NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2395 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 4 از 89 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222354 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 80 از 1777

موضوع: CORTEX-A8 Cubieboard وارد ایران شد!

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

سلام.
    شکل PCB برد:

2. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما dariush_ab برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

نام
    داریوش عباسی نژاد

Cubieboard/JTAG

Cubieboard/JTAG - linux-sunxi

به نظر شما آیا کامپایلری میشه پیدا کرد-مثل KEIL -که بشه با JTAG پروگرمش کرد-تازه اگر بشه پروگرمرها فکر نکنم ساپورتش کنن؟!
    ویرایش توسط dariush_ab : 14-01-2013 در ساعت 20:21

5. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما dariush_ab برای ارسال این پست سودمند:

نام
    داریوش عباسی نژاد

Cubie Baseboard

2mm pitch female sockets to accept Cubieboard
    All 96 Cubie pins brought out to 0.100" pitch headers
    4-pin power header to match optional power input header on Cubieboard
    LVDS header w/ separate LCD Backlight connector to match low cost LVDS cable
    4-wire touch screen connector
    Standard 2.5mm DC jack, 12V-18V input
    Onboard 5.0V switching regulator to power Cubie and provide 3A (available on 0.100" header)
    Onboard 3.3V switching regulator to power LCD and provide 3A (available on 0.100" header)
    15W Stereo Class D Audio Amplifier
    VGA circuit and HD15 connector

Looks like costs works out to ~$29
    ویرایش توسط dariush_ab : 14-01-2013 در ساعت 23:59

7. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما dariush_ab برای ارسال این پست سودمند:

نام
    داریوش عباسی نژاد

کاربرهای دیگر و کاملتری از برد:

Uses of Cubieboard

October 4, 2012 | Filed under: Uncategorized
    Smart TV
    Cubieboard can convert almost any kind of television into a smart tv. All types of displays can be connected to cubieboard through its Hdmi port. Internet can be connected through the ethernet port.So you can convert your current TV into an Android ICS Smart tv for just $49

Personal Computer
    Cubieboard can act as a portable mini personal computer as it can be easily connected to any monitor using the HDMI cable and then the mouse and keyboard can be connected through the USB ports. Then if needed internet can be connected through the ethernet port. As cubieboard can run Ubuntu Linux and Android Ics there are lots of things which cubieboard is capable of doing.
    Network Attached Storage
    You can use cubieboard as a network attached storage for your other devices.
    Downloading Rig
    If you want to download a very large file from the internet and you dont want to keep your laptop/desktop on for 2-5days then you can use cubieboard and download in it. Also you can conserve a lot of electricity and also you dont need to worry about viruses and other malwares.
    Android and Linux Gaming
    You can play all those android games on you monitor.
    Home automation
    Too lazy to press a light switch? Can’t be bothered to open the curtains in the morning? Then the Cubieboard could be just what you’re waiting for. After some programing and developing cubieboard can be used for home automation
    Media streamer
    Setting up a media centre using the Cubieboard is the most popular choice, perhaps unsurprisingly given how easy it is to connect the board to a TV via composite or HDMI and then stream from a hard disk or online storage.
    Carputer
    Ever wanted to stick a computer in your car to manage all of those in-car entertainment and GPS issues?
    Thanks to the cubieboard’s USB ports, a standard smartphone car charger can provide enough power for booting up, although there could be limitations to the USB ports when it comes to actually plugging devices in, such as a touchscreen displays,but cubieboard can act as a good and cheap carputers
    There are even ambitious talks of further adding a web cam to the device to create a black box that would record the car’s journeys or, even more ambitiously, hooking it up to the car’s diagnostic system to provide a real time display of the engine’s state. Similarly a GPS unit might in theory be connected, but development in these areas are incomplete and is completely left towards the hobbyists.

Controlling robots
    Hobbyists can use Cubieboard for controlling robots or they can use cubieboard’s resources for robots.
    Security systems
    Cubieboard can be used along with security cams to create a good and cheap security systems

FURTHUR MORE
    Government or organisations or schools can give a cubieboard to all the students so that many students can get a chance to learn about computers and programming.

9. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما dariush_ab برای ارسال این پست سودمند:

نام
    داریوش عباسی نژاد

11. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

دوستان خبر خوش اینکه خرید دوم انجام شده و قیمت ها تا فردا شکسته میشه و برای 5 نفر افر ویژه میذارم توی انجمن برخط باشید
    و چیز جالبی که هست نمایندش گفته منتظر خبر خوش باشید!
    حالا چی هست نگفت بهم
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

13. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

Banned AnonyJavad آواتار ها
    تشکر شده 132 بار در 55 پست

من هم وسوسه شدم از این بردهای جدید cortex بگیرم، ولی فعلا این mini2440 روی دستم هست که باهاش هنوز کار نکردم،برای همین وجدانم ناراحت هستش.
    اگه زیر قیمت این برد mini2440 دست نخورده رو خواستین خبر بدید تا وجدان ما هم برای خریدن برد جدید ناراحت نباشه ;)

15. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما AnonyJavad برای ارسال این پست سودمند:

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط pswin نمایش پست ها
    بله 100 درصد اين شكلي هست. اندرويد دو تا فريم ورك به اسم ndk و sdk داره. Sdk براي برنامه نويسهاي جاوا و ndk براي برنامه نويسهاي c++ هست.

اما مهمتر از همه اينه كه اندرويد براي ارائه يك ريخت يكسان از پلتفرمهاي متفاوت از يك ماشين مجازي جاوا طراحي شده توسط خودش استفاده مي كنه كه اين ماشين مجازي داخل هسته كار ميكنه ( براي افزايش سرعت) كلا سرعت ماشينهاي مجازي كم هست و يه پردازنده يك گيگاهرتزي مثل اين فكر نكنم آنچنان خوب براي اندرويد جواب بده. ( گوشي من هم يه پردازنده يك گيگا با اندرويد داره و مرتبا قفل ميكنه و ريست ميشه اما گوشي دوستم كه سامسونگ هست و يكم پردازنده اون قويتر هست هيچ مشكلي نداره). يعني خلاصه كلام اين پردازنده تو دسته حداقلها براي اندرويد هست.

اما اگر با لينوكس برنامه بنويسيد. برنامه شما مستقيما توسط پردازنده اجرا ميشه و در نتيجه سرعت بيشتري پيدا ميكنه و در عوض قابليت پورت به سيستم هاي ديگه رو تا حدي از دست مي ديد (برنامه براي پلتفرم جديد بايد از اول كامپايل بشه)

البته اين برنامه نويسي جاوا اندرويد يكم متفاوتر از اون چيزي هست كه داخل دسكتاپ انجام ميشه.

به نظر من اگر از لينوكس استفاده ميكنيد. بهترين گزينه همون c/c++ هست.
    بله ، درسته خود زبان جاوا نیست ولی با بیس جاوا نوشته شده . در واقع تا اونجا که میدونم از هسته لینوکس استفاده شده که با جاوا گسترشش دادند و البته لایببری های گوگل . به همین جهت باید حتما از همون لایببری ها استفاده بشه که همون SDK و NDK هستند و این خودش نوعی محدودیته . البته شاید در آینده یه گسترشی جهت development این OS صورت بگیره ... یا binding هایی از زبانهای دیگه مثل C هم بزارن لااقل .
    در ضمن با این وجود برنامه های جاوا بصورت مستقیم در محیط اندروید اجرا نمیشه مگر ماشین مجازی Dalvik نصب بشه ! اون وقت مشکلی نیست ..

در مورد اینکه ماشین مجازی سرعت اجراش پایینتره و ... کاملا درسته من از نظر راحتی و مالتی پلتفرم بودن گفتم . من هم 100 درصد با لینوکس موافقم ..

در مورد برنامه و GUI هم نظر شخصی من رو +GTK هست کاملا native و بیس C .

17. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما sigma-mx برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    تشکر شده 161 بار در 54 پست

در مورد برنامه و GUI هم نظر شخصی من رو +GTK هست کاملا native و بیس C .
    من هم بصورت آماتور با GTK+ كار كردم و هم با APIهاي گرافيكي ديگه مثل QT و wxwidgets و ... در كل بايد بگم كه به نظرم از همه بهتر QT هست. مخصوصا كه ويرايش جديد اون هم اومده. منتها مساله توي اين نوع بردها اينه كه اول از همه بايد بتونيد اون كتابخونه رو كامپايل كنيد.

يكسري از نمونه كارهاي من و دوستانم:
    Sourena Game Studio
    بلاگ تکنیکال پروژه سیستم عامل آراکس
    Kochol Game Engine
    Cyrus Script (Open Source Script Language) Sourena Game Studio

قبلا هم يه كار با GTK انجام داده بوديم ( حدود سال 86-87) ولي كلا به نتيجه رسيدم كه ترتيب زير براي كتابخونه هاي UI زبان C/C++ گزينه بهتري هست:

1. QT
    2. MFC
    3. GTK/GTK+
    4. wxWidgets
    5. ...

من هم وسوسه شدم از این بردهای جدید cortex بگیرم، ولی فعلا این mini2440 روی دستم هست که باهاش هنوز کار نکردم،برای همین وجدانم ناراحت هستش.
    منم اگر اعلانيه سايت رو نمي ديدم، يه بورد ديگه مي خريدم و ....

19. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما pswin برای ارسال این پست سودمند:

نام
    سعید شریفیان

قبلا هم يه كار با GTK انجام داده بوديم ( حدود سال 86-87) ولي كلا به نتيجه رسيدم كه ترتيب زير براي كتابخونه هاي UI زبان C/C++ گزينه بهتري هست:

1. QT
    2. MFC
    3. GTK/GTK+
    4. wxWidgets
    5. ...
    یه سوال ؟ از QT مگه میشه تو ubuntuاستفاده کرد ؟ مگه فقط برای Kubuntu نیست ؟!

21. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال

یه سوال ؟ از qt مگه میشه تو ubuntuاستفاده کرد ؟ مگه فقط برای kubuntu نیست ؟!
    نه. كراس پلتفرمه. شما مي تونيد توي ويندوز هم ازش استفاده كنيد.

حتي نوكيا براي گوشي هاش از qt استفاده ميكنه

23. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما pswin برای ارسال این پست سودمند:

نام
    سعید شریفیان

پس اون برای کامپایلشه که نمیشه تو اوبونتو استفاده بشه ؟ من شنیدم باید یا کوبونتو یا kde اوبونتو باشه .

25. تشکرها از این نوشته :

Banned AnonyJavad آواتار ها
    تشکر شده 132 بار در 55 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط pswin نمایش پست ها
    منم اگر اعلانيه سايت رو نمي ديدم، يه بورد ديگه مي خريدم و ....
    من خیلی وقته اینو دارم...ولی فکر کنم اگه ارشد هم قبول بشم به دردم نخواهد خورد. اگه کسی واقعا لازم داره با قیمت خیلی پایین بهش می دم.

کاربر فعال

پس اون برای کامپایلشه که نمیشه تو اوبونتو استفاده بشه ؟ من شنیدم باید یا کوبونتو یا kde اوبونتو باشه .
    نه. من كه خودم اوبتو استفاده مي كنم و باهاش كار ميكنم. توي شلهاي gnome، lightdm و kde هم باهاش مشكل نداشتم. حتي روي يه سيستم embedded هم ديدم كه نصبش كردن و استفاده مي كنن.

مشكلي كه الان وجود داره اينه كه اكثر پكيجها براي پلتفرم x86 كامپايل شدن و آماده استفاده هستند و معمولا پكيج براي پلتفرمهاي ديگه كمه و شما مجبوريد خودتون سورس رو بگيريد و كامپايل كنيد و تجربه نشون ميده سورسهاي برنامه هاي بزرگ مثل QT و ... نه تنها كامپايلشون طول ميكشه بلكه ادا بازي دارن و وارد نباشين هي خطا ميدن. اما پكيج رو راحت ميشه نصب كرد.

سورس هسته لينوكس رو سيستم من حدود 6 ساعت طول كشيد كامپايل بشه. حلا فرض كنيد اين سورس روي اين كامپيوتر كوچيك چقدر طول بكشه. ( البته GCC يه گزينه كراس هم داره كه امكان ميده سورس رو براي پلتفرمهاي ديگه مثل ARM روي يه پلتفرم ديگه مثل x86 كامپايل كنيد. منتها من تا حالا ازش استفاده نكردم.)

اگر اين سيستم گزينه كارت شبكه بيسيم داشت خيلي، خيلي عالي ميشد و مي شد براش كاربردهاي خوب صنعتي پيدا كرد. ظاهرا چند تا پورت سريال داره، اگه اين شكلي باشه ميشه با استفاده از sim900 و يا ماژولهاي شبكه بيسيم و RF و ... كارهاي خوبي باهاش انجام داد.

لينوكس معمولا 300 تا 500 مگ رم مصرف ميكنه و اگر درست كانفيگش كنيد ميشه با 256 مگ رم هم راحت كار كرد. كاش ميزان رم اين بورد كمتر بود تا قيمتش تا يه حدود كمتر مي شد. اون موقع خيلي راحتر مي شد توي پروژه ها ازش استفاده كرد.

دوستان يكسري كتابخونه ها هستن كه امكان كار پردازش تصوير (مثل OpenCV) و يا كار با دوربينهايي مثل كينكت رو فراهم مي كنن. اگر همت كنيد به كمك هم اينها رو بتونيم راه بندازيم ميشه داخل رباتيك به كل از اين سيستم ها استفاده كرد. الان خيلي از تيم هاي معروف براي بعضي از روبات هاشون مثل امدادگر از لپتاپهاي صنعتي استفاده ميكنن. ( قيمتشون مابين 3 تا ... ميليون هست) اگر به اين شكل بخوايم هركس هم روي سخت افزار تمركز كنه هم نرم افزار فكر نكنم بتونيم چندان جلو بريم.
    ویرایش توسط pswin : 15-01-2013 در ساعت 03:54

28. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما pswin برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 10 بار در 9 پست

سلام!!!
    قیمت جهانی این برد 49 دلار هست!!
    چرا قیمتش در ایران 280 هزار تومن هست؟؟؟
    دلاری چقد حساب شده؟؟؟؟؟
    ببخشیداا... ابهام بود.. کسی رفع ابهام کنه..

30. تشکرها از این نوشته :

نام
    زارعی

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsaun_kkt نمایش پست ها
    سلام!!!
    قیمت جهانی این برد 49 دلار هست!!
    چرا قیمتش در ایران 280 هزار تومن هست؟؟؟
    دلاری چقد حساب شده؟؟؟؟؟
    ببخشیداا... ابهام بود.. کسی رفع ابهام کنه..
    سلام
    قیمت گذاری این برد مگه توی ایران هست که میگید 49 دلار؟
    هیچ حساب و کتابی نداره ما هم سری اول توی تاپیک های قبلی ببینید نوشتم از سورس اصلی داریم میاریم که قرار شد قیمت ها بیاریم پایین وگرنه اگر از همون سورس بود ریالی نمیشد کم کرد
    ولی با همه این حرفا تا امشب قیمت ها تعیین میشه و چند تا کد تخفیف امشب میذارم توی سایت برخط باشید توی هیمن تاپیک و استفاده کنید
    قیمت حدودی تا این لحظه قرار شد 245-255 باشه
    عزیزانی که همون سری اول ثبت کردن قرار شد شرکت ضررش رو بده و حتی زیر قیمت سایت بهشون بدیم چون اعتماد این عزیزان از همه چیز برای ما مهمتره!
    کویر ویدئو راه اندازی شد

32. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    نام
    حامد ذقاقی
    تشکر شده 48 بار در 18 پست

پیش فرض خیلی بورد خوبیه!

سلام،

من بعد از دو روز پیگیری از طریق سایت اداره پست امروز بسته به دستم رسید و با کلی خوشحال بازش کردم و متوجه شدم که اشتباهی ارسال شده :-( آخه چرا؟

ولی به هرحال من برنامه‌نویس لینوکس هستم و امیدوارم بتونم به این جمع کمکی انجام بدم.

34. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما zaghaghi برای ارسال این پست سودمند:

نام
    زارعی

نقل قول نوشته اصلی توسط zaghaghi نمایش پست ها
    سلام،

من بعد از دو روز پیگیری از طریق سایت اداره پست امروز بسته به دستم رسید و با کلی خوشحال بازش کردم و متوجه شدم که اشتباهی ارسال شده :-( آخه چرا؟

ولی به هرحال من برنامه‌نویس لینوکس هستم و امیدوارم بتونم به این جمع کمکی انجام بدم.
    سلام
    مهندس چیز مهمی نیست تلفنی هم عرض کردم روند عادی هست هر وقت بیش از حد بیزی بشیم این میشه
    هنوز برای هیچ کدوم از دوستان فرستاده نشد تا قیمت تعیین بشه
    فکر میکنم سایت اصلی یه کارایی داره برای راه اندازی بخش های مختلفش میکنه ! ولی چی هست هنوز معلوم نیست
    کویر ویدئو راه اندازی شد

36. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    نام
    مرتضی مجتهدی
    تشکر شده 358 بار در 203 پست

عزیزان فکر کنم بهتر هست بعلا به جای بحث در مورد زبان برنامه نویسی ، بهتر هست مسائل سخت افزاری لازم رو تا فبل از رسیدن بردها حل کنین، بعد افرادی که برد ها رو خریدند و میتونن توو بحث شرکت کنند، راجع به زبان تصمیم بگیرن !
    فراموش نکنید اکثر افرادی که این بردها رو تهیه می کنن برقی هستند و برنامه نویسی میکروکنترلر به زبان بیسکام رو هم به زور انجام می دن ! کمی ظلم هست محیط های ساده رها بشه و به برنامه نویسی توو اون سطح پرداختته بشه.
    البته فعلا خودم نمی تونم برد رو تهیه کنم و به صورت تئوری اگر کمکی از دستم بر بیاد هستم.
    خروجی hdmi که مستقیم روی برد هست و رام آندروید ظاهرا کافی ای براش توی سایت هست که خیلی راحت فقط روشن می کنین و استفاده می کنین، اما دلیل اینکه من دنبال خروجی مانیتور بودم این بود که می تونین جای منتظر برد های رابط جدید موندن، ال سی دی 7 اینچ موجود توو سایت رو با راه انداز مانیتور دار که اون هم توو سایت موجود هست فعلا استفاده کنید

38. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    نام
    حامد ذقاقی
    تشکر شده 48 بار در 18 پست

آیا از این مبدل (مبدل usb2rj45,usb 2 ethernet,usb 2lan) میشه برای افزودن یک اترنت دیگه برای cubieboard استفاده کرد؟

40. تشکرها از این نوشته :

صفحه 4 از 89 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222354 ... آخرینآخرین