NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2424 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 40 از 89 نخستنخست ... 212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 781 به 800 از 1777

موضوع: CORTEX-A8 Cubieboard وارد ایران شد!

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

آقای dariush_ab این برد امکاناتش ؟ قیمت؟
    لینک:
    Baseboard Available
    آقای معماری هم یکی طراحی کرده بودن میخواستن lcd رو تست کنن نمیدونم به کجا رسید.
    امکاناتش و قیمتش:
    And at $29.99 (plus shipping) this card is a deal because it will adapt your Cubieboard to a touch screen, VGA, LVDS, and most importantly brings Cubieboards 96 pin connector out to 0.100″ pitch headers.

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

همکار silentshot آواتار ها
    نام
    مهندس رحمانی
    تشکر شده 170 بار در 83 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Doloop نمایش پست ها
    منظورم PC بودا ...
    من MK802 دارم ولی هنوز روی اونا تست نکردم

روی این ورژن اوبونتو
    ubuntu 12.01
    من هم رو pc هم رو کوبی برد تست کردم اوکی بودش

4. تشکرها از این نوشته :

نام
    داریوش عباسی نژاد

سلام دوستان.
    آموزش روشن و خاموش کردن یک led متصل به پایه pg0 را در ویکی گذاشتم.
    http://wiki.iranmicro.ir/%d8%b1%d9%8...db%8c-418.html
    امیدوارم خوشتون بیاد.

6. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما dariush_ab برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند myiranmicro آواتار ها
    نام
    حامد عهدی قراملکی
    تشکر شده 14 بار در 11 پست

منم یه mk802 خریدم هی باهاش ور میرم که لینوکس نصب کنم ولی بوت نمیشه.
    اگه لینوکس نصب بشه لازم نیست برنامه نویسی اندروید یاد بگیریم باید بریم برنامه نویسی لینوکس یاد بگیریم که خیلی راحتتر از اندرویده
    لطفا کمکم کنید چطوری میتونم اوبونتو رو بوت کنم من یه موضوع ارسال کردم امیدوارم کمکم کنن مختصصین سایت

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

دوستان این تایپیک کوبی هست

لطفا ادامه سوالاتتون رو توی تایپیکی که جدیدا ایجاد کردید بپرسید و این تایپیک رو به حاشیه نکشید
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

9. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط edisonkocholoo نمایش پست ها
    دوست عزیز منم یه MK802 گرفتم و خودمو کشتم و اوبونتو بالا نیومد. ظاهرا سخت افزار این MK802 در طراحیش مشکلی هست. تو فروم های انگلیسی هم اشاره هایی به این موضوع شده و افراد دیگه ای هم هستن که نتونستن اوبونتو را بالا بیارن.
    شما چرا مارس برد نخریدین ؟؟ که رفتین سراغ MK802 ؟؟؟ حالا شما باز هم تلاش کنین .منم روش کار می کنم اگه تونستین بالا بیارین منم بی خبر نزارین.
    برنامهنویسی در لینوکس با چه زبانی هست ؟منظورتون qt هست یا زبان دیگه ای را میگین؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط myiranmicro نمایش پست ها
    اگه لینوکس نصب بشه لازم نیست برنامه نویسی اندروید یاد بگیریم باید بریم برنامه نویسی لینوکس یاد بگیریم که خیلی راحتتر از اندرویده
    لطفا کمکم کنید چطوری میتونم اوبونتو رو بوت کنم من یه موضوع ارسال کردم امیدوارم کمکم کنن مختصصین سایت
    این تاپیک مربوط به کوبی هست و mk802 در ابونتو هیچ گونه تظمینی نداره و در حد اندورید هست
    برد بهتره مارس برد بخرید که تضمینی هست
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

11. تشکرها از این نوشته :

نام
    داریوش عباسی نژاد

ارسالی توسط edisonkocholoo
    دوست عزیز منم یه MK802 گرفتم و خودمو کشتم و اوبونتو بالا نیومد. ظاهرا سخت افزار این MK802 در طراحیش مشکلی هست. تو فروم های انگلیسی هم اشاره هایی به این موضوع شده و افراد دیگه ای هم هستن که نتونستن اوبونتو را بالا بیارن.
    شما چرا مارس برد نخریدین ؟؟ که رفتین سراغ MK802 ؟؟؟ حالا شما باز هم تلاش کنین .منم روش کار می کنم اگه تونستین بالا بیارین منم بی خبر نزارین.
    برنامهنویسی در لینوکس با چه زبانی هست ؟منظورتون qt هست یا زبان دیگه ای را میگین؟

نقل قول:
    ارسالی توسط myiranmicro
    سلام به دو دوست عزیز.
    به شما پیشنهاد میکنم از مارس استفاده کنید.بزرگترین مزیتش دسترسی به پایه های زیاد و توانایی برنامه نویسی سخت افزار است.
    اینکه شما صرفا یک اوبونتو نصب کنید که لطفی نداره.
    برای نصب لینوکس روی mk802 به فروم انگلیسیشون مراجعه کنید لینوکس براش پیدا میکنید.
    لینکهای زیر را تست کنید احتمال زیاد روی 802 کار میکنن فقط یک لطفی کنید در صورتی که سوال دیگری داشتید یک پست جداگانه درست کنید تا نظم پستها باقی بماند.
    با تشکر.
    لینک:اولی بهتره تست کنید.
    Rikomagic MK802 Forums • View topic - Linux for MK802
    http://dl.miniand.com/allwinnera10/u...and.com.img.7z

نام
    داریوش عباسی نژاد

سلام.
    مهندس alisaeed شما که از uart های دیگه جواب گرفتید روش کار رو لطف می کنید توضیح بدهید؟
    یکی از دوستان مشکل دارند.
    خیلی ممنون.

کاربر علاقه مند abolfazld آواتار ها
    نام
    ابوالفضل دهقانی
    تشکر شده 64 بار در 48 پست

دوستان یک سوال
    آداپتور 5 ولت یک آمپر فروشگاه (usb( برای برد کوبی کافی نیست؟من دو تا گرفتم هیچ کدومش نتونست برد رو راه اندازی کنه.فقط یه لحظه ledرو برد روشن و بعدش خاموش میشه

کاربر علاقه مند abolfazld آواتار ها
    نام
    ابوالفضل دهقانی
    تشکر شده 64 بار در 48 پست

دوستان برای راه اندازی vga حتما بایستی دیود bat54استفاده بشه؟جایگزینی نداره؟

نام
    داریوش عباسی نژاد

دوستان برای راه اندازی vga حتما بایستی دیود bat54استفاده بشه؟جایگزینی نداره؟
    این مورد که چند بار روش بحث شده دوست عزیز.
    باید دیود شاتکی باشه.

17. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    نام
    علی سعید
    تشکر شده 81 بار در 37 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    سلام.
    مهندس alisaeed شما که از uart های دیگه جواب گرفتید روش کار رو لطف می کنید توضیح بدهید؟
    یکی از دوستان مشکل دارند.
    خیلی ممنون.
    سلام
    من فرض رو بر این میگیرم که کسانی میخوان اینکار رو بکنن با ساختن پروژه در ایکلیپس یا netbeans و یا ... آشنا هستن و اینکه در پست های قبل نحوه فعال سازی درایور ها در کرنل رو خوندن.
    برای فعال کردن UART ابتدا باید UART ها یی که مورد نظر هست را ابتدا در کرنل فعال کنیم. برای این کار uart_used=0 را به uart_used=1 در UART مورد نظرتغییر میدیم.مثلا برای فعال کردن UART4 به شکل زیر عمل می کنیم:

کد:
    [uart_para4]
    uart_used = 1
    uart_port = 4
    uart_type = 2
    uart_tx = port:PG10<4><1><default><default>
    uart_rx = port:PG11<4><1><default><default>
    حالا نوبت میرسه به برنامه نویسی ولی قبل از اون ابتدا باید نکته ای رو بدونیم و اون اینه که در لینوکس درایور سخت افزار ها بصورت فایل هایی در پوشه dev قرار دارند مثلا وقتی که شما یک مبدل usb to serial به دستگاه متصل میکنید فایلی به نام ttyusb0 در این پوشه ایجاد می شود یا مثلا فایل های مربوط به درایورهای سریال با نام های ttys0,ttys1,..شناخته می شوند.نکته ای که در مورد پورت های سریال اهمیت داره اینه که شماره فایل های سریال هیچ ربطی به شماره ی UARTها ندارند مثلا ttys4 ممکن است به UART4 مربوط نباشد بلکه مربوط به درایور UART3 باشد حالا سوال اینکه چگونه ارتباط بین اینها را کشف کنیم؟!
    راه حل اول: اینکه بدانیم چند UART را در کرنل فعال کردیم به طور مثال اگر UART0 و UART2 و UART4 را فعال کرده باشیم ttys0 مربوط میشود به UART0 و ttys1 مربوط میشود به UART2 و ttys2 هم مربوط میشود به UART4.
    راه حال دوم:استفاده از دستور زیر در ترمینال:

کد:
    dmesg
    با این دستور میتونیم درایور هایی که در کرنل فعال شدن رو ببینیم و همچنین ببینیم که مثلا کدام UART مربوط به کدام ttys است.
    حال شما برای دسترسی به سخت افزارها در برنامه خودتون باید به این فایل ها دسترسی پیدا کنید.برای اینکار باید فایل درایوره مورد نظر را open کنید و تنظیمات مورد نظر رو انجام بدید.
    من دو تا فایل رو ضمیمه میکنم که یکی مستقیما فایل ها رو باز کردم وبرنامه نوشتم و دومی یک کتابخونه واسه ی پورت سریال هست که کار رو راحت کرده.
    کار با GPIO هم به همین شکل هست که برای سریال هست.
    امیدورم که مفید واقع شده باشد.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    ویرایش توسط alisaeed : 11-04-2013 در ساعت 15:17

19. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما alisaeed برای ارسال این پست سودمند:

نام
    داریوش عباسی نژاد

دوستان یک سوال
    آداپتور 5 ولت یک آمپر فروشگاه (usb( برای برد کوبی کافی نیست؟من دو تا گرفتم هیچ کدومش نتونست برد رو راه اندازی کنه.فقط یه لحظه ledرو برد روشن و بعدش خاموش میشه
    نباید مشکلی باشه؟!!!چون وقتی از usb کامپیوتر برق میگیرید 500 میلی آمپر نباید بیشتر باشه .
    من تا حالا امتحان نکردم.نباید جریان زیادی بکشه.چیزی نداره!

نام
    داریوش عباسی نژاد

سلام
    من فرض رو بر این میگیرم که کسانی میخوان اینکار رو بکنن با ساختن پروژه در ایکلیپس یا netbeans و یا ... آشنا هستن و اینکه در پست های قبل نحوه فعال سازی درایور ها در کرنل رو خوندن.
    برای فعال کردن uart ابتدا باید uart ها یی که مورد نظر هست را ابتدا در کرنل فعال کنیم. برای این کار uart_used=0 را به uart_used=1 در uart مورد نظرتغییر میدیم.مثلا برای فعال کردن uart4 به شکل زیر عمل می کنیم:

کد:
    [uart_para4]uart_used = 1uart_port = 4uart_type = 2uart_tx = port:pg10<4><1><default><default>uart_rx = port:pg11<4><1><default><default>
    حالا نوبت میرسه به برنامه نویسی ولی قبل از اون ابتدا باید نکته ای رو بدونیم و اون اینه که در لینوکس درایور سخت افزار ها بصورت فایل هایی در پوشه dev قرار دارند مثلا وقتی که شما یک مبدل usb to serial به دستگاه متصل میکنید فایلی به نام ttyusb0 در این پوشه ایجاد می شود یا مثلا فایل های مربوط به درایورهای سریال با نام های ttys0,ttys1,..شناخته می شوند.نکته ای که در مورد پورت های سریال اهمیت داره اینه که شماره فایل های سریال هیچ ربطی به شماره ی uartها ندارند مثلا ttys4 ممکن است به uart4 مربوط نباشد بلکه مربوط به درایور uart3 مربوط باشد حالا سوال اینکه چگونه ارتباط بین اینها را کشف کنیم؟!
    راه حل اول: اینکه بدانیم چند uart را در کرنل فعال کردیم به طور مثال اگر uart0 و uart2 و uart4 را فعال کرده باشیم ttys0 مربوط میشود به uart0 و ttys1 مربوط میشود به uart2 و ttys2 هم مربوط میشود به uart4.
    راه حال دوم:استفاده از دستور زیر در ترمینال:

کد:
    Dmesg
    با این دستور میتونیم درایور هایی که در کرنل فعال شدن رو ببینیم و همچنین ببینیم که مثلا کدام uart مربوط به کدام ttys است.
    حال شما برای دسترسی به سخت افزارها در برنامه خودتون باید به این فایل ها دسترسی پیدا کنید.برای اینکار باید فایل درایوره مورد نظر را open کنید و تنظیمات مورد نظر رو انجام بدید.
    من دو تا فایل رو ضمیمه میکنم که یکی مستقیما فایل ها رو باز کردم وبرنامه نوشتم و دومی یک کتابخونه واسه ی پورت سریال هست که کار رو راحت کرده.
    کار با gpio هم به همین شکل هست که برای سریال هست.
    امیدورم که مفید واقع شده باشد.
    خیلی ممنون مهندس.خیلی لطف کردید.
    این کتابخانه و پروژه برای اکلیپس هستش درسته؟

22. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    نام
    علی سعید

خیلی ممنون مهندس.خیلی لطف کردید.
    این کتابخانه و پروژه برای اکلیپس هستش درسته؟
    خواهش میکنم کاری نکردم که.
    فرقی نداره توی چی برنامه رو مینویسد ایکلیپس و netbeans ادیتور هستن،فقط باید تنظیمات مربوط به لینکر و کامپایلر رو که توی پست های قبلی در مورد Cross compile گفتم رو انجام بدین.

24. تشکرها از این نوشته :

نام
    داریوش عباسی نژاد

کاملا حق با شماست من هنوز فرصت نکردم با اکلیپس کار کنم.
    نحوه فعال سازی درایور ها در کرنل
    مهندس با اجازتون این رو تو ویکی میذارم فقط برای جمله بالا این کار رو بهتره فعال سازی در فایل اسکریپت بنامیم چون فعال سازی درایور ها در کرنل با این فرق میکنه و درایور سریال پیش فرض در کرنل فعاله.البته ببخشید شما استاد من هستید.

26. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    نام
    علی سعید

کاملا حق با شماست من هنوز فرصت نکردم با اکلیپس کار کنم.

مهندس با اجازتون این رو تو ویکی میذارم فقط برای جمله بالا این کار رو بهتره فعال سازی در فایل اسکریپت بنامیم چون فعال سازی درایور ها در کرنل با این فرق میکنه و درایور سریال پیش فرض در کرنل فعاله.البته ببخشید شما استاد من هستید.
    خواهش میکنم مهندس،هر جور صلاح میدونین همون کار رو بکنید من مشکلی ندارم.در مورد اون موضوع هم حق با شماست.

28. تشکرها از این نوشته :

نام
    داریوش عباسی نژاد

یک سوال مهندس شما قراره با این چند تا سریال چه کار کنید؟اگر پروژتون سکرت نیست میشه بگید هدفتون چیه؟
    اگر بشه یو اس بی رو هم راه بندازیم خیلی خوبه.یک میکروی آرم دیگه رو با یو اس بی به این برد وصل کنیم.

کاربر علاقه مند
    نام
    علی سعید

یک سوال مهندس شما قراره با این چند تا سریال چه کار کنید؟اگر پروژتون سکرت نیست میشه بگید هدفتون چیه؟
    اگر بشه یو اس بی رو هم راه بندازیم خیلی خوبه.یک میکروی آرم دیگه رو با یو اس بی به این برد وصل کنیم.
    متاسفانه عنوان پروژه رو چون مربوط به شرکتی هست که توش کار میکنم نمیتونم بگم ولی توی این پروژه باید از ماژول gprs و rs485 ، lcd و شبکه استفاده کنم که تا اینجا شبکه و gpio و Uart رو راه انداختم.
    واسه usb هم اگر بتونم کمکی کنم خوشحال میشم.

31. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما alisaeed برای ارسال این پست سودمند:

نام
    داریوش عباسی نژاد

متاسفانه عنوان پروژه رو چون مربوط به شرکتی هست که توش کار میکنم نمیتونم بگم ولی توی این پروژه باید از ماژول gprs و rs485 ، lcd و شبکه استفاده کنم که تا اینجا شبکه و gpio و uart رو راه انداختم.
    ممنون از پاسختون.همین قدر که اشاره کردید بسیار خوب است.این باعث میشه کسانی که بردهایی چون این برد یا مارس برد رو دارند براشون انگیزه ای بشه و بدونند که چه کارهایی میشه براش کرد.
    موفق باشید.

33. تشکرها از این نوشته :

صفحه 40 از 89 نخستنخست ... 212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859 ... آخرینآخرین