NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2415 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 58 از 89 نخستنخست ... 8394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,141 به 1,160 از 1777

موضوع: CORTEX-A8 Cubieboard وارد ایران شد!

همکار silentshot آواتار ها
    نام
    مهندس رحمانی
    تشکر شده 170 بار در 83 پست

با سلام دوباره
    پروژه ربات تعقیب گر توپ سفید با کوبی برد با برنامه نویسی پایتون(پردازش تصویر)
    ملزومات:
    نصب پایتون - نصب کتابخانه simplecv- کتابخانه سریال - نصب وبکم با usb -اضافه کردن ماژول وبکم - فعال کردن سریال
    این یه عکس از پروژه :

MediaFire - Online Space for your documents, photos, videos, and music.

اینم برنامه اش پایتون
    در مورد برنامه بگم که نسخه پایه برنامه هستش و نیاز به develop شدن داره
    توپ سفید رو تشخیص و مختصات مرکز توپ رو با سریال می فرسته
    که شما می تونید با یک میکرو مثل avr جهت دهی کنید به ربات حالا کنترلش دسته خودتونه می تونید p کار کنید که راحت هم هست

اینم سورس برنامه
    نسخه دوم تصویر رو پردازش شده رو نشون می ده
    و نسخه اول برای سریعتر عمل کردن فریمی رو نشون نمی ده

می تونید این سورس ها رو در پوشه HOME بریزید و با دستور pythone 1.py اجراش کنید

1.py

2.py

با تشکر
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم

2. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما silentshot برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

دوستان چطوری میتونم سایز پارتیشنم رو زیاد کنم ؟
    در حال نصب یکسری پکیج اررور کمبود فضای دیسک میده . بخاطر اینکه حدودا پارتیشن ساخته شده ۸۰۰ مگ بیشتر نیست !
    چطور به چند گیگ افزایشش بدم ؟ یسری کارا کردم ولی جواب نداد . مثل استفاده از دستور resize2fs ...

همکار علمی mahdichi آواتار ها
    نام
    مهدی چنگانی
    تشکر شده 783 بار در 251 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sigma-mx نمایش پست ها
    دوستان چطوری میتونم سایز پارتیشنم رو زیاد کنم ؟
    در حال نصب یکسری پکیج اررور کمبود فضای دیسک میده . بخاطر اینکه حدودا پارتیشن ساخته شده ۸۰۰ مگ بیشتر نیست !
    چطور به چند گیگ افزایشش بدم ؟ یسری کارا کردم ولی جواب نداد . مثل استفاده از دستور resize2fs ...
    سلام

uSD را به کامپیوتر وصل کنید و با برنامه GParted در اوبونتو می تونید پارتیشن های آن را درست کنید.

6. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mahdichi برای ارسال این پست سودمند:

نام
    سعید شریفیان

ممنون الان دارم همین کار رو میکنم
    تو خود کوبی نمیشه این کار رو کرد ؟ کوبی رو از رو نند بالا آورد و usd رو resize کرد ؟

همکار علمی cover_itx آواتار ها
    نام
    میلاد نوری زاده
    تشکر شده 211 بار در 100 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط silentshot نمایش پست ها
    با سلام دوباره
    پروژه ربات تعقیب گر توپ سفید با کوبی برد با برنامه نویسی پایتون(پردازش تصویر)
    ملزومات:
    نصب پایتون - نصب کتابخانه simplecv- کتابخانه سریال - نصب وبکم با usb -اضافه کردن ماژول وبکم - فعال کردن سریال
    این یه عکس از پروژه :

mediafire - online space for your documents, photos, videos, and music.

اینم برنامه اش پایتون
    در مورد برنامه بگم که نسخه پایه برنامه هستش و نیاز به develop شدن داره
    توپ سفید رو تشخیص و مختصات مرکز توپ رو با سریال می فرسته
    که شما می تونید با یک میکرو مثل avr جهت دهی کنید به ربات حالا کنترلش دسته خودتونه می تونید p کار کنید که راحت هم هست

اینم سورس برنامه
    نسخه دوم تصویر رو پردازش شده رو نشون می ده
    و نسخه اول برای سریعتر عمل کردن فریمی رو نشون نمی ده

می تونید این سورس ها رو در پوشه home بریزید و با دستور pythone 1.py اجراش کنید

1.py

2.py

با تشکر
    با تشکر از شما از ارایه این پروژه
    جناب مهندس رحمن زاده من شبیه هم چنین پروژه ایی را در نظر دارم اما با انترفیس وب php
    و در حال ساخت و تهیه آن هستم اما می خواستم بدانم شما از چه وبکمی و باطری استفاده کرده اید؟
    آیا این ربات از پردازش تصویر استفاده می کند ؟
    منتظر نمان پرنده ای بیاید و پروازت دهد , در پرنده شدن خویش بکوش

نام
    سعید شریفیان

ببخشید
    من بعد از کلی مشکلات lxde و x11vnc رو نصب کردم و اتصال شبکه و اینترنت هم برقراره ولی همچنان همون اررور
    [PHP]XOpenDisplay(":0") failed.[/PHP]
    رو میده !!!
    چیزی رو باید کانفیگ کنم ؟

نام
    میلاد نوری زاده

نقل قول نوشته اصلی توسط sigma-mx نمایش پست ها
    ببخشید
    من بعد از کلی مشکلات lxde و x11vnc رو نصب کردم و اتصال شبکه و اینترنت هم برقراره ولی همچنان همون اررور
    [PHP]XOpenDisplay(":0") failed.[/PHP]
    رو میده !!!
    چیزی رو باید کانفیگ کنم ؟
    من فکر می کنم این خطا برای این است که سرور VNC نمی تونه با دسکتاب ارتباط برقرار کنند
    ممکن به دلایل زیر باشد:
    1-دسترسی به دسکتاب ندارد (یوزر و پسورد وارد نشده است)
    2-پورت از طرف سرور دسترسی ندارد توسط فایروال .... دسترسی بسته شده است
    3-x11 VNC بد نصب شده است

11. تشکرها از این نوشته :

نام
    سعید شریفیان

ممنون بالاخره جواب گرفتم

ایراد از درست اجرا نشدن vnc بود !

اینم از lxde نصب شده روی کوبین ...

تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: vnc.jpg
مشاهده: 99
حجم: 113.9 کیلو بایت  

نام
    مهندس رحمانی

نقل قول نوشته اصلی توسط cover_itx نمایش پست ها
    با تشکر از شما از ارایه این پروژه
    جناب مهندس رحمن زاده من شبیه هم چنین پروژه ایی را در نظر دارم اما با انترفیس وب php
    و در حال ساخت و تهیه آن هستم اما می خواستم بدانم شما از چه وبکمی و باطری استفاده کرده اید؟
    آیا این ربات از پردازش تصویر استفاده می کند ؟
    بله از پردازش تصویر استفاده می کنه
    در مورد وب کم باید از وبکمی استفاده کنید که روی بسته اش ذکر شده باشه for linux
    یا از وب کم هایی که uvc ساپورت باشن که بحثش قبلا به طور کامل تو فروم شده
    در مورد تغذیه برای احتیاط تغذیه کوبی و ربات جدا بودن برای کوبی یک باطری بک اپ لیتیوم یون استفاده کردم که مجهز به سلول خورشیدی بود و میتونست خودشو شارژ کنه و حدودا 5 ساعت تغذیه بورد رو تامین میکنه برای ربات هم یک باطری لیتیوم پلیمر استفاده کردم که برای ربات های پرنده استفاده می شه و وزن سبکی داره و قدرت بالایی داره و می تونه تا 6 ساعت تغذیه ربات رو تامین کنه

پردازش تصویرشم کتابخونه simplecv یک کتابخونه خوبی هستش که من پیشنهاد می کنم هسته این کتابخونه لایبری مشهور opencv هستش این کتابخونه شاید کامل نباشه و دارای مشکلاتی باشه اما با یکمی کار با اون قدرت های زیادی بهتون میده
    php هم خوبه ولی ارتباطی که لینوکس با python برقرار می کنه خیلی قوی تر و محکم تر هستش
    تو php کتابخونه قوی مربوط به این کار برای پردازش تصویر ندیدم اما اگه بشه خیلی خوبه
    ویژگی دیگه این ربات دارای یک دانگل وای فای بود که از طریق اینترنت میشه کنترلش کرد (برای این کار یک IP STATIC می خواین) ولی از طریق شبکه های محلی WIFI به راحتی کنترل میشه

14. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما silentshot برای ارسال این پست سودمند:

نام
    میلاد نوری زاده

راستش جناب رحمن زاده شما از چه بردی استفاده می کنید که با وبکم هم پردازش تصویر می کنید من کوبی a20 دارم اما تا کنون نتوانستم با حجم پردازش پردازنده بیشتر از 10 فریم در ثانیه و در مد RGB خروجی بگیرم در بقیه حالت ها تصویر پرش دارد و پردازنده بسیار داغ می شود و روی 100 درصد می رود در مورد streaming در بستر http من خیلی تلاش کردم که من با VLC این کارو کردم اما باز هم مشکل ریلتایم و پرش و داغی سی پی یو بود
    به صورتی که من بیخیال وبکم شدم و در فکر تهیه دوربین های تحت شبکه هستم که پردازش خودشون را در چیپ خودشون انجام می دن و مشکلات پردازشی نداریم و streaming آن ها نیز ساده است
    شما راه بهتری سراغ دارید که میشه از وبکم خروجی قابل قبول گرفت ؟

می تونه تا 6 ساعت تغذیه ربات رو تامین کنه
    لطف می کنید ولتاژ و آمپر و قیمتی که تهیه کردید(چون شنیدم این باطری به صورت سلولی فروش می روند هر سلول 4.5 ولت دارد...)
    راستی الان که شما کوبی به باطری وصل کرده اید مقدار شارژ باطری در کوبی می تونید بدست آورید؟ من چند تا کلاس کار با باطری در فایل کتابخانه ایی کوبیان و ایمیج های خود سایت کوبی دیدم
    php هم خوبه ولی ارتباطی که لینوکس با python برقرار می کنه خیلی قوی تر و محکم تر هستش
    تو php کتابخونه قوی مربوط به این کار برای پردازش تصویر ندیدم اما اگه بشه خیلی خوبه
    PHP زبان مختص به وب است و منطقش با پیتون فرق می کند در کل فقط به عنوان رابط کاربری می خواهم از
    PHP استفاده کنم و برنامه اصلی با C در حال نوشتن آن هستم

ربات دارای یک دانگل وای فای بود که از طریق اینترنت میشه کنترلش کرد
    یک همچنین ایده ایی را من می خواستم با VPS پیاده کنم که داده ها را در بانک اطلاعاتی سرور ارسال شود و برنامه اصلی هم مستقیم از سرور دستور بگیرید اما در کل اینجا ایران است و ما همینکه در خونه هامون اینترنت دارم باید خدا را شاکر باشیم

در مورد دانگل هم میشه لطف کنید چیپ مدل و ایمیجتونو مشخص کنید تا همگی استفاده کنیم راستش این چیپ هایRTL8188EU-RTL8192CU چیپ های وافای قدیمی هستند و اکثر فروشنده ها از مدل این چیپ ها اطلاع ندارنند...
    ویرایش توسط cover_itx : 12-09-2013 در ساعت 05:08

نام
    مهندس رحمانی

شما از چه بردی استفاده می کنید که با وبکم هم پردازش تصویر می کنید
    ماله من a10 هستش سری اول کوبی برد ایمج شرکت miniand رو روش نصب کردم سرعتش فوق العاده بود فقط با hdmi کار میکنم ، به راحتی 30 فریم رو در اختیار من قرار می ده
    من با وب کم dell پایه دار 5 مگاپیکسلی کار کردم
    در مورد streaming در بستر http من خیلی تلاش کردم
    اینجور بستر ها رو من تو کار با ip camera ها دیدم خود لایبری simplecv توابعی داشت برای ip camera اما برای پروژه خودم وب کم جوابگوی من بود اگه پروژه شما در همین حده بنظرم منطقی نیست که ip camera وصل کنید

کد:
    کارو کردم اما باز هم مشکل ریلتایم و پرش و داغی سی پی یو بود
    منم این مشکل رو داشتم simplecv این مشکل رو داره اما این پروژه کمی تاخیر رو قبول می کرد
    در زمانی که برنامه اجرا می شده با دستور top مصرف cpu حداکثر در 20 درصد بودش

نظر من اینه که شما چندین امیج رو تست کنید و ببینید کدوم نسخه از ایمج ها به بردتون می خوره؟الان از چه ایمیجی استفاده می کنید؟؟
    تو این پست تو مدل وب کمی که رو این برد بالا اومد رو گذاشتم
    ایـــــــــران میـــــــکرو ™ - مشاهده یک موضوع - CORTEX-A8 Cubieboard وارد ایران شد!

لطف می کنید ولتاژ و آمپر و قیمتی که تهیه کردید(چون شنیدم این باطری به صورت سلولی فروش می روند هر سلول 4.5 ولت دارد...)
    همونطور که قبلا گفتم تو ایم پروژه از 2تا باطری استفاده کردم
    باطری که برای بردکوبی استفاده کردم تو شکل زیر می بینید:
    http://upload7.ir/images/26867874810808048701.jpg
    خود باطری دارای چند تا led هستش که میزان شارژ باطری رو نشون میداد و هیچگونه برنامه نویسی نداشت

باطری که برای قسمت تغذیه موتور های ربات استفاده کردم مشخصاتش تو عکس زیر مشخه
    http://upload7.ir/images/22695572965128022771.png

برنامه اصلی با C در حال نوشتن آن هستم
    100 درصد زبان c برای پردازش تصویر Real بهتره

در مورد دانگل هم میشه لطف کنید چیپ مدل و ایمیجتونو مشخص کنید تا همگی استفاده کنیم راستش این چیپ هایRTL8188EU-RTL8192CU چیپ های وافای قدیمی هستند و اکثر فروشنده ها از مدل این چیپ ها اطلاع ندارنند...
    اینم پستی که دانگل wifi رو معرفی کرده بودم

CORTEX-A8 Cubieboard وارد ایران شد! - صفحه 56 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™

17. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما silentshot برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مهندس رحمانی

برای تست وب کم و بیشترین فریمی که وب کم بهتون می ده در رزولیشین های مختلف 2 نرم افزار زیر رو نصب کنید
    Guvcview
    و
    camorama webcam viewer

19. تشکرها از این نوشته :

نام
    میلاد نوری زاده

به راحتی 30 فریم رو در اختیار من قرار می ده
    مهندس واقعا شما 30 فریم در ثانیه پردازش می کنید؟ راستش برد من کوبی a20 است و با guvcviwer با تقریبا 30 فریم و در مد RGB3 درصد CPU ببینید (که این در بهترین شرایط است یعنی کار دیگه با برد نکنم)

البته فکر نکنم به وبکم ربطی داشته باشد برای وبکم فقط پشتیبانی uvc کافی است؟
    اینجور بستر ها رو من تو کار با ip camera ها دیدم خود لایبری simplecv توابعی داشت برای ip camera اما برای پروژه خودم وب کم جوابگوی من بود اگه پروژه شما در همین حده بنظرم منطقی نیست که ip camera وصل کنید
    راستش پروژه من یک ربات امدادگر است و برای کنترل ربات باید چنداپراتوره باشد و فکر می کنم برنامه های زیادی برای streaming وبکم روی http هم وجود داشته باشد و استریم در بستر http منحصر به IPCamera نیست من تصور می کنم شما برای مشاهده عملکرد وبکم از محیط دسکتاب و VNC استفاده می کنید
    نظر من اینه که شما چندین امیج رو تست کنید و ببینید کدوم نسخه از ایمج ها به بردتون می خوره؟الان از چه ایمیجی استفاده می کنید؟؟
    راستش من تمامی ایمیج های ارایه شده برای کوبی 2 را تست کردم از جمله دبیان - آرچ - فدورا - لینارو - lubuntu- cubizze - cubian در همه این گونه بوده است و محدودیت پردازشی برای پردازنده بوده است در حال حاضر هم از ایمیج lubuntu 12.10 v1.05 ایمیج رسمی خود سایت کوبی استفاده می کنم که واقعا سرعتش خیلی عالی است کوبیان هم خوب بود اما چون از چیپ وافای من پشتیبانی نمی کرد مجبور به تغییرش شدم

همونطور که قبلا گفتم تو ایم پروژه از 2تا باطری استفاده کردم
    مهندس شما از باطری خاصی استفاده می کنید من تا کنون این نمونه باطری ها را در بازار تهران امجد-جمهوری ندیدم راستش از باطری خورشیدی که برای کوبی استفاده کردین خیلی خوشم آمد جایی برای خرید این باطری سراغ دارید؟
    موتور های ربات استفاده کردم
    مهندس شما برای کنترل موتور ها از درایور استفاده کرده اید آیا به صورت avr و برد گسترش کار با rs232 قسمت کنترلی را پیاده کرده ایی یا با خود برد PWM برد برای کنترل استفاده می کنید و اینکه پیشنهاد شما برای را اندازی درایور با برد و gpio برای قسمت کنترل چیست؟ چون PWM AVR ضعیف است آیا می توان قدرت گشتاوری بیشتری به موتور با PWM خود برد داد یا فرقی برای موتور نمی کند
    برای تست وب کم و بیشترین فریمی که وب کم بهتون می ده در رزولیشین های مختلف 2 نرم افزار زیر رو نصب کنید
    بهترین حالت برای برد من مد RGB3 و رزولیشن 320*240 و 30 فریم در ثانیه با 40 درصد سی پی یو

باز هم مهندس رحمن زاده از شما برای پاسخگویی تشکر می کنم و امیدوارم با سوالات زیاد موجب آزردگی شما نشده باشم(به هر حال تازه واردیم )
    ویرایش توسط cover_itx : 12-09-2013 در ساعت 17:50

21. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما cover_itx برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مهندس رحمانی

مهندس واقعا شما 30 فریم در ثانیه پردازش می کنید؟ راستش برد من کوبی a20 است و با guvcviwer با تقریبا 30 فریم و در مد RGB3 درصد CPU ببینید
    با ریموت که اصلا فایده نداره ریموت برای ارسال تصویر خیلی کنده من این قضیرو با مانیتور hdmi تست کردم
    ایمیج من هم لوبونتو بود برای شرکت miniand که واقعا سرعت خوبی داره و خیلی سبک هستش

مهندس شما از باطری خاصی استفاده می کنید من تا کنون این نمونه باطری ها را در بازار تهران امجد-جمهوری ندیدم راستش از باطری خورشیدی که برای کوبی استفاده کردین خیلی خوشم آمد جایی برای خرید این باطری سراغ دارید؟
    باطری های لیتیوم پلیمر رو تهران هابی داره یا تو فروشگاهای لوازم هواپیماهای مدل بگردید هست که البته بگم این باطری ها خیلی خطرناکن می تونن تا 90 آمپر بدن پس نیاز به گفتن نیست که اگر می خوایین از این نوع باطری ها استفاده کنید حتما ادوات حفاظتی نظیر فیوز رو رباتتون نصب کنید
    در مورد باطری بک اپ خورشیدی هم من از خود امجد گرفته بودم دقیقا یادم نیست که کدوم طبقه بودش بعنوان شارژر های همه کاره خورشیدی شاید بشناسنش

کد:
    مهندس شما برای کنترل موتور ها از درایور استفاده کرده اید آیا به صورت avr و برد گسترش کار با rs232 قسمت کنترلی را پیاده کرده ایی یا با خود برد PWM برد برای کنترل استفاده می کنید و اینکه پیشنهاد شما برای را اندازی درایور با برد و gpio برای قسمت کنترل چیست؟ چون PWM AVR ضعیف است آیا می توان قدرت گشتاوری بیشتری به موتور با PWM خود برد داد یا فرقی برای موتور نمی کند
    قسمت کنترلی موتور و pwm بر عهده avr بودش و فقط با سریال با کوبی در ارتباط بودش
    همونطور که خودتون می دونید موتور ها ابزار های کندی هستند و فرکانس pwm فرکانس های پایینی باید باشه برای کار با موتور مطمعن باشید avr گزینه خوبی برای کنترل دوره موتور
    شما هم می تونید با gpio کار کنید و هیچ مشکلی نداره من برای پروژه ام چون همین به برد کوبی رو داشتم نمی خواستم هیچ ریسکی کنم و با این که پل دیودی برای موتور ها داشتم بازم این ریسکو نکردم کوبی رو مسئول کنترل موتور کنم و برعهده avr گذاشتمش(ریسک جریان برگشتی که موجب سوختن پورت میکرو میشه)

بهترین حالت برای برد من مد RGB3 و رزولیشن 320*240 و 30 فریم در ثانیه با 40 درصد سی پی یو
    من هم با همین رزولیشن کار کردم در همین مد البته درصد cpu که ذکرکردم مال موقعی بود که پردازش تصویر می کردم نه تو این برنامه (برای پردازش تصویر 10 فریم در ثانیه به صورت دستی تنظیم کرده بودم) برای 30 فریم تست می کنم و بهتون اطلاع میدم

راستش پروژه من یک ربات امدادگر است و برای کنترل ربات باید چنداپراتوره است
    پروژه خیلی خوبی هستش و مطمعنم از این قبیل پروژه ها می تونه قدرت واقعی این نوع برد ها رو به همه جامعه الکترونیک دوستان نشون بده امیدوارم موفق باشید

امیدوارم با سوالات زیاد موجب آزردگی شما نشده باشم(به هر حال تازه واردیم )
    شما لطف دارید من خودمم تازه واردم تو این موارد باید از دوستان عزیزی نظیر اقای زارعی و چنگانی تشکر کرد که واقعا خیلی زحمت کشیدن

23. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما silentshot برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن farzadsw آواتار ها
    نام
    تهران
    تشکر شده 745 بار در 309 پست

دوستان، این تاپیک رو دیده اید؟:

پردازش تصویر روی مارس بورد - ایـــــــــران میـــــــکرو ™

البته تاپیک برای خیلی وقت پیش هست. در حال حاضر من 60 فریم هم پردازش انجام دادم (با mk808) ولی مارس بورد هم به طور قطع برای پردازش 30 فریم در رزولیشن پایین کافی هست.

25. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما farzadsw برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مهندس رحمانی

نقل قول نوشته اصلی توسط farzadsw نمایش پست ها
    دوستان، این تاپیک رو دیده اید؟:

پردازش تصویر روی مارس بورد - ایـــــــــران میـــــــکرو ™

البته تاپیک برای خیلی وقت پیش هست. در حال حاضر من 60 فریم هم پردازش انجام دادم (با mk808) ولی مارس بورد هم به طور قطع برای پردازش 30 فریم در رزولیشن پایین کافی هست.
    دوست عزیز شما تو پردازش تصویر سرامدید من شخصا خیلی مشتاقم از تجربیات شما در این زمینه برخوردار باشم
    متاسفاته تایپیکی که گذاشتید نتونست ادامه پیدا کنه و خیلی مقدماتی کار شد و کنار رفت
    امیدوارم یه تایپیکی بزارید و پردازش تصویر اصولی رو حدااقل مقدماتشو تا جایی که بشه یک فریم از وب کم گرفت توضیح بدید

با تشکر

27. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما silentshot برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن farzadsw آواتار ها
    نام
    تهران
    تشکر شده 745 بار در 309 پست

اون تاپیک رو من برای این ادامه ندادم چون دیدم یه جای دیگه انجمن هم داره به صورت موازی به این موضوع پرداخته میشه. البته سوال و بحث جدیدی هم تو تاپیک مطرح نشد.
    نوشتن آموزش فرصت و حوصله زیادی میخواد. خوشبختانه من حوصله اش رو دارم ولی فرصت رو نه. ولی اگه مطالبی که اونجا گفتم رو یکم پی اش رو بگیرید راه حل رو پیدا می کنید. مثلا گفتم که علت کند بودن گرفتن تصویر از وبکم چیه و چطوری میشه این مشکل رو بر طرف کرد (کتابخونه v4l). دقیقا مراحلی رو هم که خودم رفتم عینا گفتم ولی جزییاتش رو فرصت نکردم.
    البته یکسری از افراد هم هستن که از این اطلاعات استفاده می کنند ولی به قول معروف نم پس نمیدن. یعنی نه میان مطالب من رو کاملتر کنن و به بقیه آموزش بدن و نه حتی اعلام کنن که این راه رو رفتن و جواب گرفتن. به محض اینکه جواب می گیرن دیگه پیداشون نمیشه. مسلما این جور کارها هم باعث دلسرد شدن آدم میشه.

29. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما farzadsw برای ارسال این پست سودمند:

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

البته یکسری از افراد هم هستن که از این اطلاعات استفاده می کنند ولی به قول معروف نم پس نمیدن. یعنی نه میان مطالب من رو کاملتر کنن و به بقیه آموزش بدن و نه حتی اعلام کنن که این راه رو رفتن و جواب گرفتن. به محض اینکه جواب می گیرن دیگه پیداشون نمیشه. مسلما این جور کارها هم باعث دلسرد شدن آدم میشه.
    آره متاسفانه!خیلی ها از اطلاعات سایت استفاده میکنند ولی حاضر نیستن کوچکترین مطلبی رو به اشتراک بگذارن.
    راستی دوستان مهندس زارعی عزیر کیس کوبی رو هم وارد کردند.جا دارد از ایشون تشکر کنیم.

31. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما dariush_ab برای ارسال این پست سودمند:

نام
    سعید شریفیان

منم الان دیدم خیلی خوشحال شدم

33. تشکرها از این نوشته :

نام
    میلاد نوری زاده

راستی دوستان مهندس زارعی عزیر کیس کوبی رو هم وارد کردند.جا دارد از ایشون تشکر کنیم.
    سلام من هم خوشحال شدم اما به نظر من الان برد گسترش و هیت سینک واجب تر است ...

35. تشکرها از این نوشته :

صفحه 58 از 89 نخستنخست ... 8394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677 ... آخرینآخرین