NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1325 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 51 از 56 نخستنخست ... 32333435363738394041424344454647484950515253545556 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,001 به 1,020 از 1104

موضوع: آموزش emWin

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

اگر از سیستم عامل استفاده می کنید باید اینو فقط یکبار فرخوانی کنید و بعدش داخل یک تسک دیگه تابع لوپ emwin فراخوانی کنی

سلام
    میشه بگی چطور تو تسک دیگه ای تابع لوپ رو درست کنم .یه نمونه کد میزارین ببینیم ؟ممنون

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 6 بار در 6 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط H_electronics نمایش پست ها
    سلام
    میشه بگی چطور تو تسک دیگه ای تابع لوپ رو درست کنم .یه نمونه کد میزارین ببینیم ؟ممنون
    اینجوری:

/************************************************** *******************/
    void M_GUI_Task(void)
    {
    while(1)
    {
    GUI_Exec();
    WM_Exec();
    GUI_X_Delay(1);
    }
    }
    /************************************************** *******************/
    یه مشکل داشتم:
    برای رسم گراف همه توابع درست کار میکنه ولی موقعی که میخوام با تابع GRAPH_DATA_YT_SetOffY یه مقدار آفست برای بردار Y درست کنم ، برنامه هنگ میکنه!!!!(به محض اجرای تابعی که یک FRAMEWIN میسازه و داخلش گراف رو رسم میکنه)
    حتی وقتی مقدار آفست رو صفر میذارم.

درست شد...
    ویرایش توسط mehdia1968 : 25-11-2016 در ساعت 12:10

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mrm نمایش پست ها
    داخل فایل سی که برنامه gui biulder برات می سازه یه تابع هست به اسم CreateWindow
    شما باید این تابع رو فراخوانی کنی .
    اگر از سیستم عامل استفاده می کنید باید اینو فقط یکبار فرخوانی کنید و بعدش داخل یک تسک دیگه تابع لوپ emwin فراخوانی کنی
    اگر هم از سیستم عامل استفاده نمیکنی تابع داخل CreateWindow رو به
    GUI_ExecDialogBox
    تغییر بده تا صفحه ساخته بشه.
    البته اگر تمام تنظیماتت درست باشه
    سلام ممنون که راهنمایی میکنی
    من داخل dvd برد 1788 داخل این پوشه میشم و از این استفاده میکنم چون تنظیماتش برای lcd7 هست که دارم
    البته وقتی بویلد میکنم دموی emwin شروع به نمایش میکنه
    اینم پوشه های داخل start
    1.jpg
    خب در اینجا من از guibuilder داخل پوشه tools استفاده میکنم
    باز میکنم یه windows به اندازه 800x480 و فقط بک گراند رو یه رنگی انتخاب میکنم
    یعنی یه کار ساده میکنم تا فقط ببینم ایا نشون میده یا نه
    البته شبیه سازی با vs2008 رو انجام میدم یعنی یه تابع مین تسک تعریف میکنم و فراخونیش میکنم و نشون میده در شبیه سازی
    خب حالا نرم افزار کیل رو باز میکنم پروژه nxp-emwin516 رو باز میکنم وقتی بدون دستکاری بولید می کنی کد بدون خطا تولید میشه و شروع به نمایش دمو میکنه
    حالا من طبق توضیحاتی که خوندم تمام فایل های داخل application رو پاک میکنم و فایلی رو که با guibuider ساختم داخلش اد میکنم
    اول کدش به این صورته
    2.jpg
    و بعد این تغیرو که شما گفتی میدم
    3.jpg
    اما ارور میده
    4.jpg
    دلیل این که ازین پوشه استفاده میکنم اینه که تنظیماتش برای lcd و سخت افزار درسته
    لطفا راهنمایی کنید که چه کنم

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 6 بار در 6 پست

چطور میشه یک CHECKBOX رو به صورت غیرفعال (با تیک یا بدون تیک به صورت کم رنگ) نشون داد؟

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 6 بار در 6 پست

هیچکس نبود جواب ما رو بده؟!؟!

درکنار emWin و RTOS میشه از USB Mass Storage استفاده کرد؟
    اگه نمونه کد نمیذارین لااقل بگین شدنیه و کسی تونسته که منم وقت بذارم ، یا نمیشه؟!

من اضافه کردم و usb کانفیگ میشه و حتی FAT_Init هم جواب ok برمیگردونه
    ولی برای باز کردن و نوشتن فایل و بستنش ، بگیر نگیر داره . بعضی موقع ها درست انجام میشه ولی خیلی وقتا یا فایل ساخته نمیشه، یا ساخته میشه داخلش خالیه و خوده فایل هم مشکل داره برای بازشدنش توکامپیوتر و نمیشه از فلش مموری با کامپیوتر پاکش کرد و باید فلش رو format کنم تا پاک بشه.
    از sample خوده cmsis استفاده کردم.

تازه وارد
    نام
    محمد جواد جوادپور
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام خدمت دوستان
    من با emwin یه برنامه نوشتم (با دستورات GUI) بعدش اومدم یه صفحه با gui builder یه صفحه ساختم .مشکل اینجاست که بعد از این که صفحه نمایش داده میشه اطلاعات قیلی پشت صفحه قرار میگیره چطوری میتونم این اطلاعات رو به جلوی صفحه بیارم و روی صفحه ای که ساختم نشون بدم . اطلاعات هم مقدار adc هستش .ممنون میشم کسی راهنمایی کنه.

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 6 بار در 6 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdia1968 نمایش پست ها
    هیچکس نبود جواب ما رو بده؟!؟!

درکنار emWin و RTOS میشه از USB Mass Storage استفاده کرد؟
    اگه نمونه کد نمیذارین لااقل بگین شدنیه و کسی تونسته که منم وقت بذارم ، یا نمیشه؟!

من اضافه کردم و usb کانفیگ میشه و حتی FAT_Init هم جواب ok برمیگردونه
    ولی برای باز کردن و نوشتن فایل و بستنش ، بگیر نگیر داره . بعضی موقع ها درست انجام میشه ولی خیلی وقتا یا فایل ساخته نمیشه، یا ساخته میشه داخلش خالیه و خوده فایل هم مشکل داره برای بازشدنش توکامپیوتر و نمیشه از فلش مموری با کامپیوتر پاکش کرد و باید فلش رو format کنم تا پاک بشه.
    از sample خوده cmsis استفاده کردم.
    من موفق شدم از دو روش USB Host Mass Storage رو راه بندازم و توابع FAT رو اجرا کنم براش( هم توابع
    FAT_Init و... در مثال (
    UsbHost_M_Storage) از CMSIS
    ، هم پورت کردن توابع FAT ChaN)

الان مشکلم تشخیص قطع و وصل شدنه USB . با سرچ هایی که زدم یسری نیازمندیه سخت افزاری (پول آپ خط های D+ و ...) برای تشخیص توسط درایور USB Host Controller لازمه که زیاد متوجه نشدم
    با مشکلاتی که بورد کویر داره ، آیا این الزامات رعایت شده؟ یا نیازمند تغییره؟
    با دیباگ فهمیدم موقع قطع و وصل USB ، اصلا وارد اینتراپت USB نمیشه.
    ویرایش توسط mehdia1968 : 09-12-2016 در ساعت 21:00

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 6 بار در 6 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1364 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    من با emwin یه برنامه نوشتم (با دستورات GUI) بعدش اومدم یه صفحه با gui builder یه صفحه ساختم .مشکل اینجاست که بعد از این که صفحه نمایش داده میشه اطلاعات قیلی پشت صفحه قرار میگیره چطوری میتونم این اطلاعات رو به جلوی صفحه بیارم و روی صفحه ای که ساختم نشون بدم . اطلاعات هم مقدار adc هستش .ممنون میشم کسی راهنمایی کنه.
    اگه با GUI Builder یه window درست کردی ، باید اطلاعاتی که میخای نشون بدی هم داخل تابع ساختن (GUI_CreateDialogBox) همون window ، با ویدجت های TEXT و... بنویسی.
    کد رو بذاری راحت تر میشه راهنمایی کرد.

11. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام دوستان
    نسخه emwin 5.32 به بالا کسی سراغ داره؟
    یه ویجت جدید اضافه شده به کارم میادش: swipelist

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام دوستان
    ممنون میشم اگه کسی اطلاعی لینکی کدی کمکی از نحوه پرت کردن emwin به lcd گرافیکی با کنترلر ks0108 داره اینجا قرار بده با تشکر

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 20 بار در 15 پست

سلام
    خسته نباشید
    من میخاهم emwin را روی هدر برد lpc1768 پورت کنم....ال سی دی 3.2 واید و 4.3 با ای سی دراویور گرفتم....
    دوستان یه برنامه ساده برای شروع اولیه میزارید؟؟؟
    میشه راهنمایی کنید از کجا شروع کنم؟؟
    اول تاپیک را خوندم خیلی مطالب پراکنده هست متاسفانه...

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام خدمت اساتید ،کتابخانه های emwin برای میکرو stm32f407 رو از کجا میشه دانلود کرد؟

مدیر انجمن M.ABDOLLAHI آواتار ها
    نام
    مهدی عبدالهی
    تشکر شده 2,677 بار در 667 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط هانی نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید ،کتابخانه های emwin برای میکرو stm32f407 رو از کجا میشه دانلود کرد؟
    علیکم السلام ببین شما میتونی از این لینک بری و این سیستم عامل را برای سری st دانلود کنی ولی این را بگم مثالهایی که گذاشته برای بردهای تولید خودشه شما باید برای سخت افزار خودت تغییرش بدی بعدش هم شما اگر میخوای emwin با ال سی دی بزرگ کار کنی باید یک میکرو انتخاب کنی که راه انداز ال سی دی داشته باشه مثل stm32f429zgt6 که تو ایران هم هست خلاصه بگم دردسر داره من خودم شاید بزودی به امید خدا برم تو نخش
    و هر كس از ياد [خداى‏] رحمان دل بگرداند، بر او شيطانى مى‏گماريم تا براى وى دمسازى باشد. (36)و مسلّماً آنها ايشان را از راه باز مى‏دارند و [آنها] مى‏پندارند كه راه يافتگانند. (37)تا آن گاه كه او [با دمسازش‏] به حضور ما آيد، [خطاب به شيطان‏] گويد: «اى كاش ميان من و تو، فاصله خاور و باختر بود، كه چه بد دمسازى هستى!» (38)(سوره زخرف)بگو: «پليد و پاك يكسان نيستند، هر چند كثرت پليد [ها] تو را به شگفت آوَرَد. پس اى خردمندان، از خدا پروا كنيد، باشد كه رستگار شويد.» (100)(سوره مائده(

17. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 20 بار در 15 پست

سلام
    من مثال هاییی برای emwin با 1768 دانلود کردم ولی برای ال سی دی با کنترلر 1289 هست
    در حالی که ال سی من دارای کنترلرhx8352 میباشد....چه جوریمثال emwin را برای این مدل ال سی دی اجرا کنم؟؟؟
    البته لازم به ذکر هست که با ال سی دی واید با کنترلر 8352 با میکروی 1768 راه اندازی کرم و سخت افزار درسته..

- - - Updated - - -

دوستان برای شروع اولیه چیکار باید کرد..
    من فایل pdf 1300 صفحه ای در مورد emwin را گذرا مرور کردم... ولی متاسفانه چیزی سر در نیاوردم...
    خواهشا راهنمایی کنید...
    یه مثال ساده برای شروع اولیه

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

با سلام و خسته نباشید.
    من برد LPC1788-EWB-REV4.0 رو به همراه دی وی دی اون گرفتم... اکثر سمپل هایی که کار کردم توو کیل 5.22 کامپایل میشه،
    ولی مثال های emwin ارور میده -> .\ Error: L6405E: No .ANY selector matches GUI__ManageCache.o(.bss) ... برای 5.22 Legacy اون رو هم دانلود و نصب کردم.... ولی توو ورژن 4 سمپل های emwin رو اروری نمیگیره ... ممنون میشم راهنمایی کنین.

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 2 پست

سلام
    براي برد آموزشي lpc1788 كه كل اين تاپيك راجع به اين برد مي باشد، چرا يك برنامه راه اندازي ماوس ارايه نشده است؟
    از بزرگواران كسي موفق به راه اندازي ماوس با اين برد شده؟ اصلا ماوس به كدام پورت بايد متصل بشه؟ تعجب مي كنم ماوس با اين همه كاربرد چرا يك برنامه قابل اجرا با اين برد همراه سي دي به خريدار ارايه نمي شود؟

تازه وارد
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام وقت بخیر
    دوستان یک سوال داشتم ... چرا button ایجاد شده فقط در حالت click اجرا میشه ولی در حالت release هیچ واکنشی نشون نمیده؟

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    روش لينك كردن lcd tft 7 inch با stm32f103 چطوريه.

کاربر علاقه مند
    نام
    Asa
    تشکر شده 30 بار در 23 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط alisolton نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    دوستان یک سوال داشتم ... چرا button ایجاد شده فقط در حالت click اجرا میشه ولی در حالت release هیچ واکنشی نشون نمیده؟
    وقت بخیر
    با توجه به تجربه شخصی ! وقتی از تاچ استفاده میکنیم button ها نسبت به کلیک واکنش دارن . در صورتی که از جوستیک استافاده بشه میتوان از release استفاده کرد .

24. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    نام
    Asa
    تشکر شده 30 بار در 23 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط rodsarabi نمایش پست ها
    سلام
    روش لينك كردن lcd tft 7 inch با stm32f103 چطوريه.
    وقت بخیر

برای راه اندازی 7 اینج با سری های stm32f103 تمامی مراحل ارئه شده در این تاپیک که نتیجه زحمات استاد منصوری و دیگر دوستان است ، قابل اراست ولی در قسمت تنظیمات سخت افزار بایستی درایو سخت افزار مربوط به چیپ مورد کاربد بایستی بکار گرفته شود ! مثلا اگر stm32f103 ما از fsmc پشتیبانی میکند بایستی دستورات راه اندازی آن بر اساس سخت افزار نصب شده کنتروللر گرافیک راه اندازی شود . اگر از fsmc پشتیبانی نمیکند مثل stm32f103RBT بایستی دستورات به pin ها برای راه اندازی آن استفاده شود .

صفحه 51 از 56 نخستنخست ... 32333435363738394041424344454647484950515253545556 آخرینآخرین