NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2424 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 72 از 89 نخستنخست ... 2253545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,421 به 1,440 از 1777

موضوع: CORTEX-A8 Cubieboard وارد ایران شد!

همکار علمی mahdichi آواتار ها
    نام
    مهدی چنگانی
    تشکر شده 783 بار در 251 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط rabadi8019 نمایش پست ها
    سلام
    من چند تا سوال دارم....
    واسه راه اندازی اینترنت بیسیم کوبی تراک اگه از همون usb wifi dlink که قبلا گفته شده استفاده کنم راحت میتونه شبکه ها رو تشخیص بده و به نت وصل شه؟؟ برای فعال کردن bluetoothچه باید کرد؟
    سوال دیگه که مهم تر هم هست؟ چطوری من میتونم بعضی از نرم افزارهای ویندوز رو توی لینارو استفاده کنم؟دستورات ترمینالی هست؟ یا فایل اجرا؟
    من میخوام یه نرم افزاری شبیه آفیس که کاری شبیه به پاورپوینت رو برام انجام بده داشته باشم. ممنون میشم کمکم کنید.
    خودم تا الان با دستور دو تا برنامه گرافیکی نصب کردم! اما این مواردو پیدا نکردم اصلا

سلام

برای راه اندازی وای فای از آموزش لینک زیر استفاده کنید.
    https://github.com/cubieplayer/Cubian/wiki/Get-started-with-Cubian

نرم افزارهای ویندوز را نمی تونید در لینوکس (لینارو) اجرا کنید.

نرم افزار آفیس مناسب برای لینوکس libreoffice هست. با دستور زیر می تونید آن را نصب کنید.
    apt-get install libreoffice
    برد آموزشی FPGA - اسپارتان 6 - برد پازج

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

نام
    مهدی چنگانی

نقل قول نوشته اصلی توسط jangaljangal نمایش پست ها
    سلام
    من تازه cb2 خریدم. دوتا سوال داشتم:
    1) اومدو باwin32diskimager ایمیج berryboot را روی یه کارت 8 گیگ ریختم. پس از اتمام کار دیدم کارت به جای 8 گیگ فقط 60 مگ شده!! حتی پس از فرمت با FAT هم هنوز 60 مگ جا داره!! باید چی کار کرد. 8 گیگ تبدیل شده به 60گیگ چرا؟؟؟؟

2) من هم مثل rabadi8019 پورت HDMI ندارم. برای تغییر script یه چیزایی اینجا نوشته. البته لینوکس میخواد. berryboot را که رو کارت ریختم توش یه فایل script.bin آیا با تغییر این میشه پورت خروجی را عوض کرد؟ تو ویندوز با چه نرم افزاری باید تغییرش داد؟ یه فایل uEnv.txt هم بود که فکرکنم برای تعیین اندازه و نوع خروجی مفید باشه درسته؟
    حافظه مموری کم نشده فقط به 2تا پارتیشن تبدیل شده که یکی شا توی ویندوز نمی تونید ببینید برای فرمت کردن و برگردونن مموری در ویندوز می تونید از برنامه زیر استفاده کنید
    SD Formatter 4.0 for SD/SDHC/SDXC

اگر از ایمیج های کوبین استفاده کنید براحتی می تونید با خود برد فایل Script.bin را عوض کنید. برای تغییر فایل در ویندوز از برنامه زیر استفاده کنید.
    fexc-windows

آموزش کوبین
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

5. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mahdichi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند jangaljangal آواتار ها
    نام
    یزد
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

از راهنمایی تون خیلی ممنون. خیلی ببخشید ولی دوتا سوال دیگه :
    1) من از کویر الکترونیک بردم را خریدم ، حالا برای دیدن بخش ساپورت ویژه محصولات باید چیکارکنم ؟ البته تو wiki.iranmicro ثبت نام کردم و مشخصات را هم برای بخش خدمات مشتریان فرستادم. ولی برد اومده ولی هیچ ایمیلی برای فعال سازی ویکی نیومده؟؟ فیلم کوبی برد را هم که نمیزاه ببینم

از طرف ویکی نامه اومده ومیگه شما پذیرفته نشدید : You have been denied access to ویکی ایران میکرو

2) NAND روی برد چقدر پایداره یعنی مثلا میشه 15 تا 20 بار روش سیستم عامل های مختلف ریخت و بلایی سرش نیاد؟؟
    ویرایش توسط jangaljangal : 20-02-2014 در ساعت 00:04

کاربر علاقه مند
    نام
    محمدرضا سربندی فراهانی
    تشکر شده 14 بار در 5 پست

سلام خدمت همه دوستان
    رو سیستم کوبین زمانیکه طبق دستور https://github.com/cubieplayer/Cubia...ed-with-Cubian پورت شبکه رو تنظیم میکنم نمی دونم چرا درست کار نمیکنه...
    وقتی میزنم ifup eth0 بهم جواب میده که interface eth0 already configured ولی وقتی میگم ping google.com میگه unknow host google.com
    پورت شبکم هم وقتی وصل میکنم به کامپیوتر اینترنت داره ولی وقتی وصل می کنم به کوبی این مشکل رو دارم
    ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایند...

نام
    مهدی چنگانی

پیا
    از راهنمایی تون خیلی ممنون. خیلی ببخشید ولی دوتا سوال دیگه :
    1) من از کویر الکترونیک بردم را خریدم ، حالا برای دیدن بخش ساپورت ویژه محصولات باید چیکارکنم ؟ البته تو wiki.iranmicro ثبت نام کردم و مشخصات را هم برای بخش خدمات مشتریان فرستادم. ولی برد اومده ولی هیچ ایمیلی برای فعال سازی ویکی نیومده؟؟ فیلم کوبی برد را هم که نمیزاه ببینم

از طرف ویکی نامه اومده ومیگه شما پذیرفته نشدید : You have been denied access to ویکی ایران میکرو

2) NAND روی برد چقدر پایداره یعنی مثلا میشه 15 تا 20 بار روش سیستم عامل های مختلف ریخت و بلایی سرش نیاد؟؟

سلام
    اگر برد را بخرید. به ویکی دسترسی باید داشته باشید
    برای بخش ساپورت ویژه فکر کنم لازمه که فیلم آموزشی را خریداری کرده باشید.
    برای اطلاعات و برطرف شدن مشکلتون به آقای زارعی Kavir پیام بزنید.

درباره نند. فکر کنم تعداد قابلیت رایت مجدد این حافظه حدود 100.000 بار باشه. اصلا نگران نباشید.
    تنها مشکلی که به وجود میاد اینه که بعد تعداد زیاد رایت ممکنه سرعتش از سرعت روز اول کمتر باشه

9. تشکرها از این نوشته :

نام
    مهدی چنگانی

نقل قول نوشته اصلی توسط sarbandi70 نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان
    رو سیستم کوبین زمانیکه طبق دستور https://github.com/cubieplayer/Cubia...ed-with-Cubian پورت شبکه رو تنظیم میکنم نمی دونم چرا درست کار نمیکنه...
    وقتی میزنم ifup eth0 بهم جواب میده که interface eth0 already configured ولی وقتی میگم ping google.com میگه unknow host google.com
    پورت شبکم هم وقتی وصل میکنم به کامپیوتر اینترنت داره ولی وقتی وصل می کنم به کوبی این مشکل رو دارم
    ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایند...

بعد از اینکه تنظیمات شبکه را عوض کردید برای ریست شدن از دستور زیر استفاده کنید
    sudo /etc/init.rd/networking restart

برای دسترسی به اینترنت فایل در مسیر /etc/resolv.conf را باز کرده و سطر زیر را به آن اضافه کنید
    nameserver 8.8.8.8

11. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    نام
    محمدرضا سربندی فراهانی
    تشکر شده 14 بار در 5 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdichi نمایش پست ها
    بعد از اینکه تنظیمات شبکه را عوض کردید برای ریست شدن از دستور زیر استفاده کنید
    sudo /etc/init.rd/networking restart

برای دسترسی به اینترنت فایل در مسیر /etc/resolv.conf را باز کرده و سطر زیر را به آن اضافه کنید
    nameserver 8.8.8.8
    دستور برای ریست کردن شبکه رو میگه متوجه نمیشه...
    توی init بسوند دات ار دی باید باشه؟

وقتی فایلی که گفتین رو باز میکنم هیچی توش نیست...بعدش که اضافه میکنم نمیتونم save کنمش و بیام بیرون...
    سرچ هم کردم گفته بود کنترل و ایکس و وای رو بزنم که سیو بشه بیاد بیرون که نشد

نام
    مهدی چنگانی

نقل قول نوشته اصلی توسط sarbandi70 نمایش پست ها
    دستور برای ریست کردن شبکه رو میگه متوجه نمیشه...
    توی init بسوند دات ار دی باید باشه؟

وقتی فایلی که گفتین رو باز میکنم هیچی توش نیست...بعدش که اضافه میکنم نمیتونم save کنمش و بیام بیرون...
    سرچ هم کردم گفته بود کنترل و ایکس و وای رو بزنم که سیو بشه بیاد بیرون که نشد

برای ریست کردن شبکه از دستور زیر استفاده کنید.
    کد:
     sudo /etc/init.d/networking restart
    برای تغییر فایل resolv.conf باید با دسترسی روت انجام بدید.
    کد:
     sudo nano /etc/resolv.conf

آموزش همه این نکات در فیلم آموزشی کوبی وجود داره، می تونید استفاده کنید.
    ویرایش توسط mahdichi : 21-02-2014 در ساعت 15:52

14. تشکرها از این نوشته :

نام
    یزد
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

سلام. تو دی وی دی دو تا ایمیج هست با اسم های cubieboard_cm9_beta1.img و cubiebox_tvbox_rel2.img چرا PhoenixSuit1.0.6 نمیتونه اینارو توی nand بریزه ؟ کوبی 2 دارم.

پوشه A20 دارای 3 تا ایمیج به اسمهای cb_a20_android42_v1.01_ddr432_8188eu.img و cb_a20_android42_v1.01-ddr432.img و cb_a20_ubn_12.04_x-v1.02-dram432.img است. آیا هیچ کدوم از اینا دارای vga یا CVBS پیش فرض هستند؟

در ضمن من هر ایمیجی را که با win32diskimager-v0.7-binary رو sd میریزم کامپیوتر دیگه کارت را نمیشناسه و باید فرمت بشه (البته بجز berryboot) این عادی است؟ حتی ایمج cb-a20-lubuntu-desktop-card-v105.img که مخصوص کارت هست هم جواب نداد؟

وقتی berryboot رو تو کارت ریخنم و تو کوبی گذاشتم فقط چراغ قرمزش روشن میشه. سبز و آبی روشن نمیشن آخه چرا؟
    مشکل اصلی اینجاست که hdmi ندارم و باید یه ایمیج پیدا کنم که دارای cvbs یا vga پیش فرض باشه. تو فرو نوشته بودید cubieboard_cm9_beta1.img و cubiebox_tvbox_rel2.img دارای cvbs فعال هستند. ولی اینا روی nand کوبی 2 ریخته نمیشن. 5 روزه کوبی گرفتم هنوز هیچی ندیدم

وفتی هم که با پورت سریال با پوتی بهش وصل میشم تو صفحه ترکینال همش چرتو چرت مینویسه.(با کابل سریل وصل کردن نه usb to serial.
    rx->tx
    tx->rx
    gnd->gnd
    115200, 8bit

از همکاری شما متشکرم
    ویرایش توسط jangaljangal : 22-02-2014 در ساعت 14:25

نام
    یزد
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

با سلام
    امروز آپلود ایمیج جدید لینارو را کامل کردم می تونید از لینک زیر دانلودش کنید
    My Files

ip را به صورت استاتیک روی 192.168.1.100 قرار دادم و ssh هم روش نصبه.
    برای کسایی که مبدل سریال به usb ندارند و می خواهند که از ترمینال استفاده کنند بسیار مفیده.
    تنها کاری که لازم انجام بشه اینه که با برنامه PuTTY بهش وصل بشیم و یوزر و پسوردش هم linaro است.

در ضمن تونستم که لینارو را ریموت دسکتاپ کنم. در ادامه آموزش آن را هم قرار می دم
    قبل از اینکه دانود کنم میخواستم ببینم ایت لینارو رو a20 هم بالا مید؟؟اگه میهش یه a20 یگید که vag یا cvbs آن فعال باشه؟ آیا اینکه بعد ریختن ایمیج روی sd ویندوز دیگه نمیتونه اون را بخونه عادی؟

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

قبل از اینکه دانود کنم میخواستم ببینم ایت لینارو رو a20 هم بالا مید؟؟اگه میهش یه a20 یگید که vag یا cvbs آن فعال باشه؟ آیا اینکه بعد ریختن ایمیج روی sd ویندوز دیگه نمیتونه اون را بخونه عادی؟
    سلام.
    نه مهندس این ایمیج مربوط به مدتها قبل و a10 هستش.
    برای A20 از دو لینک زیر استفاده کنید.
    http://dl.cubieboard.org/software/a20-cubieboard/
    http://docs.cubieboard.org/tutorials...sktop_releases
    بعد از ریختن ایمیج - ایمیج اس دی نه ایمیج نند - دو پارتیشن ایجاد می شود که تنها یکی از آنها در ویندوز قابل مشاهده هستن و برای دیدن پارتیشن دیگر می توانید از یک سیستم عامل لینوکس استفاده کنید.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط dariush_ab : 22-02-2014 در ساعت 20:11

18. تشکرها از این نوشته :

نام
    مهدی چنگانی

سلام. تو دی وی دی دو تا ایمیج هست با اسم های cubieboard_cm9_beta1.img و cubiebox_tvbox_rel2.img چرا PhoenixSuit1.0.6 نمیتونه اینارو توی nand بریزه ؟ کوبی 2 دارم.

پوشه A20 دارای 3 تا ایمیج به اسمهای cb_a20_android42_v1.01_ddr432_8188eu.img و cb_a20_android42_v1.01-ddr432.img و cb_a20_ubn_12.04_x-v1.02-dram432.img است. آیا هیچ کدوم از اینا دارای vga یا CVBS پیش فرض هستند؟

در ضمن من هر ایمیجی را که با win32diskimager-v0.7-binary رو sd میریزم کامپیوتر دیگه کارت را نمیشناسه و باید فرمت بشه (البته بجز berryboot) این عادی است؟ حتی ایمج cb-a20-lubuntu-desktop-card-v105.img که مخصوص کارت هست هم جواب نداد؟

وقتی berryboot رو تو کارت ریخنم و تو کوبی گذاشتم فقط چراغ قرمزش روشن میشه. سبز و آبی روشن نمیشن آخه چرا؟
    مشکل اصلی اینجاست که hdmi ندارم و باید یه ایمیج پیدا کنم که دارای cvbs یا vga پیش فرض باشه. تو فرو نوشته بودید cubieboard_cm9_beta1.img و cubiebox_tvbox_rel2.img دارای cvbs فعال هستند. ولی اینا روی nand کوبی 2 ریخته نمیشن. 5 روزه کوبی گرفتم هنوز هیچی ندیدم

وفتی هم که با پورت سریال با پوتی بهش وصل میشم تو صفحه ترکینال همش چرتو چرت مینویسه.(با کابل سریل وصل کردن نه usb to serial.
    rx->tx
    tx->rx
    gnd->gnd
    115200, 8bit

از همکاری شما متشکرم

درباره ایمیج ها توجه کنید که ایمیج های کوبی 1 برای کوبی 2 کار نمیده و برعکس

وقتی ایمیج را روی uSD میریزید. 2 تا پارتیشن میشه که یکی از اون ها را ویندوز نمیشناسه، به خاطر همین فکر می کنه نیاز به فرمت کردن داره.

روشن نشدن LED ها مشکل خاصی نیست و در هر ایمیج می تونه متفاوت باشه

می تونید براحتی خروجی تصویر هر ایمیجی را عوض کنید. یکم در فروم بگردید، راه حلش پیدا میشه.

اگه می خواهید از کانکتور RS232 کامپیوتر به کوبی وصل بشید باید از ای سی MAX232 استفاده کنید.

20. تشکرها از این نوشته :

نام
    داریوش عباسی نژاد

سلام.
    دوستانی که بردهای A20 رو دارند می توانند از لینک زیر یک ایمیج جدید با امکانات را دانلود کنند:
    http://cubieforums.net/index.php/top....html#msg11644
    موفق باشید.

22. تشکرها از این نوشته :

نام
    یزد
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

سلام. خیلی ممنون. ایمیج زیر هم برای a20 هم دارای vga فعال است . آخرش تونستم روی متنیتور بیارم.

حالا میخوام یه کار دیگه کنم ولی یه مشکل دیگه ایجادشد :

ایمیج cb-a20-lubuntu-desktop-card-v105.img را روی کارت ریختم. رفتم توی لینوکس script.bin را برداشتم اوردم تو ویندوز با fexc-windows به fex تبدیل کردم خروجی را ویرایش کردم (تا اینجا خیلی خوشحال بودم) وقتی اومدم به bin تبدیل کنم خطا میده : E: script.fex:15: invalid character at 16. .
    حتی اگه تغییری هم در fex ندم باز همین خطارا میده. حتی یه سایت اینترنتی هم بود اون هم خطا میداد.
    داره به 1- ایراد میگیره (به علا مت منفی ) مثلاً :
    کد:
    dram_rank_num = -1dram_chip_density = -1
    dram_io_width = -1
    dram_bus_width = -1
    حالا باید چی کار کرد؟ -1 را به 1 یا 0 تغییر بدم ؟؟

از اینکه این همه سریع کمک میکنید ممنونم.

جواب را پیدا کردم : http://cubieforums.net/index.php?top...sg2123#msg2123
    کد:
    So did removing the -1 work? Did you replace it with something or delete the line?
    Yes it did, i've just deleted the negative signs.

بنظر شما اشکالی که نداره؟؟ امیدوارم که نداشته باشه!!
    ویرایش توسط jangaljangal : 23-02-2014 در ساعت 12:34 دلیل: پیدا کردن جواب

کاربر فعال sarab1 آواتار ها
    تشکر شده 172 بار در 100 پست

Remote desktop در لینارو اوبونتو

با سلام

برای این کار از ایمیج #504 استفاده کردم

و می خوام همه مراحل را از طریق SSH انجام بدم نه از طریق مبدل سریال به USB

خوب. بعد از این که برد را روشن کردم، حدود 1 دقیقه صبر می کنم تا کامل بالا بیاد. بعد از اون از طریق برنامه PuTTY با آی پی 192.168.1.100 و یوزر و پسورد linaro به برد وصل می شوم.

برای ریموت دسکتاپ از برنامه x11vnc می خوام استفاده کنم پس اول اون را نصب می کنم.
    کد:
    sudo apt-get install x11vnc
    ولی در هنگام نصب با ارور مواجه شدم
    بزارید ببینیم به اینترنت وصل هستیم یا نه

کد:
    root@linaro-alip:~# ping google.com
    ping: unknown host google.com
    خوب پس اینترنت هم قطعه. بعد از یکم بررسی فهمیدم مشکل از DNS server و باید اون را تنظیم کنیم، برای همین با دستور زیر فایل resolve.conf را ویرایش می کنیم

کد:
    sudo nano /etc/resolv.conf
    و این دو خط را تایپ می کنیم

کد:
    nameserver 8.8.8.8
    nameserver 8.8.4.4
    بعد از اون دکمه Cntr+x و بعد y و بعد enter را می زنیم.
    حالا تنظیمات شبکه را ریست می کنیم.

کد:
    sudo /etc/init.d/networking restart
    حالا برمی گردیم اول کار برنامه x11vnc را نصب می کنم

کد:
    sudo apt-get install x11vnc
    بعد از دانلود حدود 3.5 مگابایت برنامه نصب میشه.
    بعد از اون این دستور را اجرا می کنم

کد:
    sudo x11vnc -auth /home/linaro/.Xauthority -display :0
    حالا از طرف برد همه چیز کامله، میام توی ویندوز و برنامه VNC viewer را از لینک زیر دانلود می کنم.

کد:
    http://www.realvnc.com/download/viewer
    حالا مطابق شکل برنامه VNC viewer را تنظیم می کنم و گزینه Connect را می زنم.

امیدوارم مفید باشه.
    با سلام آقای چنگانی شما در عین حالی که با برد (به صورت شبکه در ارتباط هستید) چطور همزمان برد رو هم به اینترنت وصل کردید؟ از طریق Wifi یا ...؟

نام
    یزد
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sarab1 نمایش پست ها
    با سلام آقای چنگانی شما در عین حالی که با برد (به صورت شبکه در ارتباط هستید) چطور همزمان برد رو هم به اینترنت وصل کردید؟ از طریق Wifi یا ...؟
    فکر کنم اگه کامپیوتر و برد را یا شبکه به یک مودم وصل کنیم هم شبکه بشن و هم اینترنت داشته باشن( لا اقل برای دو تا کامپیتر که اینطوری.

آخر تونستم با تغییر script.bin داخل کارت cvbs را برای
    cb-a20-lubuntu-desktop-card-v105.img فعال کنم. من هم cvbs و هم vga را فعال کردم ولی فقط cvbs جواب میده .چرا ؟؟ تغیرات زیررا تو script..bin دادم :

کد:
    disp_mode = 2
    کد:
    screen0_output_type = 2
    screen0_output_mode = 14
    screen1_output_type = 4

screen1_output_mode = 4

حالا فقط مونده تغییر دادن script داخل nand.
    به لطف دوستان تونستم با سریال به برد وصل شم و چیز زیادی برای تغییر scripr اندروید نمونده. آیا با همین ارتباط سریال هم میشه تغییرش داد و یا حتما باید ssh باشه؟؟
    وقتی با سریال به اندروید وصل شدم فط دوتا دستو ls و top کار میکردند. هیچ کدوم از دستورات این صفحه را نمیشناخت : http://docs.cubieboard.org/tutorials..._configuration

دستور apt-get هم کار تمیکرد ب. باید چیکار کرد؟؟

واقعاً از همه کمک کنندگان متشکرم

درکل امروز خیلی موفقیت آمیز بود. به جای آسی max برای سریال از دوتا bc107 اسفاده کردم . 115200 را به خوبی جواب میده. (وقتی امکانات نباشه چاره دیگه ای نیست)

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: ABCD00012.jpg
مشاهده: 29
حجم: 132.1 کیلو بایت
    ویرایش توسط jangaljangal : 23-02-2014 در ساعت 16:40

نام
    یزد
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

وقتی میخوام vnc را روی لینارو
    cb-a20-lubuntu-desktop-card-v105.img نصب کنم در مرحله
    sudo x11vnc -auth /home/linaro/.Xauthority -display :0 خطای زیر را میده. چرا؟؟ هم با سریال امتحان کردم هم با ssh.( روش دیگه ای برای ریموت دسکتاپ هست) کسی با team vier امتحان کرده؟

23/02/2014 12:47:50 x11vnc version: 0.9.13 lastmod: 2011-08-10 pid: 1685
    No protocol specified
    23/02/2014 12:47:50 XOpenDisplay(":0") failed.
    23/02/2014 12:47:50 Trying again with XAUTHLOCALHOSTNAME=localhost ...
    No protocol specified

23/02/2014 12:47:50 ***************************************
    23/02/2014 12:47:50 *** XOpenDisplay failed (:0)

*** x11vnc was unable to open the X DISPLAY: ":0", it cannot continue.
    *** There may be "Xlib:" error messages above with details about the failure.

بسیار ممنونم.

کاربر فعال sarab1 آواتار ها
    تشکر شده 172 بار در 100 پست

بالاخره من که نفهمیدم!! یه دونه شبکه توی pc داریم و یه دونه هم توی Cubie !! بزارید شفاف تر توضیح بدم : اگه اینا با هم توسط یه کابل Lan به هم وصل بشن پس چجوری به اینترنت وصل هستن؟

نام
    داریوش عباسی نژاد

با سلام.
    بالاخره برد توسعه کوبی هم آماده شد.
    http://kavirelectronic.ir/eshop/inde...roller=product
    جا دارد از طراحان و بویژه مهندس زارعی عزیزو مهندس چنگانی عزیز به خاطر زحمات فراوانی که برای تهیه برد کشیدند تشکر و قدردانی کنیم.

ویرایش توسط dariush_ab : 23-02-2014 در ساعت 20:51

29. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما dariush_ab برای ارسال این پست سودمند:

نام
    داریوش عباسی نژاد

بالاخره من که نفهمیدم!! یه دونه شبکه توی pc داریم و یه دونه هم توی cubie !! بزارید شفاف تر توضیح بدم : اگه اینا با هم توسط یه کابل lan به هم وصل بشن پس چجوری به اینترنت وصل هستن؟
    سلام.
    مهندس این دو که مستقیم به هم وصل نیستن.این دو به یک مودم adsl یا سوییچ وصل هستند.
    در نتیجه هردو هم با هم شبکه هستن و هم به اینترنت دسترسی دارند.

31. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما dariush_ab برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 72 از 89 نخستنخست ... 2253545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889 آخرینآخرین