NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1335 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 26 از 56 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 501 به 520 از 1104

موضوع: آموزش emWin

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری
    تشکر شده 819 بار در 248 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط D.S نمایش پست ها
    من خودم هرچی پروژه میسازم برنامه روی gui init گیر میکنه ولی وقتی برنامه رو با خود کیل شبح سازی میکنم مشکلی نداره.نمیدونم چرا.به برنامه شما هم اپلیکیشن رو عوض میکنم گیر میکنه.emwin رو هم ورژنش رو عوض میکنم بازم مشکل دار میشه.پوشه gui رو هم طبق همون ورژن میگیرم
    من که فکر میکنم درایور ال سی دی شما دوستان 1289 نیست
    روی آخر تابع init السیدیت یه breakpoint بنداز. دیباگ کن ببین اجرا میشه؟

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر فعال sjafarim آواتار ها
    نام
    جعفری
    تشکر شده 297 بار در 141 پست

یعنی به breakpoint نمیرسی تو دیباگ؟
    کلا تابع init مربوط بهLCD رو از تو فایل lcdconf حذف کن، اول تابع main قبل از اینکه maintask مربوط به برنامه emwin رو اجرا کنی خودت init lcd رو اجرا کن ببین چی میشه.(breakpoint
    فراموش نشه
    )
    ویرایش توسط sjafarim : 07-02-2014 در ساعت 14:19

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 13 بار در 10 پست

دوست عزیز من با این 5.22 راه انداختم بدون هیچ مشکلی کار می کنه البته برا منم همین ارور رو واسه 66702 می داد ولی فوت کوزه گری می خواست pm بده کمکت کنم تا اون ارور رو رفع کنی و خودت راش بندازی مهندس

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 25 بار در 21 پست

نه اون ارور رو بعضی وقتا که فیکس کالر برای ورژنهای پاین تر بود میداد.ارور نمیده ال سی دی برفک میشه.اون قدیمیه رو میشه بفرستید.من مطمئن هستم درایور شما چیز دیگه هست
    شما به جای 66702 بنویس 66708 هم کار میکنه.امتحان کن خبر بده
    ویرایش توسط D.S : 07-02-2014 در ساعت 21:48

نام
    جعفری

توی اون پروژه که فرستادم این خطو از فایل lcdconf.c :
    کد:
    Config.RegEntryMode=0x6070;
    به :
    کد:
    Config.RegEntryMode=0x6870;
    تغییر بده تست کن.

کاربر علاقه مند

نه اقای جعفری فرقی نکرد.حرفای بچه هایی هم که میگم راه انداختن هم نمیشه قبول کرد.چون همین اقای قربان پریز تا دیروز میگفت با GUIDRV_CompactColor_16 راه انداخته .با وجود اینکه شما میگید برای نسخه های پولی هست و من هم تحقیق کردم دیدم حرف شما درست است و نمیشود روی این نسخه ها راه انداخت.امروزم که میگه با پروژه شما راه افتاده .خوب معلوم ای ال سی دی ساپرت نمیشود.من ا ال سیدی دیگه تست کردم جواب داد ولی این السیدی فقط برفک هست.کسی برد اموزشی سایت همسایه را ندارد تست کند.روی این برد ssd1289 هست .کسی ندارد تست کند

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sjafarim نمایش پست ها
    یعنی به breakpoint نمیرسی تو دیباگ؟کلا تابع init مربوط بهLCD رو از تو فایل lcdconf حذف کن، اول تابع main قبل از اینکه maintask مربوط به برنامه emwin رو اجرا کنی خودت init lcd رو اجرا کن ببین چی میشه.(breakpoint
    فراموش نشه
    )
    سلام آقای جعفریمن تونستم مشکل برنامه hello world! رو حل کنم مشکلی که من داشتم این بود که در فایل GUIConf.c میزان ram پردازنده روی 16K نبود و همینطور GUI_BLOCKSIZE رو هم مشخص نکرده بودم. از اینرو اگه یک string طولانی تر می نوشتم، متن کامل نشون داده نمی شد. اما الان مشکل دیگه ای دارم و اون اینه که بغیر از hello word هیچ تصویر رنگی گرافیکی قابل نمایش نیست فکر می کنم رنگها برای LCD تعریف نشده است بنابراین فقط علائم سیاه وسفید قابل نمایش است مثلا نمی تونم رنگ زمینه رو تغییر بدم اما می تونم Cursor رو که به رنگ سفید است نمایش بدم .لطفا بفرمایید مشکل کجاست؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط abdi_sab نمایش پست ها
    سلام آقای جعفریمن تونستم مشکل برنامه hello world! رو حل کنم مشکلی که من داشتم این بود که در فایل GUIConf.c میزان ram پردازنده روی 16K نبود و همینطور GUI_BLOCKSIZE رو هم مشخص نکرده بودم. از اینرو اگه یک string طولانی تر می نوشتم، متن کامل نشون داده نمی شد. اما الان مشکل دیگه ای دارم و اون اینه که بغیر از hello word هیچ تصویر رنگی گرافیکی قابل نمایش نیست فکر می کنم رنگها برای LCD تعریف نشده است بنابراین فقط علائم سیاه وسفید قابل نمایش است مثلا نمی تونم رنگ زمینه رو تغییر بدم اما می تونم Cursor رو که به رنگ سفید است نمایش بدم .لطفا بفرمایید مشکل کجاست؟
    رنگ ها رو جداگونه تست کردم نشون می ده پس چرا application های دیگه رو نشون نمی ده.
    ویرایش توسط mzarkoob : 02-04-2014 در ساعت 02:01 دلیل: ادغام

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام من یه 20 روزی میشه که از فروشگاه برد 1768 wb و ال سی دی 4.3 و درایور او رو که ssd1963 باشه خریدم . همون روز اول ucgui رو که تو مثالهای برد بود بدون مشکل اجرا کردم ولی اصلا سرعتش تعریفی نداشت الان مدتهاست که همه ی پستهارو خوندم و هر کاری کردم نتونستم emwin رو روی برد راه اندازی کنم هر کاری که گفتید امتحان کردم آقا نشد که نشد مسلما مشکل از کم سوادی خودم هست . واقعا بی چارم کرده تورو خدا آقای منصوری به دادم برسید و کمک کنید به خدا کم مونده برد و السیدی رو بگذارم زیر چرخ ماشین پنج شیش بار از روش ردشم راحت بشم. میدونم زحمته ولی خواهش میکنمیه نگاه به اینها بندازید شاید من هم تونستم emwin رو راه بندازم
    http://kavirelectronic.ir/eshop/inde...roller=product
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    ویرایش توسط spider : 08-02-2014 در ساعت 04:33

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری
    تشکر شده 819 بار در 248 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط spider نمایش پست ها
    سلام من یه 20 روزی میشه که از فروشگاه برد 1768 wb و ال سی دی 4.3 و درایور او رو که ssd1963 باشه خریدم . همون روز اول ucgui رو که تو مثالهای برد بود بدون مشکل اجرا کردم ولی اصلا سرعتش تعریفی نداشت الان مدتهاست که همه ی پستهارو خوندم و هر کاری کردم نتونستم emwin رو روی برد راه اندازی کنم هر کاری که گفتید امتحان کردم آقا نشد که نشد مسلما مشکل از کم سوادی خودم هست . واقعا بی چارم کرده تورو خدا آقای منصوری به دادم برسید و کمک کنید به خدا کم مونده برد و السیدی رو بگذارم زیر چرخ ماشین پنج شیش بار از روش ردشم راحت بشم. میدونم زحمته ولی خواهش میکنمیه نگاه به اینها بندازید شاید من هم تونستم emwin رو راه بندازم
    سلام. برای 1963 مشکلی نیست.
    توضیح بده تا حالا چکار کردی و چطوری emwin رو کانفیگ کردی؟

11. تشکرها از این نوشته :

نام
    جعفری

نه اقای جعفری فرقی نکرد.حرفای بچه هایی هم که میگم راه انداختن هم نمیشه قبول کرد.چون همین اقای قربان پریز تا دیروز میگفت با GUIDRV_CompactColor_16 راه انداخته .با وجود اینکه شما میگید برای نسخه های پولی هست و من هم تحقیق کردم دیدم حرف شما درست است و نمیشود روی این نسخه ها راه انداخت.امروزم که میگه با پروژه شما راه افتاده .خوب معلوم ای ال سی دی ساپرت نمیشود.من ا ال سیدی دیگه تست کردم جواب داد ولی این السیدی فقط برفک هست.کسی برد اموزشی سایت همسایه را ندارد تست کند.روی این برد ssd1289 هست .کسی ندارد تست کند
    داداش من تقریبا تمام lcd های زیر 4 اینچ تو بازار رو دارم، میگم با این1289 کار کردم و راه هم افتاده و دستگاه الانم داره کار میکنه. واقعا نمیدونم دیگه مشکل شما از کجاست، فقط میتونم بگم نا امید نشو و بیشتر تلاش کن، شدنیه، نشدنی بود واسه منم نمیشد(عکسشم از قبل دارم پیوست کردم که فکر نکنی مطمئنا نمیشه و تمام)(از کد پایین lcd میتونی بفهمی که 3.2 اینچ 1289 ه سایت همسایه هم هست اتفاقا tpm129-35)...
    رنگ ها رو جداگونه تست کردم نشون می ده پس چرا application های دیگه رو نشون نمی ده.
    شما فقط app های آماده روتست کردی؟ یه اپلیکیشن با GUIBuilder بساز فقط توش یه framewin بذار و ران کن ببین جواب میده؟
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.jpg
مشاهده: 71
حجم: 148.1 کیلو بایت  

13. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sjafarim برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

داداش من تقریبا تمام lcd های زیر 4 اینچ تو بازار رو دارم، میگم با این1289 کار کردم و راه هم افتاده و دستگاه الانم داره کار میکنه. واقعا نمیدونم دیگه مشکل شما از کجاست، فقط میتونم بگم نا امید نشو و بیشتر تلاش کن، شدنیه، نشدنی بود واسه منم نمیشد(عکسشم از قبل دارم پیوست کردم که فکر نکنی مطمئنا نمیشه و تمام)(از کد پایین lcd میتونی بفهمی که 3.2 اینچ 1289 ه سایت همسایه هم هست اتفاقا tpm129-35)...

شما فقط app های آماده روتست کردی؟ یه اپلیکیشن با GUIBuilder بساز فقط توش یه framewin بذار و ران کن ببین جواب میده؟
    این کار رو انجام دادم ولی فقط صفحه مشکی نشون می ده ولی hello world رو نمایش می ده ، cursor هم همینطور حتی می شه یک دایره رنگی بکشی ولی نمی دونم چرا frame win رو نمایش نمی ده. ممکنه از RAM باشه؟

کاربر فعال
    نام
    عربعامری
    تشکر شده 92 بار در 60 پست

اقای ds عزیز عجب پشتکاری داری.منم مثل شما برد اموزشی همسایه رو دارم و فایل اقای جعفری رو تست کردم ولی برفک بود.حالا دوتا فایل براتن میفرستم جایگذین فایلهای ssd1289 کن کارت حل میشه.موفق باشی
    lcd conf رو دوباره تنظیم کردم جای فایل هم نام در پروژه اقای جعفری قرار بدید و باقی رو بریزید توی پوشه دایور و اونا رو پاک کنید و سه فایل دید رو به پروژه اد کنید
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    ویرایش توسط arvin2009 : 08-02-2014 در ساعت 20:10

16. تشکرها از این نوشته :

D.S

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 18 بار در 5 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط arvin2009 نمایش پست ها
    اقای ds عزیز عجب پشتکاری داری.منم مثل شما برد اموزشی همسایه رو دارم و فایل اقی جعفری رو تست کردم ار نکرد و برفک بود.حالا دوتا فایل براتمیفرستم جایگذین فایلهای ssd1289 کن کارت حل میشه.موفق باشی
    سلام
    منم همین بورد رو دارم.و اون برنامه ای که گفتید رو تست کردم جواب نداد.
    خب فایل ها رو بزارید تا بقیه هم استفاده کنن.
    ممنون از شما

کاربر علاقه مند

اقا اروین دمت گرم.تا حالا کجا بودی.اقا راه افتاد

دوستان برنامه اقای جعفری هیچ اپلیکیشن دیگه رو جواب نمیده جز hello world باید خودتون دوباره یک پروژه بسازید.فکر میکنم بخاطر اد نشدن hw باشه.من با پروژه هایی که قبلا ساختم یچند تایی بوت کردم فقط مونده تاچ که نمیدونم چکارش کنم.برای برد من از adc خود میکرو استفاده شده

اقای منصوری حالا کمک کنید تاچ رو خودم راه بندازم.برای السیدی که کلی وارد شدم.مشکل هم دست من نبود درایور ال سی دی که اقای جعفری درست کرده بودچند تا تابع کم داشت.
    اقا همونجور که گفتم تاچ من adc میکرو هست و بنا به گفته های جناب عالی من باید از وقفه adc استفاده کنم در روال وقفه Pressed صفرش کنم.البته اینجور کهمن فهمیدم.یا جور دیگه هم میشه؟؟
    حالا اگه بخوام وقفه adc تعریف کنم توی کجا باید این کار رو کنم.یا اینکه فرمودید با وقفه تایمر TouchTask رو فراخوانی کنم اینارو توی main باید تعریف کنم دیگه نه؟قبل و بعد از چیزی نداره
    ویرایش توسط mzarkoob : 02-04-2014 در ساعت 02:28 دلیل: ادغام

نام
    جعفری

درایور ال سی دی که اقای جعفری درست کرده بودچند تا تابع کم داشت.
    من درایوری که شما فرستادیو استفاده کردم تو اون پروژه که برات آپ کردم، فقط هدر و سورسش کردم!

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

دوستان برنامه اقای جعفری هیچ اپلیکیشن دیگه رو جواب نمیده جز hello world باید خودتون دوباره یک پروژه بسازید.فکر میکنم بخاطر اد نشدن hw باشه.من با پروژه هایی که قبلا ساختم یچند تایی بوت کردم فقط مونده تاچ که نمیدونم چکارش کنم.برای برد من از adc خود میکرو استفاده شده
    منم فقط hello world رو می بینم همه لایبری های 5.22 ر و اضافه کردم . ولی فایده نداره شما چی کار کردی؟

کاربر علاقه مند

بله اقای جعفری مشکل از هون درایور بود چندا تابع که emwin لازم داشت درش نبود.دستتدرد نکنه.بازم خیلی کمک کردی.اطف شما فراموش نمیشه.یک مشک دیگه هم داشت اپلیکشین دیگه ای روش بوت نمیشود که خودم رست کردم.حالا مونده تاچ.کمکم کنید.من GUI_X_Touch_StoreState.c رو به پروژه اد کردم ولی به u16 و u8 گیر داده و میگه نمیشناسه.این u ها تو کجا تعریف شده که incude کنم
    ویرایش توسط D.S : 09-02-2014 در ساعت 00:03

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

من درایوری که شما فرستادیو استفاده کردم تو اون پروژه که برات آپ کردم، فقط هدر و سورسش کردم!
    منم فقط hello world رو می بینم همه لایبری های 5.22 ر و اضافه کردم . ولی فایده نداره شما چی کار کردی؟

کاربر فعال
    نام
    عربعامری
    تشکر شده 92 بار در 60 پست

شما این برنامه رو استفاده کنید.اماده هست
    http://uplod.ir/aas7ob5gcfit/NXP_emW...00_BSP.rar.htm

24. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما arvin2009 برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط arvin2009 نمایش پست ها
    شما این برنامه رو استفاده کنید.اماده هست
    http://uplod.ir/aas7ob5gcfit/NXP_emW...00_BSP.rar.htm
    ممنون از فایلی که ارائه کردید . از این فایل فقط GUI_ReadTest.c قابل رویت بود . بقیه فایلها فقط یک صفحه مشکی نشون داده می شه!!!

صفحه 26 از 56 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445 ... آخرینآخرین