NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2424 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 77 از 89 نخستنخست ... 275859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,521 به 1,540 از 1777

موضوع: CORTEX-A8 Cubieboard وارد ایران شد!

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

بعید میدونم باشه! ولی آقای عباسی نژاد من پیش داوری دارم میکنم ... چون هنوز که هنوزه برد دستم نرسیده!!

خوب چیزایی که من احتیاج دارم بهش دارم لود کردن چند تا درایور در ابتدای بوت سیستم و ...

برنامه نوشته شده در جاوا برای اجرا اتوماتیک همزمان با اجرای سیستم عامل اندروید اما توی اندروید کپی کردن یه برنامه اندروید برای اجرا رد سیستم دیگه خیلی راحت هست ....!!! پس پطوری میشه از برنامه ها محافظت (کپی) کرد؟

نمی دونم برای یه دستگاه صنعتی بهتره که نمای دسکتاپ سیستم عامل اندروید دیده بشه یا نه فقط خود برنامه همه چی رو تحت کنترل بگیره و ....

به هر حال من که برنامه پیام رسان رو در یه سیستم صنعتی لازم ندارم و مورد هایی از این قبیل رو باید حذفشون کنم !
    سلام.
    زبان معمولا چیز خاصی نیست احتمال اینکه باشه هم هست!
    یک فایل init.rc اگر اشتباه نکنم هست که تو اون درایور رو معرفی می کنید تا لود بشه.
    راستش نمیدونم چطوری میشه از درایورها محافظت کنید البته اگر به صورت برنامه و فایل apk در بیارید که خوب میشه یک کارایی کرد. همانطور که می دانید apk نصب شده رو هم میشه رو یک اندروید دیگه کپی کرد ولی خوب حداقل به سورسش دسترسی وجود ندارد.
    دلیل خاصی برای استفاده از اندروید دارید ؟ شاید با استفاده از QT این کار جالبتر و سبکتر در بیاد.

ببینید الان تو تصویری که میبینید آیا کاربر بعد روشن شدن سیستم عامل اندروید فقط خود App رو میبینه یا نه مثل گوشی ها باید یه آیکنی رو از دسکتاپ لمس بکنه و بعد وارد محیط برنامه کنترلی بشه؟
    من با دیدن صرف این عکس از کجا بدونم ایا نیاز به تاچ آیکن داره یا نه.
    در مورد ویرایش اندروید خیلی از موارد رو می تونید حذف کنید شاید بتونید کاری کنید که مثلا Autologin داشته باشید.
    اگر کاربر متوجه نشه که سیستم عامل اندرویده بهتره ولی فکر نکنم این راحت باشه چون اندروید تقریبا تابلو شده ولی با این حال اگر موارد زیادی رو از اندروید حذف کنید خوب خواهد شد.
    موفق باشید.

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 33 بار در 21 پست

سلام
    دستگاه هایandroid tv box که داخلشون گیرنده دیجیتال دارند تیونر هاشون به چه صورت هست و به کدوم پورت متصل میشن و آیا به نظر شما میشه این تیونرها رو تهیه کرد و به کوبی برد و سایر برها متصل کرد؟
    http://www.alibaba.com/showroom/andr...ox-dvb--t.html
    باتشکر
    ویرایش توسط ajax007 : 07-04-2014 در ساعت 10:46

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام
    من دستور fdisk -l رو زدم و با اینکه کارت حافظه و فلش رو به کوبی وصل کرده بودم اما هیچی نشون نداد!اشکال کجاست؟
    برای تصویر صفحه دسکتاپم هم که گفته بودم گوشه سمت راستش رو نشون نمیده. ازش عکس گرفتم تا ببینید چون من با چند تا مانیتور امتحان کردم فرقی نکرده، اشکال این یکی کجاست؟؟؟؟گوشه سمت راست عکس اصلا استارتم دیده نمیشه
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Image1676.jpg
مشاهده: 47
حجم: 146.3 کیلو بایت

نام
    داریوش عباسی نژاد

سلام
    من دستور fdisk -l رو زدم و با اینکه کارت حافظه و فلش رو به کوبی وصل کرده بودم اما هیچی نشون نداد!اشکال کجاست؟
    برای تصویر صفحه دسکتاپم هم که گفته بودم گوشه سمت راستش رو نشون نمیده. ازش عکس گرفتم تا ببینید چون من با چند تا مانیتور امتحان کردم فرقی نکرده، اشکال این یکی کجاست؟؟؟؟گوشه سمت راست عکس اصلا استارتم دیده نمیشه
    سلام.
    تنها موردی که به نظرم بهتون میتونه کمک کنه اینه که با 1-2 ایمیج دیگه هم تست کنید ببینید آیا این موارد وجود دارد؟
    شما الان از چه توزیعی استفاده می کنید؟
    از لینوکس استفاده می کنید.درسته؟ از lubuntu استفاده می کنید؟

6. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

آره از lubuntu desktop nand استفاده میکنم. چند وقت قبل وقتی fdisk -l رو میزدم اطلاعاتی از وسایل میومد ولی نمیدونستم mount کردن چطوری هست؟
    برا تصویر هم نمیدونم شاید اشکال از رزولوشن باشه!قابل تغییر هست یا نه؟

نام
    داریوش عباسی نژاد

آره از lubuntu desktop nand استفاده میکنم. چند وقت قبل وقتی fdisk -l رو میزدم اطلاعاتی از وسایل میومد ولی نمیدونستم mount کردن چطوری هست؟
    برا تصویر هم نمیدونم شاید اشکال از رزولوشن باشه!قابل تغییر هست یا نه؟
    مشکلات شما مشکل خاصی نیست حل میشه ولی مشکل اینجاست که من برد رو ندارم نمیتونم دقیقا بگم چه کار کنید.خودتون باید دستکاری کنید تا درست بشه.برای رزولوشن تصویر هم باید همون فایل اسکریپت رو ویرایش کنید که فکر کنم خودتون یک بار این کار رو کردید.
    حالا پیشنهاد من اینه که از ایمیج های دیگر cuietruck - بردتون همین بود درسته؟- یک ایمیج دیگه مثل فدورا یا کوبین یا ابونتو دسکتاپ رو تست کنید.اگر لینک رو هم ندارید بگید براتون بذارم.البته فکر کنم اکثر اینها هم برای خروجی vga نیاز به ویرایش فایل اسکریپت داشته باشند.
    الان از چه ورژن lubuntu استفاده می کنید؟آخرین ورژن هستش؟

9. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام
    من از این لینک tutorials:a20-cubietruck_lubuntu_desktop_releases [Cubieboard Docs]
    اون لوبونتو دسکتاپ ورژن 1 رو استفاده کردم.
    ترسم از ایمیج جدید فعالسازی vga هست و گرنه که اگه میگید بهتره که لینکشو بهم بدید.
    آقای عباسی نژاد من تونستم مونت کنم فلشم رو. دستتون درد نکنه. البته رفتم تو قسمت استارت و جای دیسک ها و آدرس فلش رو ازونجا پیدا کردم و داخل یه پوشه مونتش کردم. فقط هر دفعه که بخوام فلش رو بزنم همین کارو باید انجام بدم؟
    برای تغییر رزولوشن میشه بیشتر توضیح بدید؟همونطوری که تو عکس دیدید این واقعا شده یه مشکل بزرگ برام

نام
    داریوش عباسی نژاد

سلام
    من از این لینک
    tutorials:a20-cubietruck_lubuntu_desktop_releases [Cubieboard Docs]
    اون لوبونتو دسکتاپ ورژن 1 رو استفاده کردم.
    ترسم از ایمیج جدید فعالسازی vga هست و گرنه که اگه میگید بهتره که لینکشو بهم بدید.
    آقای عباسی نژاد من تونستم مونت کنم فلشم رو
    . دستتون درد نکنه. البته رفتم تو قسمت استارت و جای دیسک ها و آدرس فلش رو ازونجا پیدا کردم و داخل یه پوشه مونتش کردم. فقط هر دفعه که بخوام فلش رو بزنم همین کارو باید انجام بدم؟
    برای تغییر رزولوشن میشه بیشتر توضیح بدید؟همونطوری که تو عکس دیدید این واقعا شده یه مشکل بزرگ برام
    سلام.خیلی خوبه.
    ورژن جدیدش 1.02 هستش.
    شما چه مدت هستش این ایمیج رو روی برد دارید.شاید ناخودآگاه بهم ریختینش؟
    یک عکس کامل میذارید تو این تصویر دقیقا معلوم نیست مشکل از کجاست.شما الان از چه مانیتوری استفاده می کنید؟
    گفتید با تنظیمات خود مانیتور درست نشد؟
    طبق همون آموزشی که داشتید فایل اسکریپت رو برای رزولوشنهای دیگر ساپورت شده مانیتورتون تغییر بدید به احتمال زیاد درست میشود.
    ویرایش توسط dariush_ab : 08-04-2014 در ساعت 10:59

کاربر فعال sarab1 آواتار ها
    تشکر شده 172 بار در 100 پست

اساتید بزرگوار کمکی بکنند.... که من در مرحله کامپایل اندروید به خطاهای زیر میرسم...
    خ.دم که فکر می کنم علت از set java_home باشه ولی تنظیمات جاوا رو مطابق زیر ست کردم ولی نشد که نشد!!!!!!
    JAVA_HOME=/work/tools/jdk1.6.0_33
    export JRE_HOME=/work/tools/jdk1.6.0_33/jre
    export CLASSPATH=.:$JAVA_HOME/lib:$JRE_HOME/lib:$CLASSPATH
    export PATH=$JAVA_HOME/bin:$JRE_HOME/bin:$PATH

Header: out/target/product/sugar-cubieboard2/obj/include/libsonivox/eas.h
    Header: out/target/product/sugar-cubieboard2/obj/include/libsonivox/eas_types.h
    Header: out/target/product/sugar-cubieboard2/obj/include/libsonivox/eas_reverb.h
    Header: out/target/product/sugar-cubieboard2/obj/include/libsonivox/jet.h
    Header: out/target/product/sugar-cubieboard2/obj/include/libsonivox/ARM_synth_constants_gnu.inc
    Header: out/target/product/sugar-cubieboard2/obj/include/libwpa_client/wpa_ctrl.h
    Import includes file: out/host/linux-x86/obj/STATIC_LIBRARIES/libhost_intermediates/import_includes
    Export includes file: build/tools/acp/Android.mk -- out/host/linux-x86/obj/EXECUTABLES/acp_intermediates/export_includes
    Notice file: external/guava/NOTICE -- out/host/linux-x86/obj/NOTICE_FILES/src//framework/guavalib.jar.txt
    host Java: antlr-runtime (out/host/common/obj/JAVA_LIBRARIES/antlr-runtime_intermediates/classes)
    Notice file: external/antlr/NOTICE -- out/host/linux-x86/obj/NOTICE_FILES/src//framework/antlr-runtime.jar.txt
    Notice file: external/doclava/NOTICE -- out/host/linux-x86/obj/NOTICE_FILES/src//framework/doclava.jar.txt
    target Java: core (out/target/common/obj/JAVA_LIBRARIES/core_intermediates/classes)
    host Java: dx (out/host/common/obj/JAVA_LIBRARIES/dx_intermediates/classes)
    /bin/bash: jar: command not found
    make: *** [out/host/common/obj/JAVA_LIBRARIES/jsr305lib_intermediates/javalib.jar] Error 127
    make: *** Waiting for unfinished jobs....
    Note: Some input files use unchecked or unsafe operations.
    Note: Recompile with -Xlint:unchecked for details.
    make: *** [out/host/common/obj/JAVA_LIBRARIES/antlr-runtime_intermediates/javalib.jar] Error 127
    make: *** [out/host/common/obj/JAVA_LIBRARIES/dx_intermediates/javalib.jar] Error 127
    Note: Some input files use or override a deprecated API.
    Note: Recompile with -Xlint:deprecation for details.
    make: *** [out/target/common/obj/JAVA_LIBRARIES/core_intermediates/classes-full-debug.jar] Error 127

نام
    داریوش عباسی نژاد

اساتید بزرگوار کمکی بکنند.... که من در مرحله کامپایل اندروید به خطاهای زیر میرسم...
    خ.دم که فکر می کنم علت از set java_home باشه ولی تنظیمات جاوا رو مطابق زیر ست کردم ولی نشد که نشد!!!!!!

JAVA_HOME=/work/tools/jdk1.6.0_33
    export JRE_HOME=/work/tools/jdk1.6.0_33/jre
    export CLASSPATH=.:$JAVA_HOME/lib:$JRE_HOME/lib:$CLASSPATH
    export PATH=$JAVA_HOME/bin:$JRE_HOME/bin:$PATH
    ازچه لینوکسی دارید استفاده می کنید؟
    دلیل خاصی برای کامپایل اندروید دارید؟
    ویرایش توسط dariush_ab : 08-04-2014 در ساعت 22:22

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    ازچه لینوکسی دارید استفاده می کنید؟
    دلیل خاصی برای کامپایل اندروید دارید؟
    از Ubuntu 64-bit تحت vmware
    برای نیاز پروژه باید از اندروید به صورت سفارشی سازی شده استفاده کنم
    راستش بد جوری تو ذهنم گیر کرده که هر جوریه باید این اندروید رو کالبد شکافیش کنم!!!!! دست خودم نیست
    ویرایش توسط sarab1 : 12-04-2014 در ساعت 20:41

نقل قول نوشته اصلی توسط sarab1 نمایش پست ها
    از Ubuntu 64-bit تحت vmware
    برای نیاز پروژه باید از اندروید به صورت سفارشی سازی شده استفاده کنم خدا رو چه دیدی شاید روزی تولید کننده تبلت شدیم....
    آقا کسی نیست پاسخگو باشه؟؟؟ اساتید که دیگه کم پیدا شدن!!

عضو جدید
    تشکر شده 42 بار در 9 پست

برای نصب جاوا از این لینک پیش برید...
    سعی کنین برای کامپایل اندروید از لینوکس نصب بروی سیستم خود، استفاده کنید. نصب های مجازی اذیت می کنه...
    و این نکته هم مد نظر داشته باشید که اکثر منابع لازم برای کامپایل اندروید از لوکیشن ایران تحریم شده است...
    موفق باشین...

http://akbarahmed.com/2012/06/22/ins...untu-12-04-lts

17. تشکرها از این نوشته :

نقل قول نوشته اصلی توسط rashvand نمایش پست ها
    برای نصب جاوا از این لینک پیش برید...
    سعی کنین برای کامپایل اندروید از لینوکس نصب بروی سیستم خود، استفاده کنید. نصب های مجازی اذیت می کنه...
    و این نکته هم مد نظر داشته باشید که اکثر منابع لازم برای کامپایل اندروید از لوکیشن ایران تحریم شده است...
    موفق باشین...

http://akbarahmed.com/2012/06/22/ins...untu-12-04-lts
    مهندس شما تشخیص دادید که علت ارور از نصب جاوا باشه ؟

نام
    داریوش عباسی نژاد

آقا کسی نیست پاسخگو باشه؟؟؟ اساتید که دیگه کم پیدا شدن!!
    مهندس شما تشخیص دادید که علت ارور از نصب جاوا باشه ؟
    مهندس شما فقط یک تکه از کارتون رو اینجا آوردید.
    در ضمن شما از اساتید جواب خواستید من هر چی با خودم فکر کردم دیدم استاد نیستم نظر ندادم.
    شما برای نصب جاوا از لینکی که دوستمون دادن استفاده کنید یا :
    ابتدا از سایت اوراکل jdk-6u24-linux-x64.bin را دانلود کنید سپس مد آن را تغییر داده و اجراش کنید :
    کد:
    chmod +x jdk-6u24-linux-x64.bin
    ./jdk-6u24-linux-x64.bin
    سپس :
    کد:
    sudo mkdir /usr/lib/jvm
    sudo mv jdk1.6.0_24 /usr/lib/jvm
    sudo update-alternatives --install "/usr/bin/java" "java" "/usr/lib/jvm/jdk1.6.0_24/bin/java" 1
    sudo update-alternatives --install "/usr/bin/javac" "javac" "/usr/lib/jvm/jdk1.6.0_24/bin/javac" 1
    sudo update-alternatives --install "/usr/bin/javaws" "javaws" "/usr/lib/jvm/jdk1.6.0_24/bin/javaws" 1
    sudo update-alternatives --config java
    sudo update-alternatives --config javac
    بعد
    کد:
    sudo nano /etc/environment
    ودر انتهای فایل خط زیر رو اضافه کنید:
    کد:
    JAVA_HOME="/usr/lib/jvm/jdk1.6.0_24"
    ودر انتها
    کد:
    source /etc/environment
    احتمال داره مشکل از جاوا باشه ولی من مطمئن نیستم با vmware هم مشکلی پیش نمیاد.
    موفق باشید.

20. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما dariush_ab برای ارسال این پست سودمند:

مهندس شما فقط یک تکه از کارتون رو اینجا آوردید.
    در ضمن شما از اساتید جواب خواستید من هر چی با خودم فکر کردم دیدم استاد نیستم نظر ندادم.
    شما برای نصب جاوا از لینکی که دوستمون دادن استفاده کنید یا :

احتمال داره مشکل از جاوا باشه ولی من مطمئن نیستم با vmware هم مشکلی پیش نمیاد.
    موفق باشید.
    مهندس همین که ما خیلی چیز ها از شما یاد گرفتیم دلیلی بر بزرگواری شماست و ما همیشه منتظر و مدیون نظرات و راهنمایی های شما هستیم
    ببخشید فکر کردم همه در جریان کار باشن ولی زیاد کار خاصی نکردم فقط طبق لینک :
    tutorials:cb2:development:building_your_own_androi d_image [Cubieboard Docs]
    عمل میکنم نصب جاوا رو هم دقیقا طبق همون مراحلی که ذکر کردید نصب کرده بودم (یه مورد هم مو نمیزنه!) دست شما درد نکنه
    من فقط کارم شده دانلود سورس کد های اندروید از .... cubie2 cubie3 tvbox mars pcduino olimex rockchip
    (البته هر شب به خاطر سرعت بالا 10 گیگ میتونستم دانلود کنم که زود تموم شدند..!)
    تا شاید بتونم این کامپایل اندروید رو موفقیت آمیز ببینم البته کرنل که موفقیت آمیز بوده ولی خود سورس اندروید که .... بیچارم کرده ... البته برای آخرین بار هم روز یکشنبه دوباره تست میکنم
    و گزارش میدم که چی شد.

22. تشکرها از این نوشته :

نام
    داریوش عباسی نژاد

مهندس همین که ما خیلی چیز ها از شما یاد گرفتیم دلیلی بر بزرگواری شماست و ما همیشه منتظر و مدیون نظرات و راهنمایی های شما هستیم
    ببخشید فکر کردم همه در جریان کار باشن ولی زیاد کار خاصی نکردم فقط طبق لینک :
    tutorials:cb2:development:building_your_own_androi d_image [cubieboard docs]
    عمل میکنم نصب جاوا رو هم دقیقا طبق همون مراحلی که ذکر کردید نصب کرده بودم (یه مورد هم مو نمیزنه!) دست شما درد نکنه

من فقط کارم شده دانلود سورس کد های اندروید از .... Cubie2 cubie3 tvbox mars pcduino olimex rockchip
    (البته هر شب به خاطر سرعت بالا 10 گیگ میتونستم دانلود کنم که زود تموم شدند..!)
    تا شاید بتونم این کامپایل اندروید رو موفقیت آمیز ببینم البته کرنل که موفقیت آمیز بوده ولی خود سورس اندروید که .... بیچارم کرده ... البته برای آخرین بار هم روز یکشنبه دوباره تست میکنم
    و گزارش میدم که چی شد.
    اختیار دارید من خوشحال می شوم کمکی بتونم بکنم.
    من ایمیج کابی 1 رو تست کردم و تونستم اندروید رو کامپایل کنم مشکلی نبود.
    من صف دانلودم پر هستش شبی حدود 1.5 گیگ بیشتر نمیتونم دانلود کنم ولی سعی میکنم این ایمیج کابی 2 رو هم تست کنم و نتیجه رو بهتون بگم.
    مهندس یک سوال :
    شما از کدوم ورژن sdk استفاده میکنید؟
    از cubieboard2_android_SDK_v1.05؟؟؟؟؟؟
    با تشکر.
    ویرایش توسط dariush_ab : 11-04-2014 در ساعت 22:23

24. تشکرها از این نوشته :

اختیار دارید من خوشحال می شوم کمکی بتونم بکنم.
    من ایمیج کابی 1 رو تست کردم و تونستم اندروید رو کامپایل کنم مشکلی نبود.
    من صف دانلودم پر هستش شبی حدود 1.5 گیگ بیشتر نمیتونم دانلود کنم ولی سعی میکنم این ایمیج کابی 2 رو هم تست کنم و نتیجه رو بهتون بگم.
    مهندس یک سوال :
    شما از کدوم ورژن sdk استفاده میکنید؟
    از cubieboard2_android_SDK_v1.05؟؟؟؟؟؟
    با تشکر.
    مهندس من هر دو رو دانلود کردم (1.03 و 1.05)
    با 1.03 نتونستم رفتم سراغ 1.05 نشد
    ولی اگه شما بتونید همین ورژن 1.05 رو دانلود و تست بکنید (حجمش هم به نسبت کمتره خیلی فشرده شده دو بار. البته بعد از اکسترکت 9.5 گیگ میشه!) خیالم راحت میشه که حداقل یکی از ایران میکرویی ها تونسته کامپایل رو انجام بده

نام
    داریوش عباسی نژاد

مهندس من هر دو رو دانلود کردم (1.03 و 1.05)
    با 1.03 نتونستم رفتم سراغ 1.05 نشد
    ولی اگه شما بتونید همین ورژن 1.05 رو دانلود و تست بکنید (حجمش هم به نسبت کمتره خیلی فشرده شده دو بار. البته بعد از اکسترکت 9.5 گیگ میشه!) خیالم راحت میشه که حداقل یکی از ایران میکرویی ها تونسته کامپایل رو انجام بده
    سلام.
    باشه مهندس من با همین 1.05 تست میکنم.البته قبلش باید یک رم 4 ذیگه برای لپ تاپ بگیرم چون با vmware حسابی مشکل رم پیش میاد.
    یکی از دلایلی هم که دوست عزیزمون این مورد رو میگن همین مشکل رم هستش.
    ویرایش توسط dariush_ab : 12-04-2014 در ساعت 10:11

سلام.
    باشه مهندس من با همین 1.05 تست میکنم.البته قبلش باید یک رم 4 ذیگه برای لپ تاپ بگیرم چون با vmware حسابی مشکل رم پیش میاد.

یکی از دلایلی هم که دوست عزیزمون این مورد رو میگن همین مشکل رم هستش.
    سلام مهندس من لب تاپم 4 گیگ داره اما خود گوگل گفته که به نظرم 16 گیگ رم باید داشته باشید!!!!
    من فقط 2 گیگ رم اختصاص به vmware داده بودم که در مرحله کرنل که به مشکل برنخورد ولی سورس که ... البته من مدام میزام مصرف CPU , RAM HARD مصرفی رو توی vmware زیر نظر داشتم
    خیلی منابع سخت افزاری زیادی نمیطلبید!!!

من فردا نتیجه تست رو اعلام میکنم البته بدون vmware
    ویرایش توسط sarab1 : 12-04-2014 در ساعت 17:22

صفحه 77 از 89 نخستنخست ... 275859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889 آخرینآخرین