NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1307 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 33 از 56 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 641 به 660 از 1104

موضوع: آموزش emWin

کاربر فعال sjafarim آواتار ها
    نام
    جعفری
    تشکر شده 297 بار در 141 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط arvin2009 نمایش پست ها
    اقای ds عزیز عجب پشتکاری داری.منم مثل شما برد اموزشی همسایه رو دارم و فایل اقای جعفری رو تست کردم ولی برفک بود.حالا دوتا فایل براتن میفرستم جایگذین فایلهای ssd1289 کن کارت حل میشه.موفق باشی
    lcd conf رو دوباره تنظیم کردم جای فایل هم نام در پروژه اقای جعفری قرار بدید و باقی رو بریزید توی پوشه دایور و اونا رو پاک کنید و سه فایل دید رو به پروژه اد کنید
    تو این پست این قضیه به نتیجه رسیده، فایل درایوری که من تو اون پروژه برای آقای d.s آپ کردم استفاده کرده بودم از فایل های خودشون بود و ظاهرا مشکل داشته و با جایگزین کردن درایور آقای عربعامری تو همون پروژه درست میشه.تست کنید.

* پست شماره 633 صفحه 64 .

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

نام
    جعفری

نقل قول نوشته اصلی توسط mzelecom نمایش پست ها
    سلام
    من طبق گفته های شما برای تغییر ویندوز از WM_DeleteWindow استفاده میکنم..لی اگر 3 تا 4 بین پنجره ها سوئیچ کنم قفل میکنه.
    به نظرتون مشکل از کجاست.حلقه while رو کجا باید بزارم.
    اگر از deletewindows داری برا سوییچ استفاده میکنی وقتی اون ویندوزی که بستیو می خوای مجدد باز کنی باید دوباره create اش کنی چون از بین رفته و هندل نداره.

4. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sjafarim برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 11 بار در 11 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sjafarim نمایش پست ها
    اگر از deletewindows داری برا سوییچ استفاده میکنی وقتی اون ویندوزی که بستیو می خوای مجدد باز کنی باید دوباره create اش کنی چون از بین رفته و هندل نداره.
    من همین کار رو میکنم ولی برای بار سوم که میخوام وارد همون ویندوز بشم قفل میکنه و دیگه کار نمیکنه.

آقا مثل اینکه مشکلش از حلقه while هست .این حلقه رو من کجا بزارم؟؟
    من در حلقه while میخوام ساعت رو هم بروز کنم.روش دیگه ای وجود نداره که این کار رو بکنم.
    ویرایش توسط mzarkoob : 02-04-2014 در ساعت 03:10 دلیل: ادغام

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری
    تشکر شده 819 بار در 248 پست

آقا مثل اینکه مشکلش از حلقه while هست .این حلقه رو من کجا بزارم؟؟
    من در حلقه while میخوام ساعت رو هم بروز کنم.روش دیگه ای وجود نداره که این کار رو بکنم.
    چجوری ساعت رو به روز می کنی؟ آیا یه editbox رو آپدیت می کنی؟

7. تشکرها از این نوشته :

kmz

کاربر علاقه مند

نقل قول نوشته اصلی توسط mansoory نمایش پست ها
    چجوری ساعت رو به روز می کنی؟ آیا یه editbox رو آپدیت می کنی؟
    توی پیج اصلیم یه حلقه while گذاشتم اونجا ساعت رو میخونم و بعد میریزمش توی textbox .اولش مشکلی نداره ولی وقتی 2 یا 3 بار به یه صفحه دیگه میرم و برمیگردم قفل میکنه.حلقه while رو که بردم به صفحه ای که درونش MainTask(); صدا زده میشه بردم و ساعت رو حذف کردم قفل نکرد.اینم بگم توی حالت قبل اگه ساعت هم نشون نمیدادم باز قفل میشد.برای همین میگم مشکل از حلقه while هست.

مشکلم حل شد.
    فقط یه سوال دیگه بورد من coreboard هست با lcd 7 اینچ .نور صفحه کم هست تاریک هست.نور صفحه رو میشه زیاد کرد یا نه؟؟
    امکان داره مشکل از lcd باشه.؟؟
    ویرایش توسط mzarkoob : 02-04-2014 در ساعت 03:09 دلیل: ادغام

عضو جدید
    نام
    پرویز
    تشکر شده 4 بار در 3 پست

سلام به همه دوستان
    خانوم elahe11556
    این فایلی رو که ضمیمه کردم امتحان کنید اگه کار کرد اطلاع بدید

NXP_emWin514_MCB1700 FOR MDK.rar - 3.0 MB

کاربر فعال
    نام
    عربعامری
    تشکر شده 92 بار در 60 پست

دوستان بد نیست وقتی ده تا پست برای مشکلشون میزنن وقتی به نتیجه میرسند علت مشکل رو بنویسند.زشته بخدا با دوتا یوزر وارد بشی با هر یوزر یک سوال بپرسی اطلاعات بگیری ولی اطلاعات ندی.اگه هم نمیخوان بگن لطف کنن پستای قبلیشون رو پاک کنند تا انقدر حجم تاپیک بیخودی زیاد نشه
    ویرایش توسط arvin2009 : 20-02-2014 در ساعت 17:52

نام
    جعفری

مشکلم حل شد.
    فقط یه سوال دیگه بورد من coreboard هست با lcd 7 اینچ .نور صفحه کم هست تاریک هست.نور صفحه رو میشه زیاد کرد یا نه؟؟
    امکان داره مشکل از lcd باشه.؟؟
    با چی بک لایتو درایو کردی؟ حتما واسه این lcd از ic درایور های بک لایت استفاده کن و طبق تعداد led ها و چینش موازی یا سریشون مدار فیدبک درایور بک لایتو مقدار دهی کن...

کاربر علاقه مند

با چی بک لایتو درایو کردی؟ حتما واسه این lcd از ic درایور های بک لایت استفاده کن و طبق تعداد led ها و چینش موازی یا سریشون مدار فیدبک درایور بک لایتو مقدار دهی کن...
    نه من خود lcd رو مستقیم زدم به پین های coreboard چون خودش پین lcd بهش وصل میشه.حالا چجوری باید درایور براش بزارم.

کاربر علاقه مند

دوستان بد نیست وقتی ده تا پست برای مشکلشون میزنن وقتی به نتیجه میرسند علت مشکل رو بنویسند.زشته بخدا با دوتا یوزر وارد بشی با هر یوزر یک سوال بپرسی اطلاعات بگیری ولی اطلاعات ندی.اگه هم نمیخوان بگن لطف کنن پستای قبلیشون رو پاک کنند تا انقدر حجم تاپیک بیخودی زیاد نشه
    مشکلم این بود که چندتا حلقه while داشتم.و برنامه قفل میکرد برای همین فقط یک حلقه while گذاشتم که درست شد.

نام
    جعفری

نه من خود lcd رو مستقیم زدم به پین های coreboard چون خودش پین lcd بهش وصل میشه.حالا چجوری باید درایور براش بزارم.
    رو خودش درایور بک لایت داره coreboard، فقط میتونی از تو دیتاشیت lcd ایت نگاه کنی بگی بک لایتش چند تا led و با چه آرایشی هست؟
    ویرایش توسط sjafarim : 21-02-2014 در ساعت 01:58

عضو جدید
    نام
    پرویز
    تشکر شده 4 بار در 3 پست

سلام به همگی
    1-آقای منصوری من برای راه اندازی تاچ از روش دوم شما استفاده کردم و تغییراتی که گفته بودید رو در داخل فایل main.c انجام دادم.الان پروژه کامپایل میشه ولی صفحه سفید میمونه.با دیباگ خط به خط اجرای تابع در MainTask قفل میشه و اگه MainTask رو پایین قرار بدم و os_sys_init بالا باشه در os_sys_init قفل میشه.اگه شما یا دوستان دیگه راهنمایی کنید ممنون میشم که بتونیم تاچ این برد Land Tiger رو با emwin راه اندازی کنیم که دیگران هم استفاده کنن.

2-من کوچکتر از اونم که بخوام نظری بدم ولی به نظرم اگه یه جایی باشه برای اینکه دوستان حاصل کارشون رو اونجا قرار بدن خیلی خوب میشه.الان 80 صفحه از شروع تاپیک گذشته ولی هنوز تازه کارایی مثل من درگیر ال سی دی و تاچ هستن.دوست خوبم آقای ARVIN2009فایل راه اندازی ال سی دی و تاچ برد سایت همسایه رو درست کرده و قرار داده برای استفاده بچه ها که خیلی خوبه.آقای منصوری که با ترجمه ها,آموزش ها ,جواب دادن به سوالات و... باعث دلگرمی همه هستن و کارهای دوستان دیگه اگه یه جا جمع بشه باعث میشه بچه های تازه وارد گم نشن تو این تاپیکها.مثلا من نوعی اگه بخوام شروع کنم کار با 1788 رو باید باز هم چندین بار این 80صفحه رو بالا پایین کنم تا با هزار بدبختی بتونم تاچ و ال سی دی رو راه بندازم.این بخیل بودن بعضیا خیلی بده,تو خیلی جاهای این بخش دیده میشه,جالب هم اینجاست که وقتی به نتیجه ای میرسن انگار کشف بزرگی کردن که ارزشش خیلی زیاده.آخه emwin هم همچین چیز خاصی نیست که ارزش این کارارو داشته باشه.اونی که واقعا سوالی داشته باشه بالاخره به جوابش میرسه,اگه دوستان کمک کنن که اگه احیانا بخشی رو ترجمه کردن یا ال سی دی خاصی رو راه اندازی کردن یا پروژه ی خوبی دارن که کمک میکنه به بقیه با جزییات کامل یک جا جمع کنیم تا از اتلاف وقت دوستان خودمون جلوگیری کنیم وemwin رو به سرانجامی برسونیم و در آینده استارت بزنیم برای کارهای حرفه ای تر.بازم ببخشید ببخشید ببخشید اگه پر حرفی کردم

emWin FOR Land tiger.rar - 7.3 MB

16. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما ParvizB برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند

رو خودش درایور بک لایت داره coreboard، فقط میتونی از تو دیتاشیت lcd ایت نگاه کنی بگی بک لایتش چند تا led و با چه آرایشی هست؟
    این عکس رو از دیتاشیت گرفتم.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: backlight.png
مشاهده: 26
حجم: 30.2 کیلو بایت  

نام
    جعفری

خوب حالا یکی از دو تا ای سی که تو عکسا مشخص کردم باید درایور بک لایتت باشه، پارت نامبرشونو بگو...
    شما هر شاخه از led هات باید 18 میلی آمپر برای یک نور نسبتا زیاد جریان بکشه، یعنی میشه 36 میلی آمپر در کل که باید مقاومت فیدبک مدار رو برای این مقدار اصلاح کنی...
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: HY-LPC1788-CORE-2.jpg
مشاهده: 28
حجم: 98.4 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: HY-LPC1788-CORE-4.jpg
مشاهده: 31
حجم: 104.8 کیلو بایت  

کاربر فعال
    نام
    عربعامری

اینم پروزه کامل emwin با سیستم عامل rtx که میتونید از لینک زیر دانلود کنید.البته این پروزه برای برد اموزشی همسایه هست.

http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.c...b5aa863f5e2db1

20. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما arvin2009 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند

اینم پروزه کامل emwin با سیستم عامل rtx که میتونید از لینک زیر دانلود کنید.البته این پروزه برای برد اموزشی همسایه هست.

http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.c...b5aa863f5e2db1
    ممنون .ولی از این خط ها ارور گرفت.

نام: error.png
مشاهده: 33
حجم: 17.0 کیلو بایت  

کاربر فعال
    نام
    عربعامری

من که چیزی نمیبینم از عکسی که گداشتی.این rtx_config.c رو دوباره از سیستم خودت اد کن
    توی قسمت تورگت اپشن در لبه target باید در قسمت اپریشن سیستم rtx انتخاب شده باشه.ببین درسته
    ویرایش توسط arvin2009 : 21-02-2014 در ساعت 23:32

نام
    جعفری

ممنون .ولی از این خط ها ارور گرفت.
    بیخیال بک لایت lcd ایت شدی؟!

عضو جدید
    نام
    پرویز
    تشکر شده 4 بار در 3 پست

سلام به همه
    آقای منصوری مارو دریاب,تو پروژه قبلی که چند تا پست قبل گذاشته بودم اشتباهات وحشتناکی داشتم ولی الان روش اول و دوم و rtxو... همه رو تو فایل main قاطی کردم و با وجود اینکه بدون خطا کامپایل میشه و خود emwin راه میوفته ولی تاچ کار نمیکنه دیگه نمیدونم باید چیکار کنم , اگه ممکنه راهنماییم کنید که تاچش راه بیوفته تا پروژه رو برای استفاده دوستان آپ کنم.با تشکر

NXP_emWin514_MCB1700_BSP.rar - 3.2 MB

25. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند

بیخیال بک لایت lcd ایت شدی؟!
    نه بیخیال نشدم .coreboard دستم نبود.
    نگاه کردم همون آیسی عکس دوم هست.روش نوشته yl53. من گشتم اسم اصلی آیسی این هست.ln2118.طبق دیتاشیت مقاومت rled رو به نظرم باید عوض کنم.
    این آیسی هم هست.RT9293
    ولتاژ 2 سر مقاومت رو اندازه گرفتم 280 میلی ولت هست و خود مقاومت 10 اهم پس الان 28 میلی آمپر داره از مقاومت میگذره.طبق گفته شما باید این مقاومت رو کم کنم.چقدر بزارم بهتره؟
    ویرایش توسط mzelecom : 22-02-2014 در ساعت 11:20

صفحه 33 از 56 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین