NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1307 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 46 از 56 نخستنخست ... 272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 901 به 920 از 1104

موضوع: آموزش emWin

کاربر علاقه مند
    نام
    محمد قمری خسرویه
    تشکر شده 13 بار در 11 پست

سلام
    چطور میتونم ار LCD بصورت عمودی استفاده کنم
    تنظیمات خاصی در کتابخانه های emwin داره

- - - Updated - - -

سلام

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیر انجمن
    نام
    امید آزاده
    تشکر شده 279 بار در 133 پست

سلام به همه دوستان EMwin کار ....
    یه مشکل دارم شاید این واسه همه اتفاق بیفته ...
    فرض کنید یه فرم داریم و توی فرم یک عدد ListView داریم و میخوایم یه سری اطلاعات رو توش نشون بدیم ....
    حالا ....
    این اطلاعاتی که از حافظه SD خونده میشه ، به عنوان مثال توی هر ردیف کلا 200 بایت هستش ....
    حالا اگه تعداد ردیف ها زیاد بشه و به 1000 عدد برسه ..... یعنی 200*1000 میشه 200000 بایت ....
    حالا 200000 بایت واسه میکرو حجم زیادیه و 1788 همش 96 کیلو بایت رم داره ...
    من فکر میکنم که دیتایی که به ListView یا هر چیز دیگه ای مثل TexBox اضافه میکنیم در واقع این دیتاها حافظه رم مصرف میکنه ...
    آیا تعداد ردیف های ListView زیاد بشه EMwin مقدار حافظه رم بیشتری مصرف میکنه یا نه ؟؟؟؟ من فکر میکنم آره .....
    اگه شما هم جوابتون آره هست چه راهی رو پیشنهاد میکنین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ممنون از راهنماییهاتون
    ویرایش توسط microprocesor_2002 : 11-01-2016 در ساعت 17:39

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام دوستان یه سورس اگه میشه بزارید که با برد اموزشی lpc1788 کویر الکترونیک کار کنه و عکس توی nand فلش ذخیره بشه ممنون از لطف همگی

مدیر انجمن
    نام
    امید آزاده

سلام به همه دوستان EMwin کار ....
    فرض کنید یه فرم داریم و توی فرم یک عدد ListView داریم و میخوایم یه سری اطلاعات رو توش نشون بدیم ....
    حالا ....
    این اطلاعاتی که از حافظه SD خونده میشه ، به عنوان مثال توی هر ردیف کلا 200 بایت هستش ....
    حالا اگه تعداد ردیف ها زیاد بشه و به 1000 عدد برسه ..... یعنی 200*1000 میشه 200000 بایت ....
    من فکر میکنم که دیتایی که به ListView یا هر چیز دیگه ای مثل TexBox اضافه میکنیم در واقع این دیتاها حافظه رم مصرف میکنه ...
    آیا تعداد ردیف های ListView زیاد بشه EMwin مقدار حافظه رم بیشتری مصرف میکنه یا نه ؟؟؟؟ من فکر میکنم آره .....
    ممنون از راهنماییهاتون

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط microprocesor_2002 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان emwin کار ....
    فرض کنید یه فرم داریم و توی فرم یک عدد listview داریم و میخوایم یه سری اطلاعات رو توش نشون بدیم ....
    حالا ....
    این اطلاعاتی که از حافظه sd خونده میشه ، به عنوان مثال توی هر ردیف کلا 200 بایت هستش ....
    من فکر میکنم که دیتایی که به listview یا هر چیز دیگه ای مثل texbox اضافه میکنیم در واقع این دیتاها حافظه رم مصرف میکنه ...
    آیا تعداد ردیف های listview زیاد بشه emwin مقدار حافظه رم بیشتری مصرف میکنه یا نه ؟؟؟؟ من فکر میکنم آره .....
    ممنون از راهنماییهاتون
    سلام دوست گرامی
    بردی که دارین ازش استفاده میکنید، رم خارجی داره؟
    یعنی میکروی lpc1788 به رم خارجی متصل هست؟
    ویرایش توسط sadmonew : 12-01-2016 در ساعت 19:16

کاربر علاقه مند serjik آواتار ها
    تشکر شده 23 بار در 19 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط brasil نمایش پست ها
    سلام

- - - Updated - - -

سلام

مقادیر مربوط به رزولیشن LCD را برعکس کنید.

در فایل GLCD.H

برای مثال

#define GLCD_X_SIZE 800 /* LCD Horizontal length */
    #define GLCD_Y_SIZE 480 /* LCD Vertical length */

به خطوط زیر تغییر دهید

#define GLCD_X_SIZE 480 /* LCD Horizontal length */
    #define GLCD_Y_SIZE 800 /* LCD Vertical length */

خداییش صد کیلو بایت برنامه فقط با opcode نوشته بشه از تایپ چند خط تو اینجا راحتتره.

مدیر انجمن
    نام
    امید آزاده

نقل قول نوشته اصلی توسط sadmonew نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی
    بردی که دارین ازش استفاده میکنید، رم خارجی داره؟
    یعنی میکروی lpc1788 به رم خارجی متصل هست؟
    ... سلام .... بله همون Core Board داخل فروشگاه رو دارم

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط microprocesor_2002 نمایش پست ها
    ... سلام .... بله همون Core Board داخل فروشگاه رو دارم
    سلام
    پس قاعدتا" نباید مشکلی با کمبود فضای رم داشته باشید.

مدیر انجمن
    نام
    امید آزاده

سلام.....
    یعنی منظورت اینه که مقدار دیتای ListView هر چقدر زیاد بشه این مقدار از رم داخلی میکرو کم نمیشه ؟؟؟؟ و از رم خارجی استفاده میکنه ؟؟؟؟

مدیر انجمن
    نام
    امید آزاده

یعنی منظورت اینه که مقدار دیتای ListView هر چقدر زیاد بشه این مقدار از رم داخلی میکرو کم نمیشه ؟؟؟؟ و از رم خارجی استفاده میکنه ؟؟؟؟

مدیر انجمن
    نام
    امید آزاده

البته خودم تست کردم ... مشکلی نداشت ...

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 21 بار در 10 پست

سلام دوستان
    من از نرم افزار gui builder برای ساخت دو صفحه استفاده کردم
    و به این صورت کارمیکنه که با فشار یک دکمه در صفحه اول به صفحه دوم منتقل میشه و با فشار یه دکمه در صفحهه دوم به صفحه اول منقل میشم

حال مشکلی به وجود اومده ک بعد 20 باری سوئچ بین دو صفحه صفحه دیگه رفرش نمیشه!

حتی هنگام سوئیچ بین دو صفحه از فانشکن های
    wm-deletwitndow
    gui_enddialog
    رو تست کردم اما انکار حافظه استفاده شده صفحه قبل رو فری نمیکنه!

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 10 بار در 8 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mansoory نمایش پست ها
    این لینکش. سایت LPCWARE که اشتباها گفته بودم nxp.عذرخواهی میکنم
    emWin Graphics Library | www.LPCware.com

چند لینک دانلود در این لینک وجود داره. اونهایی که BSP هست بهتره چون خیلی کامله و پر از مثاله. ولی لینکهای بالا که precompile فقط شامل emwin است. من از نسخه BSP 5.18 که برای LPC1788 نوشته شده خیلی راحت برای LPC1768 استفاده کردم و هیچ مشکلی نبود. چون ال سی دی SPI استفاده شده
    این اطلاعات درباره اینکه هر ورژن emwin واسه چه میکرویی هست و ارتباط LCD با میکرو به چه صورتیه (SPI یا خیر) رو از کجا میدونین؟ من منبعی پیدا نکردم که اینا رو مشخص کرده باشه

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 10 بار در 8 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mansoory نمایش پست ها
    سلام.
    پس از دانلود فایلها باید اونها رو که دومرحله فشرده شده اند باز کنید. پس از باز کردن شاخه اصلی، مشاهده می کنید که یک فایل به نام Simulation وجود داره که می تونید از این فایل برای کد نویسی هاتون در Visual studio استفاده کنید (و البت شبیه سازی).

خب بریم سر اصل مطلب.
    تنظیمات emwin چند مرحله داره که خیلی قشنگ توی راهنمای پی دی اف اون توضیح داده شده. این تنظیمات شامل مراحل زیر است
    1- مقدار حافظه ای که شما دوست دارید به emwin ببخشید. (برای استفاده بعنوان بافر گرافیکی)هرچی بیشتر بهتر.
    2- تنظیمات LCD
    3- مشخص کردن کد رنگ
    4- تابع init_controller
    این تنظیمات در فایلهای زیر هستند: GUIConf.c, LCDConf.c , GUI_X.c. یک فایل به نامSimConf.c هم هست که من نگاهش نکردم.
    تابعی به نام GUI_Init همه تنظیمات رو می خونه و اجرا میکنه. از LCD شروع کنیم.

-----------------
    بخش اول LCD:
    emwin به دو روش با LCD کار میکنه. روش مستقیم و غیر مستقیم. در روش مستقیم LCD مانند یک حافظه RAM می مونه که بصورت موازی بهش دسترسی پیدا می کنیم. صفحه های 7 اینچ و بزرگتر همچین قابلیتی دارند. Emwin توصیه می کنه که اگه به سرعت نمایش خیلی بالا نیاز دارید از این LCD ها استفاده کنید. روش دوم غیر مستقیمه که دومرحله تنظیمات دارد. LCD که در برد LPC1768-mini-DK استفاده شده ili9320 است که بصورت SPI قابل استفاده است. اگر از روش مستقیم استفاده می کنید پردازنده 1768 به دردتون نمیخوره و باید به سراغ 1788 بروید.(چون LPC1788 واحد کنترل حافظه خارجی یا EMC داره)
    الان شما باید نوع صفحه نمایشتون رو باتوجه به توضیحاتی که دادم انتخاب کنید. به صفحه 909 Manual مراجعه کنید.درایور Ili9320 درشاخه GUI_FlexColor قرارداره.
    خبر خوب اینه که emwin زحمت کشیده و مجموعه ای از فایلهای تنظیمات برای LCDهای مختلف فراهم کرده. باتوجه به نوع LCD می تونید فایل LCDConf.c مربوطه رو از شاخه Samples\LCDConf پیدا کنید. هنگام پیداکردن اون به رزولوشن و بیت بر بپیکسل صفحه نمایشتون دقت کنید. درباره ili9320 باید 320*240 و نوع 16 بیت از شاخه GUI_FlexColor انتخاب بشه(متاسفانه برای 18 بیت اون فقط درایور دسترسی مستقیم نوشته شده). به دیتاشیت LCDتون مراجعه کنید. فایل LCDConf.c رو به همراه فایل LCDConf.h در فولدر Config کپی کنید.
    اگه از روش مستقیم استفاده می کنید، کار شما در این مرحله تقریبا تمومه و باید منتظر بشین تا بقیه تنظیمات رو خدمتتون عرض کنم.//////

---- دوستان هر اشکالی که از نظر فنی در مطالبی که من مینویسم مشاهده می کنید حتما بهم گوشزد کنید.ممنون میشم---
    اگه از روش مستقیم استفاده کنیم باید کدوم فایل رو از LCDconf انتخاب کنیم. من LCD ام 7 اینچیه و می خوام از خود کنترلر داخلی LPC1788 استفاده کنم و نمی دونم کدومیکی از این فایلا رو باید به پروژه ام اضافه کنم. البته همشون رو گشتم کلا LCD800×480
    پیدا نکردم . خواهشا راهنمایی کنید

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام کسی از دوستان با نند فلش تو emwin در lpc 1788 کار کرده لطفا کمک کنید هر کاری می کنم rl-flash را به پروژم اضافه کنم نمیشه هی ارور میده

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 10 بار در 8 پست

سلام دوستان
    بنده lpc1788 evaluation board رو با LCD 7 inch از سایت کویر الکترونیک خریداری کردم. مطالبی که تو سایت نوشتین رو مطالعه کرد بسیار مفید بودن از همه به خصوص آقای منصوری متشکرم.
    از سایت NXP ورژن های مختلفی از emwin رو دانلود کردم که ورژن NXP_LPC1788_emWin518_BSP_1 فکر کنم مناسبترینش برای کار من باشه. می خواستم بدونم من که می خوام از LCD controller خود میکرو LPC1788 استفاده کنم، کدامیک از فایلای LCDConf رو باید به پروژه ام اضافه کنم؟ فک کرنم جواب سوالم رو باید در قسمت درایور های Lin بگردم اما مشکل این است که هیچکدام از آنها ال سی دی 800در480 رو پشتیبانی نمی کنه؟!! با وجود اینکه توی سایت NXP نوشته شامل ال سی دی های 7 اینچی هم میشود.

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 10 بار در 8 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mahtabrkh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنده lpc1788 evaluation board رو با LCD 7 inch از سایت کویر الکترونیک خریداری کردم. مطالبی که تو سایت نوشتین رو مطالعه کرد بسیار مفید بودن از همه به خصوص آقای منصوری متشکرم.
    از سایت NXP ورژن های مختلفی از emwin رو دانلود کردم که ورژن NXP_LPC1788_emWin518_BSP_1 فکر کنم مناسبترینش برای کار من باشه. می خواستم بدونم من که می خوام از LCD controller خود میکرو LPC1788 استفاده کنم، کدامیک از فایلای LCDConf رو باید به پروژه ام اضافه کنم؟ فک کرنم جواب سوالم رو باید در قسمت درایور های Lin بگردم اما مشکل این است که هیچکدام از آنها ال سی دی 800در480 رو پشتیبانی نمی کنه؟!! با وجود اینکه توی سایت NXP نوشته شامل ال سی دی های 7 اینچی هم میشود.
    سلام. خودم جواب خودمو پبدا کردم
    فایل LCDConf.c که در مسیر \NXP_LPC1788_emWin518_BSP_1\NXP_emWin518_BSP\Start \Config وجود دارد و به صورت پیشفرض به پروژه add شده همون کانفیگیه که من دنبالش میگردم

19. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 11 بار در 7 پست

سلام دوستان
    برای راه اندازی lcd 7 اینچ با ال سی دی کنترلر خودش با کیل 5 مشکل دارم
    کمک کنید

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 10 بار در 8 پست

یکم بیشتر توضیح بدین. می خواین اینکارو با emwin انجام بدین یا ucgui ؟ یا کلا فقط می خواین LCD رو راش بندازین؟ بردتون چیه؟

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

کسی کار نکرده یک راهنمایی کنه

با نند فلش تو emwin در lpc 1788 کار کرده لطفا کمک کنید هر کاری می کنم rl-flash را به پروژم اضافه کنم نمیشه هی ارور میده

البته بگم که من با ستفاده از کدی که در یک سایت پیدا کردم تونستم nand فلش را fat کنم یک txt درش بسازم و بخونم ولیییی

مشکلم اینه که وقتی میارم توپروژه emwin همش دستورات مربوط به fat رو نمیشناسه
    (emwin رو در مد rtos راه اندازی کردم)
    لطفا یاری ام کنید 2 ماه هست دارم سرو کله میزنم

صفحه 46 از 56 نخستنخست ... 272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556 آخرینآخرین