NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2394 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 16 از 89 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343566 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 301 به 320 از 1777

موضوع: CORTEX-A8 Cubieboard وارد ایران شد!

عضو جدید
    نام
    محسن فخرآبادی
    تشکر شده 7 بار در 7 پست

با سلام
    روی این برد نمیشه Windows CE 6 نصب کرد؟
    اگه نه چرا؟

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

سلام.
    با سلام
    روی این برد نمیشه windows ce 6 نصب کرد؟
    اگه نه چرا؟
    از نظر مشخصات سخت افزاری این برد به راحتی توانایی اجرای این سیستم عامل را دارد.

5. تشکرها از این نوشته :

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

دوستانی که مبدل PL2303HX/USB2RS232 مبدل usb به سریال را دارند با اتصال برد با این مبدل به ویندوز 7 داخل device manager چه چیزی میاد؟

7. تشکرها از این نوشته :

همکار علمی mahdichi آواتار ها
    نام
    مهدی چنگانی
    تشکر شده 783 بار در 251 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    سلام.
    جناب چنگانی عزیز یک سوال داشتم:
    زمانی که برد رو با USB OTG میزنید به Windows 7 آیا در داخل device manager که به عنوان android میشناسه روی android علامت تعجب هستش؟
    میشه خواهش کنم همین موضوع رو با کابل usb debug تست کنید؟
    ممنون.
    سلام
    وقتی با آندروید USB OTG را وصل کنیم، مثل همه گوشی های آندرویدی برای استفاده از امکانات آن مثل Mass Storage باید درایور آن را نصب کنیم.
    OEM USB Drivers | Android Developers

خودم هنوز بررسی نکردم.

9. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما mahdichi برای ارسال این پست سودمند:

همکار علمی mahdichi آواتار ها
    نام
    مهدی چنگانی
    تشکر شده 783 بار در 251 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    دوستانی که مبدل PL2303HX/USB2RS232 مبدل usb به سریال را دارند با اتصال برد با این مبدل به ویندوز 7 داخل device manager چه چیزی میاد؟
    از مبدل سریال به USB برای دیدن ترمینال linux استفاده میشه.
    برای استفاده از اون به یه برنامه ترمینال مثل PuTTY نیاز داریم، با تنظیم بیت ریت 115200 میشه از اون استفاده کرد.
    فقط توی سایت مبدل گفته که PL-2303HXA برای ویندوز 8 پشتیبانی نمیشه
    PL-2303H / 2303HX / 2303HXD Drivers | Prolific USA

داخل device manager من Prolific USB-to-Serial Comm Port(COM6) میاد.

11. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما mahdichi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال naatamam آواتار ها
    نام
    حسن معماری
    تشکر شده 877 بار در 286 پست

Icon16

سلام
    دیروز برد را مونتاژ کردم البته نه کامل !
    حین مونتاژ متوجه شدم که 2 - 3 اشکال عمده دارد و من هم به علت عجله ای که در کشیدن برد داشتم به اونا اصلا" توجه و دقت نکرده بودم
    مهمترین ایراد یا اشکال این بود که به ارتفاع خیلی کم این پین هیدر های 2 میلیمتری برد توجه نکرده بودم و خازن هایی که زیر برد استفاده کرده بودم به برد اصلی (Cubieboard) گیر میکرد . حتی 2 سری پین هیدر به سختی روی هم سوار کردم که باز هم مشکل حل نشد
    ایراد بعدی این بود که ولوم صدا کاملا" جلوی کانکتورهای lan و USB OTG را میگیرد و کمی به برد اصلی هم گیر میکند.
    اشکال بعدی هم این بود که فوت پرینتی که برای کانکتور VGA استفاده کرده بودم ایراد داشت و دقیق نبود , البته به زور تونستم کانکتور VGA را از زیر برد جا بزنم .
    لذا با اینکه ضرر هست تصمیم گرفتم بی خیال این برد بشم و برد را اصلاح کنم و مجددا" بردی دیگه چاپ کنم.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Deployment Cubiboard Error-1.jpg
مشاهده: 90
حجم: 96.8 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Deployment Cubiboard Error-2.jpg
مشاهده: 97
حجم: 103.9 کیلو بایت  

13. کاربران : 12 تشکر کرده اند از شما naatamam برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی
    تشکر شده 1,448 بار در 579 پست

مهندس این کتابخونه دقیق کانکتور vga هستش که خودم برای کارام استفاده میکنم برای اصلاح کردن فضای خازنهات میتونی از زیر لحیمش کنی فقط پلاریته هارو رعایت کن خیلی دوست داشتم با این پروسسور قوی کار کنم ولی وقتشو ندارم
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    • نوع فایل: rar VGA.rar (46.6 کیلو بایت, 71 نمايش)

15. کاربران : 9 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    نام
    حامد ذقاقی
    تشکر شده 48 بار در 18 پست

برای تبدیل فایل های fex و bin به همدیگه میتونید از این سرویس آنلاین هم استفاده کنید:
    https://www.miniand.com/tools/fexc

17. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما zaghaghi برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن farzadsw آواتار ها
    نام
    تهران
    تشکر شده 745 بار در 309 پست

سلام
    دوستانی که اندورید روی این بورد دارند، اگه میتونن برنامه Antutu benchmark رو روی بوردشون نصب کنن تا یه مقایسه ای از نظر پردازشی بین بردها داشته باشیم.

19. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما farzadsw برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال naatamam آواتار ها
    نام
    حسن معماری
    تشکر شده 877 بار در 286 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط farzadsw نمایش پست ها
    سلام
    دوستانی که اندورید روی این بورد دارند، اگه میتونن برنامه antutu benchmark رو روی بوردشون نصب کنن تا یه مقایسه ای از نظر پردازشی بین بردها داشته باشیم.
    سلام
    این برنامه چی هست و چکار میکند
    اگر هم لینک دانلودش را دارید قرار دهید

21. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما naatamam برای ارسال این پست سودمند:

مدیر باز نشسته alireza10471 آواتار ها
    تشکر شده 368 بار در 63 پست

متاسفانه من با مطالعه تمام مطالبی که دوستان مطرح کرده اند نتوانستم به یک جمع بندی صحیح دست پیدا کنم که چطور میشه کل این مدار را به عنوان یک مدار کنترلی دید و چطور بایستی برای لینوکس برنامه نویسی کرد که بتوانیم مشابه یک میکروکنترلر از این مدار استفاده کنیم.
    بحث خوب تر بودن کامپایلر یا ide های متفاوت نیست، خواهشا کسی دید کلی بده و نقطه آغاز برنامه نویسی برای لینوکس با دید دستیابی به سخت افزار را مطرح فرماید.
    موفق باشید

23. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما alireza10471 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط naatamam نمایش پست ها
    سلام
    این برنامه چی هست و چکار میکند
    اگر هم لینک دانلودش را دارید قرار دهید
    برنامه benchmarking هست. یعنی قدرت پردازش cpu (محاسبات اعداد صحیح و ممیز شناور)، پردازشهای گرافیکی و سرعت حافظه سیستم رو بررسی می کنه و یک امتیاز میده. با مقایسه این امتیاز ها میشه فهمید کدوم بورد از نظر پردازشی قوی تر هست (و تو کدوم بخش).
    مثلا گوشی من HD2 هست (برای 2-3 سال پیشه) که یک ARM Cortex-A8 تو چیپ کوالکام داره (snap dragon) . امتیاز هاش اینطوری شد:
    RAM: 487
    CPU Integer: 710
    CPU Float Piont: 291
    2D Graphics: 227
    3D Graphics: 570
    database IO: 305
    SD Card W: 24
    SD Card R: 91
    CPU Freq: 998MHz
    امتیاز کل 2705

برای نصبش بهتره اول برنامه bazaar رو نصب کنید. از طریق این برنامه می تونید بقیه نرم افزار ها رو آنلاین نصب کنید.
    Bazaar - Android Marketplace for Iranians - Android Market Alternative

ولی اگه فایل APK رو مستقیم می خواید:
    AnTuTu Benchmark 3.1 - Apk New
    AnTuTu Benchmark 3.1.1 - APKTOP
    البته اگر antutu benchmark apk رو جستجو کنید سایتهای بهتری هم پیدا میشه.

25. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما farzadsw برای ارسال این پست سودمند:

نام
    تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza10471 نمایش پست ها
    متاسفانه من با مطالعه تمام مطالبی که دوستان مطرح کرده اند نتوانستم به یک جمع بندی صحیح دست پیدا کنم که چطور میشه کل این مدار را به عنوان یک مدار کنترلی دید و چطور بایستی برای لینوکس برنامه نویسی کرد که بتوانیم مشابه یک میکروکنترلر از این مدار استفاده کنیم.
    بحث خوب تر بودن کامپایلر یا ide های متفاوت نیست، خواهشا کسی دید کلی بده و نقطه آغاز برنامه نویسی برای لینوکس با دید دستیابی به سخت افزار را مطرح فرماید.
    موفق باشید
    شما نباید این بورد ها رو به چشم یک میکروکنترلر یا جایگزین اون نگاه کنید. این بورد ها عملکری مشابه PC ها دارند. در کنار این بورد ها (خصوصا تو کار های کنترلی) باید از یک میکرو کنترلر استفاده کرد.
    یه مثال از چیزی که خودم بهش برخوردم:
    یک ربات با ابعاد کوچیک داریم که قراره هدایت خودکار از طریق بینایی ماشین داشته باشه. روشی که عموما (و سابقا) استفاده می شد، ارسال اطلاعات تصویر به یک کامپیوتر ، پردازش تصویر، ایجاد فرمانهای معین و انتقال نتیجه به بورد کنترلی ربات بود. این روش محدودیت های خیلی زیادی داره، وجود یک کامپیوتر در نزدیکی ربات، کیفیت پایین تصویر ارسالی، هزینه بالای تجهیزات ارسال و دریافت تصویر و تاخیر در ارسال فرمان کنترلی. که البته اگر "میشد" کامپیوتر رو روی خود ربات سوار کرد همه این معایب از بین می رفت! ولی خوشبختانه الان میشه دقیقا خود کامپیوتر رو روی ربات سوار کرد!
    نحوه عملکرد سیستم هم اینطوره که پردازشهای سنگین و سطح بالا روی بورد ARM Cortex-A8 اجرا میشه و کارهای کنترلی همچنان روی همون بورد میکروکنترلی. ارتباط این دو هم میتونه به روشهای مختلف از جمله UART باشه.
    یکی از دلایلی که همه پردازشها رو روی بورد ARM Cortex-A8 اجرا نمی کنن اینه که این سیستم Realtime نیست و برای کار های کنترلی (کنترل به معنای علم کنترل نه کنترل چراغ!) سیستم باید Realtime باشه ( روی میکرو میشه کار ها رو Realtime کرد).
    دلیل دیگه هم مشخصا امکانات جانبی میکرو کنترلر برای ارتباط با وسایل مختلف هست (I2C,SPI,UART,ADC,DAC,CAN, Timer و...).

به طور خلاصه شما باید برنامه نویسی تحت سیستم عامل مذکور (لینوکس یا اندروید) و ارتباط با دنیای خارج (ارتباط سریال یا USB) رو بلد باشید تا بتونید از این بورد ها به خوبی استفاده کنید.

27. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما farzadsw برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    تشکر شده 158 بار در 66 پست

Exclamation

شما نباید این بورد ها رو به چشم یک میکروکنترلر یا جایگزین اون نگاه کنید. این بورد ها عملکری مشابه pc ها دارند. در کنار این بورد ها (خصوصا تو کار های کنترلی) باید از یک میکرو کنترلر استفاده کرد.
    یک ربات با ابعاد کوچیک داریم که قراره هدایت خودکار از طریق بینایی ماشین داشته باشه. روشی که عموما (و سابقا) استفاده می شد، ارسال اطلاعات تصویر به یک کامپیوتر ، پردازش تصویر، ایجاد فرمانهای معین و انتقال نتیجه به بورد کنترلی ربات بود. این روش محدودیت های خیلی زیادی داره، وجود یک کامپیوتر در نزدیکی ربات، کیفیت پایین تصویر ارسالی، هزینه بالای تجهیزات ارسال و دریافت تصویر و تاخیر در ارسال فرمان کنترلی. که البته اگر "میشد" کامپیوتر رو روی خود ربات سوار کرد همه این معایب از بین می رفت! ولی خوشبختانه الان میشه دقیقا خود کامپیوتر رو روی ربات سوار کرد!
    نحوه عملکرد سیستم هم اینطوره که پردازشهای سنگین و سطح بالا روی بورد arm cortex-a8 اجرا میشه و کارهای کنترلی همچنان روی همون بورد میکروکنترلی. ارتباط این دو هم میتونه به روشهای مختلف از جمله uart باشه.
    یکی از دلایلی که همه پردازشها رو روی بورد arm cortex-a8 اجرا نمی کنن اینه که این سیستم realtime نیست و برای کار های کنترلی (کنترل به معنای علم کنترل نه کنترل چراغ!) سیستم باید realtime باشه ( روی میکرو میشه کار ها رو realtime کرد).
    دلیل دیگه هم مشخصا امکانات جانبی میکرو کنترلر برای ارتباط با وسایل مختلف هست (i2c,spi,uart,adc,dac,can, timer و...).

به طور خلاصه شما باید برنامه نویسی تحت سیستم عامل مذکور (لینوکس یا اندروید) و ارتباط با دنیای خارج (ارتباط سریال یا usb) رو بلد باشید تا بتونید از این بورد ها به خوبی استفاده کنید.

سلام،
    منم دقیقا برای همچین کاری این برد را می خوام ،می خواستم بدوم میشه 4 تا دوربین بهش وصل کرد و پردازش انجام بدم؟اگر یکم توضیح بدید ممنون میشم.
    دوم اینکه اگه شما تونستید برد را به لپ تاپ وصل کنید و تصویر محیط سیستم عامل را روی ال سی دی لپ تاپ نشون بدید.توضیح بدید چطوری میشه؟خداییش خیلی خیلی بهش نیاز دارم.همه مطالب را خوندم چیز زیادی متوجه نشدم آخه یکم تازه کارم.
    بعنوان یه پیشنهاد به نظر من هر قسمت که بصورت کامل و صحیح راه اندازی شد.نحوه راه اندازی را توی یه فایل مثل پی دی اف قرار بدیم تا راحت بشه ازش استفاده کرد،آخه هرکی این برد را خریده یه هزینه نه چندان کمی را متقبل شده.
    پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم
    مرسی

29. تشکرها از این نوشته :

مدیر باز نشسته alireza10471 آواتار ها
    تشکر شده 368 بار در 63 پست

شما نباید این بورد ها رو به چشم یک میکروکنترلر یا جایگزین اون نگاه کنید. این بورد ها عملکری مشابه PC ها دارند. در کنار این بورد ها (خصوصا تو کار های کنترلی) باید از یک میکرو کنترلر استفاده کرد.
    نحوه عملکرد سیستم هم اینطوره که پردازشهای سنگین و سطح بالا روی بورد ARM Cortex-A8 اجرا میشه و کارهای کنترلی همچنان روی همون بورد میکروکنترلی. ارتباط این دو هم میتونه به روشهای مختلف از جمله UART باشه.
    یکی از دلایلی که همه پردازشها رو روی بورد ARM Cortex-A8 اجرا نمی کنن اینه که این سیستم Realtime نیست و برای کار های کنترلی (کنترل به معنای علم کنترل نه کنترل چراغ!) سیستم باید Realtime باشه ( روی میکرو میشه کار ها رو Realtime کرد).
    دلیل دیگه هم مشخصا امکانات جانبی میکرو کنترلر برای ارتباط با وسایل مختلف هست (I2C,SPI,UART,ADC,DAC,CAN, Timer و...).

به طور خلاصه شما باید برنامه نویسی تحت سیستم عامل مذکور (لینوکس یا اندروید) و ارتباط با دنیای خارج (ارتباط سریال یا USB) رو بلد باشید تا بتونید از این بورد ها به خوبی استفاده کنید.
    چیزی که می فرمایید صحیح است اما همیشه نیاز به فرآیند کنترلی Real time نیست، تازه بایستی توجه شما را به یک نکته توجه بدم که فرکانس کاری بسیار بالای این مدار قابل مقایسه به میکروکنترلرهای عادی نیست و از این جهت شاید براحتی بشه گفت که این مدار بسیار Real time تر از میکروی معمولی می تواند عمل کنه. شما بهتر میدانید که سیستم عامل طوری دستورات را اجرا می کنه که فرآیند کلی به صورت در آن واحد به نظر بیاد.
    در هر صورت از این مدار به عنوان هسته اصلی بسیاری از دستگاه ها میشه استفاده کرد، مثلا دستگاه های حضور و غیاب، یا سیستم گیرنده های دیجیتال که خود تحت سیستم عامل لینوکس هستند و تصور اینکه یک میکرو کنترلر دیگر به این مدار وصل کنیم تا فرآیند کنترلی انجام بدهیم به نظرم نه تنها منطقی نیست بلکه بسیار خنده دار خواهد بود و به نوعی پاک کردن مساله برای ارتباط مستقیم با پورت ها توسط سیستم عامل است.
    در هر صورت از راهنمایی شما سپاسگزارم

31. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما alireza10471 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 10 بار در 9 پست

اگه Realtime هم نباشه فک کنم با بهینه سازی و مختصر سازی لینوکس بشه به یک سیستم پایدار و Realtime رسید! البته فکر کنم!

استفاده از پایه های خروجی برد بطور مستقیم هم ممکنه به arm صدمه بزنه (شاید یه جریان معکوس arm رو تبدیل به اینتل کنه )
    بله درسته!

33. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما ehsaun_kkt برای ارسال این پست سودمند:

نام
    تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط lord67 نمایش پست ها
    سلام،
    منم دقیقا برای همچین کاری این برد را می خوام ،می خواستم بدوم میشه 4 تا دوربین بهش وصل کرد و پردازش انجام بدم؟اگر یکم توضیح بدید ممنون میشم.
    دوم اینکه اگه شما تونستید برد را به لپ تاپ وصل کنید و تصویر محیط سیستم عامل را روی ال سی دی لپ تاپ نشون بدید.توضیح بدید چطوری میشه؟خداییش خیلی خیلی بهش نیاز دارم.همه مطالب را خوندم چیز زیادی متوجه نشدم آخه یکم تازه کارم.
    بعنوان یه پیشنهاد به نظر من هر قسمت که بصورت کامل و صحیح راه اندازی شد.نحوه راه اندازی را توی یه فایل مثل پی دی اف قرار بدیم تا راحت بشه ازش استفاده کرد،آخه هرکی این برد را خریده یه هزینه نه چندان کمی را متقبل شده.
    پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم
    مرسی
    من این بورد cubie رو ندارم. بورد من mk802iiis هست که پردازنده اش هم متفاوته. فعلا دارم از اندروید استفاده می کنم و فکر کنم بعدا (حدود 1 ماه دیگه) بشه "به طور کامل" از لینوکس استفاده کرد.
    تو اندروید شما می تونید از طریق برنامه های remote desktop مثل webkey تصویر اندروید رو توی کامپیوتر (از طریق Browser) ببینید. ولی سرعتش پایینه (حدود 1-2 فریم در ثانیه!).
    بازم تو اندروید من وبکم رو امتحان کردم. بعضی وبکم ها کار می کنند (امیدوارم تو لینوکس بهتر باشه). مثلا وبکم vx800 قابل استفاده هست، هرچند که فریم ریتش پایین تر از مقدار مورد انتظاره. چهار تا دوربین رو هم میشه استفاده کرد ولی پردازش . باس دیتای مورد نیاز اینها معمولا مشکل ایجاد میکنه(من امتحان نکردم).
    امیدوارم بقیه دوستانی که این بورد رو دارن بتونن بیشتر راهنمایی تون بکنند.

35. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما farzadsw برای ارسال این پست سودمند:

نام
    تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza10471 نمایش پست ها
    چیزی که می فرمایید صحیح است اما همیشه نیاز به فرآیند کنترلی Real time نیست، تازه بایستی توجه شما را به یک نکته توجه بدم که فرکانس کاری بسیار بالای این مدار قابل مقایسه به میکروکنترلرهای عادی نیست و از این جهت شاید براحتی بشه گفت که این مدار بسیار Real time تر از میکروی معمولی می تواند عمل کنه. شما بهتر میدانید که سیستم عامل طوری دستورات را اجرا می کنه که فرآیند کلی به صورت در آن واحد به نظر بیاد.
    در هر صورت از این مدار به عنوان هسته اصلی بسیاری از دستگاه ها میشه استفاده کرد، مثلا دستگاه های حضور و غیاب، یا سیستم گیرنده های دیجیتال که خود تحت سیستم عامل لینوکس هستند و تصور اینکه یک میکرو کنترلر دیگر به این مدار وصل کنیم تا فرآیند کنترلی انجام بدهیم به نظرم نه تنها منطقی نیست بلکه بسیار خنده دار خواهد بود و به نوعی پاک کردن مساله برای ارتباط مستقیم با پورت ها توسط سیستم عامل است.
    در هر صورت از راهنمایی شما سپاسگزارم
    همونطور که عرض کردم تو پیاده سازی علم کنترل realtime بودن بیشتر اهمیت داره نه تو همه کار ها. مثلا یه وقت هست میخواید دمای یک مخزن رو کنترل کنید، یک وقت هم میخواید وضعیت یک هواپیما رو تو هوا کنترل کنید هر دوشون باید Realtime باشن ولی تو کنترل مخزن لوپ کنترل اینقدر کنده که شما متوجه تاخیر ها نمی شید ولی تو اینجا هم باز توصیه نمیشه برنامه کنترلی تو یک سیستم معمولی با سیستم عامل مثلا ویندوز اجرا کنید.
    فکر کنم تعریف های ما از realtime با هم فرق داره. من به جرات میتونم بگم یک برنامه ای تو میکرو AVR اجرا میشه از برنامه مشابه ای که شما توی کامپیوتر خونتون اجرا می کنید Realtime تر هست!
    realtime بودن هیچ ربطی به سرعت اجرای برنامه (و فرکانس CPU) نداره. بلکه به تضمین برای انجام شدن برنامه در زمانبندی مشخص مربوطه. البته همونطوز که خودتون هم میدونید سیستم عامل realtime هم وجود داره(مثل RTLinux) ولی فکر نمی کنم برای این بورد آماده باشه (پورت شده باشه). به طور خلاصه شما می تونید در نظر بگیرید که اگر سیستمی اصطلاحا "هنگ" بکنه، دیگه Realtime نیست (قابل اطمینان نیست).
    چرا وصل کردن میکرو کنترلر به این مدار خنده داره؟ پس توصیه میکنم هروقت دلتون گرفت به مواردی مثل برنامه نویسی ساختار گرا و اصول طراحی سیستم ماژولار یه نگاهی بندازید تا دلتون شاد بشه!
    سیستم عامل برای این طراحی نشده که بیاید به طور مستقیم مثلا پورت SPI رو راه اندازی کنید. بلکه برای توسعه سریعتر و راحتتر برنامه نویسی سطح بالا و مدیریت پروژه های پیحیده تر استفاده میشن.
    در هر صورت شما می تونید برید نحوه ایجاد ماژول برای کرنل رو مطالعه کنید تا ببینید چطوری میشه مثلا پورت I2C رو از طریق سیستم عامل دستکاری کرد و یا حتی برید با IAR,Keil برای این بورد ها برنامه بنویسید ولی به نظر من کار جالبی نیست (مگر اینکه واقعا لازم باشه).

37. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما farzadsw برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

اینم از LVDS که بالاخره راه اندازی کردن

https://groups.google.com/forum/?fro...rd/4ZhyEFhaAjI[76-100-false]
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

39. کاربران : 9 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال hamidam آواتار ها
    نام
    حمید مومنی
    تشکر شده 157 بار در 60 پست

این گوگل گروپ که برای من باز نمیشه
    یک توضیحاتی در بارش بدهید لطفا"
    LVDS چند پین را انداختند ؟ من دیدم آقای معماری LVDS سی پین در بردش زده بود.
    اصلا" LVDS چند پین در باراز پیدا میشه ؟ چه مدلی ؟

41. تشکرها از این نوشته :

صفحه 16 از 89 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343566 ... آخرینآخرین