسبت به نویز مقاوم کرد ولی من تا حالا پروژه ای رو ندیدم که 7seg رو دیتاشو با شیفت رجیستر بده ! چون زمان زیادی رو از میکرو میگیره
    من خودم یک پروژه ساختم با همین 7seg که ساعت رو نشون میده / تاریخ شمسی / تاریخ میلادی / روز هفته / دما / میزان نور / رطوبت محیط / و........ که همش با 6 عدد 7seg هستش

دوست عزیز مگه چه پردازشی می خوای انجام بدی که وقت میکرو را تلف می کنه!!اصولا شیفت رجیستر ها را برای همین منظور ساختن که دیتای سریال را به موازی تبدیل کنه حالا شما پروتکل spi و i2c و خیلی از پروتکل های سریال دیگه را ملاحضه کنید در تمامی اونها از شیفت رجیستر استفاده میشه.پس اگر بنا باشه وقتی از پرسسور تلف بشه اونم در حد میکروثانیه و حتی نانوثانیه (در فرکانس های بالا ) هستش که به نظر من خیلی ناچیزه. درسته که پردازش موازی سرعت خیلی بالایی داره ولی برای همچین پروژه هایی نیاز به پردازش موازی نیست و حتی پردازش سریال از سرش هم زیادیه.شما اگه به پنل دستگا ههای گیرنده م ا ه و ا ر ه نگاه کنی همشون برای دیتا سون سگمنت از شیفت رجیستر 74164 استفاده کردن.

مثل پروژه شما را من با آی سی attiny13 ساختم که فقط قسمت سنسورش نیست که انشالله در آینده آپلودش می کنم
    ویرایش توسط rmsat : 20-01-2013 در ساعت 15:48

9. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما rmsat برای ارسال این پست سودمند:

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

راه اندازی 7seg اونم 16 تا با شیفت رجیستر و دیکودر و از همه مهم تر با avr که نویز زیادی از محیط می گیره چیز جالبی در نمیاد
    100٪ مخالفم. من تا حالا با این ژدیده مواجه نشدم. 5 ساله که دارم با AVR کار می کنم. کیتی ساختم که در کنار شمع موتور ماشین کار می کنه و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد.

بهرحال من از این ژروِه لذت بردم و به نظرم استفاده از ارتباط سریال خیلی هم مفیده. با ید تعداد IOهارو کم کرد.

لطفا پروِژه خودتونو توی لینک زیر هم قرار بدید.

جمع آوري پروژه هاي avr - صفحه 5 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

راه اندازی 7seg اونم 16 تا با شیفت رجیستر و دیکودر و از همه مهم تر با avr که نویز زیادی از محیط می گیره چیز جالبی در نمیاد
    100٪ مخالفم. من تا حالا با این ژدیده مواجه نشدم. 5 ساله که دارم با AVR کار می کنم. کیتی ساختم که در کنار شمع موتور ماشین کار می کنه و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد.

بهرحال من از این ژروِه لذت بردم و به نظرم استفاده از ارتباط سریال خیلی هم مفیده. با ید تعداد IOهارو کم کرد.

لطفا پروِژه خودتونو توی لینک زیر هم قرار بدید.

جمع آوري پروژه هاي avr - صفحه 5 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

12. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال ilion آواتار ها
    تشکر شده 108 بار در 70 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin.st نمایش پست ها
    سلام

خوب مدارتونو قرار بدین همه استفاده کنن .

گفتنش که فایده نداره !

ممنون

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام وممنون از برنامه کارآمدتون،
    برنامه خوب و بی ایرادیه فقط من میخوام که برای این برنامه آلارم هم قرار بدم باید چکار کنم؟

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط rmsat نمایش پست ها
    با سلام به همه اعضای گل ایران میکرو امروز یک پروژه را برای دانلود می ذارم .پروژه جالب و خوبیه برای کسانی که می خوان با میکروکنترلر و نحوه برنامه نویسی اون آشنا بشن.پروژه ساعت-تقویم-دماسنج دیجیتالی نشان داده شده در زیر پروژه ای است که زمان،تاریخ ، روز های هفته و دماسنج را بر روی سون سگمنت ها نمایش می دهد.در این پروژه از آی سی DS1307 آی سی مخصوص ساعت استفاده شده است.سورس پروژه به همراه نقشه مدار و فایل پروتئوس برای دانلود در زیر آمده است.

وبلاگ من

سلام وممنون از برنامه کارآمدتون،
    برنامه خوب و بی ایرادیه فقط من میخوام که برای این برنامه آلارم هم قرار بدم باید چکار کنم؟

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام.لینک دانلود این پروژه فعال نیست.برای دانلود اون باید چکار کنیم؟