NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2424 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 73 از 89 نخستنخست ... 23545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,441 به 1,460 از 1777

موضوع: CORTEX-A8 Cubieboard وارد ایران شد!

همکار علمی mahdichi آواتار ها
    نام
    مهدی چنگانی
    تشکر شده 783 بار در 251 پست

به لطف دوستان تونستم با سریال به برد وصل شم و چیز زیادی برای تغییر scripr اندروید نمونده. آیا با همین ارتباط سریال هم میشه تغییرش داد و یا حتما باید ssh باشه؟؟
    وقتی با سریال به اندروید وصل شدم فط دوتا دستو ls و top کار میکردند.
    دستور apt-get هم کار تمیکرد ب. باید چیکار کرد؟؟
    سلام

اندروید یک دنیای دیگه ای هست برای خودش
    این دستورات که میگید درواقع برنامه هایی هستند که در خانواده دبیان مورد استفاده قرار میگیرند.

در اندروید دنبال برنامه busybox باشید و یا از طریق های دیگه مثل ADB می تونید با ترمینال آندروید ارتباط داشته باشید.

هیچ کدوم از دستورات این صفحه را نمیشناخت : http://docs.cubieboard.org/tutorials..._configuration
    این دستورات همه باید در کامپیوتر هاست (PC) انجام شود.
    برد آموزشی FPGA - اسپارتان 6 - برد پازج

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

نام
    مهدی چنگانی

نقل قول نوشته اصلی توسط jangaljangal نمایش پست ها
    وقتی میخوام vnc را روی لینارو
    cb-a20-lubuntu-desktop-card-v105.img نصب کنم در مرحله
    sudo x11vnc -auth /home/linaro/.Xauthority -display :0 خطای زیر را میده. چرا؟؟ هم با سریال امتحان کردم هم با ssh.( روش دیگه ای برای ریموت دسکتاپ هست) کسی با team vier امتحان کرده؟

23/02/2014 12:47:50 x11vnc version: 0.9.13 lastmod: 2011-08-10 pid: 1685
    No protocol specified
    23/02/2014 12:47:50 XOpenDisplay(":0") failed.
    23/02/2014 12:47:50 Trying again with XAUTHLOCALHOSTNAME=localhost ...
    No protocol specified

23/02/2014 12:47:50 ***************************************
    23/02/2014 12:47:50 *** XOpenDisplay failed (:0)

*** x11vnc was unable to open the X DISPLAY: ":0", it cannot continue.
    *** There may be "Xlib:" error messages above with details about the failure.

بسیار ممنونم.
    برنامه xlib را نصب کنید، دوباره امتحان کنید.
    پیشنهاد می کنم با کوبین امتحان کنید.
    اگر با کوبین هم مشکل داشتید، اطلاع بدید تا باهم مشکل را برطرف کنیم.

کاربر فعال sarab1 آواتار ها
    تشکر شده 172 بار در 100 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    با سلام.
    بالاخره برد توسعه کوبی هم آماده شد.
    http://kavirelectronic.ir/eshop/inde...roller=product
    جا دارد از طراحان و بویژه مهندس زارعی عزیزو مهندس چنگانی عزیز به خاطر زحمات فراوانی که برای تهیه برد کشیدند تشکر و قدردانی کنیم.
    خبر بسیار خوبی بود چقدر هم ارزون حساب کردید مطمئن هستید 46 تومن!!!!!!!!
    البته خیلی هم خوب و شیک طراحی شده ! خیلی چشم آدمو میگیره

دست آقای زارعی و چنگانی و سایرین هم درد نکنه ! تشکر ویژه براشون دارم

کاربر علاقه مند jangaljangal آواتار ها
    نام
    یزد
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

سالام . ببخشید اینقذ سوالهای ساده میپرسم !!
    در این جا http://wiki.iranmicro.ir/%D9%86%D8%A...D8%AA-318.html

در قسمتی که نوشته کپی از اندروید این دستورات طبق گنته دوستمون باید روی لینوکس کامپیتر اجرا بشه درسته ؟ در این حالت برد را باید چه جوری به لینوکس وصل کنیم؟ . یعنی اول در لینوکس با برد ssh یا سریال ارطباط برقرار کنیم و سپس توی ترمینال لینوکس کامپیتور این دستورات را بزنیم؟؟ یکمی برای تازه وادها مطلب گنگه!! همونجا هم دو نفر پرسیدن کسی جوابشون نداده.؟

راستی تو فروم نوشته بودی که با تغییر script در آندروید نمیشه خروجی را تغییر داد. آیا راه حلی پیدا شده؟؟

من آخرش همه 145 صفحه فروم را خوندم دیگه . صفحات مهمش را بوک مارک کردم و با یه سری صفحه مهم دیگه (بنظر خودم) اینجا ضمیمه میکنم. لااقل برای تازه وادهایی که نمیخوان 145 صفحه بخونن بد نیست!!!!

راستی در اندروید هم میتوان remote desktop داشت یانه؟؟

ا زکمک همه ممنونم
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    • نوع فایل: zip this.zip (16.8 کیلو بایت, 44 نمايش)

نام
    یزد
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

وقتی داشتم 148 صفحه فروم را میخوندم به این پست برخوردم
    http://www.iranmicro.ir/forum/showth...ll=1#post78489

با تشکر ویژه از آقای میلاد نوری زاده توی اتصال سریال دستور زیررا زدم (نه بصورت اسکریپت)
    کد:
    x11vnc -xkb -noxrecord -noxfixes -noxdamage -auth /var/run/lightdm/root/:0 -display :0 -passwd "MyPasswd" -forever -bg -o /var/log/x11vnc.log
    که بعد از وارد کردن پسورد صفه لاگین را نشون داد و به راحتی وارد شدم.(مشکل اینجا بوده که لینوکس هنوز لاگین نشده بوده)

فکر کننم بهتر این پست http://www.iranmicro.ir/forum/showth...ll=1#post62919 را یه ادیت کوچولو بکنن)

یه ایمیج به اسم cb_a20_ubn_12.04_x-v1.02-dram432.img تو دی وی دی هست . یوزر و پس او چی هست؟

راستی برای نصب درایور IR رو کبی 2 باید چیکار کرد.(تو اسکریپت فعاله ولی میگه درایور پیدا دنشد)
    امروز نزدیک بود کبی بترکو 300 تومن بره هوا (هواسم نبود زمین و 5 ولت سریال با هم اتصالی داشتند. هر کار میکردم برد روشن نمیشد. یه لحظه سیما تکون خوردن روشن شد و دو باره اتصالی کردن برد خاموش شد . حالا که انگار بردم خوب کارمیکنه )
    راستی کوبین را حتماً باید از روی کارت روی NAND ریخت.؟؟ ایمیجش را گرفتم phonix نمیشناستش. راستی فایل md5 همراه این ایمیج برای چی هست ؟؟؟
    خیلی ممنون

برای مهندسین بن بستی وجود ندارد. آنان یا راهی خواهند یافت، یا راهی خواهند ساخت. روز مهندس بر شما مبارک.
    ویرایش توسط jangaljangal : 24-02-2014 در ساعت 17:38

عضو جدید sadra آواتار ها
    نام
    صدرالدین آباد
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

سلام بر همه دست اندرکاران عزیز
    دیروز روز شما عزیزان بود، مبارکتان باد
    با عرض معذرت، چند سوال داشتم
    1 - سخت افزار کابی 2 دارم و قبلا یه تبدیل HDMI به VGA داشتم و از فروشگاه خریده بودم، بعد از یک هفته کار متاسفانه وفا نکرد و در انباری دفن شد. خواستم فایل Script معروف را ویرایش کنم، آیا طبق دستورات داده شده در صفحه 52 و با ویرایش و آماده سازی فایل اسکریپت برای VGA باز هم میشه از HDMI در کنار VGA استفاده کرد؟ یا نه بایستی به Screen0 و Screen1 توجه کرد و حالات Mode و Type آن دو را مدنظر داشت و نیز کدام اسکرین را برای HDMI و کدام اسکرین را برای VGA تنظیم نمود؟
    2 - تقاضای خرید برد توسعه را دیروز دادم، آیا با استفاده از برد توسعه، فایل اسکریپت هم باید ویرایش بشه و آیا در برد توسعه میشه دو خروجی مانیتور داشت؟ همزمان یا غیر همزمان؟ ... برام فرق نمیکنه اما دو خروجی برام مهمه.
    3 - حقیقتش الان دو سه ماهی است که ففط از اندروید موجود در فلاش رام استفاده می کنم، برایم کافی و بی عیبه، حدود پنج سیستم لینوکس مثل ابونتو و فدورا و ... در میکرو اس دی نصب کردم هر کدام از سیستم ها ایراد خاص خودشو داشت، منصرف شدم و اکنون نیز چند ایمیج دیگه بدست آوردم و جدیده، باید امتحانش کنم، آیا درسته که ویرایش اسکریپت در حالت VGA برا اندروید کار نمی کنه؟ اینطور شنیدم!
    همیشه موفق باشید

نام
    یزد
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

سلام. خسته نیاشید.
    1) برد را که اندروید داره با مینی یوسبی وصل کردم وقتی در لینوکس adb shell میزنم میگه insufficient permission for device. برای اجازه گرفتن بایدکا خاصی کرد؟؟
    2) تو لینارو وقتی lsmod میزنم suxi_pwm را میاره ولی تو پوشه sys/class برام pwm وجود نداره؟؟
    3) آموزش ساخت کرنل شفارشی که توی پست http://wiki.iranmicro.ir/%D8%B1%D9%8....html#more-418 گفته شده کجاست؟؟
    4) آیا این پست http://wiki.iranmicro.ir/%D8%B1%D8%A...sunxi-687.html برای کوبی2 هم جواب میده؟
    خیلی ممنو.ن
    ویرایش توسط jangaljangal : 25-02-2014 در ساعت 17:37

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

1 - سخت افزار کابی 2 دارم و قبلا یه تبدیل HDMI به VGA داشتم و از فروشگاه خریده بودم، بعد از یک هفته کار متاسفانه وفا نکرد و در انباری دفن شد. خواستم فایل Script معروف را ویرایش کنم، آیا طبق دستورات داده شده در صفحه 52 و با ویرایش و آماده سازی فایل اسکریپت برای VGA باز هم میشه از HDMI در کنار VGA استفاده کرد؟ یا نه بایستی به Screen0 و Screen1 توجه کرد و حالات Mode و Type آن دو را مدنظر داشت و نیز کدام اسکرین را برای HDMI و کدام اسکرین را برای VGA تنظیم نمود؟
    در مورد HDMI و VGA همزمان که مطمئن نیستم اما شما می تونید 2 تصوبر همزمان را داشته باشید من CVBS رو با یکی دیگه داشتم.باید یک امتحان بکنید و به fex guide مراجعه کنید.
    2 - تقاضای خرید برد توسعه را دیروز دادم، آیا با استفاده از برد توسعه، فایل اسکریپت هم باید ویرایش بشه و آیا در برد توسعه میشه دو خروجی مانیتور داشت؟ همزمان یا غیر همزمان؟ ... برام فرق نمیکنه اما دو خروجی برام مهمه.
    بله دو خروجی میشود باید script.bin رو ویرایش کنید.
    3 - حقیقتش الان دو سه ماهی است که ففط از اندروید موجود در فلاش رام استفاده می کنم، برایم کافی و بی عیبه، حدود پنج سیستم لینوکس مثل ابونتو و فدورا و ... در میکرو اس دی نصب کردم هر کدام از سیستم ها ایراد خاص خودشو داشت، منصرف شدم و اکنون نیز چند ایمیج دیگه بدست آوردم و جدیده، باید امتحانش کنم، آیا درسته که ویرایش اسکریپت در حالت VGA برا اندروید کار نمی کنه؟ اینطور شنیدم!
    VGA برای اندروید هم کار میکند مشکلی ندارد.
    موفق باشید.

11. تشکرها از این نوشته :

نام
    داریوش عباسی نژاد

سلام. خسته نیاشید.
    1) برد را که اندروید داره با مینی یوسبی وصل کردم وقتی در لینوکس adb shell میزنم میگه insufficient permission for device. برای اجازه گرفتن بایدکا خاصی کرد؟؟
    2) تو لینارو وقتی lsmod میزنم suxi_pwm را میاره ولی تو پوشه sys/class برام pwm وجود نداره؟؟
    3) آموزش ساخت کرنل شفارشی که توی پست
    http://wiki.iranmicro.ir/%D8%B1%D9%8....html#more-418
    گفته شده کجاست؟؟
    4) آیا این پست
    http://wiki.iranmicro.ir/%D8%B1%D8%A...sunxi-687.html
    برای کوبی2 هم جواب میده؟
    خیلی ممنو.ن

2- از آموزش لینک http://wiki.iranmicro.ir/%D8%B1%D8%A...html#more-1364 استفاده کنید.
    3- http://wiki.iranmicro.ir/compile-ker...ex-a8-114.html این آموزش مربوط به a10 هستش ولی اصول کار یکی هستش.
    4- ایمیجهای جدید اکثرا gpio داخل کرنل هستش و نیازی به ساخت کرنل جدید نیست.

13. تشکرها از این نوشته :

نام
    یزد
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

سلام . مشکل اجازه در آندروید حل شد http://stackoverflow.com/questions/5...nd-not-working
    ولی یه چیزی: بعد از استخراج اسکریپت دیدم اسکرین فقط برای lcd و hdmi نوعهای 1 و 3 فعال بود. ولی وقتی با cvbs به تلویزیون وصل میکنم تصویر داره!!!!!!!!!!!!!!!!!(آخه چرا)

آیا جایی یا فایلی هست که به ما نشون بده در برد هر پارامتر چه مقادیری میتونه بگیره : مثلا echo D:1920x1080p-60 > /sys/class/graphics/fb0/mode . از کجا بفهمیم چه چیزهایی را میشه توی mode گذاشت یا D برای hdmi بکار میره ؟؟

با تشکر
    ویرایش توسط jangaljangal : 26-02-2014 در ساعت 18:01

نام
    داریوش عباسی نژاد

سلام
    آیا جایی یا فایلی هست که به ما نشون بده در برد هر پارامتر چه مقادیری میتونه بگیره : مثلا
    echo D:1920x1080p-60 > /sys/class/graphics/fb0/mode . از کجا بفهمیم چه چیزهایی را میشه توی mode گذاشت یا D برای hdmi بکار میره ؟؟
    بله.
    http://linux-sunxi.org/Fex_Guide

16. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام
    یه سوال داشتم
    من از وقتی که خروجی کوبی تراکم رو به vga تبدیل کردم یه مشکلی که هست توی مانیتور یکم از سمت چپ دسکتاپم دیده نمیشه! حالا تو بعضی مانیتورا این مقدار کمتره!!
    موقع تنظیمات یه رزولوشن 1024 بود که انتخاب کردم البته غیر از اون رو که انتخاب میکردم اصلا دچار مشکل میشه روند تبدیل خروجی ها.
    الان بنظر شما مشکل کجاست؟ من میتنم چطوری مشکلمو حل کنم؟

نام
    مهدی چنگانی

نقل قول نوشته اصلی توسط rabadi8019 نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال داشتم
    من از وقتی که خروجی کوبی تراکم رو به vga تبدیل کردم یه مشکلی که هست توی مانیتور یکم از سمت چپ دسکتاپم دیده نمیشه! حالا تو بعضی مانیتورا این مقدار کمتره!!
    موقع تنظیمات یه رزولوشن 1024 بود که انتخاب کردم البته غیر از اون رو که انتخاب میکردم اصلا دچار مشکل میشه روند تبدیل خروجی ها.
    الان بنظر شما مشکل کجاست؟ من میتنم چطوری مشکلمو حل کنم؟

سلام

فکر کنم با تغییر تنظیمات حود مانیتور بتونید این مشکل را برطرف کنید.

نام
    یزد
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

سلام . امروز تونستم avr را با سریال به کوبی 2 وصل کنم با برنامه pyserialهمه چیز عالی بود. موقعی که میکرو داده میفرستاد برنامه حتی علاعم کنترلی را هم نشون میداد!!( میکرو hellow میفرستاد برنامه hellow\n\r نشون میداد)
    وقتی هم به میکرو داده میفرستاد lcd میکرو کد اسکی کلید را نشون میداد(راهی به جز گذاشتن table تو میکرو هست؟مثلا برنامه به جای کد اسکی خود حرف را بفرسته؟)

امروز تونستم با استفاده از adb shell توی اندروی vncserver را نصب کنم. ولی متاسفانه موس و کیبرد کارنمیکنن و صفحه هم دیر به دیر به روز مشه. فکر کنم به دلیل استفاده از MINI USB به جای lan است.

ممنون
    ویرایش توسط jangaljangal : 01-03-2014 در ساعت 18:16

نام
    مهدی چنگانی

سلام . امروز تونستم avr را با سریال به کوبی 2 وصل کنم با برنامه pyserialهمه چیز عالی بود. موقعی که میکرو داده میفرستاد برنامه حتی علاعم کنترلی را هم نشون میداد!!( میکرو hellow میفرستاد برنامه hellow\n\r نشون میداد)
    وقتی هم به میکرو داده میفرستاد lcd میکرو کد اسکی کلید را نشون میداد(راهی به جز گذاشتن table تو میکرو هست؟مثلا برنامه به جای کد اسکی خود حرف را بفرسته؟)

امروز تونستم با استفاده از adb shell توی اندروی vncserver را نصب کنم. ولی متاسفانه موس و کیبرد کارنمیکنن و صفحه هم دیر به دیر به روز مشه. فکر کنم به دلیل استفاده از MINI USB به جای lan است.

ممنون

سلام

lcd کارکتری هم با کد اسکی کار می کنه. فکر کنم برنامه داخل میکرو را یکمی روش کار کنید مشکل حل بشه.

درباره ریموت دسکتاپ در اندروید، بله سرعت آن خیلی پایینه ولی ربطی به USB نداره.
    دلیل سرعت پایین دسترسی کم اندروید هست.
    همه گوشی های اندرویدی را هم، اگر همین روش را امتحان کنید باز هم سرعت پایینی دارند و کلا اندروید برای این قبیل کارها طراحی نشده است.

21. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mahdichi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    تشکر شده 93 بار در 60 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdichi نمایش پست ها
    سلام

lcd کارکتری هم با کد اسکی کار می کنه. فکر کنم برنامه داخل میکرو را یکمی روش کار کنید مشکل حل بشه.

درباره ریموت دسکتاپ در اندروید، بله سرعت آن خیلی پایینه ولی ربطی به USB نداره.
    دلیل سرعت پایین دسترسی کم اندروید هست.
    همه گوشی های اندرویدی را هم، اگر همین روش را امتحان کنید باز هم سرعت پایینی دارند و کلا اندروید برای این قبیل کارها طراحی نشده است.
    از miracast که داخل خود تنظیمات اندروید هست نمیشه استفاده کرد؟!
    اون طورکه فهمیدم یه اتصال wifi direct ایجاد میکنه و از طریق اون تصویر رو میفرسته. برنامه ای که بتونه تصویر رو بگیره رو نتونستم پیدا کنم ولی حتما بیشتر بگردیم باید پیدا بشه.

نام
    مهدی چنگانی

نقل قول نوشته اصلی توسط shahin نمایش پست ها
    از miracast که داخل خود تنظیمات اندروید هست نمیشه استفاده کرد؟!
    اون طورکه فهمیدم یه اتصال wifi direct ایجاد میکنه و از طریق اون تصویر رو میفرسته. برنامه ای که بتونه تصویر رو بگیره رو نتونستم پیدا کنم ولی حتما بیشتر بگردیم باید پیدا بشه.

سلام
    بله من هم درباره wifi direct مطالبی خوانده بودم که به وسیله دستگاهی به اسمه chrome cast میشه تصویر را به صورت بیسیم به تلویزیون های با ورودی hdmi وصل کرد.
    برد Radxa از wifi direct پشتیبانی می کنه ولی من هم مثل شما تا الان نتونستم تصویر را به صورت بیسیم بفرستم. دقیقا نمی دونم، شاید حتما نیاز به chrome cast داشته باشه.
    اگر به نتیجه ای رسیدید ما را هم در جریان بذارید.
    موفق باشید.

24. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mahdichi برای ارسال این پست سودمند:

نام
    یزد
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

سلام
    امروز داشتم کتاب getting_started_with_raspberry_pi را میخوندم که توش نوشته بود برای ورودی پایه ها باید ولتاژ 3.3 حتماً استفاده بشه و اگه 5 ولت استفاده بشه برد صدمه میبینه.

آیا برای کوبی هم همینطوره . مثلاً اگه tx میکرو را مستقیماً به rx برد وصل کنیم ممکنه صدمه ببینه؟؟(یا پایه های دیگه میکرو)؟؟ (تلبته شاید چون جریان پایه های میکرو کم است اونقدرها هم صدمه نبینه)

نام
    مهدی چنگانی

سلام
    امروز داشتم کتاب getting_started_with_raspberry_pi را میخوندم که توش نوشته بود برای ورودی پایه ها باید ولتاژ 3.3 حتماً استفاده بشه و اگه 5 ولت استفاده بشه برد صدمه میبینه.

آیا برای کوبی هم همینطوره . مثلاً اگه tx میکرو را مستقیماً به rx برد وصل کنیم ممکنه صدمه ببینه؟؟(یا پایه های دیگه میکرو)؟؟ (تلبته شاید چون جریان پایه های میکرو کم است اونقدرها هم صدمه نبینه)
    بله، ممکنه برد کوبی صدمه ببنیه. بهتره از از ای سی های تبدیل سطح ولتاژ استفاده کنید تا خدایی نکرده برای بردتون مشکلی پیش نیاد.

نام
    مهدی چنگانی

پیش فرض آموزش شماره 28: نصب کوبین روی حافظه نند

با سلام

بخش آموزش های تصویری آپدیت شد. برای دانلود آموزش جدید به لینک زیر مراجعه کنید.

آموزش شماره 28: نصب کوبین روی حافظه نند

28. تشکرها از این نوشته :

صفحه 73 از 89 نخستنخست ... 23545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889 آخرینآخرین