NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 5543 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: نقد وبررسی اولین راهنمای جامع winav

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض نقد وبررسی اولین راهنمای جامع winav

با سلام خدمت تمامی دوستان
    در ابتدا باید از زحمات دوستانی که راهنمای winavr رو تهیه کردن تشکر کنم.من این راهنما رو دانلود کردم بعد از مطالعه فصل اول خواستم از Eclipse استفاده کنم بعد از دانلود با اطلاعاتی که از مطالعه فصل اول این راهنما دستگیرم شده بود نتونستم . مثلا توضیح داده نشده که چطور میشه مثالهای فصل بعد رو توسط این نرم افزار باز کرد ؟ من خودم این کارو انجام دادم ولی وقتی که کامپایل می کنم Error میده ظاهر نمی تونه هدر فایلهارو پیدا کنه. میخواستم ببینم هدر فایلهای کتابخانه avrlib رو کجا باید بریزم ؟ و در کل برای اجرا کردن این مثالها چه تنظیماتی رو باید انجام بدم ؟ و چطو رمثالهارو توسط خود Eclipse ویا AVRstudio شبیه سازی کنم و این که چطور می شه توسط خود Eclipse میکرو رو پروگرام کرد؟ اینا کم بودهای فصل اول هست که بدون اونها نمی شه ازاین راهنما استفاده لازم رو برد:? k01 از دوستان می خوام اشکالات فصل اول رو و در کل این راهنمای جامع رو دراین تاپیک مطرح کنند. تا دوستانی که می خوان نسخه دوم اون رو منتشر کنند نقایصش رو بررسی کنند. واز دوستانیکه با Eclipse کار کردند می خوام اطلاعات خودشون رو تو این تاپیک مطرح کنند تا مشکل من هم بر طرف بشه
    با تشکر. :

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

سلام
    دوست من قبلا هم که جواب رو دادم
    Eclipse رو یکی از دوستان تو یک منبع زبان اصلی پیدا کردند و فقط برای آشنایی دوستان در راهنما آورده شده و منم حتی به صورت تخصصب باهاش کار نکردم .
    در راهنمای اول برخی دوستان نظر داشتند که با avrstudio هم باشه ولی در کل به دلیل اینکه تقریبا می شه گفت در سایت های رسمی ساپورت همه از winavr استفاده می کنند ما هم مبنا رو برای winavr گذاشتیم و همه مثال ها با winavr هست .برای پروگرام کردن و تنظیمات جزئی اون سایت که در پست قبلی که داشتید معرفی کردم رو ببینید که usbasp هم گفته چطور متصل کنید
    باور کنید آماده سازی این راهنما بدون داشتن منبع فارسی واقعا مشکله
    مخصوصا وقتی دوستان وقت کمک نداشته باشند که امیدوارم در تعطیلات در پیش رو داریم این آموزش هم تکمیل بشه البته مرحله 2
    شما هم از winavr استفاده کنید چون در آینده تغییراتی که قراره صورت بگیره روی همین نرم افزاره و ممکنه بعدا به مشکل بر بخورید
    موفق باشید
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

مدیر باز نشسته
    تشکر شده 39 بار در 15 پست

سلام
    چثارت نشه ! به نظر من ه قسمتی هم به اول ان راهنما اضافه کنید با نام "چطور با winavr شروع به کار کنیم؟" . چون که من شخصا توی این قسمت مشکل دارم . یه pdf هم توی سایت هست ، ولی خییلی نامرتب توضیح داده شده و من چیزی ازش نمی فهمم .
    باتشکر !

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط codev
    سلام
    چثارت نشه ! به نظر من ه قسمتی هم به اول ان راهنما اضافه کنید با نام "چطور با winavr شروع به کار کنیم؟" . چون که من شخصا توی این قسمت مشکل دارم . یه pdf هم توی سایت هست ، ولی خییلی نامرتب توضیح داده شده و من چیزی ازش نمی فهمم .
    باتشکر !
    با نظر شما هم که اضافه شد در راهنمای بعدی مقدمه رو به زبان ساده تر شروع می کنیم البته اینم بگم مبنا همونwin avr هست
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....