NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1307 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 35 از 56 نخستنخست ... 161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 681 به 700 از 1104

موضوع: آموزش emWin

عضو جدید
    نام
    پرویز
    تشکر شده 4 بار در 3 پست

سلام دوستان
    من میخوام موقع کلیک شدن باتن رنگ اون تغییر کنه چطوری میتونم این کارو انجام بدم
    با تشکر

کد:
    #include "GUI.h" #include "DIALOG.h" static const GUI_WIDGET_CREATE_INFO _aDialog[] = { { WINDOW_CreateIndirect, "", 0, 0, 0, 260, 200, 0 }, { TEXT_CreateIndirect, "Dialog", 0, 80, 5, 100, 20, TEXT_CF_HCENTER }, { BUTTON_CreateIndirect, "Close", GUI_ID_BUTTON0, 70, 70, 100, 100, 0 } }; static void _cbDialog(WM_MESSAGE *pMsg) { int NCode; int Id; BUTTON_Handle hButton; switch (pMsg->MsgId) { case WM_PAINT: GUI_SetBkColor(GUI_GREEN); GUI_Clear(); break; case WM_NOTIFY_PARENT: Id = WM_GetId(pMsg->hWinSrc); // Id of widget NCode = pMsg->Data.v; // Notification code switch (NCode) { case WM_NOTIFICATION_RELEASED: // React only if released switch (Id) { case GUI_ID_BUTTON0: // GUI_EndDialog(pMsg->hWin, 0); BUTTON_SetBkColor(hButton, 0, GUI_BLUE); break; } break; } break; default: WM_DefaultProc(pMsg); } } void MainTask(void) { GUI_Init(); while(1) { GUI_DispStringHCenterAt("WIDGET_Window sample\nshows how to use a WINDOW widget", 160, 5); GUI_ExecDialogBox(_aDialog, GUI_COUNTOF(_aDialog), _cbDialog, WM_HBKWIN, 30, 30); GUI_Clear(); GUI_DispStringHCenterAt("Dialog has been closed", 160, 5); GUI_Delay(1000); GUI_Clear(); } }

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 13 بار در 10 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mansoory نمایش پست ها
    الان فهمیدم!!
    شما محتوای edit رو تغییر میدید ولی در ظاهر تا وقتی که پنجره دوباره ترسیم نشه محتویاتش عوض نمیشه. اون edit رو باید invalidate کنید. دستور WM_Invalidate_Window رو امتحان کنید. در صفحه 362 راهنمای ورژن 5.22 میتونید دستورات مشابه رو برای ترسیم مجدد کل پنجره یا قسمتی از اون رو ببینید. با این دستور، پنجره یا قسمتی از اون در لیست اولویت برای ترسیم قرار میگیره و emwin در تیک بعدی سیستم، ناحیه هایی که invalidate شده رو ترسیم مجدد میکنه
    موفق باشید
    سلام و خسته نباشید
    من دقیقا تو یک قسمت موندم من نمی دونم این hwin چیه و چجوری تعریف می شه. من با GUIBuilder کار می کنم الان داخل برنامه ام یه دونه edit دارم با یه روتاری اینکودر مقدار عدد داخل این edit رو می خوام تغییر بدم. برنامه همه چیزش درسته ولی نمی دونم چجوری به ای ام وین حالی کنم که مقدار اون عدد تغییر کرده و دوباره باید مقدار اونو آپدیت کنه. وقتی کل صفحه رو دوباره ترسیم می کنم درست می شه ولی بعد یه کم کار کردن هنگ می کنه. کسی در مورد این تابعی که آقای منصوری گفتن اطلاعاتی داره.؟؟

4. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

من وقتی یک دیالوگ رو می بندم و دیالوگ دیگری را اجرا می کنم اطلاعات ذخیره شده در دیالوگ قبلی را پاک می کند و وقتی دوباره دیالوگ اولی را اجرا می شود از اول ساخته می شود کسی مشکل رو میدونه ار کجاس؟

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 2 بار در 1 پست

سلام

آقا من با emWIN رو روی LPC1788 ریختم و با خیلی از Application هاش کار کردم. مشکل من روی نشون دادن عکس های حجیمه! اگر با دستورات MEM_DEVICE کار کنم، به راحتی عکس را از روی NAND FLASH توی بافری در SDRAM، لود می کنم و در انتها یکدفعه نمایشش میدم. اما اگر از ساختارهای GUI Builder استفاده کنم به مشکل بر خورد می کنم.
    مشکل اینجاست که رسم تصویر زمینه در Callback انجام میشه و در این تابع دستورات MEM_Device مثل حالت های معمولی جواب نمیده.

هدف من اینه که عکس های مختلف رو در SDRAM، لود کنم تا هر موقع که خواستم به سرعت با دستورات MEM_DEVICE نشونشون بدم. چرا که ترسیم عکس زمان بر است.
    ویرایش توسط mahdiafpr : 03-04-2014 در ساعت 10:25

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

سلام
    من به طور کلی این چند روزه کل این تایپیک خوندم و البته کلی ویرایشم کردم که پست های اضافه و تاریخ گذشته حذف بشه و حجم این تایپیک بیاد پایین
    الان از 827 پست شد 693 تا ، یعنی حدود 130 تا پست اضافه!
    در کل تعدادی با بردها و lcd هایی که داشتند راه اندازی کردند و بحث را بردند جلو و تعدادی هنوز نتونستند راه اندازی کنند و ال سی دی شون را به emwin معرفی کنند. هر کی هم یه بردی داره .... خوب تا زمانی که پورت کردن lcd انجام نشده کاری هم نمی شه کرد
    در پست ها برای درایور های مختلف راهنمایی شده که چطور کانفیگ انجام بشه ولی پراکنده هست
    اگه جمع بشه نتیجه کار یه جا بهتره
    در فروشگاه چند برد و TFT lcd هست
    برد آموزشی LPC1768 با السیدی 2.8+تاچ اسکرین+ETHERNET و...

درایور ال سی دیILI9325
    ----------------------------------------------------------------------------
    برد لندتایگر
    NXP ARM LPC1768 DEVBOARD CORTEX-M3+ 3.2"TOUCHSCREEN LCD

درایور ال سی دی SSD1289
    برد وی بی
    LPC1768-WB DEVELOPMENT BOARD
    SUPPORT TFT 7,
    4.3,
    5,
    3.2 INCH

درایور ال سی دی های فروشگاه که به آن متصل می شود SSD1963
    راه اندازی با lpc1788 و اتصال مستقیم به TFT LCD 4.3 , 5 , 7 اینچ

راه اندازی با میکرو stm32
    --------------------------------------------------------------------------

8. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما mzarkoob برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند majidma3000 آواتار ها
    نام
    حسین منصوری
    تشکر شده 189 بار در 45 پست

Gadid

نحوه نمایش عکس ذخیره شده در حافظه فلش خارجی از طریق emWin :

هنگام برنامه نویسی با emWin بیشترین فضای حافظه میکروکنترلر رو عکس ها می گیرن. مثلا اگه شما از ال سی دی 7 اینچ استفاده کنین و بخوایین یه عکس تمام صفحه با فرمت BMP رو نمایش بدین، نمیتونین این کار رو انجام بدین چون این عکس در حافظه فلش داخلی جا نمیشه مگر اینکه بخوایین از فرمت JPEG استفاده کنین که در این حالت هم در بهترین شرایط فقط میتونین یک عکس رو ذخیری کنین و از اونجایی که عکس JPEG دارای کدگذاری پیچیده ایه سرعت نمایش عکس شما هم پایین میاد. در این مقاله با یه روش ساده به شما میگم که چطوری میشه عکس هاتونو از طریق فلش خارجی نمایش بدین.

اول ببینیم چطوری میشه یه عکس رو از طریق حافظه میکروکنترلر نمایش داد و بعد سراغ نمایش عکس از طریق حافظه فلش خارجی متصل شده به LPC1788 میریم.

مثلا ما می خواییم یه عکس با فرمت JPEG رو نمایش بدیم اول باید اون عکس رو تبدیل به یه آرایه در زبان C بکنیم. برای این کار از نرم افزار bin2hex استفاده میکنیم و بعد از طریق تابع زیر اونو نمایش میدیم.
    کد:
    const char img[]={0x20,0x30,0xfa, ............};

GUI_JPEG_Draw(img,sizeof(img),x,y);
    در برنامه بالا ما یه آرایه به اسم img تعریف کردیم که کدهای عکس در اون قرار داره در تابع GUI_JPEG_Draw آدرس عکس و سایز عکس به همراه مختصات دریافت می شود. در واقع img آدرس عکس در حافظه میکرو کنترلره و تابع GUI_JPEG_Draw آدرس عکس رو دریافت میکنه. اگه شما از عبارت const استفاده کنین عکس در حافظه فلش (حافظه ذخیره برنامه) و در غیر این صورت عکس در حافظه رم ذخیره میشه. اگه شما به صفحه 14 یوزرمنوال LPC1788 مراجع کنید می بینید که حافظه فلش میکرو (جایی که برنامه در آن ذخیره می شود) در آدرس 0x0000 0000 تا 0x0007 FFFF قرار دارد که اگه عکس رو در این حافظه قرار بدین اشاره گر عکس برابر یه عد در این محدوده میشه، حافظه رم در آدرس 0x1000 0000 تا 0x1000 FFFF قرار داره که اگه عکسو در این حافظه قرار بدین اشاره گر عکس برابر یه مقدار در این محدوده میشه اگه به مموری مپ میکروکنترلر یه نگاه کوچیک بندازین می بینین که بخش بزرگی از آدرس میکروکنترلر به حافظه خارجی اختصاص پیدا کرده .

برای نمایش عکس از حافظه فلش خارجی کافیه که اشاره گر عکستونو به این محدوده ببرین. اگه از هدربوردهای LPC1788 کویرالکترونیک استفاده میکنین، این هدر بورد دارای حافظه فلش 128 مگابایتی که در آدرس 0x8000 0000 تا 0x83FF FFFF قرار گرفته می باشد.
    مثلا شما یه عکس با حجم 300 کیلوبایت و با فرمت JPEG در آدرس 0xA000 0000 دارین، برای نمایش عکس اول باید آدرس اونو در یه اشاره گر قرار بدین.

کد:
    char *img;
    در روش بالا شما یه اشاره گر تعریف کردین و باید آدرس اونو برابر 0x8000 0000 قرار بدین، به این صورت img=0x80000000 ، اما یه مشکلی وجود داره، زبان C این اجازه رو به شما نمیده که به صورت مستقیم به اشاره گر آدرس بدین، پس به روش زیر عمل میکنیم:
    کد:
    #define img ((char *) 0x80000000 )
    در اینجا ما یه آدرس ثابت تعریف کردیم، که برابر شروع حافظه فلش و عکس میباشد، حالا روی این آدرس می تونیم عملیات جمع و تفریق رو انجام بدیم پس به راحتی میتونیم عکس رو از طریق این آدرس که در فلش خارجی قرار داره نمایش بدیم:
    کد:
    GUI_JPEG_Draw(img,1024*300,0,0);
    در برنامه بالا ما یه عکس در حافظه فلش خارجی با سایز 300 کیلوبایت در مختصات 0،0 رو نمایش دادیم، چون باید سایز عکس رو بر حسب بایت به برنامه بدیم 300 رو در 1024 ضرب کردم.
    ویرایش توسط majidma3000 : 03-04-2014 در ساعت 16:43

10. کاربران : 12 تشکر کرده اند از شما majidma3000 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 2 بار در 1 پست

با سلام و تشکر از پاسخ شما،

منظورتون از فلش خارجی، NAND هست یا NOR؟

با توجه به اینکه سرعت ارتباط میکرو با SDram به خاطر پهنای باس و ... بیشتر از سرعت ارتباط با حافظه های NOR و Nand است، من عکس ها را در sdram لود می کنم. نکته اینجاست که دستور GUI_JPEG_DRAW برای عکس های بزرگ، زمان بر است و برای آنکه مراحل رسم عکس دیده نشود باید از Memory Device های emWIN استفاده کرد، تا خروجی رسم، یکباره نمایش داده شود. اما این عمل حدود 7 ثانیه ط.ل میکشد. من عکس ها ی مختلف را در زمان بیکاری یا کم کاری میکرو در SDram رسم میکنم و هر وقت که خواسم آن ها را به سرعت روی LCD نمایش می دهم. مشکل اینجاست که در Call back نتوانستم به درستی با دستورات MEM_DEV کار کنم.
    کد زیر را مشاهده کنید. قبل از بکار گیری دستور
    GUI_MEMDEV_CopyToLCD، عکس به صورت تدریجی روی LCD نمایش داده می شود.
    case WM_INIT_DIALOG:
    // Initialization of 'Window'
    //Load_Photo_To_Buffer ( "Test_JPEG_large.h" );
    hItem = WM_GetDialogItem ( pMsg->hWin, ID_IMAGE_0 );
    pData = _GetImageById_1 ( ID_IMAGE_0_IMAGE_0, &FileSize );

GUI_MEMDEV_Select ( hItem );
    GUI_JPEG_Draw ( buff , file_size , 0, 0);
    GUI_MEMDEV_CopyToLCD ( hItem );

نام
    حسین منصوری

نوع حافظه به این بستگی داره که به کدوم CS متصل شده باشه و آدرس اون با توجه با پایه CS تعیین میشه.
    عکستونو با فرمت bmp ذخیره کنید. حجم عکس بالا میره اما بخاطر کدینگ کمش سرعت نمایشش خیلی بیشتر میشه. شما عکسو از NAND به SDRAM انتقال میدین که خودش زمان بره، بعد اونو از SDRAM به
    Memory Device میبرین که اونم زمانبره، اگه به یکباره عکسو از NAND Flash نمایش بدین، سرعت بالاتر میره، این کار شما زمانی به کار میاد که بخواین مرتب یک یا چندتا عکسو نمایش بدین و اونارو تکرار کنین.
    اگه Fat رو روی NAND Flash اجرا کردین از تابع
    GUI_JPEG_DrawEx یا توابع مشابه برای فرمت های دیگه استفاده کنین.
    دستور GUI_JPEG_Draw به آدرس عکس اشاره میکنه ولی GUI_JPEG_DrawEx به آدرس برنامه اشاره میکنه (اشاره گر توابع) در اون برنامه شما اطلاعات عکسو به emWin میدین و میتونه از هر نوع حافظه ای باشه.
    البته به این نکته توجه کنین که اگه شما عکستونو به SDRAM انتقال بدین ممکنه محتوایه عکستون عوض بشه. چون از اون حافظه برای راه اندازی LCD استفاده میشه و شاید تداخل آدرس عکس با اطلاعات دیگه به وجود بیاد. شاید این مشکل شما هم به همین دلیل باشه
    ویرایش توسط majidma3000 : 04-04-2014 در ساعت 14:51

13. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما majidma3000 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 2 بار در 1 پست

آقای منصوری تشکر از وقتی که میذارید و با حوصله راهنمایی میکنید

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری
    تشکر شده 819 بار در 248 پست

در ورژن 5.22 داده ای به نام GUI_BITMAPSTREAM وجود داره که اجازه میده یک فایل بیت مپ بزرگ رو بصورت تکه تکه به رم بفرستید و با emwin نمایش بدین

نام
    حسین منصوری

تا حالا کسی تونسته با ورژن 5.22 فیلم نشون بده؟

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 2 بار در 1 پست

سلام

یه مشکل بزرگی که من دارم اینه که وقتی از GUI_CreateDialogBox یا WM_CreateWindowAsChild استفاده می کنیم، تصویر پس زمینه و الباقی Object ها رو به عنوان Widget در تابع Call back مربوطه بایستی بسازیم و Draw کنیم و تنها مجازیم از دستورهایی مانند :

IMAGE_SetJPEG ( hItem, pData, FileSize );
    IMAGE_SetBMP( hItem, pData, FileSize );

استفاده کنیم. که اولین ورودی این توابع باید اسم widgetی باشه که می خواهیم عکس رو توی اون Draw کنیم.

با توجه به مطالب بالا، در استفاده از دستورات Draw، دستمون بستست.

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری
    تشکر شده 819 بار در 248 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط majidma3000 نمایش پست ها
    تا حالا کسی تونسته با ورژن 5.22 فیلم نشون بده؟
    من نتونستم. البته امتحان نکردم. در ورژن 5.22 ویجتش هست.
    شما موفق شدید با bitmap stream کار کنید؟

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام. دوستان یه راهنمایی نحوه راه اندازی stemwin با برد stm32f4discovery + ,ide coocox + lcd ili9325 میخواستم .

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 2 بار در 1 پست

سلام

یه مشکل بزرگی که من دارم اینه که وقتی از GUI_CreateDialogBox یا WM_CreateWindowAsChild استفاده می کنیم، تصویر پس زمینه و الباقی Object ها رو به عنوان Widget در تابع Call back مربوطه بایستی بسازیم و Draw کنیم و تنها مجازیم از دستورهایی مانند :

IMAGE_SetJPEG ( hItem, pData, FileSize );
    IMAGE_SetBMP( hItem, pData, FileSize );

استفاده کنیم. که اولین ورودی این توابع باید اسم widgetی باشه که می خواهیم عکس رو توی اون Draw کنیم.

با توجه به مطالب بالا، در استفاده از دستورات Draw، دستمون بستست.

کاربر فعال engineer1 آواتار ها
    نام
    علی طبسی
    تشکر شده 53 بار در 28 پست

با سلام خدمت دوستان عزیز عید گذشتتونم مبارک
    من امروز شروع کردم به پورت کردن emwin برای lpc1768 بردمم eke2lpc هستش
    تقریبا همشو پورت کردم فقط مونده قسمت lcdconf که باید بسته به نوع درایور السیدی و اینکه تو مد چند بیتی کار میکنه درایورشو انتخاب کنی
    رفتم سایت سیگر درایور السیدی منو ساپورت میکنه که همون ili9325 باشه
    فقط مشکل اینجاس که برد من تو مد 8 بیتی کار میکنه و سایت سیگر این مدو برا این درایور نداره
    البت فکر میکنم درایور GUIDRV_FlexColor مناسبترینشون باشه
    دوستان کسی اگه فایل هدر مربوط به السیدی اونم پورت شدشو برای برد eke2lpc داره یه مددی برسونه
    اگرم که نیس دستمونو میزاریم رو زانومونو میگیم یا علی

کاربر فعال
    نام
    عربعامری
    تشکر شده 92 بار در 60 پست

اگه میخوای خوب emWin را بفهمی بهتر است دستت به زانو بشی

23. تشکرها از این نوشته :

نام
    علی طبسی

عزیز من هنو تو پورت کردنش موندم خودش بماند حالا
    اگه پورت کردنش اوکی بشه بقیش کار خیلی خاصی نداره
    یوزر منوال خود emWin تمامی توابع رو کاملا توضیح داده

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط engineer1 نمایش پست ها
    عزیز من هنو تو پورت کردنش موندم خودش بماند حالا
    اگه پورت کردنش اوکی بشه بقیش کار خیلی خاصی نداره
    یوزر منوال خود emwin تمامی توابع رو کاملا توضیح داده
    سلام
    بله یکی از قسمت های اولیه مهم پورت کردنشه
    برای همین فکر می کنم بهتر بود چند تایپیک مستقل برای پورت کردن هر کدام از بردها ایجاد میشد که این مبحث در ان پی گیری میشد در یک تایپیک مستقل دیگه نحوه استفاده از تابع بررسی میشد
    شما می تونید از سمپلی که آقای
    عربعامری
    برای برد همسایه قرار دادند استفاده کنید. خوب چون درایور برد پرت شده مثال ، مثل برد لندتایگر 1289 هست برای پورت کردن روی لندتایگر کافیه کانفیگ پایه ها درست بشه و دیگه ارسال دیتا بشه 8 بیتی
    برای برد خود کویر هم باید از کتابخونه tft lcd خد برد استفاده بشه و اونو اد کنید و در جاهای لازم ،که قبلا در لابلای این تایپیک شرح داده شده، قرار بدید.

26. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما mzarkoob برای ارسال این پست سودمند:

نام
    علی طبسی

آره نظر منم همینه که یه تاپیک مستقل برای پورت کردن قرار داده بشه
    اول باید سورس فایلارو بتونیم پورت کنیم تا بعد بریم سرکارای دیگه

صفحه 35 از 56 نخستنخست ... 161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354 ... آخرینآخرین