NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2426 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 60 از 89 نخستنخست ... 10414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,181 به 1,200 از 1777

موضوع: CORTEX-A8 Cubieboard وارد ایران شد!

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 28 بار در 8 پست

برد BEAGLE BLACK از شرکت Analog, Embedded Processing, Semiconductor Company, Texas Instruments - TI.com امریکا نیز قیمت کم 45 دلار را دارد که در چین در شرکت chipsee قیمت 60 دلار است ولی حسن بزرگ TI پشتیبانی نرم افزاری بسیار قوی با لینوکس و بدون OS است که نرم افزارهای ان هم در سایت TI مجانی قابل دانلود است و انجمن دارد و باید بدانید قیمت محصول را فقط سخت افزار تایین نمی کند بلکه نرم افزار و زمان طراحی و تولید یک سیستم در هزینه ها موثر است.

برد چینی کوبی پشتوانه اموزشی قابل توجه خصوصا برای مبتدی ها ندارد و کسی هم پاسخگو نیست.

2. # ADS
    Circuit advertisement

همکار علمی cover_itx آواتار ها
    نام
    میلاد نوری زاده
    تشکر شده 211 بار در 100 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط stm32z نمایش پست ها
    برد BEAGLE BLACK از شرکت Analog, Embedded Processing, Semiconductor Company, Texas Instruments - TI.com امریکا نیز قیمت کم 45 دلار را دارد که در چین در شرکت chipsee قیمت 60 دلار است ولی حسن بزرگ TI پشتیبانی نرم افزاری بسیار قوی با لینوکس و بدون OS است که نرم افزارهای ان هم در سایت TI مجانی قابل دانلود است و انجمن دارد و باید بدانید قیمت محصول را فقط سخت افزار تایین نمی کند بلکه نرم افزار و زمان طراحی و تولید یک سیستم در هزینه ها موثر است.

برد چینی کوبی پشتوانه اموزشی قابل توجه خصوصا برای مبتدی ها ندارد و کسی هم پاسخگو نیست.
    با سلام
    دوست من برد BEAGLE BLACK و Raspberry برد های قدیمی هستند که اوایل با هدف آموزشی در مدارس و دانشگاه ها آمریکا و انگلیس ساخته شدند و بعد ها مصارف عمومی پیدا کردند خوب مسلما بردی که در آموزش عالی کشور های جهان اول جا افتاده منابع آموزشی فراوانی پیدا می کند البته نباید این هم فراموش کرد این برد کوبی با توجه به جدید بودنش به خوبی گسترش پیدا کرده و منابع آموزشی خوبی توی این مدت کم پیدا کرده است و ایمیج های فراوانی با پشتیبانی گروه های مختلف آماده شده است که این گروه ها به خوبی از مبتدیان پشتیبانی می کنند نمونه این گروه ها cubian - miniand - ...
    البته امکانات سخت افزاری نباید فراموش کرد که کوبی در این زمینه سر تر است از نظر پشتیبانی همانطور که خدمتتان عرض کردم بر می گردد به قدمت برد و نمی توان یک برد قدیمی با یک برد جدید مقایسه کرد پس بهتر است منصفانه قضاوت کنیم
    لازم به ذکر است برد BEAGLE BLACK امروز در فروشگاه سایت ECA قرا گرفت البته قیمت آن فکر می کنم یکم بالا باشد اما اگر شما علاقمند هستید ما بدون تعصب به کوبی و بی طرف شما را راهنمایی هم می کنیم
    ویرایش توسط cover_itx : 30-09-2013 در ساعت 17:30
    منتظر نمان پرنده ای بیاید و پروازت دهد , در پرنده شدن خویش بکوش

4. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما cover_itx برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 28 بار در 8 پست

لازم به ذکر است برد BEAGLE BLACK امروز در فروشگاه سایت ECA قرا گرفت البته قیمت آن فکر می کنم یکم بالا باشد
    لطفا لینک ان را بدهید من که پیدا نکردم.

دوست من برد BEAGLE BLACK و Raspberry برد های قدیمی هستند
    برد Beagle Black جدید و تولید 2013 است با قیمت 45 دلار .

فکر کنم منظور شما برد قدیمی تر Beagle Bone با قیمت 90 دلار است که قدیمی تر است.

نام
    میلاد نوری زاده

لطفا لینک ان را بدهید من که پیدا نکردم.
    بر روی فروشگاه سایت ECA کلیک کنید وارد لینک می شوید
    بردی را که این سایت آورده Beaglebone Black BB-Black TI Cortex-A8 AM3359 است
    فکر کنم منظور شما برد قدیمی تر Beagle Bone با قیمت 90 دلار است که قدیمی تر است.
    بله منظور من Beagle Bone بود که چون کلی داشتیم صحبت می کردیم جزئیات بحث نکردم
    البته BEAGLE BLACK محصول همین کمپانی است و با اعتبار این کمپانی و برد قبلی Beagle Bone معرفی شد .
    ویرایش توسط cover_itx : 30-09-2013 در ساعت 20:23

7. تشکرها از این نوشته :

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

سلام.
    من که از این پروژه های این برد سر در نمیارم! تو سایتش برای هر پروژه یک لینک گذاشته که بعضی هاش هم وجود نداره!همون کوبی خودمون خیلی بهتره.باز آموزشهای رسپبری بگین یه چیزی .
    البته دوستان توجه کنید که این پست کوبی است پس بهش احترام بگذاریم!
    ویرایش توسط dariush_ab : 30-09-2013 در ساعت 20:51

9. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما dariush_ab برای ارسال این پست سودمند:

نام
    میلاد نوری زاده

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    سلام.
    من که از این پروژه های این برد سر در نمیارم! تو سایتش برای هر پروژه یک لینک گذاشته که بعضی هاش هم وجود نداره!همون کوبی خودمون خیلی بهتره.باز آموزشهای رسپبری بگین یه چیزی .
    البته دوستان توجه کنید که این پست کوبی است پس بهش احترام بگذاریم!
    آموزش های این برد اکثرا صنعتی هستند و مثل اینکه این برد بدون os میشه مثل ARM ازش استفاده کرد این برد تقریبا شبیه PLC است اما در بعد کار های کوچک ولی کلا صنعتی تر از سایر برداست اینجوری که توی سایتش گفته ...
    چشم ما مخلص کوبی هم هستیم اما گفتم بدون تعصب و بی طرف قضاوت کنیم سایت های دیگه سو استفاده نکنند
    پ.ن:
    چون چند روز پیش در یکی از انجمن های ایرانی خواندم که نوشته بدنند
    (کوبی مفتشم نمی ارزه چون فاقد پشتیبانی است و فقط انجمن کویر با تعصب از آن پشتیبانی می کند) ببخشید عین جملشون بود که من اونجا اعتراض هم کردم اما ...

11. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما cover_itx برای ارسال این پست سودمند:

نام
    داریوش عباسی نژاد

نقل قول نوشته اصلی توسط cover_itx نمایش پست ها
    آموزش های این برد اکثرا صنعتی هستند و مثل اینکه این برد بدون os میشه مثل arm ازش استفاده کرد این برد تقریبا شبیه plc است اما در بعد کار های کوچک ولی کلا صنعتی تر از سایر برداست اینجوری که توی سایتش گفته ...
    چشم ما مخلص کوبی هم هستیم اما گفتم بدون تعصب و بی طرف قضاوت کنیم سایت های دیگه سو استفاده نکنند
    پ.ن:
    چون چند روز پیش در یکی از انجمن های ایرانی خواندم که نوشته بدنند
    (کوبی مفتشم نمی ارزه چون فاقد پشتیبانی است و فقط انجمن کویر با تعصب از آن پشتیبانی می کند) ببخشید عین جملشون بود که من اونجا اعتراض هم کردم اما ...
    خواهش میکنم مهندس.
    راستش من پروژه های تو سایت خودش رو که دیدم همش لینک به سایتهای دیگه هست و اونا هم زیاد کامل توضیح ندادن.خیلیا هم فیلم از کار گذاشتن.نمیدونم شاید بشه آموزشهای دیگری پیدا کرد که درست و حسابی توضیح داده باشن.
    در مورد کوبی هم من نه سازندشم نه فروشنده!گفتم این پست زیاد شلوغ نشه و برای بحث در مورد بردهای دیگه پست جدا ایجاد بشه.همینطوری از 100 صفحه بیشتر شده و تازه وارد هنگ میکنه.
    در مورد اونی که گفته کوبی به مفت نمیارزه باید بگم که اینا دنبال راحت طلبی هستند.بیاد دلیل علمی ارائه کنه.
    تو همین ایران کلی کارای خوب با این کوبی انجام دادن ولی حتی ممکنه صداشم در نیارن و نباید انتظار داشت که مفت و مجانی در اختیار همه قرار بدن.

13. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما dariush_ab برای ارسال این پست سودمند:

نام
    میلاد نوری زاده

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    راستش من پروژه های تو سایت خودش رو که دیدم همش لینک به سایتهای دیگه هست و اونا هم زیاد کامل توضیح ندادن.خیلیا هم فیلم از کار گذاشتن.نمیدونم شاید بشه آموزشهای دیگری پیدا کرد که درست و حسابی توضیح داده باشن.
    در مورد کوبی هم من نه سازندشم نه فروشنده!گفتم این پست زیاد شلوغ نشه و برای بحث در مورد بردهای دیگه پست جدا ایجاد بشه.همینطوری از 100 صفحه بیشتر شده و تازه وارد هنگ میکنه.
    در مورد برد Beagle که البته جاش نیست صحبت کنیم من هم تا حالا با این برد کار نکردم اطلاعاتم هم در حد شناخت است در مورد لینکاشم خوب این پروژه ها برای چندین سال پیش است و چون فضا و پهنای باند برای میزبانی فایل های پروژه معمولا این سایت ها به علت هزینه گزاف توی آپلود سنتر ها ارسال می کنند و بعد از این همه مدت احتمالا حذف شده است البته توی فرمش اعضاش لینک های جدید ارایه دادند و توی سایت اصلی هم این پروژه ها در غالب دی وی دی ارایه می شود
    همینطوری از 100 صفحه بیشتر شده و تازه وارد هنگ میکنه.
    بله - البته مهندس عباسی به نظر من این تایپ باید مدیریت شود و پست های اضافی حذف شود یا بهتر آن است یک انجمن جدید توی فروم برای کوبی بدلیل درخواست های بالا اضافه شود

در مورد اونی که گفته کوبی به مفت نمیارزه باید بگم که اینا دنبال راحت طلبی هستند.بیاد دلیل علمی ارائه کنه.
    تو همین ایران کلی کارای خوب با این کوبی انجام دادن ولی حتی ممکنه صداشم در نیارن و نباید انتظار داشت که مفت و مجانی در اختیار همه قرار بدن.
    بله راستش اینجور آدم ها در جامعه ما زیادنند که کورکورانه در مورد چیزی که نمی دانند قضاوت می کنند خود من برای خرید کوبی 1 ماه تحقیق کردم و بین raspberry و کوبی گیر کرده بودم و بعد با توجه به منطقم تصمیم به خرید کوبی2 گرفتم
    البته اینگونه که من از سخت افزار کوبی دیدم جای بسیار زیادی برای پیشرفت داره و اگه آموزشاش وسیع تر بشه و پروتکل های ارتباطی آن تماما راه اندازی شود دیگه انتخاب برد های دیگر غیرقابل قبول می شود
    خود من الان با کوبی یک ربات امدادگر طراحی کردم که 90 درصد آن تکمیل شده است که اینترفیس کاربری برای کنترل ربات با PHP و تحت وب است و هسته کنترلی با C نوشتم
    که تا امشب یا فردا عکس و توضیحات ارایه می دهم البته در مورد ارایه سورس سعی می کنم بخشی از سورس قرار دهم اما بدلیل به کار گیری چندیدن زبان در این پروژه امکان ارایه کل سورس نیست(قابل توجه کسایی که دنبال راحت طلبی هستند من 3-4 ماه تمام روی این پروژه کار کردم و تقریبا اولین نفری بودم که برد کوبی 2 خریداری کردم با قیمت اولیه )

15. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما cover_itx برای ارسال این پست سودمند:

نام
    داریوش عباسی نژاد

خود من الان با کوبی یک ربات امدادگر طراحی کردم که 90 درصد آن تکمیل شده است که اینترفیس کاربری برای کنترل ربات با PHP و تحت وب است و هسته کنترلی با C نوشتم
    یسیار عالی است مهندس.امیدوارم همیشه همینطور موفق بوده و پیشرفت کنید.
    چند تا عکس و یا اگر بتونید فیلم از رباتتون بذارید خیلی خوبه تا گروهی که نمیدانند بدانند!
    بله - البته مهندس عباسی به نظر من این تایپ باید مدیریت شود و پست های اضافی حذف شود یا بهتر آن است یک انجمن جدید توی فروم برای کوبی بدلیل درخواست های بالا اضافه شود
    به نظرم بهتره مطالب به طور منظم داخل همون ویکی قرار بگیرد تا ایجاد یا ویرایش پست.هدف ساخت ویکی هم همین بوده.
    قسمت مربوط به مارس برد رو تا حدود زیادی مرتب کرذم.به امید خدا این مورد برای کوبی 1 و 2 هم صورت بگیرد.
    http://wiki.iranmicro.ir/%D8%B4%D8%B...88%D8%B1%D8%AF
    در این مورد پیشنهاد و انتقادی است استقبال میشه.

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 28 بار در 8 پست

کویر هم می تواند beagle black را از طریق مثلا chipsee در چین وارد کند.باید به بازار حق انتخاب داد و شما فقط ارایه کننده باشید .
    قیمت داده شده در ECA بسیار بالاست و منطقی نیست.(399)

البته بررسی علمی هم بسیار برای انتخاب مفید است.

البته کویر از لحاظ قیمت و کیفیت و صداقت عالی است و علت موفقیت او این است من هم طرفدار کویر هستم.
    ویرایش توسط stm32z : 02-10-2013 در ساعت 14:12

18. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما stm32z برای ارسال این پست سودمند:

نام
    داریوش عباسی نژاد

کویر هم می تواند beagle black را از طریق مثلا chipsee در چین وارد کند.باید به بازار حق انتخاب داد و شما فقط ارایه کننده باشید .
    بله حق با شماست ولی یک فروشگاه هم نمینونه هر چی برد تو بازار هست رو بیاره که هر کی هر چی بپسنده بخره.این مستلزم بودجه زیاد و ریسک بالا است.الان فروشگاه از نظر تنوع برد واقعا خوبه.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط dariush_ab : 02-10-2013 در ساعت 21:40

عضو جدید
    نام
    basamraz
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdichi نمایش پست ها
    با سلام.
    برای استفاده از فلش مموری یا هارد دیسک اول با دستور زیر مطمئن بشید که دیوایس آن در سیستم شناخته شده
    کد:
    lsblk
    بعد از اون که مطمئن شدید، اگر به صورت اتوماتیک mount نشده بود، خودتون به صورت دستی انجام بدید، فرضا یو اس بی من با sdb باشه و پارتیشن ان با دیوایس sdb1 باشه، می تونم با دستور زیر آن را مثلا در مسیر /mnt/usb ماونت کنم.

کد:
    mkdir /mnt/usb
    mount /dev/sdb1 /mnt/usb
    حالا با رفتن به مسیر /mnt/usb می تونید محتوای داخل فلش را ببینید.
    خوب، برای هارد و یا هر حافظه جانبی دیگه مثل رم ریدر و ... از هم همین روش می تونید استفاده کنید.

برای بوت شدن سیستم عامل از حافظه جانبی باید bootloader را تغییر داد. تا انجایی که من اطلاع دارم فقط برای uSD و NAND این بوت لودر آماده هست. ولی می توان با تنظیم فایل Env.txt مسیر rootfs را تغییر داد و روی یک دیوایس دیگر برد. با این روش کرنل همچنان از uSD و یا NAND خونده میشه ولی خود سیستم عامل را می توان روی حافظه جانبی ریخت و میشه تا حدودی سرعت سیستم را افزایش داد.

تاحالا این روش را تست نکردم ولی اگر علاقه مند باشید می تونیم با هم روی این موضوع بیشتر کار کنیم.
    با تشکر از شما مهندس mahdichi
    من خیلی دوست دارم این روش را تست کنم . چون هم چیز خوبی یاد میگیرم. همینکه واسه پروژه کاریم خوب هست.

عضو جدید
    نام
    ali-a
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام خدمت اساتید و دوستان
    در مورد cross compile فایلی که قرار دانلود کنیم (اینه https://github.com/linux-sunxi/linux.../sunxi-3.0.zip ) سایتش بیش از اندازه کنده چندین بار تا حالا امتحان کردم (با دو روش) وسط کار قطع میشه کسی راه کاری برای این مورد داره ؟

عضو جدید sadra آواتار ها
    نام
    صدرالدین آباد
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

سلام
    دست همه عزیزان و دست اندرکاران و نویسندگان و نشردهندگان واقعا درد نکنه
    جواب زحماتتون فقط با خداست
    آقا 120 صفحه من پیرمرد خوندم مغزم پره اما دستم خالیه
    شاید با مطالعه عمیق ویکی دستم پر بشه ... شاید
    یا علی

کاربر فعال sarab1 آواتار ها
    تشکر شده 172 بار در 100 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط aliasadi نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید و دوستان
    در مورد cross compile فایلی که قرار دانلود کنیم (اینه https://github.com/linux-sunxi/linux.../sunxi-3.0.zip ) سایتش بیش از اندازه کنده چندین بار تا حالا امتحان کردم (با دو روش) وسط کار قطع میشه کسی راه کاری برای این مورد داره ؟
    من که دارم دانلود میکنم سرعت هم عالی....! ببینم آخرش چی میشه! ببینم مگه حجمش چقدره ...؟ این که خیلی زیاد شد! اگه میدونستم 157 مگه که دانلودش نمی کردم امید وارم چیز بدرد بخوری باشه ...
    ویرایش توسط sarab1 : 05-10-2013 در ساعت 21:25

عضو جدید
    نام
    ali-a
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

تشکر آقای sarab1
    آره حجم زیپش 157 مگ است
    منم اولش سرعتم خوب بود بعد از 30-40 مگ یکدفعه قطع میشه اگه دانلود کردی خبری بده
    خدا خیرت بده
    ویرایش توسط aliasadi : 05-10-2013 در ساعت 21:39 دلیل: تصحیح

کاربر فعال sarab1 آواتار ها
    تشکر شده 172 بار در 100 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط aliasadi نمایش پست ها
    تشکر آقای sarab1
    آره حجم زیپش 157 مگ است
    منم اولش سرعتم خوب بود بعد از 30-40 مگ یکدفعه قطع میشه اگه دانلود کردی خبری بده
    خدا خیرت بده
    داداش تموم شد حالا باهاش چی کار کنم ؟؟من که اسم cross compile رو شنیدم چشام برق زد فوری دانلودش کردم ولی ... اگه میتونی در باره استفادش یه کمکی بکن

نام
    داریوش عباسی نژاد

سلام دوستان.
    این sunxi-3.0.zip بیشتر برای ساخت کرنل به کار می رود.
    اگر نتونستید بگید براتون آپلود کنم.آخرین ورژن اون هم 3.4 هستش.
    موفق باشید.

عضو جدید
    نام
    ali-a
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

اگه لطف کنید آپلود کنبد ممنون میشم جناب عباسی

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

با اینکه برای کوبی 2 هم پیشرفت داره صورت میگیره ولی گویا هنوز تو مواردی مانند صدا و تصویر (ویدیو) مشکلاتی وجود داره و درایور سخت افزاری ساپورت نشده ..

دوستانی که کوبی 2 دارند از چه ایمیجی استفاده میکنند . لطفا اونایی رو که تست کردن نتیجشو اینجا بگن تا بقیه هم نتایج رو بدونند ...
    من cubian r2 و cubuntu 0.6.5a و همچنین linaro-quantal-3.4.61 رو تست کردم تا حالا...

صفحه 60 از 89 نخستنخست ... 10414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879 ... آخرینآخرین