NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1334 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 29 از 56 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 561 به 580 از 1104

موضوع: آموزش emWin

کاربر فعال sjafarim آواتار ها
    نام
    جعفری
    تشکر شده 297 بار در 141 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafazaker نمایش پست ها
    ممنون درست شد.
    فقط یه مورد دیگه با guibuilder که عکس اضافه میکنم.فقط کلید ها رو نشون میده. و حتی دیگه موس هم حرکت نمیکنه.قفل میکنه.
    میدونید مشکل از کجاست.؟؟
    احتمالا مشکل از کمبود رام هست،مقدار رامی که به emwin اختصاص دادیو ببر بالای 50 کیلوبایت امتحان کن. برا تست عکس کوچیک بذار که رام کمتری بخواد.
    سلام
    دوستان
    واقعا شرمنده معذرت می خوام
    من تازه کار با emwin شروع کردم
    اون pdf راهنما AN11244 خوندم
    اما مراحلی که تو این فایل نوشته
    با emwin من فرق می کنه ؟؟؟؟؟؟/
    من نرم افزار از سایت segger.com
    گرفتم حجمش 12 مگ هست
    اصلا شبیه این چیزی که تو پی دی اف گفته نیست مال من فقط چند تا فایل با پسوند .c .h ........ داره
    از سایت lpcware.com هر کاری میکنم دانلود نمیشه
    گیج شدم خواهش یک نفر راهنماییم کنه باید چیکار کنم
    در ضمن نرم افزار کیل و ویژوال استادیو 2010 نصب کردم
    دارم کم کم دیونه میشم
    با تشکر
    بهترین کار اینه که آموزشارو از اول همین تاپیک بخونید و خودتون با فایل های موجود در کیل راه اندازی کنید از صفر...

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر فعال
    نام
    عربعامری
    تشکر شده 92 بار در 60 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط 5112100080 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان
    واقعا شرمنده معذرت می خوام
    من تازه کار با emwin شروع کردم
    اون pdf راهنما AN11244 خوندم
    اما مراحلی که تو این فایل نوشته
    با emwin من فرق می کنه ؟؟؟؟؟؟/
    من نرم افزار از سایت segger.com
    گرفتم حجمش 12 مگ هست
    اصلا شبیه این چیزی که تو پی دی اف گفته نیست مال من فقط چند تا فایل با پسوند .c .h ........ داره
    از سایت lpcware.com هر کاری میکنم دانلود نمیشه
    گیج شدم خواهش یک نفر راهنماییم کنه باید چیکار کنم
    در ضمن نرم افزار کیل و ویژوال استادیو 2010 نصب کردم
    دارم کم کم دیونه میشم
    با تشکر
    اقا اون لینکی که من بهت دادم کامل نبود و خودم درست کرده بودم.حالا اگه کاملش رو میخوای از این لینک بگیر
    http://www.lpcware.com/system/files/...Win514_BSP.zip

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام آقای منصوری و بقیه . این لینک مربوط میشه به نمونه و مثال برد LANDTIGER WB با ال سی دی "4.3 و SSD1963
    http://uplod.ir/bflzvtyng7h8/uCOS_uCGUI.rar.htm

5. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 18 بار در 5 پست

مشکل اینجاست که با برنامه های نمونه خودشون اجرا میشه و عکس ها رو نشون میده.
    ولی با guibuilder عکس رو نشون نمیده.
    این فایل خروجی guibuilder منه یه نگاهی بکنید ببینید چیزی کم نداره.
    ممنون
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

نام
    جعفری

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafazaker نمایش پست ها
    مشکل اینجاست که با برنامه های نمونه خودشون اجرا میشه و عکس ها رو نشون میده.
    ولی با guibuilder عکس رو نشون نمیده.
    این فایل خروجی guibuilder منه یه نگاهی بکنید ببینید چیزی کم نداره.
    ممنون
    درستیش درسته فقط چرا main task نداره؟!
    رامی که به emwin اختصاص دادی چقدره؟

نام
    جعفری

نقل قول نوشته اصلی توسط D.S نمایش پست ها
    یک علت درجا زدن ما ایرانی ها همینه.چون شما یکماه سروکله زدید و یاد گرفتید دوست دارید هر کس همین مقدار وقت بزاره و سرکله بزنه تا بشه مثل شما.نمی یایم اطلاعاتمون رو در اختیار دیگران بزاریم تا طرف مقابل به جای وقت گذاشتن رو چیزی که ما بلدی وقتش رو برای چیزه دیگه بزاره و با اطلاعات همدیگه پشرفت کنیم.همه میخوان تک رو باشن.شما حاضر نیستید بگید این فایلها کجا هست وباید برنامه خاصی نصب کرد یا همان rtx خود کیل هست.انگار من رفتم گشتم و کلی وقت گداشم و پی به این نتیجه بردم که باید کتابخانه دیگری بگیرم و نصب کنم .با این کار شما دلتون خنک میشه.rtx چیز سختی نیست من با یک بار خواندن اون تاپیک خودم چند تا برنامه نوشتم ولی هیچ وقت از این فایلها استفاده نکردم.مثل ip.h یا uEZRTOS.h , وخیلی فایلهای دیگه.اینچین ربطی بهیادگیری نداره و با یک گفتن حل مشه ولی شما مشکل دیگه دارید.خوشبختانه بازم بچه هایی هستن که از یاد دادن به دیگران حراص ندارن.
    برادر من شما واقعا بی انصافی، آقای منصوری حتی اگه از سر بی حوصلی باشه که نمیاد از اول rtx رو یاد بده بعد هم استفاده کردنشو در کنار emwin برای شما(که البته اینطور نیست) باز باید ممنونش بود، بنده خدا اینهمه پست گذاشته emiwn رو از صفر آموزش داده بی منت، همون استفاده از rtx هم بارها در همین تاپیک بحث شده، شما توقع داری بیاد همرو خلاصه کنه برات، این که نمیشه رفیق هیچکدوممون بیکار که نشستیم فقط پای نت بنده خدا زندگی داره. اصلا الان هم این کارو بکنه دوباره، 10 تا صفحه بعد یکی دیگه میاد باز برا اونم بگه؟ وقتی یه چیزی کامل آموزش داده شد بعدش فقط جای رفع اشکاله نه دوباره آموزش از صفر. emwin کتابخونه سطح بالایی هست و کمتر کسی در ایران با اون میتونه حرفه ای کار کنه، حالا یکی میاد وقت میذاره چیزیو که خودش از manual انگلیسی با زحمت خونده و راه انداخته بی منت آموزش میده اینه جوابش؟ یکم انصاف داشته باش، هیچکدوم از ما تعهد نداریم بیایم اینجا جوابگو همه باشیم، هرکی 1 ثانیه هم که برا کس دیگه وقت میذاره داره لطف میکنه. خیلیا میان تو این انجمن و همون انجمن همسایه نیازشونو رفع میکنن و میرن، ولی کسی که میادو هرچی بلده در اختیار بقیه میذاره داره زکات علمشو میده والا ساعتی حقوق نمیگیره از انجمن!
    شما سازنده بوردت رو هم تخریب کردی، حالا که emwin ات راه افتاده به نظرت هنوز مشکل از برده؟!
    اگر تو آموزش ها مشکلی بود یا کسی قسمتی از دانششو نمیخواست در اختیار بقیه بذاره این همه آدمی که اومدن از صفر تاپیکو خوندنو راه انداختن اینا هم نمیتونستن.
    در صورتی که rtx رو بلد باشی و emwin رو هم که یاد گرفتی، راه اندازی جفتش با هم هیچ آموزشی نیاز نداره، اگر اینکارو نمیتونید بکنید مطمئنا یکی ازین دو رو مسلط نیستی.
    اینکه شما میگی چیزیرو در اختیار شما بذاره که یک ماه وقت برده هم نشدنیه، تا باهاش سرو کله نزنی مسلط نمیشی، اونی که یک ماه سرو کله زده اومده آموزش داده که به جای یک ماه شما 2 هفته سروکله بزنی، در غیر این صورت نتیجش میشه 2 تا چیزی که بلدی ولی کوچکترین تغییری بخوای بدی نمیتونی.
    لطفا این بحثو ادامه ندید و اگر مشکلی با rtx دارید به تاپیک خودش مراجعه کنید.
    ویرایش توسط sjafarim : 12-02-2014 در ساعت 01:26

9. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما sjafarim برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 13 بار در 10 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mansoory نمایش پست ها
    باید ID اون ادیت باکس رو داشته باشی. هرجا که خواستی بهش مقداری بدی از دستور EDIT_SetValue یا EDIT_SetText باید استفاده کنی. اگه مشکل چیز دیگه ایست بیشتر توضیح بدین.
    من کدهای زیر رو هر وقت تو روال اینتراپت یا جا های دیگه برا تغییر مقدار edit قرار می دم برنامه هنگ میکنه!! البتهid رو قبلش براش تعریف کردم.

WM_MESSAGE * pMsg;
    WM_HWIN hItem;
    hItem = WM_GetDialogItem(pMsg->hWin, ID_EDIT_0);
    EDIT_SetValue( hItem,count);
    برا همین هر بار که مقدار اون عدد رو تغییر می دم با دستور CreateWindow(); کل ویندو رو دوباره رسم می کنم ولی این کار به نظرم درست نیست و باید راه اصولی تری هم باشه.
    ویرایش توسط ghorban_piriz : 12-02-2014 در ساعت 01:58

11. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 10 بار در 4 پست

کلی با خودم کلنجار رفتم تا وسط بحث نپرم ولی دیدم چیزی نگم نامردیه,نمیخوام جمع ببندمو بگم ما ولی من به شخصه خیلی از اطلاعاتمو مدیون پست ها و راهنمایی های آقای منصوری ام.خیلی مردونگی میخواد کسی با مشقت چیزی رو یاد گرفته باشه ولی بی منت بهت یاد بده.امیدوارم همیشه خدا سلامت باشن و بدونن که حداقل من یکی دعا گوشون هستم

13. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما mahanjoon برای ارسال این پست سودمند:

نام
    جعفری

نقل قول نوشته اصلی توسط ghorban_piriz نمایش پست ها
    من کدهای زیر رو هر وقت تو روال اینتراپت یا جا های دیگه برا تغییر مقدار edit قرار می دم برنامه هنگ میکنه!! البتهid رو قبلش براش تعریف کردم.

WM_MESSAGE * pMsg;
    WM_HWIN hItem;
    برا همین هر بار که مقدار اون عدد رو تغییر می دم با دستور CreateWindow(); کل ویندو رو دوباره رسم می کنم ولی این کار به نظرم درست نیست و باید راه اصولی تری هم باشه.
    چرا اینتراپت؟؟؟
    خارج از فایل اپلیکیشنی که برا emwin نوشتی اصلا دستوری از emwin رو اجرا نکن، مخصوصا تو اینتراپتا، دلیلش همینه.
    شما تو اینتراپتت یه متغیریو تغییر بده بعد که اومدی تو برنامه emwin یه تابعیو اجرا کن یا همچین چیزی، وقتی emwin در حال اجراست چه خارج از اون توابعش استفاه بشه، چه زمان پردازش به مدت زیاد ازش گرفته بشه خارج از اون(مخصوصا وقتی از rtx استفاده نکنی) هنگ میکنه.
    جای اینجور توابع یا داخل حلقه بینهایت main task هست که دائم داره اجرا میشه، یا داخل callback ها.

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 25 بار در 21 پست

اقا یون من یک سوال کردم این فایلهایی که پروژه شما میخواد رو باید ازکجا پیدا کنم.این همه حرف زدن ندار.ای بروی rtxیاد بگیر و ....مگه من میگم بیاد هرچی یاد گرفته رو بهم یاد بده.من فقط میخواستم بدونم علت اینکه من پیدا نمکنم چیه.ایا احتیاج به نصب کتابخانه ای هست یانه.جدا شاهکارید.برای تنظیم یک السیدی بعلت گفتار غلط که اول ال سی دی رو راه اندازی کنید بعد این همه پست زیاد کردید.نمیگید کسی که السیدی داره یک فایل راه اندازم دار که اصلا ربطی به emwin نداره.من خودم یک هفته سر این موضوع الاف شدم.

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 18 بار در 5 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sjafarim نمایش پست ها
    درستیش درسته فقط چرا main task نداره؟!
    رامی که به emwin اختصاص دادی چقدره؟
    رام رو منظورتون این خط هست.
    کد:
    #define GUI_NUMBYTES  ( 1024) * 16  // x MByte//
    // Define the average block size
    //
    #define GUI_BLOCKSIZE 0x80
    اگه غیر از این هست بلد نیستم.

نام
    جعفری

اره اون 16 رو بکن 50 تست کن.

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری
    تشکر شده 819 بار در 248 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ghorban_piriz نمایش پست ها

WM_MESSAGE * pMsg;
    WM_HWIN hItem;
    الان فهمیدم!!
    شما محتوای edit رو تغییر میدید ولی در ظاهر تا وقتی که پنجره دوباره ترسیم نشه محتویاتش عوض نمیشه. اون edit رو باید invalidate کنید. دستور WM_Invalidate_Window رو امتحان کنید. در صفحه 362 راهنمای ورژن 5.22 میتونید دستورات مشابه رو برای ترسیم مجدد کل پنجره یا قسمتی از اون رو ببینید. با این دستور، پنجره یا قسمتی از اون در لیست اولویت برای ترسیم قرار میگیره و emwin در تیک بعدی سیستم، ناحیه هایی که invalidate شده رو ترسیم مجدد میکنه
    موفق باشید
    ویرایش توسط mansoory : 12-02-2014 در ساعت 13:02

19. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما mansoory برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 18 بار در 5 پست

من بورد coreboard آیسی lpc1788 رو گرفتم با ال سی دی 7 اینچ -emwin داخل cd ورژن 5.16 هست .چطوری باید ورژن اون رو ببرم بالا که تنظیمات lcd به هم نخوره.
    اگه میشه یه نفر پروژه helloworld رو برای ورژن 5.22 با coreboard بزاره تا استفاده کنم.
    ممنون

کاربر فعال
    نام
    عربعامری

نقل قول نوشته اصلی توسط D.S نمایش پست ها
    اقا یون من یک سوال کردم این فایلهایی که پروژه شما میخواد رو باید ازکجا پیدا کنم.این همه حرف زدن ندار.ای بروی rtxیاد بگیر و ....مگه من میگم بیاد هرچی یاد گرفته رو بهم یاد بده.من فقط میخواستم بدونم علت اینکه من پیدا نمکنم چیه.ایا احتیاج به نصب کتابخانه ای هست یانه.جدا شاهکارید.برای تنظیم یک السیدی بعلت گفتار غلط که اول ال سی دی رو راه اندازی کنید بعد این همه پست زیاد کردید.نمیگید کسی که السیدی داره یک فایل راه اندازم دار که اصلا ربطی به emwin نداره.من خودم یک هفته سر این موضوع الاف شدم.
    دوست عزیز فکر میکنم مشکل کار شما اینجاست که تمام فایلهای که تو پوشه کانفیگ فایل اقای منصوری هست رو داری اد میکلی که فکر نمیکنم بخواد اونا رو اد کنی.اینکه دوستان جواب نمیدن هم همینه چون نمیدونن و برخورد نکردن.اقای منصوری شما هم که کوچکترین و پیش پا افتاده ترین سوال ها رو جواب میدید این بنده خدا رو هم راه مینداختید.سوالی که این اقا میکنه اصلا ربطی به rtx نداره.ایشون اشتباهی همه فایلهای که تو کانفیگ گذاشتید رو اد کرده.که فکر نمیکنم لازم به این کار باشه.درسته؟

22. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما arvin2009 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 6 بار در 4 پست

من تونستم lcd 7 با ssd1963 , lpc1768 راه اندازی کنم اما نتونستم با emwin راش بندازم. وقتی برنامه را با کیل پروگرام می کنم فقط ی صفحه زرد رنگ نشون می دهد. تمام تنظیمات را مثل آموزس داده شده دنبال کردم. مشکل برنامه ام چی می تونه باشه؟
    • نوع فایل: rar files.rar (7.3 کیلو بایت, 30 نمايش)

کاربر علاقه مند

خدا خیرت بده.بله دقیقا همین کار رو کردم.الان درست شد و فایلی زیادی از من نخواست.مرسی اقا اروین.اقایون دیگه هم وقتی بلد نیستن بگن بلد نیستم نه اینکه بد راهی بدن.اقای منصوری یک پروژه با چهارتا ال ای دی با سیستم عامل rtx این همه قیافه و یک ماه وقت گذاشتن نداره.فایل ها رو اشتباه گداشتی مردم رو الاف کردی.اینم مثل یاد دادن ال سی دیت میمونه که به هرکی میاد میگی برو اول ال سی دیت رو توی یک پروزه راه بنداز بعد به emwin اضافه کن.قافل از اینکه اصل توابع خاصی هست که باید در هدر ال سی دی وجود داشته باشه.سر همین موضوع که دیدی چقدر الاف شدم.بخدا اموزش ندادن بهتر است اموزش غلط و بد راهی دادن است.

کاربر علاقه مند

نقل قول نوشته اصلی توسط hmrasa نمایش پست ها
    من تونستم lcd 7 با ssd1963 , lpc1768 راه اندازی کنم اما نتونستم با emwin راش بندازم. وقتی برنامه را با کیل پروگرام می کنم فقط ی صفحه زرد رنگ نشون می دهد. تمام تنظیمات را مثل آموزس داده شده دنبال کردم. مشکل برنامه ام چی می تونه باشه؟
    ببین فکر میکنم مشکل منو داشته باشی.امکان داره توی هدر السیدیت توابع مورد نیاز emwin وجود نداشته باشه یا متفاوت باشه.

کاربر فعال
    نام
    عربعامری

اگه هرکاری میگم رو انجام بدی سه سوته درست میشه.اول بگو پروژه اماده رو ادیت کردی یا خودت پروژه ساختی؟دوم فایل glcd که درست کردی رو بفرست ببینم
    فقط سریع چون زیاد وقت ندارم.فایل lcdconf رو هم بفرست
    ویرایش توسط arvin2009 : 12-02-2014 در ساعت 23:04

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 6 بار در 4 پست

کلش آپ نشد.
    • نوع فایل: rar config.rar (2.0 کیلو بایت, 35 نمايش)

صفحه 29 از 56 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748 ... آخرینآخرین