NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4121 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: یه اختراع جالب

کاربر دائمی
    نام
    روح الله خرم بخت
    تشکر شده 591 بار در 214 پست

پیش فرض یه اختراع جالب

مبتکران کشور موفق به ساخت دستگاه درد سنج شدند.

امين حسن زاد از مبتکران دستگاه آلگومتر گفت: دستگاه ابداع شده نوعي دستگاه دردسنج است که قابليت اندازه گيري حس درد را از طريق الکتريسيته فراهم مي آورد. از مزاياي اين دستگاه مي توان به وزن کم و جابه جايي آسان آن اشاره کرد.

وي تصريح کرد: اين دستگاه، علاوه بر اندازه گيري آستانه درد (حداقل فشار و نيرويي که سبب ايجاد درد مي شود)، قادر به اندازه گيري تحمل درد (حداکثر فشار و نيرويي که فرد مي تواند تحمل کند) نيز مي باشد، که اين قابليت آن را از ديگر نمونه ها متمايز ساخته است. کاربرد ديگر اين وسيله علاوه بر قسمت ريکاوري اتاق عمل در بخش مراقبت هاي ويژه است.

حسن زاد خاطرنشان کرد: اين دستگاه از طريق دو پروب جريان الکتريسيته را به دست هاي شخصي که تحت آزمون قرار مي گيرد منتقل مي کند و از آن طريق حس به فرد وارد مي آيد. جريان الکتريسيته از ميزان 18 ولت شروع شده و به شخص منتقل مي شود، تنظيم ميزان جريان انتقالي به شخص از طريق فرد آزمون گيرنده کنترل مي شود. هنگامي که فرد جريان الکتريسيته را حس مي کند، آن نقطه به عنوان آستانه درد بيمار (حداقل ميزان دردي که فرد مي تواند حس کند) در نظرگرفته مي شود. اين ميزان ولتاژ رو به افزايش مي رود تا جايي که فرد ديگر قادر تحمل ميزان ولتاژ وارده نيست که آن نقطه به عنوان حداکثر تحمل درد در نظرگرفته مي شود.

گفتني است اين اختراع با همکاري سيد علي موسوي مهاجر انجام شده است.

این دستگاه که بیمار بدبخت رو زیر بار شک الکتریکی کشت . اگه این طوریه من میام یه انبر دست میسازم و بهش نیرو سنج وصل میکنم و هر وقت شما شیونتون بلند شد اون مقدار نیرو رو استانه ی درد شما در نظر میگیرم . این جور که بیمار بدبخت هلاک میشه

2. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما roohlla برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

Banned AnonyJavad آواتار ها
    تشکر شده 132 بار در 55 پست

کاربرد این دستگاه می تونه در دستگاه های نوار عصب باشه که یک سری پالس می فرستند و پاسخش رو آنالیز می کنند تا بیماری ها و منشا درد های عصبی و عضلانی رو تشخیص بدن. یا همان emg

اکثر تحقیقاتی هم که در مورد بیوالکتریک انجام میشه در داخل کشور عملیاتی نمیشه.همش مقاله میشه و در مجله ها و سایت های خارجی منتشر میشن .

کلا بگم خیلی از پژوهش و تحقیقات توی کشور به درد قاب و سردر و کلکسیون می خوره، چون ابزار عملیاتی کردنش نیست و کسی هم حاضر نیست سرمایه گذاری کنه.

سرمایه ها فعلا صرف وارد کردن لوستر و مبل و صندلی و لامپ و سیب زمینی میشه!

5. تشکرها از این نوشته :

همکار علمی sarbaz13 آواتار ها
    نام
    محمد قاسمی
    تشکر شده 425 بار در 230 پست

فکر کنم بچه های این انجمن دیگه بدونن که وقتی جریان وارد بدن انسان میشه خون در رگ ها تجزیه میشه.
    که باید بعد از برق گرفتن یا همان عبور جریان باید آب زیاد بخوریم.تا خون های تجزیه شده که در رگ ها ته نشین شدن از طریق مجرای ادراری از بدن خارج شود.
    این دستگاه فکر نکنم دستگاه خوبی برای بیماران باشد.

7. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sarbaz13 برای ارسال این پست سودمند:

ناظم انجمن Ma3ood آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 3,087 بار در 1,509 پست

چه ربطی داره ؟؟ اخه ولتاژ 65 ولت به بالا برا انسان خطرناکه تازه خطرش وقتی شروع میشه که جریانش محدود نباشه (در حد میلی امپر کمتر از 12 میلی امپر )این دستگاه 18 ولت و با جریان محدوده هیچ خطری واسه هیچکی نداره خودمو چندین بار چون کارم با برق و اینا هست ، برق 220 گرفته هنوو زنده ام این بسته به فردش داره کاملا یکی را میگیره یکی را نه و مورد دیگه ولتاژ خطرناک واسه هیچ انسانی 18 ولت نمی تونه باشه به هر حال دستگاه جالبیه
    ویرایش توسط Ma3ood : 15-01-2013 در ساعت 19:14

کاربر دائمی
    نام
    روح الله خرم بخت

اين ميزان ولتاژ رو به افزايش مي رود تا جايي که فرد ديگر قادر تحمل ميزان ولتاژ وارده نيست که آن نقطه به عنوان حداکثر تحمل درد در نظرگرفته مي شود.
    من هم میدونم 18 ولت برای ادم خطرناک نیست اما همین طور که بالا رو خوندید این ولتاژ از این سطح بالا تر میره تا جایی که بیمار نتونه تحمل کنه .

Banned AnonyJavad آواتار ها
    تشکر شده 132 بار در 55 پست

الان دقیق تر خوندم ...منظورش دستگاه های بی حس کننده ی الکتریکی بوده، جریانش انقدر بالا نمیره که آدمو بکشه...بعدشم این قبلا اختراع شده مثل چرخ :دی

کاربر دائمی
    نام
    روح الله خرم بخت

به قول شما ممکنه اونی که این گزارشو نوشته نتونسته باشه دستگاه رو خوب توجیه کنه .این چیزا پیش میاد اما اگه واقعا این چیزیه که نوشته شده به من هزگز اجازه نمیدم بیمارم به همچین چیزی وصل کنن اما این احتمال هم هست که گزارشگر بد دستگاه رو توصیف کرده باشه که در این صورت من همین جا از مخترع این دستگاه عزر خواهی میکنم .

ناظم انجمن Ma3ood آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 3,087 بار در 1,509 پست

به نظر من که این روش نمی تونه فراگیر بشه چون مقاومت بدن اشخاص خیلی باهم فرق دارن و شاید یه بدن با یه کوچولو ولتاژ و جریان اسیب جدی ببینه و روشی که امنیتش کمتر از یه درصد خاصی باشی عمرا عمومی بشه !
    ولی خوب اختراعه دیگه میتونه پیشرفت کنه و بهتر بشه

13. تشکرها از این نوشته :