NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2424 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 75 از 89 نخستنخست ... 2556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,481 به 1,500 از 1777

موضوع: CORTEX-A8 Cubieboard وارد ایران شد!

همکار علمی cover_itx آواتار ها
    نام
    میلاد نوری زاده
    تشکر شده 211 بار در 100 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sarab1 نمایش پست ها
    آقای چنگانی من حالا چیکار کنم؟؟؟
    برد خریداری شده Cubie A20 رو از همان روز اول با کابل HDMI به مانیتور با ورودی
    HDMI وصل کردیم اما هیچ خروجی تصویری نداشتیم از همان لحظه اول به غیر از LED قرمز رنگ تغذیه هیچ LED دیگری روشن نمیشد!
    من تحت هیچ شرایطی نتونستم با نرم افزار فونیکس ایمیج های اندروید روی ناند فلش نصب کنم یعنی اصلا نرم افزار اعلام میکنه که هیچ دیوایسی کانکت نشده!

در نهایت اومدم روی SDCARD ایمیج قرار داده شده لینوکس در سایت خود کیوبی در قسمت دانلود ها رو ریختم باز هم هیچ خروجی تصویری نداریم و فقط led قرمز رنگ روشن است
    با سلام و درود

با اجازه جناب مهندس چنگانی:
    شما اگر مبدل سریال دارید یک تست کنید ببنید به ترمینال دسترسی دارید یا نه... و تست کنید که سی پی یو در حال فعالیت است یا کمی داغ می شود؟! که نشان دهد فعالیت می کند
    اگر دسترسی نداشته باشید به احتمال خیلی زیاد برد شما آسیب دیده است led قرمز رنگ نشان میده که پاور و تغذیه روی برد جریان دارد و البته اگر خروجی روی ترمینال نداشته باشید
    و خروجی تصویر نداشته باشید gpu که همان cpu است آسیب دیده است و تقریبا کاری نمیشه کرد ...
    منتظر نمان پرنده ای بیاید و پروازت دهد , در پرنده شدن خویش بکوش

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر علاقه مند
    نام
    مازيار بيگي
    تشکر شده 17 بار در 16 پست

به script.bin چگونه دسترسي پيدا كنم

نام
    میلاد نوری زاده

نقل قول نوشته اصلی توسط MAZIARBEIGI نمایش پست ها
    این موارد در ویکی بررسی شده است لطفا به ویکی مراجعه کنید:
    http://wiki.iranmicro.ir/?s=script.bin&x=0&y=0

5. تشکرها از این نوشته :

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

سلام.
    دوست عزیز لطفا سوالاتتون را با ذکر توضیحات بپرسید.با یک جمله تنها همه چیز رو باید حدس بزنیم.
    مثلا اینکه از چه بردی استفاده می کنید.از چه ایمیجی و ....
    با تشکر فراوان.

کاربر فعال sarab1 آواتار ها
    تشکر شده 172 بار در 100 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط cover_itx نمایش پست ها
    با سلام و درود

با اجازه جناب مهندس چنگانی:
    شما اگر مبدل سریال دارید یک تست کنید ببنید به ترمینال دسترسی دارید یا نه... و تست کنید که سی پی یو در حال فعالیت است یا کمی داغ می شود؟! که نشان دهد فعالیت می کند
    اگر دسترسی نداشته باشید به احتمال خیلی زیاد برد شما آسیب دیده است led قرمز رنگ نشان میده که پاور و تغذیه روی برد جریان دارد و البته اگر خروجی روی ترمینال نداشته باشید
    و خروجی تصویر نداشته باشید gpu که همان cpu است آسیب دیده است و تقریبا کاری نمیشه کرد ...
    سلام:
    ممنون از توجهتون جناب نوری زاده cpu که کمی داغ میشه ولی پورت سریال رو روی ویندوز با برنامه PuTTY
    چطوری چک کنم؟ من که فکر میکنم اصلا سیستم عاملی در کار نیست!

نام
    میلاد نوری زاده

سلام:
    ممنون از توجهتون جناب نوری زاده cpu که کمی داغ میشه ولی پورت سریال رو روی ویندوز با برنامه PuTTY
    چطوری چک کنم؟ من که فکر میکنم اصلا سیستم عاملی در کار نیست!
    سلام کمی داغ شدن نشانه خوبی است
    در putty خیلی راحت میشه وصل شدن راحت تر از شبکه کردن برد connection typeروی serial بزارید و بعد پورتتون را توی دیواس منجر ببنید و توی COM تعریف کنید در مورد سیستم عامل هم شما گفته بودید روی sd کارت سیستم عامل ریخته اید پس مشکلی نیست اگر همه چیز خوب پیش رود توی putty به برد وصل می شود و این نشان می دهد که برد سالم است...

سلام کمی داغ شدن نشانه خوبی است
    در putty خیلی راحت میشه وصل شدن راحت تر از شبکه کردن برد connection typeروی serial بزارید و بعد پورتتون را توی دیواس منجر ببنید و توی COM تعریف کنید در مورد سیستم عامل هم شما گفته بودید روی sd کارت سیستم عامل ریخته اید پس مشکلی نیست اگر همه چیز خوب پیش رود توی putty به برد وصل می شود و این نشان می دهد که برد سالم است...
    نه وقتی در putty بعد انتخاب serial --- open میکنم هیچ اتفاقی نمی افتد!

نام
    میلاد نوری زاده

اگر پورت سریال درست تعریف کنید و صفحه مشکلی ترمینال putty باز و بسته شود و اتصالی نداشته باشد مطمئنا بردتان مشکل پیدا کرده است و بیشتر از این هم کار نمی توان کرد چون دانش طراحی و دیباگ و تعمیر برد فقط کمپانی سازنده دارد...

اگر پورت سریال درست تعریف کنید و صفحه مشکلی ترمینال putty باز و بسته شود و اتصالی نداشته باشد مطمئنا بردتان مشکل پیدا کرده است و بیشتر از این هم کار نمی توان کرد چون دانش طراحی و دیباگ و تعمیر برد فقط کمپانی سازنده دارد...
    با این حساب برد از اولش معیوب بوده بیشتر از دو روز نیست که به دستم رسیده!

نام
    داریوش عباسی نژاد

ولی پورت سریال رو روی ویندوز با برنامه PuTTY
    چطوری چک کنم؟
    bauadrate رو هم 115200 بگذارید به محض اتصال برد به برق شروع به نوشته شدن اطلاعات برد و .... میکنه ببینید کجا گیر میکنه.
    دقت کنید شماره پورت رو درست میدید و 115200. اول هم putty رو باز کنید و بعد برد رو به برق بزنید.
    ویرایش توسط dariush_ab : 16-03-2014 در ساعت 02:24

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    bauadrate رو هم 115200 بگذارید به محض اتصال برد به برق شروع به نوشته شدن اطلاعات برد و .... میکنه ببینید کجا گیر میکنه.

دقت کنید شماره پورت رو درست میدید و 115200. اول هم putty رو باز کنید و بعد برد رو به برق بزنید.
    آقای عباسی بالا خره ما از این برد یه پاسخ اگر چه مثبت نه ولی منفی شنیدیم که.....

U-Boot SPL 2013.10-rc2-01229-g951e509 (Sep 06 2013 - 17:15:48)
    Board: Cubieboard2
    DRAM: ? ? 0 MiB
    ### ERROR ### Please RESET the board ###

این بار بدون SDCARD : HELLO! BOOT0 is starting! boot0 version : 2.0.0 read dram para. dram driver version: 1.15 initializing SDRAM Fail.

نام
    داریوش عباسی نژاد

مهندس شما با ریختن اندروید هم مشکل داشتید؟
    به نطر میاد مشکل سر SDram هستش.

نام
    میلاد نوری زاده

آقای عباسی بالا خره ما از این برد یه پاسخ اگر چه مثبت نه ولی منفی شنیدیم که.....

U-boot spl 2013.10-rc2-01229-g951e509 (sep 06 2013 - 17:15:48)
    board: Cubieboard2
    dram: ? ? 0 mib
    ### error ### please reset the board ###
    با سلام
    من فرض گرفتم شما تنظیمات سریال درست انجام می دهید و این را بلد هستید وطبق گفته هایتون احتمال دادم برد آسیب دیده است بعضی مواقع توضیحات ناقص دوستان ما را به بیراه می کشد
    این خطا احتمال دارد که dram نمی شناسد یا اینکه نمی تونه به آن دسترسی پیدا کند به هر حال اگر بردتان را تازه گرفتید ساده ترین و راحترین راه تماس با آقای زارعی است این اشکال سخت افزاری است...

شما سیستم عامل دیفالت آندروید روی کوبی بالا آوردید؟ تست کردید یا سیستم عامل جدید که خواستید بریزید اینگونه شد؟!
    ویرایش توسط cover_itx : 16-03-2014 در ساعت 07:48

با سلام
    من فرض گرفتم شما تنظیمات سریال درست انجام می دهید و این را بلد هستید وطبق گفته هایتون احتمال دادم برد آسیب دیده است بعضی مواقع توضیحات ناقص دوستان ما را به بیراه می کشد
    این خطا احتمال دارد که dram نمی شناسد یا اینکه نمی تونه به آن دسترسی پیدا کند به هر حال اگر بردتان را تازه گرفتید ساده ترین و راحترین راه تماس با آقای زارعی است این اشکال سخت افزاری است...

شما سیستم عامل دیفالت آندروید روی کوبی بالا آوردید؟ تست کردید یا سیستم عامل جدید که خواستید بریزید اینگونه شد؟!

آقای نوری زاده اشتباه از جانب من بود که baudrate رو تغییر نداده بودم و گرنه در صلاحیت علمی شما که شکی نیست

من از روز اول هیچ سیستم عاملی نداشتم فقط led قرمز روشن بود و بس و خروجی هم از Hdmi مستقیما به مانیتور دارای Hdmi وصل بود و هیچ خروجی تصویری نداشتم

هر چه قدر هم با نرم افزار فونیکس سعی کردم سیستم عامل اندروید روی ناند فلش نصب کنم نشد که نشد....!

آخرش sdcard به ذهنم رسید که لوبونتو ریختم توش و نتیجه رو که در بالا دیدید.

در ضمن من چه جوری با آقای زارعی مستقیما ارتباط داشته باشم؟
    ویرایش توسط sarab1 : 16-03-2014 در ساعت 11:15

کاربر علاقه مند jangaljangal آواتار ها
    نام
    یزد
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

من از روز اول هیچ سیستم عاملی نداشتم فقط led قرمز روشن بود
    پس از همون اول سوخته بوده. چون رد اندروید پیش فرض هم چراغ آبی و هم چراغ سبز باید روشن بشن.

این برد معرکه است. با نصب اندروید روی آن میشه ازش به عنوان یک سرور dlna استفاده کرد!!! و مدیا را مستقیماً از روی گوشی روی برد اجرا کرد!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط jangaljangal نمایش پست ها
    پس از همون اول سوخته بوده. چون رد اندروید پیش فرض هم چراغ آبی و هم چراغ سبز باید روشن بشن.
    شانس مارو باش درست ۲-۳ مونده به عید ....!!!!!!

تازه وارد
    نام
    مجتبی ابراهیمی
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام جناب آقای نوری زاده
    مهندس من به دنبال یک پروژه رباتیک تا اینجا رسیدم راستش پروژه ربات امدادگر شما را دیدم خیلی برایم جالب بود
    اگر مهندس شما مایل به همکاری در این زمینه هستید ما حاظر به سرمایه گذاری هستیم و یک گروه نرم افزاری هم در اختیار داریم
    فقط چند تا سوال استریم ویدیو در ipcamera به چه شکل انجام داده اید؟
    دوم اینکه پنل کاربریتان به چگونه است و چه اختیاراتی دارد؟
    سوم برد موثر وای فای شما چقدر است و قابل ارتقا است؟
    چهارم زاویه دید دوربین و بیت ریت انتقال تصویر چقدر است؟

کماکان از راهنمایی شما متشکرم

نام
    میلاد نوری زاده

نقل قول نوشته اصلی توسط attrib نمایش پست ها
    سلام جناب آقای نوری زاده
    مهندس من به دنبال یک پروژه رباتیک تا اینجا رسیدم راستش پروژه ربات امدادگر شما را دیدم خیلی برایم جالب بود
    اگر مهندس شما مایل به همکاری در این زمینه هستید ما حاظر به سرمایه گذاری هستیم و یک گروه نرم افزاری هم در اختیار داریم
    فقط چند تا سوال استریم ویدیو در ipcamera به چه شکل انجام داده اید؟
    دوم اینکه پنل کاربریتان به چگونه است و چه اختیاراتی دارد؟
    سوم برد موثر وای فای شما چقدر است و قابل ارتقا است؟
    چهارم زاویه دید دوربین و بیت ریت انتقال تصویر چقدر است؟

کماکان از راهنمایی شما متشکرم
    با سلام و درود
    بنده خیلی خوشحالم که پروژه بنده برای شما جالب بوده است البته امداد گر هم یک اسم است هنوز آنچنان مجهز و امدادگر نمی توان خطاب کرد
    در مورد همکاری هم بهتر بود این موارد را به صورت پیام خصوصی مطرح کنید هر چند که دوستان با تجربه و بهتر از ما در این انجمن زیاد هستند.
    در مورد استریم تصویر دوربین باید عرض کنم که دلیل انتخاب من از ipcamera به چند دلیل بود:
    1-پردازش تصویر توسط پردازشگر خود دوربین که باعث آسیب و فشار به برد کوبی نشود
    2-اینترفیس کاربری ما بود که با توجه به تجربه خودم در زمینه برنامه نویسی تحت وب با php
    3-کنترل ساده دوربین با استفاده از IP
    من منظورتان را از به چه شکل متوجه نشدم اما اگر منظورتان انتقال دیتا در محیط کاربری است باید عرض کنم دوربین های IPCamera به دو شکل تصویر را در بستر IP انتقال می دهند یکی استریم با استفاده از ساختار flash و swf است و دیگری استریم با استفاده از ساختار برنامه ایی با جاوا اسکریپت است که دوربین ما به صورت یک ساختار flash video بر روی یک آدرس آی پی با دسترسی پورت 2030 استریم تصویر می کرد که این را با ابزاری مثل vlc هم می توانید تصویر آن را از بستر آی پی دریافت کنید اما استفاده من به صورت یک کامپانت swf و یک flash video player توانستم تصویر را انتقال دهم
    دغدغه دیگر ضبط و عکس برداری از طریق دوربین بود که دوربین های ipcamera یک سری پورت gpio خروجی ورودی دارنند که با توجه به تنظیمات داخلی که می توانید تعیین کنید که اگر gpio خروجی یا ورودی یک شد یا صفر تصویر را با فرمت mp4 به FTPserver ارسال کن و به صورت یک فایل ذخیره کن که به راحتی این کار هم انجام شد.

در مورد پنل کاربری که قرار بود من تصاویر محیط کاربری را قرار دهم که بی علایقگی دوستان ما را پشیمان کرد... خلاصه باز هم سوال شما کلی است
    منظور شما از چگونه است چیست؟
    اگر منظور شما این است که در چه محیطی است که قبلا عرض کردم تحت وب و با php است اگر منظور ساختار است و طریقه کار است ما با استفاده از یک برنامه مرکزی که توسط c نوشته شده است ورودی ها و خروجی های rs232 را کنترل می کنیم و در اصل یک برنامه که کنترلگر اصلی ما است این وسط اطلاعات را از rs232 می گیرد و به php می فرستند که دیتابیس میانی ما در حال حاظر یک text بود اما من در نظر داشتم از mysql استفاده کنم که نیازمند زمان بود دلیل هم این بود که کمی تاخیر در لوگ گرفتن در text وجود داشت و این تاخیر در حرکت ربات تاثیر می گذاشت...
    با وجود اینکه به دلیل مشکل در برد و استفاده از رگولاتور نامرغوب برد من آسیب دید و پروژه ربات ما هم ناقص رها شد اما ایده برای آن بسیار بود ...
    تصویر نمونه از اینترفیس کاربری تحت وب :

در مورد برد موثر وافای که تقریبا طبق استاندارد باید حداکثر 100 متر باشد که من با دانگل تقریبا 70-80 متر جواب می گرفتم البته با توجه به فاصله مسیر و نویز محیطی مسلما بیت ریت و انتقال دیتا و استریم ویدیو کاهش پیدا می کند که البته من نرخ بیت ریت اندازه نگرفتم اما در حداقل سیگنال کیفیت ویدیو به شدت کاهش پیدا می کرد اما تا فاصله 70 متری در خانه و خط مستقیم کیفیت قابل قبول بود...
    البته من در نظر داشتم برای کنترل از ماژول GSM استفاده کنم و تصویر هم از حالت آنلاین در بیارم و داده های تصویر را به صورت پارت های 10 دقیقه ایی روی خود برد برای روی حافظه خارجی ذخیره کنم خوب البته محدودیت هایی بود اما شدنی بود و نیازمند یک تیم و کار تیمی بود...

در مورد زاویه دوربین هم دوربین ما چون دارای موتور بود و در شعاع 350 درجه تقریبا قابل پوشش بود و همچنین 90 درجه از بالا و پایین پوشش می داد که یکی دیگر از مزیت های انتخاب این دوربین برای من این شعاع دید وسیع بود که مرا جذب خود کرد...

باز هم تشکر می کنم از توجه شما امیدوارم بتونیم در این انجمن از حضور شما هم استفاده کنیم...
    ویرایش توسط cover_itx : 18-03-2014 در ساعت 02:14

22. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما cover_itx برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند jangaljangal آواتار ها
    نام
    یزد
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

از قیافش که بنظر چیز خیلی خوبی میاد. شما گفتید:
    با وجود اینکه به دلیل مشکل در برد و استفاده از رگولاتور نامرغوب برد من آسیب دید
    منظورتون رگولاتور 5 ولت برای تغذیه کوبی است؟ من برای تغذیه برد از یک شارژر لپ تاب + رگولاتور 7805k(رگولاتور 5 ولت قابلمه ای) استفاده میکنم. این میتونه باعث آسب یه یرد بشه ؟

برای وصل چند دستگاه یو اس بی (موس، کیبرد، وای فای، دوربین) میشه از هاب هایی که دارای ورودی 5 ولت هستند استفاده کرد یا برد صدمه میبینه. اصلاً برد توانایی شناسایی بیش از دو دستگاه یو اس بی را داره؟

متشکرم.

صفحه 75 از 89 نخستنخست ... 2556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889 آخرینآخرین